Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#5251 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 17 leden 2019 - 12:36:01

Luboszz, díky za nástřel. Každá rada vítána.
  • 0

#5252 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 19 leden 2019 - 18:57:06

Těší mě,že jsem sehnal knihu Jana Svobody-Nejsem Fotograf,která vyšla v rámci Svobodovy výstavy v Brně v r.2015...Monografie je poměrně výpravná,na 300 stran textu a fotografií! Cena 850,-Kč je v tomto případě hodně příznivá...


  • 0

#5253 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 20 leden 2019 - 13:56:08

.


Tento příspěvek byl upraven od kapros1: 20 leden 2019 - 14:08:33

  • 0

#5254 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 20 leden 2019 - 14:05:38

Mě těší kniha: "Karel Otto Hrubý, Fotograf, Pedagog, Teoretik."  Daroval mě jí kamarád z Brna, který prošel jeho pedagogickým působením.  

 

Zároveň při připomínce jeho jména nabízím případnému zájemci knihu "Krajinářská fotografie" z pera A. Hinšta a K.O. Hrubého. Vyšla v roce 1974 a myslím, že krajinářská fotografie neodskočila do takových dálav aby neskýtala poučení a inspiraci i dnes. Za úhradu poštovného ji zašlu prvnímu zájemci. 


  • 0

#5255 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 20 leden 2019 - 16:57:43

Na pana profesora K.O.Hrubého  mám  už  jen   hezkou  osobní vzpomínku z r.  1975 (i když pro mě  byla tehdy dost  smutná,   když  mi  řekl pravdu o mých výcvacích a srazil mi  poněkud  hřebínek, a pravdu měl,   jsem si uvědomil až  po  mnoha dekádách).    Kaprosi první,   tu  knihu bych  rád  od Tebe zakoupil.


  • 0

#5256 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 22 leden 2019 - 20:05:22

Na pana profesora K.O.Hrubého  mám  už  jen   hezkou  osobní vzpomínku z r.  1975 (i když pro mě  byla tehdy dost  smutná,   když  mi  řekl pravdu o mých výcvacích a srazil mi  poněkud  hřebínek, a pravdu měl,   jsem si uvědomil až  po  mnoha dekádách).    Kaprosi první,   tu  knihu bych  rád  od Tebe zakoupil.


Nevím, co proti nám měli. Stejně jsem dopadl u Šmoka. :smile:
  • 0

#5257 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 22 leden 2019 - 20:41:43

A kdyby si to jirin-ol rozmyslel, hlásím se jako odkupní rezerva


  • 0

#5258 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 22 leden 2019 - 20:51:08

A kdyby si to jirin-ol rozmyslel, hlásím se jako odkupní rezerva

V antikvariátech jich pár je.
https://muj-antikvar...st-antonin-1974
  • 0

#5259 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 23 leden 2019 - 13:16:03

https://youtu.be/-CeOFl19SUA Dneska jsem kouknul na tohle video a hned je veseleji. Krásný přístup k lidem, hezké fotky. Žánr co mám rád.
  • 0

#5260 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 leden 2019 - 13:41:33

Skorec: Díky za parádní odkaz, i když se tady asi nesetká s pozitivem, fotograf přece fotí na digi. Také se mi líbí jak mládenec fotí většinou až po

oslovení a získání souhlasu focených. Někteří "strýtaři" totiž tvrdí, že ten správný a jedině pravdivý pouliční snímek vznikne, když o tom focení lidé neví... :mrgreen:


  • 1

#5261 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 23 leden 2019 - 15:44:11

Jsem rád, že někoho taky potěšilo. Já vůbec neřešil čím fotí. Zaujalo jak fotí. Mám rád fotky kde je oční kontakt. Nepřítomný pohledy někam bokem to je taková cizí fotka. Ale každý je jinak nastavenej... A to je dobře. Když budou všichni vyznávat jedno a to samé, tak by to byla nuda a nebylo by o čem si povídat.
  • 0

#5262 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 23 leden 2019 - 17:53:52

Těší mě,že jsem mohl dnes držet fyzicky v ruce originální Sudkovy tři negativy 13x18cm,dva skleněné,jeden filmový-vše s motivy zátiší s vejci! Pastva pro oči! Tohle by mě ani ve snu nenapadlo,že se tak někdy stane...Originální fotografie člověk může vidět sem tam-pod sklem a v rámu na výstavě,ale držet negativ a mít možnost si jej dokonale prohlédnout pod lupou a proti světlu,to je jiný level! Díky za to....


  • 1

#5263 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 23 leden 2019 - 23:18:52

Těší mě,že jsem mohl dnes držet fyzicky v ruce originální Sudkovy tři negativy 13x18cm,dva skleněné,jeden filmový-vše s motivy zátiší s vejci! Pastva pro oči! Tohle by mě ani ve snu nenapadlo,že se tak někdy stane...Originální fotografie člověk může vidět sem tam-pod sklem a v rámu na výstavě,ale držet negativ a mít možnost si jej dokonale prohlédnout pod lupou a proti světlu,to je jiný level! Díky za to....

No a jak jsi k těm originálům přišel - to by mě tedy zajímalo :-)


  • 0

#5264 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 leden 2019 - 07:57:48

Ty samozřejmě nevlastním já,měl jsem jen možnost si je prohlédnout i s přiloženým mistrovým popisem...Vlastní je jeden fotograf,dnes už 84letý pán,který je získal v osmdesátých létech minulého století kdy se vyklízel Sudkův ateliér na Úvoze,tenkrát už naprostá ruina!Bydlela tam i Sudkova sestra Božena,byla tam i mistrova urna s popelem,tenkrát si s tím hlavu nikdo nedělal že se tam někde něco rozpadá,Božena Sudková dožila tuším v nemocnici a ateliér se kompletně zbortil. Prý to bylo kolem roku 1987...Mám ještě negativ když jsem ateliér fotil v lednu 1987 ze zadní strany,to už vypadal hodně zbědovaně!  Dnešní přesná kopie ateliéru je z roku 2001.


  • 0

#5265 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 24 leden 2019 - 16:17:29

Ty samozřejmě nevlastním já,měl jsem jen možnost si je prohlédnout i s přiloženým mistrovým popisem...Vlastní je jeden fotograf,dnes už 84letý pán,který je získal v osmdesátých létech minulého století kdy se vyklízel Sudkův ateliér na Úvoze,tenkrát už naprostá ruina!Bydlela tam i Sudkova sestra Božena,byla tam i mistrova urna s popelem,tenkrát si s tím hlavu nikdo nedělal že se tam někde něco rozpadá,Božena Sudková dožila tuším v nemocnici a ateliér se kompletně zbortil. Prý to bylo kolem roku 1987...Mám ještě negativ když jsem ateliér fotil v lednu 1987 ze zadní strany,to už vypadal hodně zbědovaně!  Dnešní přesná kopie ateliéru je z roku 2001.

Že by jsi byl v severních čechách?  Já se tu znám s pánem, který tak věkově odpovídá a se Sudkem jezdil na Mionší.  Pan H. T.?


  • 0

#5266 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 24 leden 2019 - 16:31:34

A kdyby si to jirin-ol rozmyslel, hlásím se jako odkupní rezerva

 

Ahoj Jirko,

je pozdě, už je na cestě k jirin_ol ovi .


  • 0

#5267 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 27 leden 2019 - 06:08:34


Že by jsi byl v severních čechách?  Já se tu znám s pánem, který tak věkově odpovídá a se Sudkem jezdil na Mionší.  Pan H. T.?

 

 

Tak těsně vedle! Pán je z východu republiky,kousek od Vsetína...


  • 0

#5268 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 27 leden 2019 - 10:03:12

Že by jsi byl v severních čechách?  Já se tu znám s pánem, který tak věkově odpovídá a se Sudkem jezdil na Mionší.  Pan H. T.?

Tak těsně vedle! Pán je z východu republiky,kousek od Vsetína...

Že by jsi byl v severních čechách?  Já se tu znám s pánem, který tak věkově odpovídá a se Sudkem jezdil na Mionší.  Pan H. T.?

Tak těsně vedle! Pán je z východu republiky,kousek od Vsetína...



Tak to je opravdu jen těsně. :smile: Ovšem pan H.T. je mým krajanem také poměrně krátce. Po ovdovění si jej k sobě vzala k sobě dcera. Nevím přesně, odkud pochází, ale určitě také z tohoto koutu. Bohužel už mu neslouží zdraví a tak jsem se s ním delší dobu neviděl
  • 0

#5269 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 2 únor 2019 - 20:17:12

Po celodennom vyrabani zvislej roviny prve zvacseniny 76 x 57 cm, fotoemulzia na papieri 640 g/m2 z kinofilmu.
  • 2

#5270 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 3 únor 2019 - 10:07:53

Kapros1
Pan Herbert Thiel (pokud je to on) žil v domku v Ostravě Kunčičkách. Posléze se odstěhoval někam k Litoměřicům (...měřicím ?). Fotografoval na střední a velký formát m.j. zajímavými dřeváky, pak již digitálně. Navštěvoval prales Mionší s pány Helbichem a Sudkem (ale i jinými), byli jsme i spolu. Mně se nejvíce líbí záběry z "Kotalového pralesa" - tak se tady říká kusu lesa, ve stejné oblasti, jako Mionší, o který se staral hlavně hajný Kotala. Aniž bych chtěl hodnotit, myslím, že pana H.T. je těžké překonávat v mistrovské kompozici lesních zátiší.
  • 0

#5271 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 3 únor 2019 - 12:01:17

Kapros1
Pan Herbert Thiel (pokud je to on) žil v domku v Ostravě Kunčičkách. Posléze se odstěhoval někam k Litoměřicům (...měřicím ?). Fotografoval na střední a velký formát m.j. zajímavými dřeváky, pak již digitálně. Navštěvoval prales Mionší s pány Helbichem a Sudkem (ale i jinými), byli jsme i spolu. Mně se nejvíce líbí záběry z "Kotalového pralesa" - tak se tady říká kusu lesa, ve stejné oblasti, jako Mionší, o který se staral hlavně hajný Kotala. Aniž bych chtěl hodnotit, myslím, že pana H.T. je těžké překonávat v mistrovské kompozici lesních zátiší.

 

Bingo!!! :-)


  • 0

#5272 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 4 únor 2019 - 23:41:41

Dnešní 35mm projekce Amadea v pražském kinu MAT (http://www.mat.cz/matclub/cz/kino). Není to 70mm, ale i tak, film je prostě film. Jsem opravdu rád, že ještě existuje kino, které si dá tu práci navíc a promítá občas z filmového pásu. Pokud jste z Prahy, zajděte sem někdy. Je to parádní malé kino (40 sedadel), bez reklam, s příjemnou restaurací hned u sálu :)


  • 0

#5273 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 5 únor 2019 - 05:56:16

Dnešní 35mm projekce Amadea v pražském kinu MAT (http://www.mat.cz/matclub/cz/kino). Není to 70mm, ale i tak, film je prostě film. Jsem opravdu rád, že ještě existuje kino, které si dá tu práci navíc a promítá občas z filmového pásu. Pokud jste z Prahy, zajděte sem někdy. Je to parádní malé kino (40 sedadel), bez reklam, s příjemnou restaurací hned u sálu :)

Tak to jsem rád, že spoluzakladatel kina Petr Lášek který minulý rok zemřel ještě přináší lidem radost. Byl to můj téměř celoživotní přítel. A film je film, to platí napořád, žádné vyčištěné pixely ho nahradit nemohou...


  • 0

#5274 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 57

Publikováno 5 únor 2019 - 08:38:53

Mě stačí zajet 8km do sousedního města,stále promítají na film  :) .U nás už je digi :mellow: Nový filmy se musí zpětně překopírovat na film to už taky není úplně ono.

Dnešní 35mm projekce Amadea v pražském kinu MAT (http://www.mat.cz/matclub/cz/kino). Není to 70mm, ale i tak, film je prostě film. Jsem opravdu rád, že ještě existuje kino, které si dá tu práci navíc a promítá občas z filmového pásu. Pokud jste z Prahy, zajděte sem někdy. Je to parádní malé kino (40 sedadel), bez reklam, s příjemnou restaurací hned u sálu :)


  • 0

#5275 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 únor 2019 - 09:06:29

 

Dnešní 35mm projekce Amadea v pražském kinu MAT (http://www.mat.cz/matclub/cz/kino). Není to 70mm, ale i tak, film je prostě film. Jsem opravdu rád, že ještě existuje kino, které si dá tu práci navíc a promítá občas z filmového pásu. Pokud jste z Prahy, zajděte sem někdy. Je to parádní malé kino (40 sedadel), bez reklam, s příjemnou restaurací hned u sálu :)

Tak to jsem rád, že spoluzakladatel kina Petr Lášek který minulý rok zemřel ještě přináší lidem radost. Byl to můj téměř celoživotní přítel. A film je film, to platí napořád, žádné vyčištěné pixely ho nahradit nemohou...

 

Petra Láška som poznal dávno, ešte za komunizmu, keď sme sa obidvaja pohybovali vo filmovom amatérskom hnutí. Potom sme nejak stratili kontakt. To že zomrel som ani nevedel. Ďakujem za správu o jeho smrti, aj keď to nie je žiadna radostná správa, ale čo už? Všetci tam raz pôjdeme.


  • 0

#5276 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 7 únor 2019 - 10:47:57

Tak toto pobavilo:

 

https://medium.com/@...vvQ_S5cIESVb-to


  • 0

#5277 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 7 únor 2019 - 11:41:06

Tak toto pobavilo:
 
https://medium.com/@...vvQ_S5cIESVb-to

(Y) ... hej
Celkom by ma zaujimalo, ktore informacie clovek povazuje za take dolezite, aby sa uchovali na 500+ rokov. Ze svietime elektrinou, alebo stale este niektori pouzivame zapalky?
  • 0

#5278 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 8 únor 2019 - 09:15:19

Rád jsem si to taky přečetl... Je to takovej podnikatelskej záměr. Vystrašit, uklidnit a nabídnout řešení... :shock:  :mrgreen:


  • 0

#5279 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 únor 2019 - 15:29:11

https://www.lomograp...photos/23219642
Vcera som si dopriala vecer vo fotokomore. Dnes prechadzka na Pezinskej babe: bude zo mna krajinkar :)
  • 4

#5280 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 10 únor 2019 - 19:57:59

To je pekne, pekne, pekne...a ja si rikal, jaky jsem king, kdyz se mi povedl koukatelny uhlotisk na A4ku. 8-)

Bylo by mozne prosim zverejnit nejake podrobnejsi info, jak se takovehle plachty delaji?


  • 0

#5281 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 únor 2019 - 20:34:25

Papuer Winsor&Newton 640 g/m2, 76x57 cm. Fotoemulzia Foma v 2 vrstvach, nechala som ju zriet tyzden, ale to len preto, ze som nemala skor cas.
Zvacsovanie z kinofilmu na kolmu stenu zvacsovakom Magnifax 3a, objektiv Anaret 50/2,8, clona 5,6, vzdialenost dosky od skla 130 cm, dlzka osvitu 3 min, vYvojka GDL 1+6.
Kinofilm Foma 100, kamera Canon 3000N, sklo 35/2,8, vyvojka R09, 1+40 7 minut.
Staci?
  • 1

#5282 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 10 únor 2019 - 21:15:20

Staci, mnohokrate dekuji. Jestli se nekdy potkame, poklonim se az k zemi.


  • 0

#5283 mojtech

mojtech

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • Locationbratislava
Reputace: 10

Publikováno 13 únor 2019 - 19:09:17

Tesi ma, ze som si dnes pretesnil obe starsie tela olympus om1. Snad do nich uz nebude svietit..


  • 0

#5284 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 15 únor 2019 - 16:07:15

Vuem, ze je to taka somarina, ale velmi ma tesiiiii: dnes som prvy raz vyskusala polaroid back for Mamiya RB67 a funguje to!
https://www.lomograp...21?order=recent
  • 0

#5285 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 15 únor 2019 - 16:35:43

A odkial mas polaroidy? ;)


  • 0

#5286 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 15 únor 2019 - 16:46:26

A odkial mas polaroidy? ;)

Kupila som na probu 1 balenie u Tibora (scart.sk).
Hrozitansky ma tesi, ze som vyborne odhadla expoziciu (dodnes nepouzivam ziadny expozimeter) a aj ten postup “vyvolavania”. Akurat studujem, ako ziskat negativ. :)
  • 0

#5287 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 76

Publikováno 15 únor 2019 - 21:26:00

Prave jsem vypral zkusebni film ze Zorki 4 + Jupiter-8 (cerny). Okometricky vypada negativ ok, takze casy 1000/2 az 60/8 se rymuji, stejne tak ostreni na f2. A zvuk je jak placnuti po zadku, zadny natahnuti AK47 :-D
  • 0

#5288 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 18 únor 2019 - 09:33:54

Těší mě snadné použití  neperforovaného 35mm filmu  na  výrobu nudlí  pomocí DIY masky  30x75mm  v texas leice. 


  • 2

#5289 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 18 únor 2019 - 23:18:41

A odkial mas polaroidy? ;)

Kupila som na probu 1 balenie u Tibora (scart.sk).
Hrozitansky ma tesi, ze som vyborne odhadla expoziciu (dodnes nepouzivam ziadny expozimeter) a aj ten postup “vyvolavania”. Akurat studujem, ako ziskat negativ. :)
Negativ ti zbyde , ten lesklou stranou prilepis vodotesne ku skleněné desce a tu matovou černou stranu lehce striknes savem na plíseň . Štětečkem rozpatlas a umejes vodou . JeN ti to nesmí přijít na druhou stranu. A mas negativ. ;-)
  • 0

#5290 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 19 únor 2019 - 04:52:27

Ano, skusila som a funguje to :)
  • 0

#5291 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 únor 2019 - 00:12:54

mám dnes, tedy od včera, poněvadž je po půlnoci, mimořádnou náladu

může za ní braun paxiscope-xl za celých 400,- czk

mimořádné zařízení na reprodukci ploché předlohy na stěnu - z fotografie 10x15 cm do udělá dva metry na delší straně a dá se na to koukat

a to se většině přátel holedbám tím, že "už nic kupovat nepotřebuju"

a vždycky se něco najde

třeba tady je stejný

https://www.ebay.de/...jgAAOSwUlFcSJc0

 


  • 0

#5292 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 20 únor 2019 - 10:11:04

mám dnes, tedy od včera, poněvadž je po půlnoci, mimořádnou náladu

může za ní braun paxiscope-xl za celých 400,- czk

mimořádné zařízení na reprodukci ploché předlohy na stěnu - z fotografie 10x15 cm do udělá dva metry na delší straně a dá se na to koukat

a to se většině přátel holedbám tím, že "už nic kupovat nepotřebuju"

a vždycky se něco najde

třeba tady je stejný

https://www.ebay.de/...jgAAOSwUlFcSJc0

Ale to je vynikajuca vec.
Zo skolskych cias si pamatam epi-diaskop, urceny zrejme pre ten isty ucel. Nedostatok ucebnic sa riesil ich premietanim na perlickove platno. Takto sme vtedy predbiehali Zapad. Hned o dva roky som ako cerstvy gymnazista zazil Dansky epi-diaskop. Ucitelia nasadzali decka do klimatizovaneho autobusu a v ramci zemepisu obisli celu Europu. Vraj nasledovny rok preberu Severnu Ameriku.
Vzdy som tuzil vyskusat, ci sa neda takyto pristroj vyuzit na exponovanie papiera. Urcite som neobjavil Venezuelu, tak by ma zaujimalo, ci niekto takuto pochabost/posetilost skusal :D


  • 0

#5293 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 únor 2019 - 10:51:32

když jsem uviděl to mohutný světelný sklo, napadlo mě všelicos, třeba jestli to funguje obráceně a místo předlohy by mohl být fotopapír, či negativ

 a moje přítelkyně je výtvarnice, určitě na něco přijdeme a když vznikne umění

určitě ho ukážu  :cool:


  • 0

#5294 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 21 únor 2019 - 19:09:08

Právě jsem ve schránce našel zenza bronica focusing screen. hong kong, ale je parádní. Škoda že se tam  taky nevejde už putující Super A jako nový...


  • 0

#5295 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 21 únor 2019 - 19:51:22

Prva skusenost s Lightcoinom.
Anarchistom som uz nielen teoreticky.
Tes sa, minister financii :D


  • 0

#5296 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 26 únor 2019 - 08:32:41

Poslal jsem do světa své Minolty Hi-Matic F včetně originálního balení a těší mě, že se jim dostane víc pozornosti než ode mě. Za poslední rok jednou z nich prošly jen dva filmy.

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5297 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 březen 2019 - 10:44:25

Tank UPB1 úplne nový, podľa vzhľadu nebol nikdy použitý, no neber to, za sken asi 150 metrov S8. No neber to!


  • 0

#5298 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 3 březen 2019 - 11:34:14

Potěšila mě filmová lepička Eumig Z02 - níže malé video jak to funguje.

 

https://youtu.be/gY11babVsl0


  • 0

#5299 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 březen 2019 - 08:56:18

Mám taky tuto lepičku,teda na super 8 Z01.Včera jsem ji vytáhl ze šuplíku a na zkoušku začal lepit.Lepidlo dám, jak je v návodu,ne na film,funkuje to.Toho lepidla dát přiměřeně,co to je přiměřeně?Chce to zkoušet.Vzal jsem kousky filmů ,vytvořil 8 slepek a proháněl v Meos duo asi 20min.Všechny drží.Díky Nakadach za videjko,to mne nakoplo,abych se po čtyřech letech konečne na tu lepičku podíval.


  • 0

#5300 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 4 březen 2019 - 10:24:49

Já měl problém s tím dát lepidlo na břit, bylo to tak 50/50 kdy to fungovalo a kdy ne. Přiměřeně je prostě ani málo ani moc, v tom je to kouzlo :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních