Přejít na obsah


Fotka

Sdělení ke kategorii "Teorie fotografie"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 říjen 2010 - 22:04:28

Prolegomena ke každému dalšímu vláknu, jež se bude moci stát užitečným

Dobrý den,

V souvislosti s obnovením kategorie „teorie fotografie“ a jejím převedením pod mojí správu si dovolím nastínit, jakým způsobem si představuji její fungovaní tak, aby již nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním a tato sekce se stala zajímavou a přínosnou pro širší temnokomornickou obec.
Myslím, že není od věci, pakliže jsem nový moderátor, seznámit Vás s mojí strategií, aby mé případné další kroky (jichž doufám bude velmi málo) byly snáze pochopitelné, čitelné a předvídatelné. Nastíním zde pár bodů, jejichž respektování vnímám jako zásadní pro kultivovaný průběh diskusí.

1) Neosobní vyjadřování, respekt

Jsme v této debatě PARTNERY! Jakékoliv (i skryté) útoky na některého z účastníků debaty jsou zcela mimo rámec teoretického rozjímání. Každý jsme individualita a subjekt s odlišnou životní a tvůrčí zkušeností. Respektujme se. Do diskuse vstupujeme s touhou obohatit a být obohacen. Dále prosím nezapomínejme, že vaše vzájemná osobní specifika komunikace, na která jste z osobního kontaktu zvyklí jsou zde nesdílená! Osoba X neví, že když osoba Y řekne osobě Z výrok p, není tato dotčena, protože osoba Y a Z se zná již od základní školy. Tyto nuance nemá nikdo povinnost znát. Mnoho vláken to snese, teorie bohužel těžko.

2) Přesná formulace, promyšlená argumentace, citace

Aspirujeme-li na vyjádření v teoretickém vlákně, neměli bychom být líní přesně formulovat. Co nejdůkladněji formulovat naše pojmy, aby ostatní rozuměli našemu pojetí. Pokud mají naše úvahy a pojmy oporu v literatuře, myslím, že je na místě citace. Argumentujte prosím poctivě a promyšleně. Zkusme pochopit příspěvek na který reagujeme a vnímejme jej v té nejpozitivnější možné interpretaci. Nehledejme útoky kde nejsou, nechytejme se za slovo. Ve své reakci buďme trpěliví.

3) Rétorická poctivost

Ve svých vyjádřeních se pokud možno pokusme odolat svodům manipulativních rétorických praktik, které často nevědomky používáme, abychom získali převahu. Jsem velice háklivý na snahu vystavit názory druhého do negativního kontextu a zanést jej do zdánlivých a zavádějících konotací. Za hloupé též považuji, pokud někdo založí vlákno, položí tendenční otázku a hned na ní odpoví. Prosím, nastolujme problémy co možná nejneutrálněji a své stanovisto napišmě v odděleném příspěvku.

4) Kázeň

Kázeň je základem všeho, o co se tu snažíme. Je nezbytná pro fotografování, je nezbytná pro plodnou internetovou komunikaci. Mějme na paměti, že velká část informací z naší osobní komunikace zde chybí! Nemáme zde gesta, tón, mimiku… Zbyl nám „jen“ text a naše slušnost.

Tyto zásady budu uvážlivě vymáhat. Preferuji nejprve kontakt přes SZ či e-mail, kde si případné nesrovnalosti pokusím vyjasnit mimo fórum. Pro veškeré připomínky jsem též k dispozici na SZ či mailu. Tato pravidla prosím berte jen jako mojí osnovu, skutečně nemám pocit, že bych pozřel moudrost světa. Myslím však, že je tu slušná skupina uživatelů, kteří o teorii stojí a když už jsem za její místo agitoval, je fér se za to postavit i ve chvíli, kdy jsem žádán o konkrétní výpomoc. Kultivovaným, ukázněným a otevřeným přístupem můžeme myslím ukázat, že tato sekce může být zajímavá i pro ty, kteří jsou dosud (možná i oprávněně) skeptičtí. Prosím Vás tímto o pomoc při budování nového obrazu teorie na tomto serveru. Posílejte mi či napište níže nějaké návrhy, připomínky.

S díky,
kdoco
Martin Vraštil
vrastilm@seznam.cz
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 říjen 2010 - 22:10:01

a hned přidám jeden podnět, jednu soukromou touhu.

často zde narazím na nesmírně zajímavý odkaz na nějakou literaturu. bylo by myslím zajímavé, pokud by byl ten, kdo již tuto četl, ohoten napsat krátké shrnutí, o co v dané knize (článku, úvaze) jde, hlavní myšlenky, kapitoly atp. skutečně krátky referátek.

je nemyslitelné, abychom se zde jen zahrnovali seznamy literatury. to nemá nikdo šanci přečíst. poskytněme si své vědomosti.
  • 0

#3 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 18 říjen 2010 - 22:36:29

máš moji plnou podporu a přeju hodně zdaru v práci
s.
  • 0

#4 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 říjen 2010 - 22:42:23

To je výborný nápad, já bych dokonce doporučoval samostatné vlákno v rámci teorietické sekce. Sám bych časem nějakou tu recenzi, z mého pohledu stěžejních knih dějin a teorie fotografie, rád přidal. Tedy pokud to mé skromné znalosti a schopnosti dovolí....

.... jinak taktéž plně souhlasím a podporuji moderátora této sekce :)
  • 0

#5 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 říjen 2010 - 23:05:37

To je výborný nápad, já bych dokonce doporučoval samostatné vlákno v rámci teorietické sekce. Sám bych časem nějakou tu recenzi, z mého pohledu stěžejních knih dějin a teorie fotografie, rád přidal. Tedy pokud to mé skromné znalosti a schopnosti dovolí....

:wink:


ahoj a díky!

já teď přesně nevím, jak to řešit. zda kromě vlákna "knížky" - které je jistě dobré a dále použitelné pro nové tituly, založit jedno zastřešující pro tyto "referátky" nebo nechat založit samostatné vlákno pro každou publikaci. některé teoretické statě - pokud je bude číst více členů - mohou rozproudit samostatnou debatu.

zatím nejschůdnější se jeví nějaký ten semi-stand. udělat jedno vlákno a v případě nějakých reakcí či debat oddělit a dát jim samostatný prostor (jinak nebude možné udžet jakoukoliv přehlednost).
  • 0

#6 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 19 říjen 2010 - 00:52:24

dál by mě zajímalo, byl-li by někdo ochoten stát se "regionalním výstavním zpravodajem" - vzal by si někdo na starost mapování zajímavých výstav ve svém regionu? přijde mi, že na to, kolik se stále někde koná expozic je zde zoufale málo upozornění, případně pár slov k pocitům z nich.
  • 0

#7 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 říjen 2010 - 14:30:58

Výstavy někam po Praze mohu psát. Když se jetě někdo přidá bude to fajn. Ne vždy o všem vím a článek na TK jsem dával vždy až po osobní navštěvě.

Praha má tu výhodu, že vychází ART MAP s galeriemi a výstavami, ale v mých silách je tak projít 1-2 za měsíc.
  • 0

#8 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 19 říjen 2010 - 14:55:00

1-2 jsou dost, pokud o nich necháš pár řádků. ne každý je ochoten posílat to jako článek. škoda o něco přijít. může se stát, že někdo potká pěknou amatérskou výstavu v nějaký kavárně.
  • 1

#9 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 říjen 2010 - 16:45:43

Zdravím vespolek,

ne že bych chtěl být zrovna nejakým oficiálním zpravodajem o výstavách, ale rád, když nejakú hezkú výstavu uvidím, rád bych také příspěl, třeba i s takovú, ne zrovna odbornú recenzú.

Tož tak. Přeju teorii fotografie slibný vývoj a novému moderátoru pevné nervy.
  • 0

#10 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 19 říjen 2010 - 17:02:58

díky díky, jde o to, pokrýt regiony, že. v každém mít tak nějak toho kulturního referenta a o odbornost v tomto nejde, ne? spíše zachovat respekt, ocenit snahu ostatních. než někoho echt hanět, raději ho potrestat tím, že jej nebudeme propagovat 8-)

jiná situace může nastat u nějakého šlendriánu za nekřesťanské vstupné. Nehrajme si na to, že se stejně díváme na práce svých kamarádu z klubu a stejně na výstavu nějakého titána. tato disproporce je dle mého v pořádku.
  • 0

#11 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 říjen 2010 - 20:58:26

Díky kdoco,za jeho ochotu tuto sekci Teorie fotografie hlídat. Vím, že bez teorie by mi bylo úzko a nevydržím to a brzo budu něco asi psát. Doufám, že se nám ty pravidla, podle mě velmi jasně vyložená, podaří udržovat.
  • 0

#12 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 říjen 2010 - 22:22:50

tak, jedu na víkend do hájíčka. tak tu buďte hodní! opatrně s těmi vlákny s hodnocením fotografií! tam to dycky hoří. ale tak zme dospělí, ne?

zatím myslete na to, čím by tato sekce ještě mohla prospívat všem. teším se na plnou schránku nápadů.

díky
  • 0

#13 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 9 listopad 2010 - 09:43:33

přátelé,

ještě jednou na vás co nejnaléhavěji apeluji! držme svá ega na uzdě. přispívejme pro dobro dialogu, ne pro dobro svého obrazu a e-socialní pozice. dávejme do svých názorů osobnost, jež přivřela dveře ješitnosti!

kdo po vás kamenem, vy po něm nadhledem. věřte, že diskutující si udělají obrázek sami.
  • 0

#14 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 15 listopad 2010 - 19:09:15

tak přátelé.

tyhlety peprnější výrazy. to je koření jazyka. radost to vnímat, když to jak se říká sedne. když to sdělení obohatí, dodá to ten správný akcent, podtrhne to myšlenku. radost. jenže co když nám někdo opepří třeba čaj?

ostřejších výrazů je třeba jako šafránu. je třeba člověka, který k nim má snad nějaké vlohy. jsou tu tací. ale někdy to prostě padne vedle či z někoho se špatným zažíváním. a je z toho jen fekál nepatřičnosti, lenosti či exhibice.

šetřeme vulgarismy a šetřeme se navzájem.
  • 0

#15 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 prosinec 2010 - 09:28:57

byl bych velice rád, kdyby pan kolega, který má pocit, že je vlákno teorie cenzurované, uvedl zde JEDINÝ příklad takové cenzury.
  • 0

#16 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 25 prosinec 2010 - 09:37:43

byl bych velice rád, kdyby pan kolega, který má pocit, že je vlákno teorie cenzurované, uvedl zde JEDINÝ příklad takové cenzury.

To cenzurované mělo být v "-".Myšleno je to tak když někdo s něčím výrazně nesouhlasí,snaží se dát vtipnou poznámku atd,je napomínán jak malé dítě a jemu vyhrožováno smazáním.
  • 0

#17 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 prosinec 2010 - 09:46:13

byl bych velice rád, kdyby pan kolega, který má pocit, že je vlákno teorie cenzurované, uvedl zde JEDINÝ příklad takové cenzury.


"příkladem" je toto vlákno samo o sobě, kde po vymazání všeho "nepatřičného" zbyly vlastně jen Tvé příspěvky s výzvami ke slušnosti a vyjadřování se pouze "k věci".
:)
  • 0

#18 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 prosinec 2010 - 09:48:20

ano, děkuji za odpověď. omlouvám se, nic. žertovného jsem zatím nezaznamenal a obávám se, že - přiznávám - nositelem humoru na webu asi nebudu. ten je imho třeba dělat velmi rozvážně a bez jakýchkoliv - byť i nepřímých - kapek jedu. aby humor nebyl médiem něčeho, co bublá pod povrchem a stejně bude jednou naplno vysloveno.

přesto, opravdu to nebylo k tématu a článek z komorníka nemá zdejší čtenář povinnost znát. apelovat na snahu o porozumění je ovšem asi příliš troufalé.
  • 0

#19 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 prosinec 2010 - 10:01:52

byl bych velice rád, kdyby pan kolega, který má pocit, že je vlákno teorie cenzurované, uvedl zde JEDINÝ příklad takové cenzury.


"příkladem" je toto vlákno samo o sobě, kde po vymazání všeho "nepatřičného" zbyly vlastně jen Tvé příspěvky s výzvami ke slušnosti a vyjadřování se pouze "k věci".
:)


to ale nemyslíš ve skutečnosti vážně. za celou dobu mého moderování jsem smazal cca 4 příspěvky ve vlákně o odkazech na pořady, po dohodě s přispívajícími.

ale děkuji za toto prohlášení. myslím že to ukazuje víc, než bych si ve svém taktu dovolil sám napsat.
  • 0

#20 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 prosinec 2010 - 10:44:13

bingo, já se občas moc vážně neberu. jen do vláken o teorii občas nakouknu a něco přečtu, zde reaguji na tvůj předchozí vstup, s letmým očimapřelétnutím několika příspěvků zpět až k 21. říjnu.
jsem velmi rád, když si kdekoli přečtu něco, co nevím, o čem jsem dosud nepřemýšlel, od kohokoli. dokonce i to, co ve mě úsměv vyvolá. A humor (kromě jiného) taky nemám nějak rozškatulkovaný. I tam je vítané porozumění a pozitivní tolerance.
  • 0

#21 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 25 prosinec 2010 - 10:45:11

Dovolím si připomenout, že Kdoco má v sekci Teorie fotografie zcela právem (kvůli zvýšené konflikčnosti) nastavena hodnoticí kriteria o nevhodnosti příspěvku trochu náročněji. Vtipkovat pojďme do vláken "jen tak... " a "co mně ... "

Dále mně napadlo... většina nedorozumnění pochází z toho, že pod určitým slovem - pojmem - vnímáme každý něco trochu jiného. Někdy tedy doost odlišně. Co tak vypracovat (založit) slovník pojmů. Takový, kde by se objevily absolutní základy... ono dobře je to právě vidět na vlákně posmoderna, díky tomu rozboru, který tam je, jsem začal být schopen modernu a postmodernu trochu rozlišovat.
  • 0

#22 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 prosinec 2010 - 10:55:05

bingo, já se občas moc vážně neberu. jen do vláken o teorii občas nakouknu a něco přečtu, zde reaguji na tvůj předchozí vstup, s letmým očimapřelétnutím několika příspěvků zpět až k 21. říjnu.
jsem velmi rád, když si kdekoli přečtu něco, co nevím, o čem jsem dosud nepřemýšlel, od kohokoli. dokonce i to, co ve mě úsměv vyvolá. A humor (kromě jiného) taky nemám nějak rozškatulkovaný. I tam je vítané porozumění a pozitivní tolerance.


máš pravdu a já ne na prvním místě přiznávám, že jsem v moderaci trochu přecitlivělý. nikdo mě však nemůže (a to není tvůj případ) nařknout z toho, že cenzuruji jiné názory, pokud se tedy týkají témetu.

je někdy těžké vidět jen humor, či vkusnou satiru a ne uraženou jízlivost.
  • 0

#23 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 prosinec 2010 - 17:20:03

bingo, já se občas moc vážně neberu. jen do vláken o teorii občas nakouknu a něco přečtu, zde reaguji na tvůj předchozí vstup, s letmým očimapřelétnutím několika příspěvků zpět až k 21. říjnu.
jsem velmi rád, když si kdekoli přečtu něco, co nevím, o čem jsem dosud nepřemýšlel, od kohokoli. dokonce i to, co ve mě úsměv vyvolá. A humor (kromě jiného) taky nemám nějak rozškatulkovaný. I tam je vítané porozumění a pozitivní tolerance.


máš pravdu a já ne na prvním místě přiznávám, že jsem v moderaci trochu přecitlivělý. nikdo mě však nemůže (a to není tvůj případ) nařknout z toho, že cenzuruji jiné názory, pokud se tedy týkají témetu.

je někdy těžké vidět jen humor, či vkusnou satiru a ne uraženou jízlivost.


pro mě vždycky byl a asi bude problém na netu rozlišovat mezi dobře míněnou legrací a urážkou - dokonce i v emailech s přáteli je někdy problém nepochopit špatně nějaký náznak, myšlenku, takže

za to jsem vděčnej kdocovi, že to v té sekci teorie hlídá, protože jinak by z toho asi byl ironickosatirickodobřemíněnej jed a ne slušná diskuze. Jestli někdo "výrazně nesouhlasí", může elegantně říct: Pánové, výrazně nesouhlasím.

(Ale budu se bít za vaše právo říkat vaše názory... nebo jak to řekl ten filozof).

Oceňuju opravdu slušný způsob nesouhlasu, který ukazuje ve vlákně o postmoderně Lukáš Kožešník.

A škoda, že lidi nechtějí nic napsat k tomu článku o historii aktu v daném vlákně Temnokomorník a místo toho jen cosi naznačují v sekci Teorie fotografie.
  • 0

#24 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 prosinec 2010 - 12:48:58

Abych zabránil dalším nedorozuměním, vrátím se k již řešenému, ať nám to neleží v žaludku a nejsme na sebe zbytečně nasraní(ano, vulgarita, ale vyjadřující přesně to, co myslí hýbe v takých momentech). Uznávám, že bych si měl víc vidět do huby. Ale pánové, prosím - kdo si myslel, že to bití mělo bít jiné než hubou. To snad ne. Řešíte vysoká a složitá teoretická témata, třeba trošku přesahu. Jsem zkrátka cholerik.

Ryunine, s tím posledním odstavcem máš pravdu. Napíši něco rozumného. Jen si to musím nechat proležet v hlavě, ať vytvořím konstruktivní kritiku(to je přehnané slovo, spíš rosbor), nad kterou se pobavíme. Jinak bychom si způsobili vředy. Co jsem naznačoval v onom vláknu vzniklo jako okamžitá rozčilená reakce, dosti neuvážlivá.

Váš Filosof
  • 0

#25 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 prosinec 2010 - 12:53:17

že to bití mělo bít jiné než hubou
Váš Filosof


pozn. - mělo BÍT jinak než hubou(přesně tak, jak napsáno - ať si zase neděláte srandu z toho, jak píšu, mělo to tak být). A už budu hodný :lol:
  • 0

#26 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 14 leden 2011 - 00:39:08

prema napsal:

Kdoco, Ryunin tady hodil názor nějakého člověka a zajímalo jej, jak jsou na tom v této oblasti ostatní. Zda mají pohled obdobný, zcela jiný, jak se na to celé dívají oni. Součástí citace byly dokonce i takové výrazy , jako teoretičtí guruové, ukecaní úředníci, podivíni všeho druhu. Byly součásti autorova názoru. Zcela legitimně, tedy alespoň v standardní společnosti. Kdyby takováto slova užil někdo zde v diskusi, okamžitě bude důrazně napomenut, se vztyčeným prstem mu tady bude kázáno o sebekontrole, bude nabádán ke zklidnění, jeho názor bude označen za plácání pitomostí a blbostí. Přitom se dotyčný bude soustavně tvářit jako garant a určovatel dobrých mravů . Řeknu ti jedno.S takovou mírou přesvědčení o vlastní spravedlivosti a hlavně s takovým pojetím představ o diskusi a "slušnosti " jsem se ještě nikdy a nikde nesetkal. Naprostá většina všech zdejších diskusí vždy probíhala standardně, ten řekl to, ten mu případně oponoval, nebo také ne, prostě střety názorů, tak jak by to snad mělo být. Žádné zvláštní vulgarismy, nepřijatelné zesměšňování , prostě věci, které jsou důvodem k mazání nebo usměrňování ve většině diskusí na většině normálních webů. To vše vždy do té doby, než přišel pan učitel a začal děti okřikovat a pod pláštíkem demokrata vnucovat svůj jediný názor. Jinak bude dvojka z chování. Fakt síla, to ti tedy řeknu.
  • 0

#27 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 14 leden 2011 - 00:42:20

Kdoco, Ryunin tady hodil názor nějakého člověka a zajímalo jej, jak jsou na tom v této oblasti ostatní. Zda mají pohled obdobný, zcela jiný, jak se na to celé dívají oni. Součástí citace byly dokonce i takové výrazy , jako teoretičtí guruové, ukecaní úředníci, podivíni všeho druhu. Byly součásti autorova názoru. Zcela legitimně, tedy alespoň v standardní společnosti. Kdyby takováto slova užil někdo zde v diskusi, okamžitě bude důrazně napomenut, se vztyčeným prstem mu tady bude kázáno o sebekontrole, bude nabádán ke zklidnění, jeho názor bude označen za plácání pitomostí a blbostí. Přitom se dotyčný bude soustavně tvářit jako garant a určovatel dobrých mravů . Řeknu ti jedno.S takovou mírou přesvědčení o vlastní spravedlivosti a hlavně s takovým pojetím představ o diskusi a "slušnosti " jsem se ještě nikdy a nikde nesetkal. Naprostá většina všech zdejších diskusí vždy probíhala standardně, ten řekl to, ten mu případně oponoval, nebo také ne, prostě střety názorů, tak jak by to snad mělo být. Žádné zvláštní vulgarismy, nepřijatelné zesměšňování , prostě věci, které jsou důvodem k mazání nebo usměrňování ve většině diskusí na většině normálních webů. To vše vždy do té doby, než přišel pan učitel a začal děti okřikovat a pod pláštíkem demokrata vnucovat svůj jediný názor. Jinak bude dvojka z chování. Fakt síla, to ti tedy řeknu.


díky za názor a nadále prosím respektuj moji linii, neni nikterak nečitelná. opět, ano, opět ty jsi zde začal přimo vyjadřovat k přispivateli a teď to jen balíš do obecné kašičky uhnětené z utřžků té původní citace. pokud by všat TO bylo základem tvého původního příspěvku, neřeknu ani slovo. jeho základem (a ne poprvé) však bylo si rýpnout (a je zcela volné, zda to sedí či ne). rýpání tu zkrátka zcela nedemokraticky nechci. ono to totiž opět s nějakou argumetnací (kro té jak to chodí u vás v práci) ohledně teorie fotografie absolutně nesouvisí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních