Přejít na obsah


Fotka

stasrší Digifoto


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 22 June 2010 - 09:24:01

Vážení,

sháním starší čísla Digifota - konkrétně 8/2007 a 5/2010. Stačí k nahlédnutí, kupovat nemusím.
Pokud někdo máte, ozvěte se prosím, stejně tak, pokud víte třeba jen o místě, kde by se dalo koupit/prohlédnout.

Díky
  • 0

#2 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 22 June 2010 - 10:01:56

Vážení,

sháním starší čísla Digifota - konkrétně 8/2007 a 5/2010. Stačí k nahlédnutí, kupovat nemusím.
Pokud někdo máte, ozvěte se prosím, stejně tak, pokud víte třeba jen o místě, kde by se dalo koupit/prohlédnout.

Díky


Některé knihovny archivují veškerá vycházející periodika, tedy odebírají tzv. povinný výtisk. Bývá k nahlédnutí pouze ve studovně, nelze ho vynést z budovy. V Brně tak činívala Moravská zemská knihovna, nevím, zda ta praxe přetrvává.
Hádám, že v Praze to některá knihovna bude dělat taky.
  • 0

#3 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 22 June 2010 - 11:11:19

digifoto mají i ve vsetínské knihovně; věřím, že třeba v NTK by měli mít
  • 0

#4 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 June 2010 - 11:48:14

DigiFoto vychazi/vyslo i v elektronicke podobe.......
  • 0

#5 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 June 2010 - 13:11:16

Vážení,

sháním starší čísla Digifota - konkrétně 8/2007 a 5/2010. Stačí k nahlédnutí, kupovat nemusím.
Pokud někdo máte, ozvěte se prosím, stejně tak, pokud víte třeba jen o místě, kde by se dalo koupit/prohlédnout.

Díky


Některé knihovny archivují veškerá vycházející periodika, tedy odebírají tzv. povinný výtisk. Bývá k nahlédnutí pouze ve studovně, nelze ho vynést z budovy. V Brně tak činívala Moravská zemská knihovna, nevím, zda ta praxe přetrvává.
Hádám, že v Praze to některá knihovna bude dělat taky.


nabízí se otázka mají i výtisk temnokomorníka! :D
  • 0

#6 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 June 2010 - 13:21:07

Na NTK zapomeň, bez kartičky si neškrtneš, ale zkus se spodívat do fondu městské knihovny - Mariánské náměstí. V jedné polovině jsou na konci časopisy a můžeš si na místě prohlédnout i bez členství.

http://www.mlp.cz/

PN

P.S. Kdyby jsi se nedostal tak se zkusíme podívat do fondu na jiných pobočkách a pokud najdeme půjčit.
  • 0

#7 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 22 June 2010 - 13:27:14

tak to starší číslo se mi sehnat podařilo :lol: , to letošní květnové ještě ne, zkusím knihovny, ale mlp toho moc nemá, už jsem se ptal dříve na Photoart. Národní knihovna má nicméně všechno, jenže deponovaný kdesi v Hostivaři, kam si člověk musí podat nejméně 2 písemný žádosti...
Temnokomorníka samozřejmě maj taky :D
  • 0

#8 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 22 June 2010 - 16:39:51

DigiFoto vychazi/vyslo i v elektronicke podobe.......

tak nahoď link, ať si taky počteme;)

ntk: isic snad studenti mají, ni?
  • 0

#9 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 22 June 2010 - 18:16:10

¨Název tématu silně zavání kacířstvím. :?
  • 0

#10 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 June 2010 - 18:51:38

Ja bych to zahrnul pod heslo "Poznej sveho nepritele"

Pro nalezeni odkazu staci do Googlu za nazev pridat PDF. Ty PDF myslim byly i v ramci CD u casopisu.
  • 0

#11 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 June 2010 - 20:06:01

Na NTK zapomeň, bez kartičky si neškrtneš, ale zkus se spodívat do fondu městské knihovny - Mariánské náměstí. V jedné polovině jsou na konci časopisy a můžeš si na místě prohlédnout i bez členství.

http://www.mlp.cz/

PN

P.S. Kdyby jsi se nedostal tak se zkusíme podívat do fondu na jiných pobočkách a pokud najdeme půjčit.


Kdyby bylo nejhůř, kartičku mám. Jen bychom se museli domluvit a přijít spolu.......
Ale obecně, SVK by měla mít jeden výtisk. Např v Plzni maj i Temnokomorníka, neb by ho měli mít. A dokonce, první číslo je i na PF výtvarka a na UUD, neb mají oba mé výtisky. Kdyby někdo měl jeden navíc, koupím......
  • 0

#12 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 22 June 2010 - 21:04:31

ono se to tváří podle názvu nějak, ale podle mého je to aktuálně nejlepší fotočasopis středního proudu..

karbusického bulvár digi v názvu nemá, a jaký je to brak
  • 0

#13 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 June 2010 - 21:35:53

Karbusickeho PentaxLife uz je hlavne na pul o pocitacich - nekdy pred 3 cisly to byla snad polovina casopisu. Jsem zvedav, jak se bude tvarit az se mu budou mnozit reklamace kvalitnich externich disku WD (ty co jsou svetove proslule tim ze se za chvili upecou) a znackovych pocitacu postavenych ze znackovych komponent, jako pameti A-data.

Pred par dny si p. Karbusicky pochvaloval ze K-7 ma dynamicky rozsah snimace jen o 1/3 EV nizsi nez profesionalni kinofilmy, zapomel uz ovsem dodat ze K-7 ma o 1,5 EV nizsy dynamicky rozsah nez posledni generace Nikonu. Obavam se ze tenhle casopis bude cim dal tim vic o digitalni technice, rikal kolega ze uz ani nevyvolavaji filmy, ale nekam je posilaji.

DigiFoto je vicemene o fotografii od zacatku do konce, a dokonce se narozdil od konkurence venuje i filmove fotografii.
  • 0

#14 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 23 June 2010 - 09:58:39

Tady to začíná smrdět torturou a hranicí :D) v zájmu ideologické očisty komunity.

Tuž já sem došel k tomu, že ty časáky postupně všechny likviduju, vytrhával jsem si z nich některé statě a snímky a za rok či dva je vyhodil stejně, protože to už nikdy do ruky nevezmu. Vyletěly už některé ty "mejnstrýmové" moderní fotočasáky ale taky poslední (a dosti pokleslé) ročníky magazínu Fotografie.

Zjistl jsem, že všechny ty časopisy, ale i některé autorské publikace, a pochopitelně i webové stránky, mě sice krátkodobě naladí na fotografování, ale v konečném důsledku mě vždycky přejde chuť, protože už to někdo stokrát zkusil přede mnou a líp. Už ani výstavy mě moc nelákají. Asi jsem divnej :o( Potřebuji vakuum, abych měl chuť tvořit.

Btw. Žanek K. a jeho Fotolajf, to je kapitola sama pro sebe. Na co všechno oni už jsou nejpovolanější. Blejt se mi z toho chce. A ten styl psaní á la intimní deníček. Co mě po tom, kdo s kým zrovna spí a jak se holubičky zrovna oslovují. K tomu ta vrcholná míra nevkusu, když je někde vidět část interiéru či exteriéru, darmo mluvit. Šak na některých fotkách je to vidět taky, samé super saturované barvy, přefiltrováno až na půdu, atd., šak to znáte. Do pekel s takovým vyhazováním prachů za školu kýče.

Sorry za OT, ale už jsem tu devalvaci a marast kolem foto periodik nemohl vydržet a nechci zakládat kvůli tomu vlákno. Je fakt, že Digifoto se tváří občas ještě docela obstojně, i když ho listnu jenom v obchodě při sobotním nákupu. Prachy za něj bych nedal ani náhodou.
  • 0

#15 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 June 2010 - 10:45:58

Idealni by bylo rozdelit casopis na dve casti - v jedne by byly clanky o fotografovani, v te druhe reklamy a recenze na digitaly. Po prohlednuti by stacilo tu druhou cast vytrhnout a vyhodit. Clanky o fotografovani ma smysl schovavat, recenze a reklamy ne.

Pred mesicem jsem objevil v Nemecku zajimavy casopis - venuje se pouze starym aparatum, jejich pouziti a udrzbe. Hned v prvnim cisle co jsem sehnal v antikvariatu je 8 strankovy clanek o Leikach vcetne hromady fotek a schemat.

Ve Fotografii byly kdysi zajimave clanky, ale za psoledni dva roky jsem tam nevidel absolutne nic zajimaveho.
  • 0

#16 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 23 June 2010 - 11:02:59

Ještě k původnímu dotazu. Čekal bych, že květnové číslo se bude ještě válet v regálech obchodů. Třeba takové sámošky Albert na to bývají dobré. Mívají občas čísla dva měsíce pozadu. Stánkaři vracejí remitendu svědomitěji, jinak by se do stánku za chvíli nevešli.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návětěvníků, 0 anonymních