Přejít na obsah


Fotka

Kiev 88 a polaroid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 sevava

sevava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2010 - 13:17:22

zdravim vsechny komorniky...vlastnim fotoaparat KIEV 88 TTL a chtel bych koupit Polaroidova zada...original od Kieva se mi nedari sehnat,tak bych chtel sahnout po zadech na Hasselblad,ale nejsem si jist jejich kompatibilitou na kiev....myslim ale,ze by tam nemel byt zadny problem...nemate prosim nekdo zkusenost...dekuji
  • 0

#2 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 listopad 2010 - 13:22:43

Teoreticky by to jit melo. Lisi se pouze prevody na pretaceni filmu, ktere u polaroid kazety nejsou.

Nicmene Kiev 88 je sovetsky sunt s presnosti vyroby plus minus nekolik milimetru, takze na znacnou cast Kievu ta hasselbladi kazeta bud nepujde nasadit vubec nebo na nem nebude drzet. Chce to vyzkouset.
  • 0

#3 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 listopad 2010 - 13:26:23

Stejny problem maji samozrejmne i originalni kazety na Kiev.

Krome pripadu kdy nejde nasadit nebo zajistit muze byt take po zamceni posunuta o kus do strany nebo je mezi kazetoua telem viditelna mezera.

Je naprosto nutne vyzkouset konkretni kazetu na konkretnim kusu, protoze kdyz to skusi nekdo jiny tak jemu to fungovat muze.
  • 0

#4 sevava

sevava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2010 - 14:24:46

mas pravdu,ze Kiev je sovetsky sunt,ale asi sem narazil na dobry kousek a sem s nim naprosto spokoken...fotim s nim uz nekolik let a naprosto bez problemu....co se tyce vyzkouseni,to je problem,protoze nevim kde.
  • 0

#5 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 listopad 2010 - 20:20:43

Zase tak hrozné to s tou kvalitou není, měl jsem ho a fungoval bez problémů.

Jsi si jistý, že chceš polaroidovou kazetu? Mám ji na SQ-Ai a bohužel tam je výsledkem pouze 5,6x5,6cm obrázek a to je na pozitiv opravdu maličké, navíc to je docela plýtvání drahým materiálem. Já osobně jsem z toho byl trošku zklamaný.
  • 0

#6 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 listopad 2010 - 02:12:59

mám 2 kievy a 5 kazet a všechny jdou nasadit na oba těla bez poblémů (a světlo do nich neteče buď vůbec nebo téměř)...
obávám se, Petře, že jsi buď tak těžký smolař na tyhle aparáty, nebo mám naopak já na ostblok techniku nějaké výjimečné štěstí.
jo a ráno jdu fotit... samosebou s Kievem 80

polaroid záda na kiev jsem kdysi taky řešil/sháněl, ale jak již někdo zmínil, nevyplatí se to. aneb polaroid ano, ale ne na 6X6...
  • 0

#7 sevava

sevava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2010 - 12:20:36

vsem diky...chtel sem to jen prubnout,ale naklady na material jsou opravdu celkem velke....preji vsem pekna svetlo....ohoj Jirka
  • 0

#8 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 listopad 2010 - 18:06:00

To spis bude stesti :cry:

Kievu/Salyutu mam 14 a kazet 27 a rozhodne nejde vsechno na vsechno. Jednou to priznali i v Arsenalu ze sety se dvema akzetama vznikaji vyberem kazet ktere lze na danem tele pouzit. Nicmene telo v kitu se dvema kazetama by melo byt vyzkousene.

O zavadach vzniklych v prubehu foceni muzu napsat knihu :-) Naposled jsem ho donesl az na Lomnicke sedlo, kde po 6 zaberu se ozvalo -krup- a od te chvile nesla natahnout zaverka (tenhle problem je cca 95% vsech zavad Kievu).

Pouzivat kazety od Hasselbladu vyrazne nedoporucuju, po par natazenich se ozve o ranu vic a Kiev je vyhozeni (mechanismus volice casu a zaverky lze objednat pouze jako celek za cca 2200 Kc).

Jedine co jde nasadit vsechno na vsechno je 5 kazet od Hasselbladu a 3 Hasselblady.

Taky mam jeste Araxe s bajonetem Pentacon Six, je to upraveny Kiev 88 s platenou zaverkou a vylepsenym mechanismem. Jsou k nemu i upravene kazety.

A pozor - volicem casu Kieva otacet pouze doprava, jinak se ten mechanismus drive nebo pozdeji znici a nepujde natahnout zaverka. Neni otazka jestli, ale za jak dlouho se zarazka obrousi natolik ze neudrzi natazenou zaverku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních