Přejít na obsah


Fotka

kinofilm vs vysoká teplota


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 22 červen 2010 - 07:43:32

Chtěl bych se zeptat, jak velký vliv má vyššší teplota ( např.poušť) na film o citl. 400.Popř. jakým způsobem chránit tyto filmy v těchto extr. podmínkách.Nebo nemá několika dení pobyt vliv?Bude nišší citlivost filmu o hodně odolnější ? :roll:
  • 0

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 08:06:03

Chtěl bych se zeptat, jak velký vliv má vyššší teplota ( např.poušť) na film o citl. 400.Popř. jakým způsobem chránit tyto filmy v těchto extr. podmínkách.Nebo nemá několika dení pobyt vliv?Bude nišší citlivost filmu o hodně odolnější ? :)


v každém případě chránit před sálavým teplem, sluníčko je prevít, stejně jako vysoká vlhkost (a když se k tomu přidá rentgen...) . Zabalit kazety do alobalu pomůže poněkud. Film nízké citlivosti je náchylný na změny trochu míň.
  • 0

#3 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 22 červen 2010 - 08:08:36

No čoveče s tímhle já si taky dycky lámal hlavu. Vozil jsem čtyřstovky po světě v dosti děsivejch podmínkách kdy se kolikrát dalo na báglu vařit kafe a strachoval se že to s nima nedopadne dobře, ale nikdá jsem nějakej problém nepozoroval. Pro klid duše se to ale dá směle vozkoušet. Vem dva filmy a nafoť do půlky. Jeden pak skladuj tejden v autě zaparkovanym na slunci (jestli teda bude) druhej v lednici. Pak to dofoť a vyvolej. Hyn sa hukáže :)
  • 0

#4 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 červen 2010 - 10:14:29

zalezi dost na filmech, osvedcene me nikdy nic neudelaly - Trix a Provie (obecne Fuji), kdysi jsem byl i se Superiema na zapadni Sahare a prezily i 2 dny za okynkem nakladaku, ale kamosovi Konicy ani nahodou - kdyz se to vyvolalo, tak byly takove jakovy ozehle, no proste nic moc.

Ale jinak bych to moc neresil a koupil poradny film, na CB urcite TRIX nabo HP5 ci jejich ekvivalenty v jinem ISO.
  • 0

#5 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 22 červen 2010 - 11:15:18

zalezi dost na filmech, osvedcene me nikdy nic neudelaly - Trix a Provie (obecne Fuji), kdysi jsem byl i se Superiema na zapadni Sahare a prezily i 2 dny za okynkem nakladaku, ale kamosovi Konicy ani nahodou - kdyz se to vyvolalo, tak byly takove jakovy ozehle, no proste nic moc.

Ale jinak bych to moc neresil a koupil poradny film, na CB urcite TRIX nabo HP5 ci jejich ekvivalenty v jinem ISO.

No já zrovna uvažoval o tom Trixu
  • 0

#6 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 červen 2010 - 11:20:47

zalezi dost na filmech, osvedcene me nikdy nic neudelaly - Trix a Provie (obecne Fuji), kdysi jsem byl i se Superiema na zapadni Sahare a prezily i 2 dny za okynkem nakladaku, ale kamosovi Konicy ani nahodou - kdyz se to vyvolalo, tak byly takove jakovy ozehle, no proste nic moc.

Ale jinak bych to moc neresil a koupil poradny film, na CB urcite TRIX nabo HP5 ci jejich ekvivalenty v jinem ISO.

No já zrovna uvažoval o tom Trixu


filmy nechranim - mam je jen ve filmovce v baglu, a Trix vzdy prezil (at jiz vlhkost ci teplotu)
  • 0

#7 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 22 červen 2010 - 11:42:03

filmy nechranim - mam je jen ve filmovce v baglu, a Trix vzdy prezil (at jiz vlhkost ci teplotu)


tak tak. Krom trixu mám vozkoušenej i Týmaks a problémy jsem neměl ani s T200. Počítám že vobecně je to u těch čb menší problém nežli u barvy a inverze...
  • 0

#8 ivan73

ivan73

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 102 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 12:26:23

Při kratších pobytech (čili tak do pár měsíců v těchto podmínkách) by to neměl být problém, aspoň já se s ním nikdy nesetkal. U citlivosti nad 800 je to pak otázka...
Ale spíš jde o to, jak byly filmy (dlouhodobě) skladovány předtím nebo jestli nejsou už delší dobu prošlé. Pokud jsou filmy kolem data použitelnosti na krabičce a byly aspoň slušně skladovány, tak u citlivostí kolem 100 až 400 se být nemusíš.
  • 0

#9 ivan73

ivan73

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 102 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 13:33:16

pardon.... bát se nemusíš...
  • 0

#10 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 červen 2010 - 14:36:35

Moje zkušenost
Ilford PAN100 a 400, žádný problém. Skladováno v brašně, teploty hodně nad 30stupňů. Na Velvii (jednu jsem stihnul nafotit před cestou, poslední na stejném místě po) byl lehce znatelný posun, tak na hranici postřehnutí. Superie žádný problém, stejně se to filtruje. Obecně bych se nebál, pokud to není barevný pozitiv, možná i ČB, jen s těmi nemám tolik zkušeností. Obecně u negativu barevný posun není problém, závoj u čb taky není problém.
  • 0

#11 wolker

wolker

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 14:54:12

já teplotu řeším termokapsou v batohu ...
  • 0

#12 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 červen 2010 - 15:13:35

já teplotu řeším termokapsou v batohu ...


Jo, dobrý nápad, jen tam skladuji něco úplně jiného...... Dyť se to teplý nedá pít.
  • 0

#13 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 312

Publikováno 22 červen 2010 - 18:36:54

Možná by poradil Kibish - vozil s sebou HP5+, Delty 100 a 400 po Danakilské poušti - tzn. i při denních teplotách přes 50stC. (Skladováno v původních obalech, obvyklá brašna nebo batoh...)
Z toho, co jsem viděl, nelze říci, že by jim teplo ublížilo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních