Fotokomora v 1+1

#1 NEMIC

Publikováno 2 červenec 2010 - 11:11:01

Zdravím všechny. Mám pár dotazů a doufám, že tu naleznu i pár odpovědí. Fotím asi 4 roky digitálně a stále víc mě láká klasická fotografie spojená s vyvoláváním filmu a následným zvětšením(tak 20na30 možná trošku víc). Vyvolávání a přenos obrazu na papír jsem viděl jen jednou(asi před pěti roky) a se zaujetím jsem sledoval objevujícíse obraz.Úžasná podívaná. Rád bych si zařídil fotokomoru v mém jedna+jedna(patrně v koupelně:). Budu fotit na Nikon F80, Smenu SL a mám objednaný Flexaret VI(to bude asi formát 6*6). Do začátku toho budu muset dosti načíst-o chemii,postupech atd. Chci se zaptat: Co a koliko toho by mělo býti v takové fotokomoře(v 1plus1 koupelna:) a jaký zvětšovák pro 35mm, ale i zárověň pro to co poleze z Flexarety(někdy v ní bude 120 svitek a jindy s redukcí 35mm)? Popř. jestli by někdo o nějakém věděl. Objektivy by měly být na zvětšováku pro 35mm film 50mm a svitek 120 80mm? Sice jsem tady něco našel,ale jde mi z toho všeho hlava kolem a ač strašně moc chci, tak mám z toho stále větší respekt:( Předem děkuji za jakékoliv konstruktivní rady a komentáře.

#2 otik

otik

Publikováno 2 červenec 2010 - 11:59:15

fotky temnokomor pro inspiraci

#3 Tilberien

Publikováno 2 červenec 2010 - 12:23:55

Ahoj,

odkud jsi?

#4 Tilberien

Publikováno 2 červenec 2010 - 12:34:50

Můžu Ti do začátku půjčit Opemus 5 - rámeček na kinofilm + skla na 6x6 + objektivy. Mám tam nějakou načatou vývojku jak na negativ, tak i na papíry, tak Ti můžu něco odlít, ať si vyzkoušíš, co Ti vyhovuje.
Dál budeš potřebovat nějakou vývojnici, pár kolíčků, teploměr, ideální je odměrný válec 1 l a 50 ml na negativ a k tomu 3 misky podle formátu fotek, pinzety a kopu trpělivosti na pozitiv.
Jinak silně doporučuji Klasikovu školku v článcích.

#5 Girmy

Girmy

Publikováno 2 červenec 2010 - 15:59:38

Můžu věnovat Opemus 3 s rámečkem i na kinofilm, objektiv tam je určo belar 50 a možná i belar 80 (ale to si nejsem jistý). Ale je to bez žárovky (tu jsem přehodil do mýho magnifaxe)

Kdyby jsi měl zájem, tak napiš

#6 NEMIC

Publikováno 2 červenec 2010 - 17:19:49

Otik: díky za odkaz...aspoň do začátku něco obšlehnu :D
Tilberien:Ahoj jsem z Děčína a díky ti za nabídku...popřemýšlím :)
Dneska jsem to nahodil v práci a pomalu se z lidí začalo sypat, že tu by měl mít někdo kádinky, zvětšovák, vyvol. tank na filmy....tak uvidím....vše si obejdu a pokud bude možno, tak dám do kupy a zbytek holt pokoupím...jen nevím co to je za značku toho zvětšováku...dočetl jsem se zde, že většina je spokojena nebo byla s Opemus 6...ten by asi vyhovoval i mě na kinofilm i 120 svitek se sklem 50mm a 80mm. No uvidíme. Ještě jednou díky za nečekaně rychlé reakce a případnou zápujčku i ponechávku vybavení. Já už se tak těším :) Ale nejdřív to čtení :)

#7 Tilberien

Publikováno 2 červenec 2010 - 18:15:31

Tilberien:Ahoj jsem z Děčína a díky ti za nabídku...popřemýšlím :)

V klidu, nespěchej. Děčíňák? Já jsem původem z Jílového. :)

#8 NEMIC

Publikováno 2 červenec 2010 - 21:20:14

Tilberien: Já pořád říkám z Děčína, ale jinak bydlím v Jílovém. Lidi spíš hned trkne ten Děčín. OK...vím...jen pomalu...musím se nejdřív prokousat teorií.

#9 Tilberien

Publikováno 2 červenec 2010 - 21:22:35

Něco nafoť a třeba ještě o víkendu nebo o svátky přijeď. Pokecáme a vyvoláme.

#10 NEMIC

Publikováno 2 červenec 2010 - 21:31:08

Týýý jo...vidět praxi na živo...dobrý...určitě někdy dorazím. Ale dělám v tiskárně a teď se vůbec nechytám...už 13tý den v kuse makám. Hodím sem ještě mail a domluvíme se...díky ti a zatím čaw.

#11 Tilberien

Publikováno 2 červenec 2010 - 21:37:43

Ok, až budeš mít čas, tak písni na maila herzog.pavel kus ryby gmail.com