Přejít na obsah


Fotka

porcování negativu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 cvms

cvms

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 9 říjen 2010 - 16:26:01

Tak první vyvolávání už proběhlo, dle očekávání katastrofálně, ale to překvapení, že "Ono tam něco fakt je!" určitě stojí za to. Teď by mě ještě zajímalo, čím po vyvolání negativ porcujete. Je na to nějakej speciální nástroj? Řezat? Nebo stříhat? Jelikož jsem nic lepšího neměla po ruce, použila jsem prostě nůžky, ale nezdálo se mi to nejvhodnější, přecejenom se při tom dost kroutí. Jaká je nejmíň destruktivní metoda?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2010 - 16:32:22

Tak první vyvolávání už proběhlo, dle očekávání katastrofálně, ale to překvapení, že "Ono tam něco fakt je!" určitě stojí za to. Teď by mě ještě zajímalo, čím po vyvolání negativ porcujete. Je na to nějakej speciální nástroj? Řezat? Nebo stříhat? Jelikož jsem nic lepšího neměla po ruce, použila jsem prostě nůžky, ale nezdálo se mi to nejvhodnější, přecejenom se při tom dost kroutí. Jaká je nejmíň destruktivní metoda?

Stříhám normálně nůžkama, ještě když film visí, nic se nekroutí. Po 6 políčkách. Svitek(6x6) po třech stejným způsobem, nikdy jsem neměl problém.
  • 0

#3 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 říjen 2010 - 17:24:49

tiez noznice :-)
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 říjen 2010 - 19:09:38

Speciální nástroje na to existují, bývají i kombinované s prohlížečkou nebo prosvětlovacím okénkem. Používají se ale hlavně při stříhání diapozitivního filmu pro zakládání do rámečků. Negativ stříhám nůžkami, za sucha, podkládám si ho bílým papírem abych lépe viděl políčka.
  • 0

#5 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 9 říjen 2010 - 20:15:44

Jako ostatní - snad jenom že film se kroutí (a "uhýbá") při stříhání tupým nástrojem. Takže nabrousit ! :-)
  • 0

#6 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 9 říjen 2010 - 20:21:43

Nůžkami, od spodu když ještě film visí... nasadím nůžky, kouknu jak to vychází na perforaci, přenesu si na druhou stranu (perforace) a střihnu :-) pro svitek je to svízelnější....
  • 0

#7 Loupaczech

Loupaczech

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 říjen 2010 - 08:57:54

Nejvíc se mi osvědčili oční nůžky z chirurgie - člověk v nich má opravdu cit a přehled. Zvlášť se mi to hodilo u filmů, které prošly foťákem s ne-úplně dobře fungujícím posunem a snímky byly bez mezery...
  • 0

#8 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 10 říjen 2010 - 17:37:45

Negativ stříhám nůžkami, za sucha, podkládám si ho bílým papírem abych lépe viděl políčka.

vyzkoušel jsem
dobré
děkuji!
  • 0

#9 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 10 říjen 2010 - 19:28:00

taky jedině nůžkama ale spoustu negativů mám ještě srolovaných v krabičkách a při opatrné občasné manipulaci se mi nestalo , že bych je škrábnul ale jednou si ten pořádek udělám
  • 0

#10 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 říjen 2010 - 07:00:19

nůžkama normálně na stole. léta praxe v lepení papírových modelů z dětsví mi dala dostatečnou zkušenost při práci s nůžkami a nepoddajnými materiály :-)
  • 0

#11 černý vlk

černý vlk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 říjen 2010 - 18:36:41

Já porcuju taky nůžkama a není s tím problém. Některé negativy se kroutí tak jak tak. Film držím jednou rukou za okraje, na nic ho nepokládám, aby se na něj nechytil prach a hned ho dávám do obálek.
  • 0

#12 Amper

Amper

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 0

Publikováno 28 říjen 2012 - 15:08:01

Zdravím.

Doufám, že nevadí takové oživování tématu -
Pořídíl jsem si scanner určený i pro negativy. Bylo mi doporučeno a vyčetl jsem zde, že optimální délka je 6 políček pro případné opětovné přiobjednání fotek(i pro scanner). To platí pro 35mm film.
Jak je tomu pro formát 6x6? Scanner vypada že naráz zvládne dvě políčka. Nebylo by to pro fotolab potom málo? Abych to nerozstřihal a už nikdy z toho nemohl nechat udělat fotky atp...
Možná je to zakladní dotaz, ovšem jako začátečník netuším.

Díky za případnou odpověď
  • 0

#13 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 říjen 2012 - 16:28:00

svitek rozstříhávám na 4 pásy, tj, po 3 políčkách u 66, 4 políčkách u 645.
  • 1

#14 btomik

btomik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
  • Locationostrava
Reputace: -2

Publikováno 28 říjen 2012 - 17:14:06

no skener bere celou řadu zaleži na typu ale da se jen po obrazku ovšem jak to je z labem?? chce se tam optat tady asi každy děla i fotky sam sken je jen jako nahled nebo nahradni operativni archiv v pc temnokomornici snad ani nedavaji filmy nechat dělat v labu...aa ja zapoměl je i barva tam je to asi jine třeba to dnes nevadi že jen 2obrazky kdysi to vadilo oni neradi dnes nemaji zakazky třeba se chovaji jinak
  • 0

#15 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 28 říjen 2012 - 17:30:20

no skener bere celou řadu zaleži na typu ale da se jen po obrazku ovšem jak to je z labem?? chce se tam optat tady asi každy děla i fotky sam sken je jen jako nahled nebo nahradni operativni archiv v pc temnokomornici snad ani nedavaji filmy nechat dělat v labu...aa ja zapoměl je i barva tam je to asi jine třeba to dnes nevadi že jen 2obrazky kdysi to vadilo oni neradi dnes nemaji zakazky třeba se chovaji jinak


To je česky? Mi to připadá jak z Google překladače. :???: :-P
  • 3

#16 btomik

btomik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
  • Locationostrava
Reputace: -2

Publikováno 28 říjen 2012 - 17:34:02

kdo chce přečist přečtě kdo nechce vymyšli ale tady je takovych hledaču problemu vice
  • 0

#17 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:05:46

Nezlobte se na mne, ale i já se domnívám, že k udržení obsahové kvality fora je třeba udržovat alespoň určitou fundamentální formu - používat interpunkci, například. Nehledě na to, že takovémuto textu je jen obtížné porozumět, neb měl-li by být syntakticky analyzován, postrádá smysl.

Kultivace jazyka je nezbytou součástí kultivace ducha a bez obého je veškeré pěstění kultuy jen a pouze punkem.
  • 3

#18 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:33:15

Promiň, nehledal jsem problémy.. Je jsem chtěl napsat, že jsem neporozuměl textu.. :cool:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních