Přejít na obsah

Fotka

Co mne těší...

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5218 odpovědí na toto téma

#5201 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 983 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 114

Publikováno 6 prosinec 2018 - 22:07:53

Honza, pri tvojej šikovnosti je pre teba otvorenie, vyčistenie a premazanie tejto mašinky otázkou tak hodinku práce.

• 0

#5202 Nakadah

Nakadah

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 599 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 99

Publikováno 7 prosinec 2018 - 06:35:32

Což o to Janko, strojek asi nebude problém. Ale objektiv to je něco jiného, tady možná snad eventuelně p. Blažek?

• 0

#5203 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 59

Publikováno 7 prosinec 2018 - 09:08:21

Rado, super!

Ak to bolo na mňa Evla, tak díky moc za koment !!! Keby som mal cestu do BA tak Ti po " slivkovom nápoji " donesiem slivkový lektvar :) Riešim momentálne zmenu bývania tak nič nestíham - ani mrknúť občas na TK :(

Ale toto som stihol :) na túto " akciu " sa vždy teším, je to síce drina tie kliešte majú skoro 8kg, a po 8 hodinovej šichte mám ruky vytrasené ako po 3 hodinách roboty vo vyhni :) Ale tie oplátky majú potom fakt čaro :) Toto ma na chvíľu vystriedal otec, aby som mohol pár záberov spraviť :)

klasika P3 400 a jirinolova D-76d :)

Přiložený soubor (y)

• 6

#5204 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 797 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 873

Publikováno 10 prosinec 2018 - 20:27:36

Dnes uspesne skusky na technika poziarnej ochrany.
  • 1

#5205 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 152 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 19

Publikováno 10 prosinec 2018 - 22:11:28

Blahoželám.

• 0

#5206 Doktor

Doktor

Nováček

• Předplatitel
  • 118 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:10:56

Moje F6ka. Po době obdivování, pokukování po ní a šetření jsem jí konečně pořídil. Slovy se ta radost nedá popsat. Měl jsem trochu obavy, aby to nebyl prostě jen vylepšený F100 (který jsem nikdy tolik v lásce neměl), ale opravdu není. S klidným svědomím můžu říct, že je to nejůžasnější a nejdokonalejší foťák, jaký jsem měl v rukou. Asi jsem se zamiloval (snad mi žena odpustí a nebude žárlit).

Přiložený soubor (y)

• 2

#5207 Lubajs

Lubajs

Nováček

• Předplatitel
  • 187 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:27:07

Moje F6ka. Po době obdivování, pokukování po ní a šetření jsem jí konečně pořídil. Slovy se ta radost nedá popsat. Měl jsem trochu obavy, aby to nebyl prostě jen vylepšený F100 (který jsem nikdy tolik v lásce neměl), ale opravdu není. S klidným svědomím můžu říct, že je to nejůžasnější a nejdokonalejší foťák, jaký jsem měl v rukou. Asi jsem se zamiloval (snad mi žena odpustí a nebude žárlit).

Gratuluji hoooodně dobrý stroj to je :-P

• 0

#5208 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 187 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:56:17

To je paráda! Neškodně závidím:) Schválně jak dlouho to bude trvat než se tě někdo zeptá,  kolik to má megapixelů.)) Což se mě stávalo i s obyčejnou F65:)) 

• 0

#5209 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:57:44

Minule si tiež mala nejaké úspešné skúšky______ kde toto skončí ? :) 

• 0

#5210 Luboszz

Luboszz

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 103

Publikováno 11 prosinec 2018 - 19:29:45

Tvrdilo se o něm že je to vrchol revoluce,to třeba o Minoltě dinax 7 taky a takhle  bych mohl pokračovat ještě....Jak lze poznat že už to nastalo že?

• 0

#5211 rezecek

rezecek

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 prosinec 2018 - 19:51:09

Gratulace. Teď ještě skla v minimálně stejné cenové hladině jako toto tělo... Jinak to docela postrádá smysl. Je vůbec rozdíl v negativech pořízených takovýmto strojem ve srovnání třeba s obyčejným Nikonem F60 nebo F80 s odpovídajícím objektivem?

• 0

#5212 faajn

faajn

Nováček

• Předplatitel
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 11 prosinec 2018 - 20:10:42

šmarjá tyhle dotazy fakt miluju....nejde o to jestli svedou stejnou fotku jako spíš o komfort...jednoduchost...rychlost...atd.

dále...na sklech samo záleží, ale že by na F6 musela být zrovna skla za desítky tisíc si nemyslím...(nemusíš hned soudit majitele F6 jako nějaké rozhazovačné zbohatlíky) je opravdu velký výběr mezi staršími kusy s naprosto špičkovou optickou kvalitou. Opět spíš půjde o komfort a rychlost focení. Sám mám průřez skel od Ai-S až po nové Gčka a když víš co koupit na technicky dokonalou fotku bohatě stačí i sklo za pár tisíc. 

Pokud bych ti mohl doporučit vyfoť si pár filmů na F60/80 (což už jsi asi udělal) a pár na F6...rozdíl poznáš celkem rychle sám.

• 0

#5213 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 187 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 11 prosinec 2018 - 20:59:45

Už mě to taky chytá! Koukal jsem na flickr a skutečně je to paráda. Ono totiž hodně záleží na tom, jak světlo projde útrobami fotoaparátu na emulzi filmu. Když vyfotíme shodnou scénu v jeden okamžik se stejnými objektivy na stejný film různými fotoaparáty, nedostaneme stejný výsledek. Věc lomů světla, dráhy světla apod... těch faktorů bude hodně a nedá se to přesně popsat. Je to už jakoby duše fotoaparátu. A tentok Nikon F6 se jeví býti dokonalou komorou na nejvychytanější tanec světla letící na emulzi. Svědčí o tom jednak saturace a kontrast a pak ten jedinečný nikonovský šmak. Věřím, že i se starým sklem Nikkor 50 by vznikaly skvosty!

• 1

#5214 lukee

lukee

Nováček

• Předplatitel
  • 144 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 11 prosinec 2018 - 21:53:53

Můj pohled na věc je neřešit skla za desítky tisíc Kč na malém formátu - mám ve fotobatohu 70-200/2.8, 105/2.8, 28/1.8G, širokáč 18-35G, ale když se mrknu do své galerie, ty nejlepší fotky mi stejně vznikly ze dvou skel - the best z 50/1.8, hned za ním je kdysi "setový" zoom 28-80 F3.3-5.6G (1 asferický člen, bez clonového kroužku, AF přes hřídelku). Budget na tento set celkem cca 3.500 Kč.. Jediné sklo co mě ještě nutká a na filmu má smysl je podle mě AF 50/1.4D - kdysi jsem ho měl ale prodal jsem ho na úkor 50/1.8G (vadil mi hlavně snížený kontrast kvůli sférické aberiaci mezi F1.4 - F2), ale mezi F2 a F2.8 je výstup z 1.4D luxusní.

• 0

#5215 Luboszz

Luboszz

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 103

Publikováno 11 prosinec 2018 - 22:34:49

Pak mu byli málo ostré a po dlouhých pokusech musel brát své negativy do kombinaček,aby se nepořezal  :grin:

• 0

#5216 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 797 příspěvků(y)
  • LocationVajnory

Publikováno 12 prosinec 2018 - 05:50:55

Rica: vo Figare

Vcera som konecne po strasne dlhom case opat vybalila misky, zvacsovak, zamiesala chemiu a urobila 2 obrazky.
  • 0

#5217 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2018 - 18:14:28

vo Figare ?

la dolce Vita ?

• 0

#5218 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 797 příspěvků(y)
  • LocationVajnory

Publikováno 14 prosinec 2018 - 06:48:18

Hej :).
Provizorium zvane fotokomora, ale vcera som uz opat pouzila fomacku emulziu a teraz sa tesim, co nazvacsujem.
  • 0

#5219 Erik Kurach

Erik Kurach

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 557 příspěvků(y)
  • LocationSlanej vrch - 326 m n.m.
Reputace: 378

Publikováno Včera, 17:58:29

Vážení kolegové, mám po nekonečných letech nad plešatou palicí tzv. "Svatozář" . Není to ale tzv. "Svatozář" ledajaká, nýbrž tzv. "Svatozář" NIKON - HN-9 pro velice dlouho, až nekonečně hledaný NIKKOR - AUTO UD 20mm f/3.5. Tak nádherný vstup do vytouženého zimního slunovratu, přicházejícího v pátek 21. prosince v 23:22  ani já, ani Nikkor - AUTO UD jsme si skutečně nepředstavovali. Bavorský les vydal své tajemství ve prospěch bídného východu a jsem tomu nesmírně rád. Tančím u plápolajících ohňů s nádhernými dívkami a popíjím bujaře "Březový Zaostřovák" . S pozdravem:  "Starý Jezevec" Erik

p.s. Pravda klasického stříbrného procesu zvítězí nad pixelovou lží a nenávistí !

• 1

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních