Přejít na obsah


Fotka

Levné filtry zeikos


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 29 červenec 2010 - 20:24:18

Našel jsem někde na internetu filtry Zeikos a vychází velmi levně .
CPL 105mm za nějakých 950kč,UV prům 67mm za 300,atd..Funguje to vůbec?Nemáte zkušenosti?
Bylo by to alespoň jako ochrana objektivu?
  • 0

#2 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 30 červenec 2010 - 06:04:21

Zdeňo, u CPL filtru v 105 mm velikosti za necelou tisícovku pochybuju o jeho funkčnosti, i kdyby byl z druhé ruky, tak je moc levný :lol: A jestli chceš "UV" filtr jako ochranu objektivu, dá se na ebayi pořídit i za polovinu vč. poštovného.
  • 0

#3 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 30 červenec 2010 - 08:55:41

Ogaro právě,že to je cena za nový "výrobek".Mět trošku na rozhazování,tak to prubnu.Za toliko peněz doma neutočíš ani obrůčku :lol:
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2010 - 10:44:57

Zeikos je jen jedna z mnoha "značek" natištěných na obrubách filtrů, které jsou v masovém měřítku v čině vyráběny, pravděpodobně u jednoho zdroje, a jsou vesměs přibalovány do "profi příslušenství", jak většinou praví inzerce prodejců tikitálů, ale jsou i šikovnými obchodníky prodávány samostatně, neb se na nich dá vydělat daleko víc, než na značkovém drahém zboží. Prodej optických filtrů je snad nejlukrativnější kšeft z celého příslušenství fotoaparátů, masová reklama o nezbytnosti ultramultimultihidenstitysupercoateddigital filru, bez nichž pořádnou fotku nelze udělat, dělá divy. V řetězci obchodů se dokážou i filtry vyšplhat na neskutečně vysoké ceny (řádově i 10ti násobek ceny, za jakou to opouští fabriku).
U UV filtrů nebývají problémy, kromě kvality a životnosti coatingu, pokud vůbec nějaký ten filtr má. K CPL nonameshmadeinchina filtrů zakoupených přes eBay v Hongkongu a čičíně v relaci 11-20 USD (dle průměru) můžu říct z vlastní zkušenosti jen tohle: dost z těch, co mi prošly rukama, měly polarizační filtraci stejně účinnou, jako ty 10x tak drahé. Některé měly dokonce slušnou obroučku s přesným závitem. Některé nebarvily světlo do prapodivných odstínů, některé ano, což byl problém. Některé dokonce měly rovinnost skla OK - to lze vyzkoušet tím, že se dá kamera na stativ a filtrem se otáčí, pokud se obraz v hledáčku hýbe ze strany na stranu, tak sklo je mizérie, není rovné a rozhodí to obraz - takový filtr vyhodit. Ty, co mými nároky neprošly, jsem podaroval některým, kterým to stačí, páč na fotkách velikosti 480x640 b na rajčeti je to šumafuk, dva dobré jsem si nechal.
Není to tedy podle mého názoru o značce, ale o konkrétním kusu.
Je asi vhodné si každý kus otestovat a porovnat na výsledné fotce s ověřeným kvalitním filtrem, a pokud se nakupuje noname filtr, tak vybrat asi ten nejlevnější zdroj, pak se ze tří vybere snad jeden dobrý. Smůla je, když součet ceny dvou vyhozených a jednoho dobrého se ve výsledku rovná ceně kvalitního značkového filtru, na který existuje záruka.
Poznámka: Než za noname dát na našem internetovém obchodě třeba 600, raději za tu stejnou cenu koupím kenko z hongkongu, tam mám aspoň jistotu, že sklo bude rovinné. (stejná sklárna, dělá to Hoya, akorát jednodušší a levnější coating - pro film, zvláště čb, bohatě stačí, dle mého názoru).
Poznámka 2: nasazením drahého filtru na mizerný objektiv se fotce nepomůže (kdežto naopak to může být markantní při opravdu pečlivém zkoumání a velkém zvětšení, krom barvy, kde to poznat bývá), Vždy má cenu uvažovat o ovlivnění flaringu, v tom zase prvotní roli hraje objektiv samotný a použití sluneční clony.
Poznámka 3: Pro mechanickou ochranu předního členu objektivu je pro mě podstatné, aby UV filtr byl čistý, rovný, nepoškrábaný, nedělal problémy se zašroubováním a nezhoršoval ostrost a rozlišení, nebarvil světlo kam nemá, a jestli po focení třeba ploché dráhy nebo rallye, kdy dostanu několik vydatných sprch písku a kamínků, pak vyhodím filtr za 100 nebo za 1000, už mi jedno není.
  • 0

#5 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červenec 2010 - 11:12:09

Ogaři, řeším podobnú situacu. Filtry používám minimálně a když ano, tak nejvíc oranžový, červený (míň), a žlutozelený.
Jelikož sem si pořídil skléčko se závitem 82 mm, tak sem 77 filtry prodal a nouzově používám Cokiny, které sem měl z dřívějška a u nichž sem si upravil adaptér pilku na železo.

Říkám si ale, že i obyčejné sklo je lepčí než plast a má pozornost se obrátila směrem k podobným bezejmenným filtrom. Prošel sem web co mi síly stačily, ale nikde sem nenašel skleněné fitry pro ČB.

Poraďte prosím, lebo po americku neumím a tak v tym tápu. Víte o nečem?

Děkuju moc

Kraken
  • 0

#6 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 30 červenec 2010 - 11:12:23

u těch UV už jsem se taky setkal s tím, že ty filtry fungovaly jako docela obstojnej změkčovač kresby... myslim tim ty levný typy samozřejmě.
  • 0

#7 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 30 červenec 2010 - 11:41:57

Díky Jirinole.Tá tvoja poslední věta(poznámka) mě utvrdila v tom,že to prostě risknu a nejaké levné UV si koupím.

Su na tom jak Kraken.Průměr na pentaxu mám u skel teď 67mm u kina sem končíl s 62mm :D .
Mosím neco poshánět.Kolikrát za život kůpím 2,8/90 na pentaxa.

Krakene cos pořídíl? f4/45mm nebo f4,5/75?Estli to néni tajné :?

Oni aj ty Hama CPL co sem teď třeba dál Jirinolovi jaksi fungujů.V 52mm sem si ho nechál,ale příjde mě,že majů mnohem větší útlum světla než ty drahé kvalitní.

Pořád bych eště to vlákno nechál,kdyby sa nekdo vyjádříl ke konkrétní značce.
Díky.
  • 0

#8 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2010 - 11:44:41

Krakene, úplně stejný problém a téma k rozhlížení dnes mám i já, takže jsem koupil v bazaru staré poctivé ruské filtry (oranžový a žlutozelený) průměru 105mm, teď sháním obroučku se závitem 98mm a step-up kroužek 82-98mm, jakmile to budu mít, zadám práci nějakému optikovi, aby mi to sklo uřezal a napasoval do toho 98mm kroužku. Druhou možnost vidím v tom, že se pokusím najít šikovného jemného mechanika, který mi udělá step-up kroužky 82-105 a 98-105mm a na ty filtry nesáhnu, ať je nemrvím. U Cokinu kromě toho, že je to plast, vidím problém v tom, že občas chytne světlo zezadu a hodí nežádoucí prasátko, vymýšlení té správné clony je taky problém, u step-up kroužku tohle nehrozí.
kdybych potkal náhodou 82mm filtry, dám ti vědět.
  • 0

#9 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2010 - 11:52:42

Díky Jirinole.Tá tvoja poslední věta(poznámka) mě utvrdila v tom,že to prostě risknu a nejaké levné UV si koupím.
Su na tom jak Kraken.Průměr na pentaxu mám u skel teď 67mm u kina sem končíl s 62mm :D .
Mosím neco poshánět.Kolikrát za život kůpím 2,8/90 na pentaxa.


Podívám se, 67mmUV snad najdu, u CPL si nejsem jist - 49-55-58-72-77 mám určitě. Dám ti vědět v SZ, jak budu mít čas otevřít bednu s poklady. :?
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2010 - 11:54:20

Zdendo, ještě dovětek: u kina jsi končil na 62. To máš dobré, já u kina končím na 112 a CPL je nedostupný :?
  • 0

#11 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 30 červenec 2010 - 11:56:10

Ja jsem chvili sledoval Aukro a Pazderu a 82mm filtry poridil. Kupodivu hlavne zlutozelene byly k mani...
Zbytek jsem koupil za nejakej pakatel od amika na eBay:
http://photography.s...d=p3286.c0.m282

Bohousek
  • 0

#12 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červenec 2010 - 12:04:21

Krakene cos pořídíl? f4/45mm nebo f4,5/75?Estli to néni tajné :?

Díky.


45mm/f4 mám dlúho, upravil sem si Cokiní "obroučku" aby mi to nevynětilo, ale nedávno mi přibyl do brašny 75mm shift.
  • 0

#13 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červenec 2010 - 12:08:00

No, na teho íbeja sem sa díval, ale barevné v 82mm sem tam moc neviděl. Měl bych spěšej zájem kúpit sadu žlutozelený, oranžový a červený na jedenkrát od jedneho prodejca, třeba aji z nekama z teho honkonga.
  • 0

#14 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2010 - 13:28:55

No, na teho íbeja sem sa díval, ale barevné v 82mm sem tam moc neviděl. Měl bych spěšej zájem kúpit sadu žlutozelený, oranžový a červený na jedenkrát od jedneho prodejca, třeba aji z nekama z teho honkonga.


Krakénku, mám obavy, že dnes se nové barevné korekční filtry za tak levno koupit nedají. Co jsem tak letmo viděl, něco málo má v nabídce B+W, totéž pod značkou Heliar a to je jaksi cenově jinde, stejně jako Tiffen a ještě jedna americká firma, která nabízí barevné jen jako přechodové (my nemusíme ovšem tak přikrášlovat svět, takže jaksi ehmm...) , ťamani barevné filtry asi nedělají, nepotřebují to, páč ač žlutí, všechno beztak určitě vidí pod svou vlajkou rudě, sem tam šmrncnuto temnou zelení dolarových bankovek :?
  • 0

#15 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 30 červenec 2010 - 13:40:37

Průměr na pentaxu mám u skel teď 67mm u kina sem končíl s 62mm :? .
Mosím neco poshánět.Kolikrát za život kůpím 2,8/90 na pentaxa.

Domam mam kompletni sadu pro CB od BW s prumerem 67 (presel jsem na 77) Cili pokud chces zkusime se dohodnout....
  • 0

#16 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 30 červenec 2010 - 13:43:54

Krakene, úplně stejný problém a téma k rozhlížení dnes mám i já, takže jsem koupil v bazaru staré poctivé ruské filtry (oranžový a žlutozelený) průměru 105mm, teď sháním obroučku se závitem 98mm a step-up kroužek 82-98mm, jakmile to budu mít, zadám práci nějakému optikovi, aby mi to sklo uřezal a napasoval do toho 98mm kroužku. Druhou možnost vidím v tom, že se pokusím najít šikovného jemného mechanika, který mi udělá step-up kroužky 82-105 a 98-105mm a na ty filtry nesáhnu, ať je nemrvím.

Prvni variantu jsem pouzil kdysi pro infra filtr a v optice nekde na Smichove mi to udelali zdarma (ale rezal se plastovy Cokin)
Step-up krouzky na miru jsem si nechal delat v servisu u Skody...
  • 0

#17 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 106

Publikováno 30 červenec 2010 - 14:24:35

Krakene, úplně stejný problém a téma k rozhlížení dnes mám i já, takže jsem koupil v bazaru staré poctivé ruské filtry (oranžový a žlutozelený) průměru 105mm, teď sháním obroučku se závitem 98mm a step-up kroužek 82-98mm, jakmile to budu mít, zadám práci nějakému optikovi, aby mi to sklo uřezal a napasoval do toho 98mm kroužku. Druhou možnost vidím v tom, že se pokusím najít šikovného jemného mechanika, který mi udělá step-up kroužky 82-105 a 98-105mm a na ty filtry nesáhnu, ať je nemrvím.

Prvni variantu jsem pouzil kdysi pro infra filtr a v optice nekde na Smichove mi to udelali zdarma (ale rezal se plastovy Cokin)
Step-up krouzky na miru jsem si nechal delat v servisu u Skody...


Oni u toho Škody mají ty kroužky v docela široké paletě velkostí nové od Hamy za cca 200 Ksč. Nicméně naproti v Pazderně je taky vyrábějí za 150, ale ne přes léto...
  • 0

#18 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 30 červenec 2010 - 14:28:20

Oni u toho Škody mají ty kroužky v docela široké paletě velkostí nové od Hamy za cca 200 Ksč. Nicméně naproti v Pazderně je taky vyrábějí za 150, ale ne přes léto...

Ale nektere se komercne nedelaji - ja chtel treba 52-77
  • 0

#19 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 106

Publikováno 30 červenec 2010 - 14:30:27

Oni u toho Škody mají ty kroužky v docela široké paletě velkostí nové od Hamy za cca 200 Ksč. Nicméně naproti v Pazderně je taky vyrábějí za 150, ale ne přes léto...

Ale nektere se komercne nedelaji - ja chtel treba 52-77


no a právě na to jsou dobrý u toho Pazdery, tam ti vytočej pravděpodobně cokoliv - ale až od září nebo tak...
  • 0

#20 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červenec 2010 - 17:35:33

Ogaři, počkajte, to jako znamená, že bych si mohl u Pazdery či Škody jako řéct, že bych chtěl obrúčku se závitem 82 mm, do chteré sa dá našrubovat (nasadit vhodně zřezaný Cokiňácký filtr?
  • 0

#21 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2010 - 18:08:23

Ogaři, počkajte, to jako znamená, že bych si mohl u Pazdery či Škody jako řéct, že bych chtěl obrúčku se závitem 82 mm, do chteré sa dá našrubovat (nasadit vhodně zřezaný Cokiňácký filtr?


Krakénku, asi levnějš vynde koupit nejlevnější 82mm tzv. UV filtr od těch malejch pracovitejch šikovnejch (do 8babek), rozebrat ho a seříznutý cokin tam vrazit. I takhle se dá. Pazdera nechá točit akorát závitové redukce - což ti moc nepomůže, když nemáš filtr většího průměru v obroučce.
  • 0

#22 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 červenec 2010 - 22:57:29

Ja jsem chvili sledoval Aukro a Pazderu a 82mm filtry poridil. Kupodivu hlavne zlutozelene byly k mani...
Zbytek jsem koupil za nejakej pakatel od amika na eBay:
http://photography.s...d=p3286.c0.m282

Bohousek


Ha, tos byl ty........
Jinak, Golfista by to asi zvládnul vyrobit. Zkus mu napsat.
  • 0

#23 layyen

layyen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 prosinec 2010 - 16:40:16

témátko je sice starší, ale nikdo zkušenost nedodal, zeikos mam a za ty prachy ( 250Kč za novej ) výsledek dosti slušnej..

jinak http://layyen.rajce....010-12-11_kone/

***sloučeno/opraveno/ToFF***
  • 0

#24 MartinJ

MartinJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2011 - 15:16:02

zdravim budu teď brát objektiv a prodejce mi k němu nabízí UV filtr Zeikos ... co sem se dočetl jsou to levný filtry ale na svích objektivech krom širokáče používam obyč UV filtry Hama a nespozoroval sem že by stály za prd.... chtěl bych se optat zda máte někdo zkušenost ?? ( http://www.daganet.c...82mm-p-899.html )
  • 0

#25 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2011 - 15:48:59

zdravim budu teď brát objektiv a prodejce mi k němu nabízí UV filtr Zeikos ... co sem se dočetl jsou to levný filtry ale na svích objektivech krom širokáče používam obyč UV filtry Hama a nespozoroval sem že by stály za prd.... chtěl bych se optat zda máte někdo zkušenost ?? ( http://www.daganet.c...82mm-p-899.html )


na výběr filtru buď opatrný, to podle toho, jak drahý objektiv budeš kupovat a v jaké se pohybuješ společenosti. Mockrát jsem v moderní společnosti slyšel, že Lkový sklo či Nikkor za 30 litrů by byl takovým levným filtrem vlastně znehodnocen, a naopak, že filtru BW za dva-tři litry je na objektiv za 6-8 stovek vlastně škoda. :-( :lol:
  • 0

#26 MartinJ

MartinJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2011 - 16:53:02

jedná se mi o použítí objekticvu na digitálu takže chci UV fitr hlavně kvůly ochraně optiky ..... no nevim asi se na to vykašlu a vezmu objektiv bez filtru a později uvidim ....
  • 0

#27 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 říjen 2011 - 08:48:40

jedná se mi o použítí objekticvu na digitálu ....

to sem nemotej :)
  • 0

#28 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 5 říjen 2011 - 11:38:17

Nevím jak ostatní, ale za nejlepší ochranu objektivu ze předu považuji KRYTKU + BRAŠNU. Krytku takovou co nepadá. Brašnu takovou, že spadnout může.
  • 0

#29 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 8 říjen 2011 - 21:26:54

jedná se mi o použítí objekticvu na digitálu takže chci UV fitr hlavně kvůly ochraně optiky ..... no nevim asi se na to vykašlu a vezmu objektiv bez filtru a později uvidim ....


hm, tady ti spíš leckdo řekne, že místo ochrany ho máš vzít tříkilovým kladivem :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních