Přejít na obsah


Fotka

CARL ZEISS SONNAR 135/2,8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 srpen 2010 - 08:19:43

Má někdo zkušenost s tímto sklem? Chci ho pořídit s bajonetem Y/C. S tímto se to snad vyrábělo jen MADE IN JAPAN. Existuje rozdíl, mezi Germany a Jap? Hodlám s tím fotit na BW kinofilm, většinou portrét, akt.
Zatím jsem nenarazil na nikoho, kdo takové sklo má :D Vložený obrázek
  • 0

#2 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 8 srpen 2010 - 11:56:26

Mám 135 ale 3,5 clona. Používám ho s redukcí i na digisráči a je to supe sklo. Mám jen dobré zkušenosti. Moc pěkný bokeh, ostrost. Fotím s ním i koncerty. 2 roky spokojenosti.
Měl ho ode mě půjčený i jeden fotograf v praze. Nasadil ho na N1 Ds MkII a říkal, že zbytečně vyhodil 70 000 za Canon 200mm 2,8 tohle by mu prý stačilo :D
  • 0

#3 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 8 srpen 2010 - 12:29:46

Akorát jde o trošku jiného žáka z úplně jiné třídy...aneb není cajs jako cajs
  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 srpen 2010 - 12:37:17

forum.mflenses.com
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2010 - 12:46:12

Akorát jde o trošku jiného žáka z úplně jiné třídy...aneb není cajs jako cajs

Přesně.
K tomu Sonnaru. Sám jsem po něm nedávno pokukoval, potřeboval jsem na jednu akci nějaké takové ohnisko. Nakonec jsem skončil u Yashinonu 135/2.8 ML C. S jeho výsledky jsem spokojený. Ale co jsem si tak pročítal recenze a názory, tak ten Zeiss by měl být o dost lepší, hlavně odcloněný, lepší ostrost, bokeh i přenos kontrastu. Ostatně je to Zeiss, nečekal bych průšvih.
  • 0

#6 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2010 - 13:44:21

Průšvih to zcela určitě nebude, zázrak asi taky ne - někde mám doma uložené archivní testy z moderphotography.
Pokud chceš investovat balík (aneb když ho miluješ), není co řešit, v kategorii 135/2,8 objektivů je spousta dobrých objektivů a několik i opravdu velmi dobrých, které obvykle stojí 1/5-1/3 ceny tady toho krasavce. Ovšem pokud máš Contax, tak jedině Zeiss ! :D
p.s. některé objektivy jsou na plnou díru tak ostré, že se na portréty až moc nehodí. Ideální jsou takové, které udělají z modelky fešandu i bez faceliftu :-) (tzv. varisoft skla), nebo ty, jež na plné díře kreslí měkce, ale bez CA , ovšem při zaclonění o 1-2 kroky už řežou.
  • 0

#7 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 srpen 2010 - 21:20:26

No já mám několik skel Yashica - 50/1,4, 50/1,7, 28-80....Jsou to všechno MC. Nevím, jestli jsem měl štěstí ale jsou to objektivy jako břitva. Jistě, ty světelnější jsou větší měkota. Ale fotil jsem např. v Karibiku, kde to je přesvětlené "jako prase" a kolega novinář, co měl poměrně drahou výbavu Nikon, tak neudělal lepší fotky než já na tu Yashicu s Contaxem. Pořídil jsem si ještě CZ 50/1,7, neboť jsem dal na věčné rady, že Zeiss je Zeiss a není to lepší, než ta Yashica 50/1,7. Takže Osobně nasazuji rád skla Yashica. Fotím s tím už od konce osmdesátých let a musím říct, že sto procent. Hodně kolegů je udiveno, cože to je za sklo, co tak dobře ostří. Pravda je, že tyto skla málokdo zná. Takže hledat i velké zkušenosti je dost obtížné. Beru tedy rady typu že je tento zeiss z japan horší, než kolega ze SRN horší trochu s rezervou. Vždy by to mělo mít nějaký parametr a důvod. Horší kresba atd.
Jinak to sklo Yashica 50/1,4 je pecka!!!
  • 0

#8 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 srpen 2010 - 21:51:47

Jinak notorius- Zkoušel jsem si objednat YUS 135/2,8 na E bay. Sklo došlo v pohodě, skoro nové a levné. Výsledek focení bych řekl velmi dobrý, jen to bylo po mechanické stránce takové rozgajdanéé. I na to , že to byl nový kus. Což u tohoto CZ je hodně natěsno a olejový chod.....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních