Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#5651 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 11 leden 2020 - 18:21:03

tak jdu zas plevelit vlákno :smile: včera dorazil nikon f2. francouz povídal, že v hranolu de-1 to trošku rachtá a měl pravdu, ale nebylo vidět, co je povolené... takže nezbylo, než ho rozebrat. dole u skla jsou 4 šrouby, další 4 japonci schovali pod polep, takže v každym rohu opatrně odtrhnout. no a koukám, že samotný hranol je jeden celek, který je přidržován jen plíškem přišroubovaným jedním šroubem na každém boku (je možné si ho všimnout na snímku níže). takže plíšky jsem přiohl a bylo hotovo... teda skoro. je možný si všimnout, že prakticky všechny tyhle hranoly maj bordel kdesi uvnitř. mezi samotným hranolem a jakože očnicí je těsnění, které je totálně v háji. takže doporučuju vyměnit, po stranách je to klasický 2mm silný, nahoře 3mm. takže to mi také těší, že hranol (snad) hranoluje jak má

49367631083_0909b310b0_b.jpg

 

teda já mám radost i ze samotnýho nikona. je to krásnej foťáček vzbuzující pocit absolutní nezničitelnosti


  • 2

#5652 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 12 leden 2020 - 09:18:45

Že jsem stihnul návštěvu výstavy Ladislava Sitenského.
  • 0

#5653 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 13 leden 2020 - 12:08:49

Těší mě,že jsem byl na vernisáži fotgrafií Antonína Kostky ve Slavičíně,v tamním velmi pěkném a důstojném prostředí galerie městské knihovny...Velmi doporučuji všem ke zhlédnutí! Autor se "svému" tématu krajiny Bílých Karpat,Vlárskému průsmyku věnuje více jak 40.let a již dávno svým tvůrčím zaujetím přesáhl pomyslnou hranici svého kraje...


  • 0

#5654 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 13 leden 2020 - 13:24:14

Když už to tu zmiňujete, k Vánocům jsem mimo jiných fotografických publikací dostal také autorovu vynikající Mou Vláru a moc mě to těší :-)


  • 1

#5655 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 leden 2020 - 18:53:22

Pěkná stavebnice :

https://digiarena.zi...9-kosticek-lega

 

:-)


  • 1

#5656 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 17 leden 2020 - 15:28:12

Asi k tomu není co dodat :grin: Snad jen že naštěstí jsem nemusel prodat ledvinu, stačilo prodat většinu ostatní fotovýbavy.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#5657 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 17 leden 2020 - 17:07:13

gratulace. někdy se pochlub zvětšeninama, až budeš zas na jihu :-)


  • 0

#5658 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 17 leden 2020 - 21:54:34

Tak mě těší, že jsa puzen touhou nějak se dopracovat ke zdroji vody destilované a v mém okolí nevidět žádnou laboratoř či chemičku, využil jsem zkušenost jirin_ola, a to jak teoretickou, zde popsanou, tak i reálnou, viděnou u něj doma v jeho ohromné temnici. Ano, tím krokem bylo, že si pořídím reverzní osmózu. Jako první krok jsem ale musel předělati vodní hospodářství v mé temnici, jak je vidět na mém prvním obrázku (2301). Zavedl jsem nový 5 mikro filtr a trubky umně a složitě propojil kohouty tak, abych mohl mícht teplotu vody, odpustit rez do kohoutu mimo cestu filtru, pouštět vodu skrze filtr do kohoutu k mokré části komory a nakonec vyvést malou, nenápadnou rrubičku přes kohout(ventil) skrze zeď do staré prádelny, která sousedí s komorou. Tam, jak je vidno na druhé fotce (2300) jsem umístil reverzní osmózu vybranou dle cenných rad jirin_ola (ani o tom nevěděl-je to už 2 roky co mi to ukazoval). A tu slavnostně jsem spustil do zkušebního režimu již na sklonku minulého roku. Ale má to háček, který jsem moc netušil. Mám přebytek destilované vody, neboť ta mrcha osmóza se musí spouštět nejméně 1x za 14 dní, aby nevyschl ten hlavní osmotický filtr, který je drahý. A tak zásobuji mé kamarády z TK Jihočeské a jsem rád, že to ode mne berou a namusím jim za to platiti, neb vylévati tuto kvalitní destilku do kanálu by mi srdce utrhalo, když se dívám na ceny destilky v komerčních obchodech a pumpách. Jinak kvalita vody je fakt skvělá, To jsem zjistil tím, že přikoupiv si oný měřící basmek na kvalitu (vodivost) vody nebyl problém. Takže z vodovodu mi teče 115 ppx (prostě nějakých veličin-neřeším..), destilka od pumpy má obvykle 13-15 a já mám stále 0-1!! Dále jsem přebytek této destilky vyřešil částečně i tím, že jsem mojí milované stíhačce zakoupil super parní generátor-žehličku a přesvědčil ji, že do ní musí nalévati pouze vodu destilovanou, a to té nejvyšší kvality, která je toliko od mne. A žehlička tato žere hodně-na jedno velké žehlení i 3-4 litry. Takže máme radost oba - já i žena. Tož tak chlapci, to je to, co mne nyní těší a zároveň títmo děkuji zde již několikráte zmiňovanému jirin-olovi za inspiraci a nevědomé rady. Zdařec LuigiPřiložený soubor  MIB_2301_www.jpg   423,74K   5 Počet staženíPřiložený soubor  MIB_2300_www.jpg   524,55K   5 Počet stažení


  • 8

#5659 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 17 leden 2020 - 22:13:47

Omlouvám se, ale pro ty, které to nějak zajímá ještě malý dodatek. Když mluvím o přebytku destilované vody, tak nemluvím o přebytku té vody "odpadní", která z toho teče. Akvaristi mě děsili, že to bude ve prospěch vody odpadní poměr 10:1, u mě to vychází téměř přesně 4:1 - tedy na 10 litrů destilky mám ještě 40 litrů "odpadní vody, která - prošla 2x přes filtr 5 mikronů a pak přes uhlíkový filtr (zbavuje vodu chlóru a pod. látek) do kanálu. Ale voda je drahá ( u nás v Táboře nejdražší v ČR - již 3 roky 130 kč/M3 - kurvy..) tak ji sbírám do kýblů, které leju na zahradu a žena s tím zalévá kytky po přidání zahradnických vylepšovadel. Ale i kdybych to lil do kanálu (což si fakt nedovolím s úctou k vodě samotné..), tak by kalkulace byla jasná - na 10 litrů destilky spotřebuji 50 litrů vody (10+ 40 odpad) = při táborské ceně tedy 7,50 Kč za 10 litrů destilky, kterou v krámech teď všude prodávají za 80,- Kč (40.- Kč za 5l kanystr)... To jde. Tak to už je fakt vše k tomuto těšícímu tématu. Dobré světlo i vodu všem přeje Luigi


  • 1

#5660 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 17 leden 2020 - 22:52:07

Pěkná aparatůra, škoda, že to mám celkem daleko, pomáhal bych Ti zvlhčovat membránu.

:-)


  • 0

#5661 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 18 leden 2020 - 14:04:38

Tak mě těší, že jsa puzen touhou nějak se dopracovat ke zdroji vody destilované a v mém okolí nevidět žádnou laboratoř či chemičku, využil jsem zkušenost jirin_ola, a to jak teoretickou, zde popsanou, tak i reálnou, viděnou u něj doma v jeho ohromné temnici. Ano, tím krokem bylo, že si pořídím reverzní osmózu. Jako první krok jsem ale musel předělati vodní hospodářství v mé temnici, jak je vidět na mém prvním obrázku (2301). Zavedl jsem nový 5 mikro filtr a trubky umně a složitě propojil kohouty tak, abych mohl mícht teplotu vody, odpustit rez do kohoutu mimo cestu filtru, pouštět vodu skrze filtr do kohoutu k mokré části komory a nakonec vyvést malou, nenápadnou rrubičku přes kohout(ventil) skrze zeď do staré prádelny, která sousedí s komorou. Tam, jak je vidno na druhé fotce (2300) jsem umístil reverzní osmózu vybranou dle cenných rad jirin_ola (ani o tom nevěděl-je to už 2 roky co mi to ukazoval). A tu slavnostně jsem spustil do zkušebního režimu již na sklonku minulého roku. Ale má to háček, který jsem moc netušil. Mám přebytek destilované vody, neboť ta mrcha osmóza se musí spouštět nejméně 1x za 14 dní, aby nevyschl ten hlavní osmotický filtr, který je drahý. A tak zásobuji mé kamarády z TK Jihočeské a jsem rád, že to ode mne berou a namusím jim za to platiti, neb vylévati tuto kvalitní destilku do kanálu by mi srdce utrhalo, když se dívám na ceny destilky v komerčních obchodech a pumpách. Jinak kvalita vody je fakt skvělá, To jsem zjistil tím, že přikoupiv si oný měřící basmek na kvalitu (vodivost) vody nebyl problém. Takže z vodovodu mi teče 115 ppx (prostě nějakých veličin-neřeším..), destilka od pumpy má obvykle 13-15 a já mám stále 0-1!! Dále jsem přebytek této destilky vyřešil částečně i tím, že jsem mojí milované stíhačce zakoupil super parní generátor-žehličku a přesvědčil ji, že do ní musí nalévati pouze vodu destilovanou, a to té nejvyšší kvality, která je toliko od mne. A žehlička tato žere hodně-na jedno velké žehlení i 3-4 litry. Takže máme radost oba - já i žena. Tož tak chlapci, to je to, co mne nyní těší a zároveň títmo děkuji zde již několikráte zmiňovanému jirin-olovi za inspiraci a nevědomé rady. Zdařec Luigiattachicon.gifMIB_2301_www.jpgattachicon.gifMIB_2300_www.jpg

Hrome, zrovna nedavno jsem se zbavil vsech prazdnych 5l kanistru. Bych si k tobe pro cca 50 litru nekdy zajel.
Co se tyce parni zehlicky, nektere nemaji destilku rady (tusim v navodu od te nasi se to pise). Nevim, jake problemy to muze zpusobit.
  • 0

#5662 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 19 leden 2020 - 13:10:53

Luigi,  mně neděkuj,  já to nevymyslel.


  • 0

#5663 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 leden 2020 - 19:20:31

Asi k tomu není co dodat :grin: Snad jen že naštěstí jsem nemusel prodat ledvinu, stačilo prodat většinu ostatní fotovýbavy.

Gratuluji
Mně po dlouhou dobu slouží M6ttl...
  • 0

#5664 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 22 leden 2020 - 00:54:35

po dlouhe ceste z kalifornie to budu mit o trosku lehci

.

 


  • 0

#5665 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 22 leden 2020 - 08:27:53

Jé, miloši, tos okoukal u mě, žejo. Doteď jsem vše okukoval u Tebe, ale pamatuji si, že jsi říkal, že Tvá RSS50 je cice nejlepší ale moc těžká a že tuhle Acratech asi pořídíš. Tak gratuluju, mě fakt slouží věrně. Ahoj.


  • 0

#5666 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 22 leden 2020 - 08:43:29

po dlouhe ceste z kalifornie to budu mit o trosku lehci

.

 

attachicon.gifleica_sl_200122_002951.jpg

Nevymenis funglovku Arca Swiss F 4x5 za Chamonix 4x5 ?


  • 0

#5667 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 22 leden 2020 - 10:48:56

ha, presne tak, postupne svoje policky sjednotime

.

pro rrs bh-55 jsem poridil systematic aby velky sinar mel co pod sebe

 

.

a keko, je to lakave. dame kafe ...


  • 1

#5668 ypresbass2

ypresbass2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 3

Publikováno 22 leden 2020 - 23:38:41

Já bych toho Chamonixe taky chtěl :-)
(myslím to vážně)


  • 0

#5669 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 23 leden 2020 - 07:25:19

Miloši, když dáš pryč Chamonixe, tak to tedy poličky nesjednotíme. Já už za tímto účelem začal šetřit na Leicu a teď tohle :-P


  • 2

#5670 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 23 leden 2020 - 08:07:49

kluci, tak nejak mi uz crop velkeho formatu (4x5) nedava smysl

.

alpinist

 

.

v polickach bude aspon zastoupena turisticka znacka


  • 0

#5671 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 27 leden 2020 - 02:49:50

v sobotu po dlouhem case i 45/90mm

.

proste me ty klacky tak nejak tesi fotit

 

.

eastman5231/plus-x


  • 4

#5672 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 27 leden 2020 - 07:56:28

re: 

proste me ty klacky tak nejak tesi fotit

 

uff... už jsem se lekl!


  • 3

#5673 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 29 leden 2020 - 14:31:08

Dva nové kousky do sbírky. Certo KN 35, skoro nepoužité, a Flexa 6 po kompletní STK u pana Blažka.

 

Přiložený soubor  Certo.JPG   83,72K   3 Počet stažení

Přiložený soubor  Flexa6.JPG   61,62K   3 Počet stažení


  • 1

#5674 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 29 leden 2020 - 18:04:33

Zeiss Ikon Nettar 6x9 od Pazdery. Konečně 6x9 doma.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#5675 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 30 leden 2020 - 19:21:33

První baryty po několika desetiletích  :smile:


  • 3

#5676 xcerno12

xcerno12

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 leden 2020 - 23:05:36

První baryty po několika desetiletích  :smile:


Jsou parádní
  • 0

#5677 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 31 leden 2020 - 08:02:43

...že po prvním použití musím potvrdit, že "slintačka" fakt funguje a papír vypadá opravdu dokonale. Tohle znát před těmi lety, ušetřil bych si zničených fotek a poškrábaný plech tatínkovy leštičky...


  • 0

#5678 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 3 únor 2020 - 07:21:21

Těší mě, že po cca měsíci jsem si opět postavil fotokomoru a udělal 5 fotek. Bylo to zároveň testování, kdy jsem chtěl prodloužit dobu osvitu z původních pouhých 7 vteřin při prvním vyvolávání na nějakých 30. Do šuplíku s mléčným sklem u Magnifaxe 4 (kondenzorová hlava) jsem přidal nějaké další plasty (obaly na papíry z papírnictví) stříhnuté na 12x12cm. Funguje to dobře, podle toho kolik jich tam dám se můžu pohybovat v rozmezí od těch 7 vteřin do cca 2 minut. Používám čiré i žluté plasty. Přestože to bylo trochu laborování díky tomuto, dvě fotky 30x40cm mi vyšly obstojně. (Papír Fomabrom N 111 - pevná normal gradace.)

 

img_20200201_195518_web.jpg


  • 3

#5679 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 3 únor 2020 - 12:43:49

Prodloužení času se povedlo, fotky vypadají také potěšitelně.

Teď tedy, s delším časem osvitu, bude čas i na nějaké to vykrývání. Zrovna u těchhle snímků si s tím můžeš hrát docela pěkně.


  • 1

#5680 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 3 únor 2020 - 14:05:44

Těší mne, že při sobotním předvádění (se při) zvětšování se mi povedlo na fotce vykrýt stíny a nadržet oblohu na dvě cvaknutí hodinama, holt slepé kuře mělo víc štěstí než rozumu a našlo zrno.

Příště zkusím nějaké ty plasty do šuplíku, dík za nápad.


  • 2

#5681 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 17 únor 2020 - 00:02:15

Že to vyšlo. Ten negativ. Koupil sem přes Sbazar tuhle jednoduchou ale moc krásnou Belcu Belfocu Junior 6x9 s tím že cvaká a že vevnitř je založenej film. Nakonec skončila u Pazdery na opravě kvůli chybějícímu šroubku u objektivu ale jinak funguje. No a vevnitř byl film, tak sem si řek že ho zkusim vyvolat i když sem tomu moc šancí nedával, hlavně proto, že ten film byl v katastrofálnim stavu, doslova sežvejkanej po stranách a na několika místech přetrženej, no prostě na několik kusů. WTF?, vůbec nechápu. Na vyvolání šly dva kousky co se mi podařilo nasoukat do vývojnice ( hodně potu a nervů ). Byl to ńákej prehistorickej Fomapan N21 o kterym sem nikdy neslyšel a nenašel k němu žádný info, jen tady na fóru se řešilo jak vyvolat hodně starej F21 taky Fomapan a tam někdo radil že pokud Rodinal, tak moc neředit a 15C kvůli závoji. První kousek sem vyvolával normálně, 20c a asi 8 a půl minuty a něco na něm bylo, ale hrozně nezřetelně, fotka ňějaký třídy asi, plus milión bílejch teček na negativu, jak hvězdy na nebi, ale něco tam bylo. Scanner to vůbec nepobral. Druhej kousek šel na 15c a 13 minut a výsledek je o poznání lepší, zřetelnější a scanner mi to konečně vzal. I když je to pořád v příšerný kvalitě a snímky překrytý. Ale je to vyvolaný a je tam dobovej Tráboš!! :D Scan přikládám ať se můžete pokochat. :cool:

Přiložený soubor (y)


  • 1

#5682 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 29 únor 2020 - 20:40:17

Nová vývojnice Paterson. Do teďka sem vyvolával ve starý plastimatce a ty dvě starý plastový cívky byly fakt hrozný. Jedna nešla za boha rozdělat ( s páčidlem )  a druhý se rozdělala velmi snadno, takže při navíjení se rozpojila třeba i 3x. A navíc byly bez kuliček ty cívky, na obou dílech se to muselo stlačit a tím se podržel film při pohybu tam i z5. Hrůza. U tý nový cívky můžů ten film po vyvolání jednoduše vytáhnout aniž by se ta cívka musela rozdělat. Pro někoho úplnej standard, pro mě nádhera...


  • 0

#5683 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 54

Publikováno 29 únor 2020 - 21:03:33

Vytáhnout bez rozebrání? To musím zkusit! Zase se mám na co těšit ...
  • 0

#5684 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 29 únor 2020 - 21:33:13

Jojo, de to lehce a je to cool :D


  • 0

#5685 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 2 březen 2020 - 21:18:51

Nova policka. Stary obsah

Přiložený soubor  IMG_4407.jpeg   183,98K   5 Počet stažení


  • 2

#5686 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 2 březen 2020 - 21:27:07

Otáčím :D Tenhle trik mě naučili tady.

 

Já to mám vystavený v knihovně, před knížkama. Vypadá to hezky.

Paráda, dostal mě ten rotátor u vývojnic, jak se ta stavebnice z DDR jmenovala? Konstruktsystem?


  • 0

#5687 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 2 březen 2020 - 21:38:10

 

Otáčím :D Tenhle trik mě naučili tady.

 

Já to mám vystavený v knihovně, před knížkama. Vypadá to hezky.

Paráda, dostal mě ten rotátor u vývojnic, jak se ta stavebnice z DDR jmenovala? Konstruktsystem?

 

uz som otocil :) Toto je z Lego z Danska


  • 0

#5688 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 2 březen 2020 - 22:18:35

Pravda, ty barvy jsou Lego.

 

A mám brouka v hlavě, jak se ta stavebnice jmenovala.

 

A foťáky máš parádní!


  • 0

#5689 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 březen 2020 - 09:59:46

Pravda, ty barvy jsou Lego.

 

A mám brouka v hlavě, jak se ta stavebnice jmenovala.

 

A foťáky máš parádní!

google ponuka Grossblock alebo nejake Formo..


  • 1

#5690 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 3 březen 2020 - 10:12:37

Bronica virus :D


  • 0

#5691 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2020 - 10:43:59

Stavebnice byla Merkur.Když jsem to pak po letech vyděl u setry a z umělý hmoty tak mě běhal mráz po zádech.

Pravda, ty barvy jsou Lego.

 

A mám brouka v hlavě, jak se ta stavebnice jmenovala.

 

A foťáky máš parádní!


  • 0

#5692 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 3 březen 2020 - 11:12:45

Před časem běhalo po netu video kde dali cizincům právě stavebnici Merkur ať z toho něco poskládají. Měli jste vidět ty zděšeně výrazy že tohle má být skládačka pro děti :) úsměvné a smutné zároveň. Hezký příklad toho proč se říká zlaté české ručičky.
  • 0

#5693 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2020 - 11:19:26

Jo oni to opakují na kanálu seznam.Nebo všechny díly je možno si pustit na YouTube.

Před časem běhalo po netu video kde dali cizincům právě stavebnici Merkur ať z toho něco poskládají. Měli jste vidět ty zděšeně výrazy že tohle má být skládačka pro děti :) úsměvné a smutné zároveň. Hezký příklad toho proč se říká zlaté české ručičky.


  • 0

#5694 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2020 - 12:08:57

Pro ty co neznají zlatý český ručičky zašlapány do země.

YouTube 


  • 0

#5695 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 březen 2020 - 13:14:19

merkur sa stale vyraba kovovy


  • 0

#5696 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2020 - 13:34:17

merkur sa stale vyraba kovovy

I z pastu ten je levnější.


  • 0

#5697 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 březen 2020 - 20:20:25

Dalsie prirastky stereo kotucov k Meskopu:)

 

Přiložený soubor  IMG_4424.jpeg   166,43K   6 Počet stažení

 

Par mam rovnakych ak by niekto chcel na vymenu. Pripadne podarujem meoskop.

Zaroven, ak by niekto predaval stereo mikromu alebo Stereo 35 dajte vediet:)


  • 0

#5698 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 5 březen 2020 - 22:00:39

Dalsie prirastky stereo kotucov k Meskopu:)

 

attachicon.gifIMG_4424.jpeg

 

Par mam rovnakych ak by niekto chcel na vymenu. Pripadne podarujem meoskop.

Zaroven, ak by niekto predaval stereo mikromu alebo Stereo 35 dajte vediet:)

Mám jedno aj druhé, ale nepredávam, Ale som celkom náchylný to požičať. Najlepšie za prázdne kotúčiky do meoskopu. Už som aj snoval plány, ako ich vyrobiť, ale ešte som sa nedopracoval k použiteľnému výsledku.


  • 0

#5699 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 6 březen 2020 - 08:11:50

 

Dalsie prirastky stereo kotucov k Meskopu:)

 

attachicon.gifIMG_4424.jpeg

 

Par mam rovnakych ak by niekto chcel na vymenu. Pripadne podarujem meoskop.

Zaroven, ak by niekto predaval stereo mikromu alebo Stereo 35 dajte vediet:)

Mám jedno aj druhé, ale nepredávam, Ale som celkom náchylný to požičať. Najlepšie za prázdne kotúčiky do meoskopu. Už som aj snoval plány, ako ich vyrobiť, ale ešte som sa nedopracoval k použiteľnému výsledku.

 

Tak existuju noznice na film. Vcera som dostal par dalsich a tam je jeden kus ktory bol vyrobeny doma. Predavat nechcem ani ja, ale mam par rovnakych ktore rad vymenim


  • 0

#5700 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 12 březen 2020 - 11:52:51

Mám radost, že dorazila kniha "Jane Bown A Lifetime of Looking."
Nádherná kniha. Jo a něco na koukání. https://www.youtube....MYALlOR34AjLuW6
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních