Přejít na obsah


Fotka

Náhrada za hledáček


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 9 červen 2010 - 22:54:32

Je nějaká možnost ja mít k VF hledáček aniž bych musel kupovat za tři hadry ten od linhofa nebo něco takového?

nepotřebuju žádnou profesionalitu, klidně jenom určitým způsobem upravenou trubičku nebo třeba nějaký hledáček z něčeho a přepočítat si to.
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 červen 2010 - 23:07:25

Je nějaká možnost ja mít k VF hledáček aniž bych musel kupovat za tři hadry ten od linhofa nebo něco takového?

nepotřebuju žádnou profesionalitu, klidně jenom určitým způsobem upravenou trubičku nebo třeba nějaký hledáček z něčeho a přepočítat si to.


Ruskej revolverovej - preji prijemnou zabavu, ale vazne, ten sezenez tak kol 1000Kc, myslim ze ten linhof prodaval napr. Pavlik za 2500, vyplati se priplatit
  • 0

#3 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 10 červen 2010 - 06:59:19

Na úrovni zadní standarty dírka v kartonu a na úrovni objektivu drátěný rámeček formátu negativu. Tak to bylo na starých přístrojích.
  • 0

#4 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 10 červen 2010 - 08:08:50

Na úrovni zadní standarty dírka v kartonu a na úrovni objektivu drátěný rámeček formátu negativu. Tak to bylo na starých přístrojích.

nojo, ale pro jaku délku objektivu to je?
na starých strojích bylo jedno sklo a pro to to měli vypočítané. protože 130mm a 260mm přece nemají stejný záběr
leda to laborováním vykoumat, že?
  • 0

#5 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 10 červen 2010 - 08:13:25

Ypress,
hidejoshi ti to predsa napísal (jedno pripevníš hore nad objektív, druhé nad kazetu). :x

Ja po rôznych (neúspešných) pokusoch (Horseman hľadáčik a pod), som prešiel na kartónovú kartičku s povrázkom, na náhľad scény stačí, než zoženiem niečo lepšie. A je zadarmo. Len ju nepripevníš k fotoaparátu.

(vyrezal som si dieru 6x9 cm, na povrázku pripevnenom na kartičku mám dva uzlíky, jeden vo vzdialenosti 6,5cm a druhý 13,5cm od kartičky = moje ohniská)

A dá sa aj Zoomovať :wink:

Ď.
  • 0

#6 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 10 červen 2010 - 08:27:54

já jsem fakt lama, ale furt to nechápu, když budu mít vzadu dírku a vepředu rámeček, tak to budu mít furt pro stejné sklo a když vyměním ovjektiv, tak se mi to musí změnit, ne?
nebo to funguje tak že vzdálenost dírky od rámečku ve vzdálenosti délky objektivu je odpovídající?
  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 10 červen 2010 - 08:30:08

nebo to funguje tak že vzdálenost dírky od rámečku ve vzdálenosti délky objektivu je odpovídající?


BINGO!
  • 0

#8 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 10 červen 2010 - 10:26:48

Člověče, ypressu sorry, že to napálím tak natvrdo :-o , ale projdi si středoškolskou optiku (zatím bude stačit část paprsková/geometrická) a k tomu tužku a papír a chvíli si třeba jen kresli, jak co vypadá. Ušetříš si tím spoustu dotazů.
Jinak vznosně se ten rámečkovej hledáček nazývá Ikonometr a máš ho snad i na Graflexu, tak si to prohlídni. Spojený s kamerou to spolehlivě funguje u symetrických a skorosymetrických konstrukcí, retrofokál se u VF zas tak moc nenosí, problém dělají pravý telekonstrukce (výtah menší než ohnisková vzdálenost).
  • 0

#9 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 červen 2010 - 10:37:13

Já používám okénko (plech) ze zvětšováku, který má rozměty cca 6x7 cm. Podlevá teho, jak daleko to dám od oka, také folím ohnisko. Žádná měrka, nic. Časem už sa ček vypiluje tak, že kókne na scénu a ví jaké dá ohniště.
  • 0

#10 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 červen 2010 - 15:01:24

Je nějaká možnost ja mít k VF hledáček aniž bych musel kupovat za tři hadry ten od linhofa nebo něco takového?

nepotřebuju žádnou profesionalitu, klidně jenom určitým způsobem upravenou trubičku nebo třeba nějaký hledáček z něčeho a přepočítat si to.


Ruskej revolverovej - preji prijemnou zabavu, ale vazne, ten sezenez tak kol 1000Kc, myslim ze ten linhof prodaval napr. Pavlik za 2500, vyplati se priplatit


Tak levně ho nesežene. Prodával jsem ho tak levně jen proto, že jsem ho stejně levně koupil od Kubikuly a hamba by mě fackovala si na to něco napařit, ač se normálně prodává za víc než dvojnásobek...
  • 0

#11 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 červen 2010 - 15:08:15

Bzencak povidal, ze ma na tom provázku korále, ty označují jednotlivý ohniště, korál chytne do zubů, jukne a má jasno....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních