Přejít na obsah


Fotka

Čím nahradit mléčné sklo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:32:02

Delší dobu se už nevyrábí plošné mléčně bílé sklo. Hodil by se mi nějaký přijatelný náhradní materiál na výrobu rozptylek na prosvětlovací pult a diaduplikátor. Měl by mít tloušťku cca 2-3 mm a hlavně by měl být homogenní, aby rozpyloval světlo rovnoměrně a nevznikali na něm mapy. Rovněž povrch by měl být prostý jakékoliv struktury. Napadá vás něco?
  • 0

#2 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:51:56

No, na prosvetlovacim produktaku je takovy ohebny mlecny plast...takze se to vyrabi, jen ti bohuzel neporadim kde :)
  • 0

#3 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 17 srpen 2010 - 12:30:56

No, na prosvetlovacim produktaku je takovy ohebny mlecny plast...takze se to vyrabi, jen ti bohuzel neporadim kde :)


Prodává to Fomei, viz opálové desky. V Brně možno vyzvednout osobně, ale je to moc velké a moc drahé. Potřebuji kousek tak 20x30 cm a druhý by stačil malý, třeba 10x15. Hledám řešení za pár korun. Teda pokud existuje :) Chci na tom fotit nějaké drobnosti a zkusit přefotit pár políček kinofilmu.
  • 0

#4 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 srpen 2010 - 14:27:53

http://www.sklopro.c...8010/12965.html

neco takoveho? ale kdovi jake to ma vlastnosti, chtelo by to videt, ale poptat se jich muzes vzdy :)
  • 0

#5 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 17 srpen 2010 - 15:23:59

Ještě se dělají mléčné fólie na sklo. Pokud máš někde okolo firmu, co to aplikuje, tak by se určitě daly nějaké odřezky sehnat.
  • 0

#6 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 srpen 2010 - 18:21:34

Přesně, jsou k dispozci specialni plastové desky na svetelne reklamy a nebo by to slo vyresit tou folii ale ten "mlecenej plast" je IMHO lepsi. Mam oboje.
  • 0

#7 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:00:05

mickael, kid:
No, to sklo, co mi navrhujete, je na řezu čiré, pouze jednostranně potažené fólií. Případně pískované. Takže difuzní vrstvička má zlomek milimetru. Už jsem to několikrát prohlížel v různých sklenářstvích.

Dříve se dělalo sklo, které bylo mléčně bílé v celém průřezu, takže difuze byla lepší. Ale mléčně bílá sklovina se už jako tabule nedělá, jenom foukané sklo.

Na opálové plastové desky jsem mezitím narazil taky, imho to bude stejné, ať už na reklamní tabule nebo produktový stůl. Jsou to různé akryláty a plexiskla.
Před asi třemi roky jsem sháněl čiré plexi nebo akrylát 60x100 cm, je to dost problém. V Brně to nikdo nechtěl ani slyšet, jedině celou plotnu 2,5x2 m. Jeden odřezek plexi na zasklení dveří mi nakonec vezli až ze Šumperka jen proto, že v Brně mají pomocný sklad. Stál ten kousek cca 800 Kč. Tož nevím.


taz:
Ten opálovej plast jsi koupil originál k produkťáku nebo někde z reklamky?
  • 0

#8 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:32:49

ten opálovej plast mám a děláme z něj ty světelný cedule.
  • 0

#9 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 17 srpen 2010 - 22:16:40

ten opálovej plast mám a děláme z něj ty světelný cedule.


Aha, a jaký to má obchodní název? Ať vím, po čem se mám ptát. Díky moc.
  • 0

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 18 srpen 2010 - 00:08:50

Kolik toho chceš???
Mám jen fólie, které někteří používají jako náhradu za matnici. Max. velikost cca 50 x 60 cm. Tu ale momentálně nemám. Musel by jsem zaslat menší nebo by jsi musel počkat. Jaký rozměr opravdu potřebuješ????
  • 0

#11 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 18 srpen 2010 - 11:46:24

Kolik toho chceš???
Mám jen fólie, které někteří používají jako náhradu za matnici. Max. velikost cca 50 x 60 cm. Tu ale momentálně nemám. Musel by jsem zaslat menší nebo by jsi musel počkat. Jaký rozměr opravdu potřebuješ????


Děkuji za nabídku, ale potřebuji to v deskovém provedení. Fólii bych musel podložit čirým sklem a tomu se chci právě vyhnout.
  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 18 srpen 2010 - 14:43:15

Některé jsou tlusté a jdou dát na sklo. Pak jsou jak to plexi.
Neva. Dám jinému.
  • 0

#13 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 18 srpen 2010 - 16:46:09

mickael, kid:
No, to sklo, co mi navrhujete, je na řezu čiré, pouze jednostranně potažené fólií. Případně pískované. Takže difuzní vrstvička má zlomek milimetru. Už jsem to několikrát prohlížel v různých sklenářstvích.

Dříve se dělalo sklo, které bylo mléčně bílé v celém průřezu, takže difuze byla lepší. Ale mléčně bílá sklovina se už jako tabule nedělá, jenom foukané sklo.

Na opálové plastové desky jsem mezitím narazil taky, imho to bude stejné, ať už na reklamní tabule nebo produktový stůl. Jsou to různé akryláty a plexiskla.
Před asi třemi roky jsem sháněl čiré plexi nebo akrylát 60x100 cm, je to dost problém. V Brně to nikdo nechtěl ani slyšet, jedině celou plotnu 2,5x2 m. Jeden odřezek plexi na zasklení dveří mi nakonec vezli až ze Šumperka jen proto, že v Brně mají pomocný sklad. Stál ten kousek cca 800 Kč. Tož nevím.


taz:
Ten opálovej plast jsi koupil originál k produkťáku nebo někde z reklamky?


Co hodit ty skla dve na sebe? Tim by se difuze dramaticky zlepsila. Pripadne tedy na to sklo nalepit ze spodni strany jeste nejakou tu difuzni folii...
  • 0

#14 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 srpen 2010 - 17:02:04

Delší dobu se už nevyrábí plošné mléčně bílé sklo. Hodil by se mi nějaký přijatelný náhradní materiál na výrobu rozptylek na prosvětlovací pult a diaduplikátor. Měl by mít tloušťku cca 2-3 mm a hlavně by měl být homogenní, aby rozpyloval světlo rovnoměrně a nevznikali na něm mapy. Rovněž povrch by měl být prostý jakékoliv struktury. Napadá vás něco?


Rozeber nějaký nefunkční LCD monitor, tam najdeš co hledáš :lol:
  • 0

#15 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 18 srpen 2010 - 17:27:55

Mam obavy, ze v lcd to ma rastr...pak je tam sice jedna takovy vrstva, ale ta je nedostatecne "mlecna", je dost pruhledna pro tento ucel...
  • 0

#16 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 18 srpen 2010 - 18:40:42

ten opálovej plast mám a děláme z něj ty světelný cedule.


Aha, a jaký to má obchodní název? Ať vím, po čem se mám ptát. Díky moc.


Prodávají to jako opálovou desku o nějakým přesnějším označení nevím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních