Přejít na obsah


Fotka

Poškození fotopapíru Fomaspeed


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Ismael

Ismael

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 září 2010 - 21:22:06

Zdravíčko. Mám takoví problém. Na mých zvětšeninách se vytvářejí niže zvýrazněné mechanické rýhy nebo spíše proužky odlouplé světlocitlivé vrstvy.

http://img2.rajce.id...mages/forum.jpg

Dle mých pozorování se tomu tak děje během působení vývojky. Mám takovou teorii (nebyl čas ověřit). Je možné, že to způsobím sám tím, jak exponovaný papír vkládám do misky citlivou vrstvou nahoru a při snaze papír co nejrychleji ponořit ho tak pinzetou poškodím? Nebo je to jeden z dalších neduhů slavné Fomy?
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 září 2010 - 04:53:16

Nevím, jako ostatním, ale nedaří se mi zobrazit obrázek. :?

edit> upravil jsem odkaz...
  • 0

#3 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 20 září 2010 - 09:20:12

Obrázek nevidím, ale Fomaspeed určtě do lázní "zasouvat" a obracet jenom za kraje - škrábe se lehce.
  • 0

#4 Ismael

Ismael

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 září 2010 - 12:43:12

Omlouvám se, teď už je to snad v pořádku.
http://img2.rajce.id...mages/forum.jpg

(upraven odkaz)
  • 0

#5 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 září 2010 - 14:44:14

Zdravíčko. Mám takoví problém. Na mých zvětšeninách se vytvářejí niže zvýrazněné mechanické rýhy nebo spíše proužky odlouplé světlocitlivé vrstvy.

Vložený obrázek

Dle mých pozorování se tomu tak děje během působení vývojky. Mám takovou teorii (nebyl čas ověřit). Je možné, že to způsobím sám tím, jak exponovaný papír vkládám do misky citlivou vrstvou nahoru a při snaze papír co nejrychleji ponořit ho tak pinzetou poškodím? Nebo je to jeden z dalších neduhů slavné Fomy?

vkládám papír do vývojky citlivou vrstvou dolů a obracím až po cca 20sekundách opatrným uchopením pinzetou za růžek fotografie , na citlivou vrstvu nemacám pinzetou, a pro promíchaní vývojky raději houpu celou miskou, pro formát 24x30 i pro formát 30x40 mám k tomuto účelu pod miskou položenou cca uprostřed špejli, která houpání usnadňuje. ale nehoupám jen tam sem ale i do stran by mi na pozitivu nevznikly šmouhy.
  • 0

#6 wishmasterX

wishmasterX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 září 2010 - 00:16:01

Jak byly ve slevách fomaspeedy 24x30cm, koupil jsem 10x 10ks, vyvoala jsem 4 balíy a vše OK ... Teď jsem vzal další a první co mě zarazilo, že samolepka na černém pytli byla požkozená, na 8 papírech z 10 jsou hloubkové několikacentimetrové rýhy ! :?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních