Přejít na obsah


Fotka

Olympus 35RD


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:03:33

Pratele a kolegove. Mam leta letouci erdecko a nemuzu si ho vynachvalit, hlavne dokonala optika (40mm 1:1,7), jen mam v posledni dobe problemy se zaverkou. Neporadite mi nejakyho odbornika pres Olympusy? Nerad bych se toho aparatu vzdal.Diky.
  • 0

#2 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:35:00

Pridavam fotku pro ty, kdo ten aparat neznaji:
Vložený obrázek
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 srpen 2010 - 15:30:53

možná semhle zavolat
pan blažek
ochotný, rychlý
-
mám rc, sp a rd ještě ne :twisted: jsou to moc fajnový fotoaparátky
  • 0

#4 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 23 srpen 2010 - 15:58:35

diky, zkusim se zeptat! Mas recht, jsou to skvely fotaky. Skvela optika, navic maly, lehky, sikovny na ovladani.
  • 0

#5 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 23 srpen 2010 - 20:38:00

Toho mého servisuje Tomáš Adámek, no hlavně protože ho mám přes kopec :twisted:
Jinak RD je můj milášek.
  • 0

#6 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 24 srpen 2010 - 11:28:27

dekuju za dalsi kontakt, oboji je sice pro mne, prazaka, z ruky, ale to je to nejmensi. Pracovne furt nekde jezdim, tak to urcite nejak vymyslim.
  • 0

#7 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:38:25

Pro Pražáky pan Maštalíř ve Fotoškoda - měl tam můj RD a teď má v péči RC u kterého nešly časy a měření.
  • 0

#8 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 17 únor 2011 - 11:17:32

ja mam teraz svoje RD v oprave (no presnejsie je to udrzba) Ma totiz klasicky problem so zaolejovanou zavierkou.

Zatial to nerobilo ziadne problemy ale casom by to mohlo zasekavat na pomalsich casoch, tak som to radsej dal preventivne vycistit. blbe je ze to je dost velka operacia, fotak treba takmer uplne rozobrat, cize ma to vyde celko draho :twisted: RDcka sa ale zbavit isto nechcem (moja dalsia mozna zastavka v rangefinderoch je az Leica...mozno raz)
  • 0

#9 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 17 únor 2011 - 12:47:43

RDcka sa ale zbavit isto nechcem (moja dalsia mozna zastavka v rangefinderoch je az Leica...mozno raz)


Clovece, kampak s nejakou Leikou na RDcko!:twisted: Akorat by te to nutilo shanet dalsi objektivy a dalsi zbytecny serepeticky...Tata kdysi ve Finsku fotil RDckem hodne a svemu nejlepsimu kamaradovi na rozloucenou venoval fotku, kterou nazval Nääkemiin Suomi, tedy Sbohem Finsko. Byl to vyrez (asi 30%) z negativu vyfoceneho prave rdckem. Ilford FP4 v Perceptolu 1:3. Ta zvetsenina(pred par lety jsem ji na vlastni oci videl) mela format cca 90x30cm a bylo to ostry jako britva. Cely policko by vyslo uz dost pres metr na delsi strane - tak kresli Olympus 35RD.
  • 0

#10 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 24 červenec 2011 - 18:49:42

Měl bych otázku ke konzistenci měření RD - když namačkávám spoušť, ručička neukáže úplně pokaždé stejný výsledek (na stejnou scénu), občas se zasekne o cca půl clony výš nebo naopak propadne na nižší clonu. Dělá vám to taky?
  • 0

#11 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 24 červenec 2011 - 19:52:19

Rimmer: to je normalne. presnost expozimetru zavisi na rychlosti namacknutia.... teda odporuca sa namackavat co najpomalsie...

vid tu
  • 0

#12 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 24 červenec 2011 - 19:54:08

ups zly link

toto je spravny

Therefore, the most mportant thing to remember when using the Olympus 35 RD its AE mode is to push the shutter button very slowly, (This is to assure an accurate exposure). Slow means slow, and in this case the reason is to enable the mechanical trap-needle mechanism, located at the bottom of the camera, to choose the right exposure. Pushing the shutter release too quickly will result in the wide variety of apertures being selected for the exact same scene.

  • 0

#13 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 24 červenec 2011 - 21:06:59

Bingo, díky za rychou radu.
  • 0

#14 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 červenec 2011 - 21:20:52

Měl bych otázku ke konzistenci měření RD - když namačkávám spoušť, ručička neukáže úplně pokaždé stejný výsledek (na stejnou scénu), občas se zasekne o cca půl clony výš nebo naopak propadne na nižší clonu. Dělá vám to taky?

Půl clony je v pohodě, mně to někdy lítá od kraje ke kraji. Je to asi specifika mého kousku, někdy se chová mravně a ukazuje správně a někdy se na to totálně vykašle. Ale přesto to ta automatika zvládne, film vypadne exponovaný řádně až se divím jak to dělá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních