Přejít na obsah


Fotka

pomoc začátečníkovi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 JaninaMina

JaninaMina

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 June 2010 - 20:33:52

Ahoj,
jsem tu nová, ještě se tu zcela nevyznám, tak doufám, že píšu na správné místo.
Již nějakou dobu je mým koníčkem fotografování, prozatím převážně v digi podobě. Ale stále víc mě láká vrátit se ke klasické fotografii, podařilo se mi po rodině posbírat nějaké staré zrcadlovky, kinofilmové i svitkové. I nějaké to vybavení do temnice i když nevím jestli funkční...
K mému dotazu, našel by se tu někdo z Kladna či Prahy, kdo by mi prakticky ukázal, jak vyvolávat film, negativní proces vyvolávání. Článků jsem pročetla spoustu, ale nad praktickou zkušenost prostě není, sama si na to zatím netroufám :wink:
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 June 2010 - 20:38:52

ahoj, vítej pěkně! kluků praháků je tu hafo, určitě se tě někdo rád ujme, tak tě jenom zdravim
  • 0

#3 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 June 2010 - 20:52:21

vítej... najdi vlákno o setkávání v Prahe, ve středu, v leica gallery (Školská 28)
chodí tam temnokomorníci i mladí, nadějní, určitě se domluvíš.
  • 0

#4 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 June 2010 - 22:03:56

Janinko, cérko zlatá, zdar jak sviňa mezi nama tedy na temnej. Tvá touha směrem ke klasická fotografii může být ukojena enem na tychto stránkách, páč sú tu samí dobří ogaři a cérky a neenom ti s tej Prahy, ale aji hromada švarných ogarú a cérek s celej, nyní už, Evropy.

Ešče jednúc vitaj a VĚŘÍM, že pražská sekca, ti určitě a ráda vyjde vstříc.

Máš recht v tym, že nejlepčí je to vidět, než tu dřístat pantem a klepat do písmenek.

Tož tak.
  • 0

#5 panoram

panoram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 June 2010 - 00:15:05

Ahoj,zdravim a vitam te,
mam navic nejake prislusenstvi do fotokomory.Napriklad zvetsovak Opemus a dalsi.Rad to poskytnu nekomu,kdo to bude vyuzivat k puvodnimu ucelu.Bylo by to zadarmo,stejne tak, jak jsem ja k tomu prisel.Taky ti mohu nabidnout nejake prosle kinofilmy,i svitky na zkouseni.Da se na ne ale i fotit.Pokud budes mit cas,tak urcite prijd na setkani do Leica galerie,jak ti psal Jirinol.
Tomas Panoram
  • 0

#6 JaninaMina

JaninaMina

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 June 2010 - 07:28:24

Děkuji vám za přivítání, už jsem koukla na to pražšké setkání a ve středu bych mohla přijít (koná se každou středu a nebo jen některé?), musím se tu pořádně zorientovat ;-)
  • 0

#7 JaninaMina

JaninaMina

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 June 2010 - 08:16:01

tak už jsem objevila že setkání je 23.6. chjo, to na 90% nemůžu ;-) .
Opravdu se nenajde někdo, kdo by měl čas a chuť ujmout se absolutního začátečníka, na jednu praktickou ukázku vyvolávání ;-)
filmy mám vlastní, nic extra důležitého na nich, prostě jen abyhc se to mohla naučit...
  • 0

#8 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 14 June 2010 - 08:41:15

já zatím počkám, snad se toho někdo ujme.

naše skvělé polovičky jsou již naším úžasným koníčkme dostatečně zkoušeny, taková soukromá lekce se kolikrát blbě vysvětluje.

sakra, je nás tu přeci mnoho svobodných, šikovných. nemůžem si dovolit nechat si uniknout budoucího komorníka, zvlášť z této komornické minority!
  • 0

#9 JaninaMina

JaninaMina

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 June 2010 - 08:59:47

Kdoco - tak to chápu, ani mé polovičce (o něco míň něžné, ale stejně drahé) se to špatně vysvětluje ;-) kor když mu doma zůstanou na krku děti a musí hlídat ;-)
  • 0

#10 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 14 June 2010 - 09:23:43

tak už jsem objevila že setkání je 23.6. chjo, to na 90% nemůžu :D .
Opravdu se nenajde někdo, kdo by měl čas a chuť ujmout se absolutního začátečníka, na jednu praktickou ukázku vyvolávání ;-)
filmy mám vlastní, nic extra důležitého na nich, prostě jen abyhc se to mohla naučit...


Ahoj, mám v Praze vlastní fotokomoru a rád Ti všechno ukážu. Pokud půjde jen o vyvolání negativů, stačí i hodinka času ;-)

Mám čas ve středu odpoledne a večer - pokud Ti to vyhovuje, tak stačí napsat mejla...
  • 0

#11 JaninaMina

JaninaMina

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 June 2010 - 09:41:41

tak už jsem objevila že setkání je 23.6. chjo, to na 90% nemůžu :D .
Opravdu se nenajde někdo, kdo by měl čas a chuť ujmout se absolutního začátečníka, na jednu praktickou ukázku vyvolávání :D
filmy mám vlastní, nic extra důležitého na nich, prostě jen abyhc se to mohla naučit...


Ahoj, mám v Praze vlastní fotokomoru a rád Ti všechno ukážu. Pokud půjde jen o vyvolání negativů, stačí i hodinka času ;-)

Mám čas ve středu odpoledne a večer - pokud Ti to vyhovuje, tak stačí napsat mejla...


díky, už jsem ti poslala email ;-)
  • 0

#12 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 14 June 2010 - 12:59:04

ahoj, nic mi zatím nepřišlo, nevrátil se Ti?
  • 0

#13 JaninaMina

JaninaMina

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 June 2010 - 13:33:47

poslala jsem ještě jednou ...
  • 0

#14 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 14 June 2010 - 15:54:29

Gratuluji ke skvělému rozhodnutí věnovat se klasickému černobílému procesu. Až si sama vyvoláš svůj první černobílý film a nazvětšuješ svoji první černobílou fotografii, nic už nebude jako dříve... ;)

Přeji mnoho úspěchů na této cestě a hlavně se nenechávej odradit případnými počátečními nezdary.
  • 0

#15 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 2 July 2010 - 09:52:52

Toš ctěná kolegyně, můžu Ti jen závidět. Jenom se zmíníš, a už ja lektor na světě. Já su škaredé chlapisko a na mně se každy vyprdne. ( včílkajc nenápadně sahám do svědomí Krakenkovi, našemu milému atamanovi na tomto fóru přes šecko. Šak už je to drahně času co se chystám sledovat tohotok mistra při činnosti, aby sem taky něco pochytil. A furt nic. ) A tož doufám, že se ti při tem vyvolávání povede lepší jak mně. Zrovinka včera jsem přistůpil dle knih k vyvolání prvého svojého filmečka, v potu tváře a s nasazením vlastního života exponovaného a míšal jsem, měřil teplotky a šecko a po vyjmutí teho zmetka po včeckých tých peripetiách z vývojnice, všecek rozechvělý nad tů nádherů co jsem stvořil, jsem vytřeštěným okem čučel na průhledně prázdný pásek celuloidu :)
Tak držím palce, je to nádera v té komoře. Aji když mi z toho nic nevylezlo, tak už to neopustím :)
( a aji moja polovička, když se jedná o focení přestává byt taková milá a něžná jak je normálně :) )
  • 0

#16 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 2 July 2010 - 10:32:29

Blacku, kurňa, sedni na podrevnickú strelu!!!!!! Já su ze Zlína a rád uvítám novú dušu :)
  • 0

#17 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 2 July 2010 - 11:00:28

Blacku, kurňa, sedni na podrevnickú strelu!!!!!! Já su ze Zlína a rád uvítám novú dušu :)


Tož Vaňourku ogaro zlatý, to sa domluvíme. valím si kúpit další film. A před tým eště mrsknu na chlaďák tů halůzkovů inšpiracu :)
  • 0

#18 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 2 July 2010 - 12:18:04

Zaslal jsem Ti SZ :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návětěvníků, 0 anonymních