Přejít na obsah


Fotka

Flexaret 7 - Ćištění průhledového objektivu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Xixao

Xixao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 srpen 2010 - 09:13:26

Zdravím,
mám doma Flexaret 7 který má na vnitřním skle průhledového objektivu nějaký sajrajt. Dá se tělo flexarety nějak rozumně (snadno) rozdělat aby šla ta vnitřní čočka vyčistit?
Nebo to musím vrazit k nějakýmu opraváři aby mi to vyčistil? Nechce se mi to nikam dávat, když už se mi rozchodila závěrka a časy běhaj tak jak maj ..
  • 0

#2 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 srpen 2010 - 13:29:27

Tohle jsem taky před časem řešil, ale s dolním snímacím objektivem u flexarety. Nakonec mi s tím pomohl jeden zdejší temnokomorník, za což mu velice děkuji, objektiv šel rozebrat celkem snadno, skládal se celkově jenom ze tří čoček a stačilo pouze odšroubovat "dekl" na kterém jsou napsané údaje o objektivu. Ale nevím, jestli to takhle snadno půjde i u průhledového objektivu....to ať už poradí zkušenější..
  • 0

#3 Xixao

Xixao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 srpen 2010 - 14:10:38

v podstatě by asi stačilo vyndat matnici a zrcátko a pak to tam nějak vyšťourat, na tý matnici taky neni nic moc vidět. Teda spíš nic ... :D
  • 0

#4 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 16 srpen 2010 - 17:10:44

Jelikož mám furt eště prázdniny, tož nabízím vyčištění za stovku plus poštovné. Zas taková sranda to není, i když se k tomu dostanete, tak sundat ten nános bývá docela fuška, nejde to mnohdy téměř ničím dolů.
Pokud by byl zájem, prosím kontaktní mail a ozvu se.
  • 0

#5 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 16 srpen 2010 - 18:40:45

U sedmičky sem si již jednou matnici čistil . Dokonce sem tam měl i pavučinu ! :D . Opatrně sundej přední šedavý polep , objeví se celkově 4 dírky se šroubky , které drží šachtu . Jakmile je vyšroubuješ ven , vytáhneš celou konstrukci šachty vč. zrcátka v jednom kuse . Následné čištění pak jde snadno . Zpátky naprosto stejně - usadit šachtu , zašroubovat , nalepit přední polep . Tož tak .
  • 0

#6 Xixao

Xixao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 srpen 2010 - 14:22:46

Jelikož mám furt eště prázdniny, tož nabízím vyčištění za stovku plus poštovné. Zas taková sranda to není, i když se k tomu dostanete, tak sundat ten nános bývá docela fuška, nejde to mnohdy téměř ničím dolů.
Pokud by byl zájem, prosím kontaktní mail a ozvu se.

Díky za nabídku, to beru. Nerad bych si foťák zničil dřív než na něm něco vyfotím .. :)
kontakt h2o¢rum.cz - misto & patří zavináč
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních