Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#101 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 10:17:00

Zbývá mi poslední věc ... Jak pufrovat pH vývojky . Ke konci životnosti táhne obraz do azurové až purpurové .


jestli ti to táhne do purpurova, tak potřebuješ zvýšit pH hydroxidem sodným. Zkus pro začátek 1 - 3 ml 20% roztoku hydroxidu sodného do 1L vývojky.

pokud budeš potřebovat snížit pH (barvy táhnou do žluta / zelena), přidej 1-3 ml 20% roztoku kyseliny sírové.

hodně zdaru a těším se na ukázky.
  • 0

#102 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 červenec 2010 - 10:36:17

kony, toho ČERVENÉHO magora znám a taky vím, odkud si to přitáhl (blllm)

...magor magorovi přítelem

mě to barevně skákalo až až...zkoušej zkoušej, ať je co probírat...
  • 0

#103 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 22 červenec 2010 - 10:40:04

Radza : Nejseš náhodou ten jeho tajemný přítel , ke kterýmu si chodí zvětšovat barvu a odmítá vydat kontakt ? :lol: .
  • 0

#104 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:25:31

kony: tajemný přítel pravíš....hmmm, možná?!? Je to stále dost tajemné (blllm)?

Jsem RÁD, že vás RED v té vaší ČERNÉ džungli tak krásně BAREVNĚ naočkoval. Bych i někdy rád viděl něco na vlastní oči!
  • 0

#105 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 červenec 2010 - 16:28:50

Zbývá mi poslední věc ... Jak pufrovat pH vývojky . Ke konci životnosti táhne obraz do azurové až purpurové .

jestli ti to táhne do purpurova, tak potřebuješ zvýšit pH hydroxidem sodným. Zkus pro začátek 1 - 3 ml 20% roztoku hydroxidu sodného do 1L vývojky.
pokud budeš potřebovat snížit pH (barvy táhnou do žluta / zelena), přidej 1-3 ml 20% roztoku kyseliny sírové.
hodně zdaru a těším se na ukázky.

Já teda nevím ... školy nemám ... ale bojím se, že přídavek hydroxidu sice zvýší (dočasně) alkalitu, ale moc pufrovat nebude. Aby se tím stabilita výsledku ještě nezhoršila.
  • 0

#106 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 16:34:06

dubraro, schválně to vyzkoušej :roll: já tohle úspěšně a opakovaně používám při volání starejch em-26 Super 8 filmů v E-6 chemii. Když táhou do purporovo-fialova, přidám pár kapek hydroxidu a je to tam!

Ověřeno asi na 50+ Agfa Moviechromech.
  • 0

#107 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2010 - 10:10:00

KUZMA SERGEJEVIČ PETROV-VODKIN
18. 1. - 26. 2. 1967 Obecní dům
Autorka: A.Salizanová

dneska mě rozesmálo, když jsem narazil na tento titulek výstavy. A pak že jsou naši valaši s tím kalíškem halůzkové v temné komoře nějak originální :) :lol: 8-)
  • 0

#108 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 červenec 2010 - 14:22:09

PÁTEK!
  • 0

#109 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 23 červenec 2010 - 17:38:09

Vážený kolego, Cubo, na Vodkina, tajně ukrytého v dosud vysychající temné
jeskyni dnes před spaním, pod záminkou večerní kontroly vlhkoměru, zajdu!
Stakan křišťálové, nikoli však pouhý tzv. napjorstok, probudí moji obrazovou
imaginaci a již po stopadesátédruhé se budu těšit z nového Super-Angulonu,
8/f=121, který spočine v mých třesoucích se rukou příští týden v úterý. Moc
se těším na pohled do "zadnice" mého Bi(ý)ka, který mi promítne svět kolem
v úhlu 100 stupňů. V roce 1967, kdy jej u Schneiderů úspěšně "porodili", byl
pro většinu "Zatuchlé Kotliny" divokým snem psychotika, který jej spatřil na
výstavě Interkamera jako klenot o váze 700g. Po 43 letech se stává vlastní
letitý sen zhmotnělou realitou. Díky Honzovi oslavím letošní vánoce již 27.7.
a patrně strávím s Angulou Schneiderovou první společně probdělou noc. Co
více může potěšit slzící oko starcovo, než symetricky modelované, dokonalé tělo 43 leté krasavice s omamně se blyštícím skleněným okem!!! :-) Erik
  • 1

#110 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:08:06

Vážený pane Eriku, můžeme tady vánoce slavit společně. V úterý budu totiž taky netrpělivě vyčkávat na příjezd Schneiderova skla. Nebude se ovšem jednat o Andulku, ale o G-Claron 240/9. Věřím, že bude statečně sloužit jak na 4x5, tak i na 18x24. :-)
  • 0

#111 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:17:24

Vážený kolego, Cubo, jseš ve výhodě, že Tvá budoucí Claron má své "G".
Angula jej zcela určitě má rovněž, ale jeho hledání si budu opravdu užívat
do posledního prdu ( - či v optimističtějším pohledu na svět - dechu ). Erik
p.s. Ani jsem netušil, že od Schneiderů budou k vánocům dvojčata! :-)
  • 0

#112 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:43:45

Tak to já se budu zase věnovat hledáním vhodné závěrky pro Clárku. Do té doby ji bude muset sdílet se symmárkem :-)
  • 0

#113 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 23 červenec 2010 - 19:03:49

Vážený kolego, Cubo, i moje budoucí Angula má požadavek na vlastní otvor
poněkud specifický a musím nastalou situaci řešit. 52,5mm není v provedení
rovné destičky 96x99mm pro Kardan 45 v běžné nabídce. Zkrátka jsme na
ta naše nová dvojčata od Schneiderů trochu technicky nepřipraveni. :-) Erik
  • 0

#114 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 červenec 2010 - 20:16:58

Milý pane Eriku, vánoční náladu Vám od srdce přeji. V roce 67 jsem toužil ještě pouze po kompletní sbírce Matchboxů, každou volnou chvíli proto okopával jahody a erteple za 4Kčs/hod., samozřejmě nezdaněné, a systematicky podle katalogu sháněl.
Se skromností mně vlastní :-) :lol: :lol: můžu jen říct, že dnes mě těší pouze to, že jsem se 54 výročí prvního svého béknutí dožil.
  • 0

#115 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 24 červenec 2010 - 10:46:58

Mně teď těší menší sbírka, co se mi doma nahromadila
Vložený obrázek

Smena Symbol je teď novinka z Kamrlíku, stejně jako Praktica (ta je ale přítelkynina, bo jsem ji na to taky naučil..) :-)

Jen ne všechno je zatím funkční.
  • 0

#116 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 25 červenec 2010 - 23:08:31

Tesi me, ze proces RA-4 neni vubec tak slozity jak jsem si vzdycky predstavoval...vlastne je to pohoda :lol:
  • 0

#117 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 26 červenec 2010 - 08:11:06

Těší mne,že jsem minulý týden přivezl z Brna zdarma no za flašku magnifax 3a i s barevnou hlavou.Největší položkou této akce byla tisícovka za dopravu.
  • 0

#118 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 srpen 2010 - 02:01:33

Řeknu vám co mě těší, mám to na jazyku už delší dobu.

Kdyby mi někdo na sklonku roku 2008 řekl, že zde dnes bude početná komunita lidí, která se zabývá osmičkama, považoval bych ho za magora, a to nikoliv regulerního, ale totálního.

Že se nám to tu z nevinného vlákna "vyvolání super 8 filmu" založeného hypnogenem rozšíří do dnešní podoby (kdy máme zmáknutý černobílý proces, barvu v mnoha podobách včetně E-6, EM-XX, ECN-2, C-41, plus staré barevné Orwo/Agfa a Foma procesy), to by mne ani ve snu nenapadlo.

Neméně mne těší, že se osmičkářská komunita ještě pořádně nepohádala a mnozí na temné hodně osmičkářsky "vyrostli". Těší mne, že osmičkáři nešli ve šlépějích vlákna "historické fotografické techniky", kde se pobila jednotlivá ega, což vyústilo demnostrativním odchodem několika zásadních lidí, kteří měli co říct.

Mnohdy si říkám, kruci, tohle celé by šlo posunout ještě dál, než to je, nápady by byly, až si říkám, kruci, škoda, že jsem v tom svém exilu tak daleko, být v ČR, dalo by se toho dělat mnohem, mnohem víc.

I tak všem současným, minulým i budoucím osmičkářům, dík! Jsem rád, že tu jste.
  • 0

#119 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:23:31

Těší mě Bohouškova ochota pomoct mi s vyřizováním kšeftů z Ebaye .
No a dnes mě výjmečně potěšila česká pošta ! Dopisní zásilka podaná v 17h v Praze byla u mě na stole již v 8 ráno následujícího dne . Kdyby tak chodily i balíky ;-) .
  • 0

#120 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 srpen 2010 - 09:03:55

Těší mě Bohouškova ochota pomoct mi s vyřizováním kšeftů z Ebaye .
No a dnes mě výjmečně potěšila česká pošta ! Dopisní zásilka podaná v 17h v Praze byla u mě na stole již v 8 ráno následujícího dne . Kdyby tak chodily i balíky :D .


balíky taky tak chodí, podané ovšem jako obchodní balík ;-)
  • 0

#121 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 srpen 2010 - 12:48:33

Mozna znate: http://www.rozhlas.c.../_zprava/585519
  • 0

#122 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 srpen 2010 - 12:51:26

Ehm.. jsem se spletla, no.. Tohle melo patrit do jineho tematu.. (takhle to dopada, kdyz si zenska otevre vic panelu s tematy.)
  • 0

#123 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 3 srpen 2010 - 13:24:56

Jó Kony, mě dneska pošta taky příjemně překvapila...Však jsem ti už ráno psal.
  • 0

#124 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 srpen 2010 - 14:01:01

Jó Kony, mě dneska pošta taky příjemně překvapila...Však jsem ti už ráno psal.


jojo, dneska to byla taky nálož, tři minibalíčky z různých koutů (Praha a Aachen pro mě - děkuji Jirinolovi a Feisolu; třetí z Frýdlantu, asi nějaký převody do mašinky pro bráchu :D).
  • 0

#125 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 srpen 2010 - 22:02:46

nedávno jsem vám našel v místním antikvariátu krásnou knihu a nedá mi to, abych se o radost nepodělil!

http://picasaweb.goo...NL12ZfCkpTWuwE#
  • 0

#126 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 srpen 2010 - 13:26:59

dvakrát za dva dny jsem se shodl se zákazníkem, že je velmi dobře, že modernizace-digitalizace a a jiné *ace nepronikly do normálních, volně stojících sporáků
všechno je jednoduchý, věci, které se budou v budoucnu rozbíjet a nutit majitele k výměně tam přidávány nejsou a stále je normální, že taková škatul doma vydrží celou generaci a druhou potom na chatě
  • 0

#127 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 srpen 2010 - 20:26:11

cestovní outlet: odkaz :wink: a to se na stůl nevešla igelitka s filmama, ze stativu je to focený, takže se taky nemohl zúčastnit kompozice :lol:, stejně jako igeltika s chemickým kontrabantem...
  • 1

#128 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 13 srpen 2010 - 08:45:47

postrádám tam Jene Pentax 645

cestovní outlet: odkaz :wink: a to se na stůl nevešla igelitka s filmama, ze stativu je to focený, takže se taky nemohl zúčastnit kompozice :lol:, stejně jako igeltika s chemickým kontrabantem...


  • 0

#129 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 srpen 2010 - 08:58:07

njn, nejsem šwarcenegr, všechno s sebou tahat nemůžu... a Pentax má nejhorší poměr váha/formát filmu :wink:
  • 0

#130 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 13 srpen 2010 - 09:05:16

cestovní outlet: odkaz :wink: a to se na stůl nevešla igelitka s filmama, ze stativu je to focený, takže se taky nemohl zúčastnit kompozice :lol:, stejně jako igeltika s chemickým kontrabantem...

Vyhod flexu. Ta fujina ti staci...
  • 0

#131 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 srpen 2010 - 09:53:06

to jí nemůžu udělat, když už má zbrusu novou, nikdy nepoužitou Prontor závěrku :lol:. Fujina je na barvu, do flexy beru 20x HP5 na hraní :wink:.
  • 0

#132 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 13 srpen 2010 - 10:26:04

to jí nemůžu udělat, když už má zbrusu novou, nikdy nepoužitou Prontor závěrku :lol:. Fujina je na barvu, do flexy beru 20x HP5 na hraní :wink:.

A kam se chystáš? Výbava je to moc pěkná. Flexe by doma určitě bylo smutno.
  • 0

#133 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 13 srpen 2010 - 13:22:56

to jí nemůžu udělat, když už má zbrusu novou, nikdy nepoužitou Prontor závěrku :lol:. Fujina je na barvu, do flexy beru 20x HP5 na hraní :wink:.

Nojo vlastne diaky. Uz se tesim na promitani:-) Ten projektor na Rychory klidne osobne odnesu...
  • 0

#134 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 15 srpen 2010 - 20:50:10

Tesi me, ze jsem konecne dodelal system vzduchotechniky a zatemneni v komore, celkem mi dalo zabrat uzpusobit stare kastlove okno tak, aby bylo zaroven svetlotesne a zaroven pres neho slo prohanet 200 kubiku vzduchu za hodinu :lol:
  • 0

#135 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2010 - 21:03:54

Tak na to se rad nekdy prijedu podivat :lol:
  • 0

#136 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2010 - 21:20:39

Tesi me, ze jsem konecne dodelal system vzduchotechniky a zatemneni v komore, celkem mi dalo zabrat uzpusobit stare kastlove okno tak, aby bylo zaroven svetlotesne a zaroven pres neho slo prohanet 200 kubiku vzduchu za hodinu :lol:


to technické řešení bych velmi rád viděl.
  • 0

#137 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 15 srpen 2010 - 22:04:00

Tak na prani kolegy Jirinola popisu technicke reseni, a trochu se pochlubim :lol: takze, na prvnim obrazku je cele kastlove okno, kdo nevi o co se jedna tak jsou tam tri kridla plus ventilacka a to same jeste jednou predtim, takze jsem ramy oken oblepil cernou sametkou, vyrezal presne forex desky, polepil alobalem z jedne strany, na krajich zase cernou paskou, ty se vsadi do ramu a okno je svetelne utesneno (teda jeste bylo potreba vylepit cernou paskou tam kde je tesneni). vyhodou je, ze lze okno po oddelani i nadale pouzivat jako okno.
Vložený obrázek
Na druhem obrazku je nakres samotneho vzduchotechnickeho reseni, po dukladne teoreticke priprave vcetne sestaveni zmenseneho modelu jsem vymyslel toto, je to krabice vyrobena z drevovlaknite desky a forexu vsazena do mista pro ventilacku (vyhoda- fouka az nad hlavou), predni okno muze byt otevrene nebo vysazene (vyhoda kastloveho okna, pri desti se nedostane voda k ventilatoru, navic je tam sitka proti hmyzu osazena natazenou silonkou pusobici jako vzduchovy filtr). Z vnejsi strany ta krabice polepena alobalem a osazena dvouma ventilatorama za sebou (stacil by jeden radialni, ale stoji hodne penez a tak jsem pouzil dva axialni ze stare digestore) vevnitr je to dukladne vycerneno, ta pricka nahore tam ma svuj smysl, zamezuje odrazu svetla dal ackoliv pro vzduch to je prekazka), z venku polepeno protihlukovou deskou, sololitem, ocalouneno latkou a polepeno samolepicima foliema na nabytek (to uz je spis tak na efekt :( ) Co se tyce ucinnosti tak ani za jasneho slunecneho dne do pokoje nepronikne ani foton a lze tim prohnat dveste kubiku za hodinu, u misek je zase digestor pustena na nejnizsi vykon, jako celek je to lehce pretlakove, kvuli vireni prachu. Puvodne jsem planoval ze to vyresim ruzne polamanou flexo trubkou, ale z hlediska ztraty tlaku to bylo jeste horsi nez tohle a esteticky se mi to do pokoje nehodilu uz vubec :)
Vložený obrázek
  • 0

#138 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 16 srpen 2010 - 01:06:46

Navic jeste je dobre, ze cely system muze fungovat vicemene nezavisle na sobe, tzn. ze vstup vzduchu ma dostatecny tlak na to aby otevrel zpetnou klapnu v digestori a o zbytek se postara vysoky komin... A naopak digestor nevytvori nejak velky podtlak kdyz nebude vhanen vzduch do mistnosti, prurez "potrubi" je dostatecny...teda pokud pojede na prvni rychlost. Jeste planuju ze koupim casovy spinac na vstup, nemusi to jet porad...
  • 0

#139 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 srpen 2010 - 08:52:43

Čučím na to jak žaba z kyšky a stejněvá to nechápu :-) Su holt blb a na tym sa nic zmňěénit nemože :D
  • 0

#140 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2010 - 08:59:02

tak tohle okno ti docela závidím. mám dvoukřídlé a bez zásahu do konstrukce okna nemám šanci. Docela mě překvapuje, že takto jednoduchý a poměrně otevřený labyrint nepustí, resp. neodrazí světlo, vevnitř máš černý samet?
  • 0

#141 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 16 srpen 2010 - 09:46:09

Vevnitr je to potazeno cernym keprem (ten material z ceho jsou monterky...), plus povrch neni rovny, ale je tam vroubkovani (narezane a nalepene dvoucentimetrove prouzky forexu vodorovne, ale to jen v prvni "komore")... Ono pri tech testech jsem si s tim vyhral a ta horni tricentimetrova prepazka je tam celkem zasadni, svetlo jde tim tunelem nahoru a ta cast co by se odrazila od "stropu" dal je pohlcena prave tou prepazkou a tim, ze pruchozi otvor je niz, to stejne na vystupu, kde je otvor zase vys nez je dno, ale tam uz stejne zadne viditelne svetlo nejde... Pruchozi otvory maji stejny povrch jako vstupni 15cm ventilator...to aby se zbytecne neztracel tlak uz tim...
  • 0

#142 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 16 srpen 2010 - 10:30:59

Nechci bejt šťoura, ane na co toliko vzduchu? Zdáse mi to moc. Taky by jsem osadil výstup vzduchu filtrem vzduchu co je do auta, páč se vzduchem létá i prach.
  • 0

#143 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 16 srpen 2010 - 10:46:59

Vychazi to asi na sedm vymen vzduchu za hodinu a printo pri RA4 celkem topi...predpokladem je, ze to nepojede porad, ale aby bylo mozno rychle vyvetrat. Kdybych dal na vystup jeste filtr vzduchu tak uz ztratim tlak uplne...s prachem problem nebyl ani kdyz to fungovalo jen podtlakove pres preveseny zaves, takze nepredpokladam ze by mel byt problem ted, zvetsovak mam stranou od trasy vstup-odvod....
  • 0

#144 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 srpen 2010 - 06:14:02

Těší mě,že jsem si v Praze pořídil fotoaparát Rolleiflex s objektivem planar f2.8 + příslušenství. Těší mě to i přesto,že jsem za něj utratil poslední úspory,nezbyly mi peníze na nájem ani jídlo, a tak jsem se musel odstěhovat zpět na Moravu:-)
  • 0

#145 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 19 srpen 2010 - 07:15:04

Vážený kolego, Punkomate, Vaše investice do Rolleiflexu 2,8F je skvělá,
nemusíte řešit po mnoho let jakýkoli problém s technikou. Pokud máte k
přístroji základní příslušenství, nemusíte se již rozptylovat vůbec ničím.
Pouze radost ze skvělých výsledků! Vnitřní úprava přístroje je dokonalá.
Sdílím Vaši radost a přeji mnoho skvělých fotografií. Tabulku pro Planar
2,8/80 Vám mohu poslat z Heeringovy knihy o Rolleiflexu, případně také
jiné firemní údaje z originálních materiálů k přístroji. S pozdravem: Erik :lol: :!: :( :cry: :cry: :cry: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
  • 0

#146 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 srpen 2010 - 08:01:26

Vážený kolego, Punkomate, Vaše investice do Rolleiflexu 2,8F je skvělá,
nemusíte řešit po mnoho let jakýkoli problém s technikou. Pokud máte k
přístroji základní příslušenství, nemusíte se již rozptylovat vůbec ničím.
Pouze radost ze skvělých výsledků! Vnitřní úprava přístroje je dokonalá.
Sdílím Vaši radost a přeji mnoho skvělých fotografií. Tabulku pro Planar
2,8/80 Vám mohu poslat z Heeringovy knihy o Rolleiflexu, případně také
jiné firemní údaje z originálních materiálů k přístroji. S pozdravem: Erik :( :cry: :cry: :cry: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Děkuji za nabídku a s radostí přijímám vše,co se týká tohoto úžasného stroje. Také mi bylo sděleno,že mám prodat úplně všechno.Tedy i ostatní středoformáty.Protože až si vyhotovím vlastní zvětšeninu z rolleie,tak stejně na nic jiného fotografovat nebudu.Viděl jsem zvětšeniny od známého a musím uznat,že jsem byl dojat. Prozatím se s panem Rolleiem seznamuji,s úctou jej obcházím ze všech stran,klaním se, dvořím se a vůbec si jej všelijak předcházím :lol: Člověk,když se podívá do těch jeho planarů,tak má pocit,že se dívá do věčnosti :!:
  • 0

#147 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 srpen 2010 - 08:18:31

Těší mě,že jsem si v Praze pořídil fotoaparát Rolleiflex s objektivem planar f2.8 + příslušenství. Těší mě to i přesto,že jsem za něj utratil poslední úspory,nezbyly mi peníze na nájem ani jídlo, a tak jsem se musel odstěhovat zpět na Moravu:-)

Gratuluji, nebyla by nějaá fotečka? Takže se už nebude říkat, mám hlad jak herec, ale jak temnokomorník? :lol:
  • 0

#148 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 19 srpen 2010 - 08:39:18

Zkontrolujte si serizeni ostreni pristroje, at neni prvotni nadseni vystridano zklamanim pri prohlidce prvniho negativu:) Je nutne aby byl snimaci objektiv o nejakou desetinku "predostren" (idealne tak 0,15 mm) kvuli prohnuti filmu. Na plnou diru a pri kvalite snimacich objektivu je to videt. Velmi. Vyssi clony pripadnou chybu uz poberou.
Pokud mate v pristotji originalni matnici, vrele doporucuji jeji vymenu za matnici RZ (viz navod na vymenu zde na Temne).
Dale doporuciji zkontrolovat pritlacne plochy filmu na tele pristroje (ne pritlacnou desticku na zadech). Predevsim tu spodni. Upraveni pozice u horni listy je slozitejsi a ani neni nutne. Da se nastavit jejich vzdalenost od filmu. Staci povolit sroubek, ktery je drzi, a nastavit. Pokud jsou prilis daleko muzou zpusobovat nezadouci odrazy na negativu a propoustet svetlo pres okraj snimku i na dalsi snimky.
Pokud mate pristroj vybaveny expozimetrem a zrovna ho nepouzivate, nenechavajte expozimetr vystaveny svetlu. Dokazi jinak k opotrebovani jeho svetlocitliveho clanku. Takze tak.
Jeste jednou gratuluji k nakupu.
  • 0

#149 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 srpen 2010 - 15:45:42

Takže se už nebude říkat, mám hlad jak herec, ale jak temnokomorník? :lol:


Nebo spíš hlad jako Punkomat? :D

Jinak též gratuluju ke krásnému strojku a ať ti dělá radost :(
  • 0

#150 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 srpen 2010 - 18:02:32

Tak já se přidám. Minulý pátek jsem si koupil Kiev 80 a těší mě to tolik že jsem si nemohl nechat ujít příležitost to sem napsat :-) Jupí!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních