Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#5501 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 srpen 2019 - 09:47:28

je to pilový kotouč z cirkulárky, čepel jsem zakalil na dvorku v ohni a dle zkušebního kousku, který jsem podrobil různým námahám drží celkem dobře a kancelářský papír na výšku, či chlupy na ruce holí (jak to dělaj ti nožířové při demonstraci výsledku)

jistěže to není kompletní dílo, když čepel není kovaná, to až časem, zatím zkoumám ty amatérské výhně a přemýšlím,  kterou verzi udělat


  • 0

#5502 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 5 srpen 2019 - 09:49:00

Taky se pochlubím s čím mě potěšil kamarád. Postavil si kovárnu a baví se výrobou. Ještě mám od něj damaškový mečík ala Spatha 75cm (damašek).

 

l4kcPaZiOt.JPG

 

Není to moc vidět, ale je to kovaná čepel - damašek (pilové pásy). Nechutně ostrá špička, oboustranný břit.


  • 1

#5503 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 5 srpen 2019 - 10:05:02

19 418 - často ju používam a nie preto že jej môžem mať haldy :) 

 

Kalil si za " bieleho " dňa alebo v noci ? ... a do čoho - olej alebo voda ? Hneď uvediem že ak do vody tak to asi nie je dobre zakalené lebo ak by si tú čepeľ mal na kaliacej teplote tak vo vode by Ti praskla - a ak nie praskla rovno vo vode tak by nevydržala následné namáhanie ako si spomenul...


  • 0

#5504 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 srpen 2019 - 12:45:32

a jsme u toho
poslal jsem soukromou zprávu
  • 0

#5505 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 5 srpen 2019 - 13:01:25

Pani, dobry den,

 

no tesi ma, ze aj okrem mna su tu ludia, ktori su milovnikmi nozi a vobec tradicnych remesiel. co vidim, su fantasticke, prekrasne noze, gratulijem Vam.

 

noze nerobim, ale mam rad a nosim vreckove noze.  ako spravny Madar a velky milovnik tradicnej pastierskej kultury nosim madarske pastierske typy, najradsej mam vreckovy noz velky Nader celkova dlzka v otvorenom stave okolo 23cm - s jednym cepelom, dvomi cepelmi do 26cm, meno je podla segedinskeho majstra z konca 19. storocia Ignaca Nadera. tento noz je velmi masivny s hrubym cepelom. noz nosim v tradicnom kozenom pastierskom puzdre, ktore vidite na fotkach. moje noze robili dnesni majstri z Madarska uplne tradicnym sposobom (technologia 19. storocia). nie som zberatel nozi, ale vlastnim nikolko kusov, no viete, clovek tazko vie odolat takej krase.

 

Přiložený soubor  b1.jpg   49,01K   3 Počet stažení     Přiložený soubor  b2.jpg   46,54K   2 Počet stažení  Přiložený soubor  b3.jpg   74,51K   3 Počet stažení

 

 

 

.


  • 1

#5506 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 5 srpen 2019 - 20:26:13

Jedná se o protahovací misky na vyvolávání svitků. Pro vyvolání stačí relativně malý objem vývojky/ustalovače. Obvzláště vhodné pro vyvolávání v Pextralu - nutnost styku filmu s dostatečným množstvím vzduchu při použití louhové lázně. Další foto zde.

Zatím jsem je v žádné literatuře neviděl vyfocené ani jako reklamu. A že jí mám dost. Což mě tak trochu nutí hledat takovou knihu, kde to bude  :oops:

Díky za osvětu  :-P .


  • 0

#5507 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 srpen 2019 - 08:26:04

Vážení kolegové. Pro seříznutí zakládacího konce filmu pro kazetovou cívku podle přiřezávací šablony E.Leitz Wetzlar ABLON , složené ze dvou panty spojených desek používám miniaturní kapesní nožík Victorinox. V uvedené kombinaci dosáhneme hladký řez, i když musíme obětovat 3 - 4 obrázky v délce cca 6,5 cm filmu.

Úprava zaváděcího pásu pro Leicu III-f a starší modely je velmi důležitá! Při nerespektování uvedeného doporučení hrozí poškození mechanismu posuvu filmu od vytrhané perforace. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#5508 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 srpen 2019 - 17:46:11

Tak to ten nožík máte velmi ostrý pane Eriku.


  • 0

#5509 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 6 srpen 2019 - 22:00:25

Tesi me, ze jsem objevil sbirku clanku Barryho Thorntona a ty me posunuly dal v chapani exponometrie a spravneho vyvolavani negativu tak, aby se dal bez vetsich potizi nazvetsovat: http://www.theonline...ticles.html?m=1
Otazkou je, zda se mi podari aplikovat uvedene postupy v praxi ;-)
  • 0

#5510 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 srpen 2019 - 19:29:03

ze jsem se konecne dokopal ke spracovani rodinneho archivu od sklenenych desek az po krabice negativu a supliky diaku

.

jenom opravdu trosicku mne zlobi jak budu "rovnat" tuto formu archivace

 

 


  • 4

#5511 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 srpen 2019 - 06:51:41

návrh: u čb namočiť na cca 10 minút do čistej vody, potom zmačadlo a klasicky usušiť

 u farby v podstate to isté, len na koniec by som použil nejaký stabilizátor, aj keď viem, že aj vo fotolaboch používajú zmáčadlo namiesto stabilizátora, tak si myslím, že by nemal byť problém.

No a potom už podľa potreby  nastrihať a zaarchívovať.


  • 1

#5512 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 8 srpen 2019 - 09:02:06

návrh: u čb namočiť na cca 10 minút do čistej vody, potom zmačadlo a klasicky usušiť

 u farby v podstate to isté, len na koniec by som použil nejaký stabilizátor, aj keď viem, že aj vo fotolaboch používajú zmáčadlo namiesto stabilizátora, tak si myslím, že by nemal byť problém.

No a potom už podľa potreby  nastrihať a zaarchívovať.

K comu je ten post neviem, ale hlasim, ze laby stabilizatory pouzivaju.
Stabilizator je v sieti dodavatelov chemie pre minilaby mensi problem, ako zmacadlo.
Pre stabilizaciu farieb sa kedysi pridaval do zmacadla aj formalin a metylalkohol. Az v dnesnej dobe stvorkarov z chemie sa tieto ingredienci stali nebezpecne.
Pri dodrzani elementarnej BOZP vsak nic nehrozi.


  • 0

#5513 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 8 srpen 2019 - 09:04:15

ano, zvitky som tak uz vcera zacal ...

.

za sedem dni to mnozstvo neususim ale nic netrva vecne

 

návrh: u čb namočiť na cca 10 minút do čistej vody, potom zmačadlo a klasicky usušiť

 u farby v podstate to isté, len na koniec by som použil nejaký stabilizátor, aj keď viem, že aj vo fotolaboch používajú zmáčadlo namiesto stabilizátora, tak si myslím, že by nemal byť problém.

No a potom už podľa potreby  nastrihať a zaarchívovať.


  • 0

#5514 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 13 srpen 2019 - 16:32:47

Profesionální práce pana Vaita na mém P-sixu.


  • 1

#5515 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 17 srpen 2019 - 20:56:21

.


  • 1

#5516 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 20 srpen 2019 - 10:59:29

Foto u mňa vcelku fakt fajn :D ___  ale tá s tými tromi taniermi s portretom v pozadí - tak tá je teda ultra !!!!!!! 


  • 0

#5517 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 43

Publikováno 20 srpen 2019 - 16:33:17

Dostala se ke mně (kromě jiného) i leštička do 24x30 cm, plechy vypadaly jako pochromované. Očistil jsem lihem, spláchnul vodou a mikroutěrkou lehce očistil. Poučen zdejší komunitou jsem do namáčecí vody dal tetenal, namočil fotky (orwo BH 1), nalepil na plechy. Zapnul leštičku a dlóóóuho čekal. Furt se neozývalo žádné lupání, nic. Po půl hodině jsem nevydržel a otevřel to. Fotky se krásně odlouply, lesk jak blesk! :) Nádhera!!! :)


  • 0

#5518 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 20 srpen 2019 - 16:47:59

Dostala se ke mně (kromě jiného) i leštička do 24x30 cm, plechy vypadaly jako pochromované. Očistil jsem lihem, spláchnul vodou a mikroutěrkou lehce očistil. Poučen zdejší komunitou jsem do namáčecí vody dal tetenal, namočil fotky (orwo BH 1), nalepil na plechy. Zapnul leštičku a dlóóóuho čekal. Furt se neozývalo žádné lupání, nic. Po půl hodině jsem nevydržel a otevřel to. Fotky se krásně odlouply, lesk jak blesk! :) Nádhera!!! :)

 

.. a já tuhle leštičku kdysi vyhodil, že už je k nepotřebě... pár facek bych si dal.... :mad: :mad:


  • 0

#5519 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 20 srpen 2019 - 18:25:46

... namočil fotky (orwo BH 1), nalepil na plechy. Zapnul leštičku a dlóóóuho čekal. Furt se neozývalo žádné lupání, nic. Po půl hodině jsem nevydržel a otevřel to. Fotky se krásně odlouply, lesk jak blesk! :) Nádhera!!! :)

Velmi  důležitým faktorem pro ten krásný výsledek je  dobrý výběr  papíru pro leštění za tepla.   Jak  staré ORWO papíry,  tak  Bromoforty,  polokartony,   byly  skvělé.   Je  velkým  štěstím  takové papíry dnes mít!    Když si  občas  vzpomenu,  že se  někdy v r. 08-09  vyprodávaly z likvidovanéno v.d. Fotografia Praha (R.I.P.) značné skladové zásoby ORWO papírů  v rolích  za naprosto  směšných pár korun  a  já  nad tím  pochyboval  a vzal si pouze  dvě role na zkoušku,  a  po  zkoušce  už  jen  utřel  hubu,  neb  bylo  vyprodáno,   bych si  tu  hubu profackoval ještě dnes. 


  • 0

#5520 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 20 srpen 2019 - 19:36:02

Udělal mi radost polarizační filtr https://www.ebay.co....ns/163418844409, který mi včera přišel.

Polarizační filtrologií zcela nepolíbený teď jako malý kluk chodím s polarizákem před okem zkoušeje, jak se chová v různých situacích :D

Dotyčný filtr vzhledem k ceně překvapil svou optickou kvalitou, je zcela rovný, takže nedeformuje obraz a filtruje myslím dost dobře. Prodejce má různé průměry, já si koupil 52mm k foťáku a 46mm ke kameře, oba jsou bezvadné.


  • 0

#5521 Cepo

Cepo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 20 srpen 2019 - 23:53:37

Úplne nový Pentax MZ-M - náhodné objavenie na bazoši. Roky ležal zabalený v krabici. Ten predošlý mi vydržal 17 rokov, kiež by vydržal aj tento. Som rád, pretože za tie roky si človek na tú vec neskutočne zvykne a čokoľvek chytím do rúk, hľadám v tom MZ-M. Takže si ku mne znova našiel cestu a radosť preveľká.


  • 1

#5522 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 21 srpen 2019 - 00:54:52

...................   zásoby ORWO papírů  v rolích  za naprosto  směšných pár korun  a  já  nad tím  pochyboval  a vzal si pouze  dvě role na zkoušku,  a  po  zkoušce  už  jen  utřel  hubu,  neb  bylo  vyprodáno,   bych si  tu  hubu profackoval ještě dnes. 

 

Taky jsem pořídil dvě role (myslím že šíře je 13 cm), něco ještě mám. Být tenkrát v Praze častěji, asi bych vzal víc, ale ono to bylo do batohu docela těžké.  Když na to občas něco udělám, nadávám si zrovna tak.


  • 0

#5523 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 21 srpen 2019 - 06:09:19

těch věcí tam měla fotografia praha dost na to, aby si mohli nadávat mnozí z nás, si myslím, nejen kvuli orwu...


  • 0

#5524 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 21 srpen 2019 - 21:12:25

dve zvetseniny 140x59 a dve 110x40 z noblexu a xpanu

.

sem tam rozhybane a neostre ale i na radu keka to prohlasim za umeni


  • 0

#5525 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 21 srpen 2019 - 22:01:40

https://www.mall.cz/...ic-100004319799

:-)
  • 0

#5526 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 srpen 2019 - 20:54:14

Hm. Som z toho jeleň!

Niekedy v marci som písal, (nemôžem to nájsť), že som kúpil metráž 30 metrov Fomy R100, a samozrejme celý vytešený som urobil niekoľko kaziet, a samozrejme hneď dva naexponoval. Aké bolo moje prekvapenie a aj zdesenie, keď som zistil, že na filmoch sú stopy po pliesni, čierna bodka v bielom krúžku. Písal som do Fomy, poslal aj niekoľko skenov. Prešlo pol roka a nič sa nedeje, Pracovníci Fomy ma zrejme majú na háku.

Prešlo pol roka, a čo s filmom? Lacný na vyhodenie nebol. Tak som sa rozhodol, že ich použijem s tým, že tie bodky budem vydávať za autorský zámer. A tak som na stretnutí vo Vyhniach a následne v Púchove nacvakal tri filmy. Včera som ich vyvolal. Filmy sú parádne, po pliesni ani stopy aj napriek tomu, že dva kazety boli po celú dobu v kufríku pri fotoaparáte a tretí som vybral tesne pred cestou z mrazaku. A som z toho Jeleň!

Filmy vyvolané v LGR a ostatné lázne z ORWO 829.

 A teď bábo raď.


  • 0

#5527 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 31 srpen 2019 - 21:27:45

Neporadím, ne proto, že nejsem bába. Jen si tak o tom přemýšlím. Nevím co dělá s emulzí plíseň. Myslím, že i kdyby skladovací podmínky znemožnily plísním další život, stejně nějaké stopy by zřejmě na emulzi zůstaly. Osobně mám nechuť skladovat filmy v mrazáku. Teoretickou. Nikdy jsem si nedělal takové zásoby abych je nespotřeboval do vyznačené expirace. I když filmy vyjmete z mrazáku s předstihem asi je nepodrobujete řízenému procesu vyrovnání s okolním prostředím. Tedy se projeví teplotní šok a změna vlhkosti v kazetě, nebo svitku. A ta se s minimální možností výměny vzduchu blízko povrchu emulze určitě neprojevuje kladně. 

Ale jak říkám je to pouze moje teorie a nevysvětluje zázračnou změnu u tvých filmů.

 

Třeba to Foma opravila dálkově. Doba je pokročilá :-)


  • 0

#5528 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 1 září 2019 - 21:43:10

Neporadím, ne proto, že nejsem bába. Jen si tak o tom přemýšlím. Nevím co dělá s emulzí plíseň. Myslím, že i kdyby skladovací podmínky znemožnily plísním další život, stejně nějaké stopy by zřejmě na emulzi zůstaly. Osobně mám nechuť skladovat filmy v mrazáku. Teoretickou. Nikdy jsem si nedělal takové zásoby abych je nespotřeboval do vyznačené expirace. I když filmy vyjmete z mrazáku s předstihem asi je nepodrobujete řízenému procesu vyrovnání s okolním prostředím. Tedy se projeví teplotní šok a změna vlhkosti v kazetě, nebo svitku. A ta se s minimální možností výměny vzduchu blízko povrchu emulze určitě neprojevuje kladně. 

Ale jak říkám je to pouze moje teorie a nevysvětluje zázračnou změnu u tvých filmů.

 

Třeba to Foma opravila dálkově. Doba je pokročilá :smile:

 

Hlava mě nebere jaký text se uložil v reakci na kolegu "sokolvideo". To mě to prošlo nějakým překladačem?  Když jsem na to chtěl reagovat a použil citaci, zobrazil se mě originál text. Ten se mě zdá srozumitelný. Na rozdíl od toho, který visí nad touto reakcí. 


  • 0

#5529 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 1 září 2019 - 21:46:10

:shock:  :shock:  :shock:


  • 0

#5530 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 září 2019 - 07:35:59

Tie dva filmy, na ktorých je tá plieseň boli natiahnuté do kaziet a vyvolané cca do týždňa, od obdržania  filmu z pošty, ďalšie dva filmy ležali v kufríku s fotoaparátom cca pol roka pri tohtoročných teplotách. Tak to nechápem.


  • 0

#5531 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 2 září 2019 - 08:27:41

S fomou je to divný?Po každým výrobkem mají možnost dotazu .Běžně odpovídali do druhýho dne,ted neodpoví vůbec tak nevím co se tam děje  :mellow:


  • 0

#5532 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 2 září 2019 - 08:51:40

Za vše se platí. Chci nízkou cenu? Bude to na úkor kvality. Chci kvalitu? Budu platit víc. A o tom to je. Nízká cena, víc much...
  • 0

#5533 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 září 2019 - 08:17:59

Asi takto

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5534 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 3 září 2019 - 09:33:45

Pachut mizerne kvality zustava i dlouho pote, co zmizi sladka chut nizke ceny.
- Benjamin Franklin
  • 0

#5535 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 září 2019 - 10:38:27

https://rhx.rajce.idnes.cz/MRNOUS/

první čepelka z ohně 


  • 0

#5536 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 5 září 2019 - 19:39:32

ze jsem se konecne dokopal ke spracovani rodinneho archivu od sklenenych desek az po krabice negativu a supliky diaku

.

jenom opravdu trosicku mne zlobi jak budu "rovnat" tuto formu archivace

 

attachicon.gifarchiv_190707.jpg

 

:o Až najdeš dobrý bezbolestný způsob, tak se prosím o něj poděl. ;) Po tátovi mám pár kinofilmů. které jsou takto stočené a ani nebyly zabalené do toho papíru. Takže děs poškrábaný a pokroucený. Naštěstí fotil nejvíce na diáky. 


  • 0

#5537 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 6 září 2019 - 08:19:47

Já bych se pokusil je trochu namočit ve vývojnici. Klasika... praní a pak vyvěšení při sušení by mohlo udělat svojí službu. Za pokus nic nedáš. Jen jedno kino na test.
  • 0

#5538 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 6 září 2019 - 08:50:03

Já bych se pokusil je trochu namočit ve vývojnici. Klasika... praní a pak vyvěšení při sušení by mohlo udělat svojí službu. Za pokus nic nedáš. Jen jedno kino na test.

Já našel starý svitky  zkroucený,praní sušení pomohlo to jen trochu .Nastříhal jsem to na pásy,nacpal do velkýho sešitu aby byli od sebe oddělený listy papíru a zatížil.Nechat zatížený aspoň měsíc.Pomohlo to už se s tím nechá pracovat.


  • 0

#5539 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 11 září 2019 - 08:04:29

Abychom se nezbláznily ze všeho připomínání útoku na dvojčata rád bych připomněl, že dnes 11. září se roku 1816 narodil Carl Zeiss. Jeho otec byl dvorním soustružnických mistrem. ....
  • 1

#5540 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 11 září 2019 - 10:01:45

Dnes v Hodoníně v GVU se uskuteční vernisáž výstavy legendární skupiny EPOS,začátek v 18.30hod...Měli by být přítomni všichni členové a tak bude prostor nezávazně podiskutovat s autory,dalšími kolegy a zkusit se podívat na některé věci /hlavně ty žabomyší/ z jiného úhlu pohledu...EPOS byl ve své době pojem,i dnes působí některé fotky nadčasově...Pokud mě paměť neklame,tak takový Rosťa Košťál nikdy filmy,papíry,vývojky neřešil,fotil na to co bylo běžně dostupné,nikdy nepoužíval žádné filtry,hlavně se soustředil na fotku jako takovou aby tam dostal to,co tam přetrvá a také to i po desetiletích přetrvalo...Ostatní členové EPOSU na tom byli podobně,jejich tvorbu prověřil čas a to je ta největší deviza.


  • 0

#5541 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 11 září 2019 - 11:31:07

V galerii Auritus (Farní charita Tábor, Klokotská 114) bude od 11. září 2019 (vernisáž v 15:00 hod) probíhat další výstava pana profesora Jindřicha Štreita, tentokrát s názvem „……s láskou“.

Cyklus fotografií je věnován domácí hospicové péči.

 

Výstava potrvá do 2. října 2019 a pro veřejnost bude otevřena vždy od pondělí do pátku od 9.00 do 15.00 hodin.


  • 0

#5542 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 12 září 2019 - 08:22:49

Těší mě, že se v poslední době cca 2x týdně dostanu do své nové TK, abych něco nazvětšoval a taky že s novými Ilford MG filtry pod objektiv je radost pracovat. Nastupující podzim též fotografa potěší :-)


  • 0

#5543 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 12 září 2019 - 08:57:03

Zenit-E s Heliosem 44-2. Skříňová uloženka, voní to celkem. Žádný puch plísně a tak. Čisté, dokonce funguje expozimetr ještě. Bohužel závěrka pod 1/500s zůstává viset - asi zatuhlé mazivo. Chtělo by to servis, ale myslím že ho nechám jen jako exponát. Objektiv ale plně v pořádku, ten asi vyzkouším jinde.


  • 0

#5544 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 13 září 2019 - 20:30:41

Potěšil balíček s publikací Letem českým světem (1899) - bude to velký žrout času.

A další velká inspirace k výpravám na známá i neznámá místa.


  • 1

#5545 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 15 září 2019 - 16:25:50

Potěšili mě  dva kluci temnokomorničtí,  kteří do Kyjova krkolomně vláčkem  na vernisáž  přijeli a  zlaté časy prvního Rajnochovického srazu připomněli. 


  • 1

#5546 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 16 září 2019 - 15:28:39

Pachut mizerne kvality zustava i dlouho pote, co zmizi sladka chut nizke ceny.
- Benjamin Franklin

Téměř totožné znění jsem viděl připisováno jednomu ze dvojice Rolls-Royce...


  • 0

#5547 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 16 září 2019 - 17:42:35

Potěšili mě  dva kluci temnokomorničtí,  kteří do Kyjova krkolomně vláčkem  na vernisáž  přijeli a  zlaté časy prvního Rajnochovického srazu připomněli. 

 A nás potěšily Tvoje fotečky. Díky


  • 0

#5548 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 30 září 2019 - 15:40:54

Za uplynulý týden se mi nahromadilo dost věcí, co mě těší:

- Navštívil jsem výstavu Josefa Chuchmy v Leica Gallera (mimochodem, velmi příjemné místo) - https://www.lgp.cz/c...ormalizace.html.

- Navštívil jsem poprvé v životě prodejnu FotoŠkoda, ale mnohem víc mě zaujal protější bazar pana Pazdery.

- Spatřivše při čekání na zpáteční spoj osamělého Japonce s notně obouchaným koženým pouzdrem klimbajícím se na krku a skrývajícím jistě nějaký filmový aparát jsem se neudržel a vetřel jsem se hned na vedlejší sedadlo v autobuse. Zjistil jsem, že se jedná o Asahi Pentax Spotmatic - opravdu značně jetý, leč podle majitele i po 50 letech stále funkční a nabitý barevným negativním filmem. Mimochodem, pán vypadal, že je opravdu ze staré školy, mobilu ani jiných elektronických udělátek nemaje si udržoval nadhled zřejmě daný značnou zcestovalostí. Konverzovalo se nám příjemně a čtyřhodinová cesta uběhla rychle. Přeji mu dobré světlo a dlouhý život.


  • 0

#5549 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 1 říjen 2019 - 15:49:02

Tesi me, jak manzelka uznala, ze nakup fotomisek nebyl ztrata penez. Akorat se zase clovek moc nevyspi, ale zase mi to dava priblizny casovy horizont, do kdy musim dokoncit vetsi temnou komoru.

 

https://imgur.com/a/xRu5du5


  • 6

#5550 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 1 říjen 2019 - 16:12:36

Paráda!   Už máš  výrobník urinol vývojky? 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních