Přejít na obsah

Fotka

Rentgenové snímky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 RasCZ

RasCZ

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 červenec 2010 - 08:03:27

Rentgenové snímky.
Vím možná by to mělo být spíš v bazaru, ale...

Sháním rentgenové snímky. Nemáte někdo nějaké doma, popřípadě, nemáte kontakt na někoho, kdo by je mohl poskytnout??

Za všechny nápady díky!!!
  • 0

#2 David

David

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 15 červenec 2010 - 08:56:02

Ahoj..takže ty jsi sběratel :) Rád si prohlížíš rentgenové snímky :D
Jako malej jsem měl zlomenou ruku....ten snímek mají v nemocnici...ale už ho
asi vyřadili z archivu 8-) Zkus kontaktovat nemocnice, snímky před vyřazením :D

Ale ty asi sháníš rentgenové filmy, ne?
Pozor, mají svá specifika. Neočekávej od nich to samé jako od normálního panchromatického materiálu.
Řešil se tu Medix PT (zelenocitlivý) , pak je také dostupný Medix XBU (modrocitlivý)

Dají se koupit třeba tady: http://www.fotomater...p?id_category=5
  • 0

#3 Lukas_87

Lukas_87

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 720 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 44

Publikováno 15 červenec 2010 - 10:14:27

neprzněte tomu pánovi jméno... byl to Röntgen
  • 0

#4 kony

kony

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 červenec 2010 - 10:38:10

Před časem sem zde nabízel RTG filmy kodak , bez odezvy ... Cena byla kolem 400 za balení ? (100 listů , 8x10inch)
  • 0

#5 RasCZ

RasCZ

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 11:42:48

právě že ne, nechci filmy, ale obrázky :)

V nemocnici ničí (mě předávají) archiv až v lednu. Takže zkouším, jestli nemá někdo něco doma td.....
  • 0

#6 kony

kony

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 červenec 2010 - 11:47:06

Noo , možná bych mohl něco zajistit , ovšem nejsem si jist , kolik bude chtít kolega za kilogram a jestli jsou snímky ještě v celku a né skartované .
  • 0

#7 RasCZ

RasCZ

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 12:19:59

Ve středu si jedu pro snímky plic do Bílovce. takže pokud by bylo jiné téma v ostravě, rád si pro ně zajedu i jindy než ve středu. Stačilo by tak 20 snímků. Popřípadě co na nich bude.
  • 0

#8 David

David

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 12:43:32

........ a jaké snímky jsou cennější? Když je tam třebas rakovina plic...metastázovaná k tomu...otevřená zlomenina ... to je asi jinší pokocháníčko než když se prokázalo, ža je vše v pořádku? Tedy to je hustý :)
  • 0

#9 David

David

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 12:47:33

Kony, máš nějakou specifikaci k těm filmům? Můžeš mi to prosím, poslat na mail? Díky
  • 0

#10 LaarsenGranz

LaarsenGranz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 15 červenec 2010 - 12:47:43

Já můžu nabídnout svoje. Kanyla v horní duté žíle, nasogastrická sonda v žaludku a ty stlačený klouby prstů na levým chodidle snad taky ještě budou mít.
  • 0

#11 Erik Kurach

Erik Kurach

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 985 příspěvků(y)
Reputace: 754

Publikováno 15 červenec 2010 - 13:09:35

Vážený kolego Ras(i)CZ, nejste náhodou majitelem nahrávacího zařízení,
které bylo využitelné i pro stranový záznam zvuku na použité RTG filmy?
Raritní záznamy spojovaly negativní obraz autora i jeho autentický řev na
jednom jediném audiovizuálním nosiči. Na mne poněkud morbidní.. :) Erik
  • 0

#12 RasCZ

RasCZ

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 14:06:26

Já můžu nabídnout svoje. Kanyla v horní duté žíle, nasogastrická sonda v žaludku a ty stlačený klouby prstů na levým chodidle snad taky ještě budou mít.

Daly by se poslat poštou? Doporučeně samozřejmě! Do Sz bych napsal a dresu a na účet převedl peníze za poštu nebo bychom to nějak ošéfovali!
  • 0

#13 RasCZ

RasCZ

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 14:07:59

Vážený kolego Ras(i)CZ, nejste náhodou majitelem nahrávacího zařízení,
které bylo využitelné i pro stranový záznam zvuku na použité RTG filmy?
jednom jediném audiovizuálním nosiči. Na mne poněkud morbidní.. 8-) Erik

Nein! Tak tohle mne minulo :) Pokud něco takového existuje :D Al emám s tím své plány, pak výsledky budu publikovat snad i tady se mi podaří nějak vložit.
  • 0

#14 RasCZ

RasCZ

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 14:09:39

........ a jaké snímky jsou cennější? Když je tam třebas rakovina plic...metastázovaná k tomu...otevřená zlomenina ... to je asi jinší pokocháníčko než když se prokázalo, ža je vše v pořádku? Tedy to je hustý :D

tyhle snímky, rakovina a tak, většinou zůstávají v dokumentaci pacienta, aby se vidělo jak se to vyvýjí, takže to spíš budou snímky bez anomálií. Ale beru všechno! Hlavu, orgány, končetiny, VŠECHNO!! :)
  • 0

#15 RasCZ

RasCZ

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 14:10:30

........ a jaké snímky jsou cennější? Když je tam třebas rakovina plic...metastázovaná k tomu...otevřená zlomenina ... to je asi jinší pokocháníčko než když se prokázalo, ža je vše v pořádku? Tedy to je hustý :D

tyhle snímky, rakovina a tak, většinou zůstávají v dokumentaci pacienta, aby se vidělo jak se to vyvýjí, takže to spíš budou snímky bez anomálií. Ale beru všechno! Hlavu, orgány, končetiny, VŠECHNO!! :)

Tak teď si připadám jako Igor bháni!
  • 0

#16 LaarsenGranz

LaarsenGranz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 15 červenec 2010 - 17:11:15

Daly by se poslat poštou? Doporučeně samozřejmě! Do Sz bych napsal a dresu a na účet převedl peníze za poštu nebo bychom to nějak ošéfovali!

Když já se stydim za svoji slinivku. :D
  • 0

#17 phanny

phanny

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červenec 2010 - 18:18:51

jednom jediném audiovizuálním nosiči. Na mne poněkud morbidní.. :D Erik

Vážený kolego Kurachu,

Vaše příspěvky mi vždy udělají ze dne blbého den báječný!
  • 0

#18 Erik Kurach

Erik Kurach

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 985 příspěvků(y)
Reputace: 754

Publikováno 16 červenec 2010 - 13:04:05

Vážení kolegové, domnívám se, že kolega RasCZ připravuje demonstrační
vizuální pomůcku pro všechny "Temnokomorníky", zobrazující komplexně
veškeré fyziologicky se projevující neduhy, které je možno diagnostikovat
u fotografa, pracujícího s přístroji pro elektronický záznam obrazu DSLR:
Choroby páteře, způsobené neustále se zvyšující váhou a rozměry těchto přístrojů, ploché nohy, vznikající následkem nekontrolovatelného pobíhání za množstvím pořizovaných variant jednotlivých snímků, které extrémně přetěžuje pohybový systém, onkologické choroby, vzniklé též následkem dlouhodobého pobytu v nevětraných místnostech, přeplněných sálajícími elektronickými zdroji škodlivého záření v procesu následené manipulace
digitálními obrazy, všechny druhy zlomenin, způsobené sníženou orientací
v prostoru při soustředěném pohledu na obraz v elektronickém hledáčku,
množící se choroby zažívacího ústrojí v důsledku nepravidelné stravy ve
stále se zvyšujícím počtu evidentně podvyživených jedinců, snažících se
udržet krok s překotným vývojem technologií a v důsledku toho nesmírně
finančně strádajících.... to vše bude zachyceno na jediném a varovném negativním negativu v měřítku 1:1. Každý z diváků bude moci spatřit na
vlastní oči veškerá rizika pouhým jediným pohledem a uvážit, kterou z
cest se ve vlastní umělecké fotografické tvorbě v budoucnu ubírat. Erik
  • 0

#19 Mamiak

Mamiak

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 257

Publikováno 16 červenec 2010 - 13:39:39

:wink: :) :)
  • 0

#20 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 074 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 180

Publikováno 16 červenec 2010 - 21:00:47

Myslim ze pan Kurach prave dovedl nas boj do blizkosti konecneho vitezstvi. Pevnost je nahlodana, beztak byly nohy jejich stativu hlinene, ted staci jediny tvrdy uder a...(ze ja pisu z Mnichova - ale pri trosku lepsim provedeni je to zkutecne nejucinnejsi reseni :wink: ).
  • 0

#21 kraken

kraken

Admin pro věci politické, teologické a sociální

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 196

Publikováno 16 červenec 2010 - 21:22:55

Už enem chvílu a bude to tady.....
  • 0

#22 Luigi

Luigi

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 825 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 192

Publikováno 13 květen 2022 - 12:30:34

Omlouvám se, že otevírám víc jak 10 let starou diskusi, ale nevím, kam bych měl dotaz a prosbu zařadit. Jedná se mi totiž o RTG plochý fim. Mojí myšlenkou je vyrobit si pro Kyanotypii duplikát negativu 4x5, ale o větším rozměru, třeba 18x24. Ploché filmy na dupliování se asi z prodejen vytratily a tak jsem si vzpomněl na mého přítele DODO-X, který úspěšně fotí na ortho RTG filmy Foma Medix XG (jestli se nepletu)  a má fotky hodně dobrý. Ale to je focení a já bych zvětšovákem ...

Myslíte si, že je úplně blbě směr mých myšlenek, koupit ortho plochý RTG film pro zubaře AGFA (ty ještě prodávají i ve formátu 24x30), původní negativ dát do zvětšováku a pak "nějak" osvítit plochý RTG film a vytvořit si z něj matrici pro další kopiii, kterou bych už použil na Kyanotypii.

Nevím, jak je to s citlivostí a časem, nevím jak vyvolat , nevím jak zachovat alespoň nějaké polotóny, jestli modrocitlivý nebo zelenocitlivý a nevím ani jestli není ještě v prodeji jiný matroš (FO5 ??), který by to změnil a zjednodušil. Asi blbost, co? Asi se dostávám do Cimrmanovy teorie externismu, že "Věc je tam, kde se domnívám, že není, a není tam, kde se domníváme, že je." Zdařec Luigi :shock:

• 0

#23 pasiasty

pasiasty

Nováček

• Předplatitel
  • 331 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 61

Publikováno 13 květen 2022 - 13:03:21

Omlouvám se, že otevírám víc jak 10 let starou diskusi, ale nevím, kam bych měl dotaz a prosbu zařadit. Jedná se mi totiž o RTG plochý fim. Mojí myšlenkou je vyrobit si pro Kyanotypii duplikát negativu 4x5, ale o větším rozměru, třeba 18x24. Ploché filmy na dupliování se asi z prodejen vytratily a tak jsem si vzpomněl na mého přítele DODO-X, který úspěšně fotí na ortho RTG filmy Foma Medix XG (jestli se nepletu)  a má fotky hodně dobrý. Ale to je focení a já bych zvětšovákem ...

Myslíte si, že je úplně blbě směr mých myšlenek, koupit ortho plochý RTG film pro zubaře AGFA (ty ještě prodávají i ve formátu 24x30), původní negativ dát do zvětšováku a pak "nějak" osvítit plochý RTG film a vytvořit si z něj matrici pro další kopiii, kterou bych už použil na Kyanotypii.

Nevím, jak je to s citlivostí a časem, nevím jak vyvolat , nevím jak zachovat alespoň nějaké polotóny, jestli modrocitlivý nebo zelenocitlivý a nevím ani jestli není ještě v prodeji jiný matroš (FO5 ??), který by to změnil a zjednodušil. Asi blbost, co? Asi se dostávám do Cimrmanovy teorie externismu, že "Věc je tam, kde se domnívám, že není, a není tam, kde se domníváme, že je." Zdařec Luigi :shock:

Fungovat by to mohlo, asi nic nestojí v cestě to vyzkoušet. Osobně bych zkoušky začal nasvícením klínu a vyvoláváním na několika časech. Medix XG má citlivost spíš filmu, než papíru, cca. ISO 50; pod zvětšovákem budou krátké časy a bude třeba clonit. Medix XG je oboustranný, hůř se to vyvolává v miskách. R09, cca 10 minut. Jednostranné jsou filmy pro mammografie, dostupné např. https://sklep.emtim....sztuk,3,839,418.

Nevím jestli je nějaký rozdíl citlivostí a kontrastu mezí "modrým" a "zeleným" filmem, každopádně pro reprodukce černobílého negativu asi můžou být oba dva.

• 0

#24 Luigi

Luigi

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 825 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 13 květen 2022 - 13:56:22

OK, díky. Foma maedix film už nemám a asi ho neseženu. Ty filmy FUJI jsou také zajímavé, já koukal na tyhle Ortho Dent Agfa https://www.schaffer...BG13000101.aspx

ale ty ceny?? Možná se mi ozve i Dodo-X, ten s tím má velké zkušenosti, zda by to "nějak" nešlo. Dobré světlo do víkendu přeje Luigi :shock:  A třeba mi tady daju zase zpátky mašlučku, dž už jsem to dávno zaplatil. Škoda, že nejde platit třeba na 5 let, ale to už je jiná diskuse.

• 0

#25 RED

RED

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 333 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 68

Publikováno 13 květen 2022 - 14:45:54

Zdar Luigi,

ano ty ceny sou silene, ja mam zkusenosti hlavne s tema AGFAma.... CP-BU modrocitlivaky CP-G zelenocitlivaky... MAMORAY jednostranne polite... INDUX, MEDIX, DENTIX...dokonce tu AGFA dentix ortholux... ono kdyz to mas do fotaku tak shanis fakt kde se da...

Fotim na ten Kodak Panoram no.4 negativ 10x30cm...  a nato se jakykoliv jiny material zle porizuje...

pro me nejcennejsi material na foceni je ten jednostrany mamoray a agfa zelenocitliva... tam je vsecko... modrocitliva je univerzal...

18x24 nebo 24x30 bys chtel... ?  Neco ti muzu odsypat...zabalit... poslat?

RED

OK, díky. Foma maedix film už nemám a asi ho neseženu. Ty filmy FUJI jsou také zajímavé, já koukal na tyhle Ortho Dent Agfa https://www.schaffer...BG13000101.aspx

ale ty ceny?? Možná se mi ozve i Dodo-X, ten s tím má velké zkušenosti, zda by to "nějak" nešlo. Dobré světlo do víkendu přeje Luigi :shock:  A třeba mi tady daju zase zpátky mašlučku, dž už jsem to dávno zaplatil. Škoda, že nejde platit třeba na 5 let, ale to už je jiná diskuse.

• 2

#26 pasiasty

pasiasty

Nováček

• Předplatitel
  • 331 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 13 květen 2022 - 15:24:05

Foma maedix film už nemám a asi ho neseženu.

Mám krabicí 24x30, můžu pár archů věnovat. Praha.

• 1

#27 pasiasty

pasiasty

Nováček

• Předplatitel
  • 331 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 13 květen 2022 - 15:32:18

Posledních pár krabic Medixu XG má Sytý pes: https://www.sytypes....-24x30cm-100ks/

• 0

#28 matas

matas

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 18

Publikováno 13 květen 2022 - 15:49:17

Postup a informace od Tomáše. https://www.ntm.cz/p....php?text=three

Nechť se daří

ma

• 0

#29 Luboszz

Luboszz

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 305 příspěvků(y)
Reputace: 161

Publikováno 14 květen 2022 - 11:11:01

Kdysi v antikvariátu jsem koupil tuhle knížku.Jsou tam návody jak namíchat vývojky ruzný vzorce atd.

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  k.jpg   144,88K   4 Počet stažení

• 0

#30 Horenak

Horenak

Nováček

• Předplatitel
  • 424 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 182

Publikováno 16 květen 2022 - 18:18:27

Na kopírování listových negativů na rtg filmy existuje přístroj od Agfy, který vlastním. Je to taková stolní kopírka, prosvětluje negativ UV trubicí. Stupeň zcernani se dá digitálně nastavit v několika krocích. Kdysi jsem to koupil za 80 €, nechal opravit ten regulátor, ale pak jsem ztratil zájem ho používat. Byl by k mání.
  • 0

#31 Luigi

Luigi

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 825 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 17 květen 2022 - 10:22:25

Díky moc všem za inspirativní odpovědi. Rád se některým ozvu na SZ k projednání bližšího. Teď jsem trošku mimo. Zdařec Luigi :shock:

• 0

#32 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 074 příspěvků(y)
  • LocationValachy!

Publikováno 17 květen 2022 - 13:43:56

Na kopírování listových negativů na rtg filmy existuje přístroj od Agfy, který vlastním. Je to taková stolní kopírka, prosvětluje negativ UV trubicí. Stupeň zcernani se dá digitálně nastavit v několika krocích. Kdysi jsem to koupil za 80 €, nechal opravit ten regulátor, ale pak jsem ztratil zájem ho používat. Byl by k mání.

Čistě pro zajímavost, jak se ta legrace jmenuje?

• 0

#33 Horenak

Horenak

Nováček

• Předplatitel
  • 424 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 182

Publikováno 22 květen 2022 - 19:27:40

Agfa Curix Dupli. Sorry že to tak dlouho trvalo, uznávám, není to slušné ani vstřícné. 

• 0

#34 iuliuzz

iuliuzz

Nováček

• Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 92

Publikováno 22 květen 2022 - 23:41:15

Agfa Curix Dupli. Sorry že to tak dlouho trvalo, uznávám, není to slušné ani vstřícné. 

Mě by to asi zajímalo, odkud jsi? Kdyžtak pošli zprávu, dík.

• 0

#35 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 074 příspěvků(y)
  • LocationValachy!

Publikováno 23 květen 2022 - 06:42:35

Je to agfa, což je ještě lepší.

• 0

#36 Oliver

Oliver

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 66 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 24 květen 2022 - 17:29:27

priatelia, po dlhej dobe som navštívil túto stránku

prispievam fotkou spred mesiaca

výrez z dvojportrétu

arca Swiss, Plaubel 210 mm

Medical X-Ray obojstranne poliaty, exponované na 25 ASA

1/5 sek, f 8

D 76, 1+6, 17 min

Přiložený soubor (y)

• 3

#37 Luigi

Luigi

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 825 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 24 květen 2022 - 21:15:17

Olivere, rád Tě slyším, vidím a díky za příspěvek do diskuse- jak vidím, není to tak marný - máš to hezký. Zdařec Luigi :shock:

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních