Přejít na obsah

Fotka

Jaký barevný film??

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#51 berraneck

berraneck

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 815 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 118

Publikováno 23 září 2016 - 10:57:24

No jejda. Zkus Superii či Gold. Pro sytější barvy bohatě exponuj. Sice to bude kekel, ale syté to bude.

• 0

#52 oteccasu

oteccasu

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 142 příspěvků(y)
Reputace: 423

Publikováno 23 září 2016 - 11:20:53

Dovolil by jsem se připojit k názoru vyzkoušet barevný film. Jsem přesvědčen, že perfektní snímky lze velmi dobře dosáhnout na středoformát. Na něm se nejvíce vidí krása klasických necifrových barev. Zejména když se ekponuje na plnou díru s minimální hloubkou ostrosti. To žádný kino, ani nečistý cifr nedokáže. Holt fyziku neošidíš.

• 0

#53 RED

RED

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 100 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 12

Publikováno 23 září 2016 - 17:13:45

Zdravím, po dlouhé době bych chtěl něco nafotit na barevný film a řeším otázku, jaký film koupit. Vybírám nějakou dvoustovku a v nabídce obchodu mají Kodak Color Plus 200, Fujifilm FUJICOLOR 200, Kodak Gold 200, Fujifilm Superia 200 a zajímalo by mě, po kterém filmu sáhnout, když bych chtěl spíš sytější barvy než neutrální. Když jsem kupoval filmy před lety, tak jsem nic takového neřešil a vybíral jen podle ceny nebo to, co mi prodavač nabídl :grin: .

Toto jsou vsechno spotrebni filmy (pro domaci pouziti), ale za me asi FUJICOLOR 200, je to v pohode film, dost toho mam z neho i nazvetsovaneho a ty barvy jsou v pohode...hlavne modra ta je fakt ok!...ta superia neni az tak syta...a urcite se vyvaruj Kodak Color Plus to je "hrozny" film co se tyka barevnosti...Kodak GOLD netusim...

Ektar 100 to je syta "kodakovska falesna" zelena .... no ale krasny film, co budu povidat....

• 0

#54 ziki

ziki

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 23 září 2016 - 17:57:04

Díky za tip, zajdu koupit Fujifilm FUJICOLOR 200 :). Do Fujifilm Superia 200 se mi jít moc nechce, poněvadž je to film, na který jsem fotil naposled a když se podívám na fotky, tak ty barvy se mi zdají spíš neutrální než živé.

• 0

#55 Daniela

Daniela

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 144 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň, Jižní čechy, Svět....
Reputace: 18

Publikováno 23 září 2016 - 19:43:22

To ziki: tak za mne Fuji Supperia 200 perfektní filmek na zrcadlovce budeš mít fakt krásné fotky, citlivější Fuji ixtra 400 či 800 luxusní barevný film v kinu.....

No a na středoformátu právě zkouším Kodak porta 400 může se pusnout na 800 jsem zvědavá na výsledky-))) 

jinak obecně Kodaky měli živější barvy Kodak gold

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních