Přejít na obsah


Fotka

vývojka Agfa 135


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 11 listopad 2010 - 15:39:10

Údajně s touto pozitivní vývojkou pár lidí tady na temné pracuje. Chtěl bych se tedy zeptat na její vlastnosti. Hledám totiž něco s teplým tónem.
V budoucnu mě asi neminou testy Ilford Warmtone a Tetenal Variospeed W, ale jsou to trochu dražší vody, tak uvažuji i nad možností vlastního míchání. Našel jsem na netu několik receptů, ale většinou se jedná o měkčí vody. Raději bych něco normal. Takže, jak íntenzivní má ta Agfa barevné podání, jak je na tom s polotóny a kontrastem, co maximální zčernání, životnost a vydatnost?

P. S. Nějak mi nefunguje funkce "hledat" :o Názvy vláken se ani v tomto ani ve fóru "Temnice-receptář" mé otázce také nepodobaly. Prosím moderátora o případné nasměrování či přesun, děkuji!
  • 0

#2 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 11 listopad 2010 - 16:31:52

já vím jen o "hnědé" agfě 120 a 123. S tou 123 občas dělám a dává v kombinaci s Fomatone (warmtone) papíry docela příjemný odstín.

http://silvergrain.c..._Recommendation

kontrast by se měl dát teoreticky řídit ředěním.
já ji teda ředím (asi 1+3)... kontrast se mi zdá ok (ostatně ten se dá řídit filtry, že) a černá je černá. ale ty papíry je třeba v té vývojce nechat tak 5-6 minut! fakt to v ní leze hrozně pooooomaaaluu
  • 0

#3 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 listopad 2010 - 17:39:18

Údajně s touto pozitivní vývojkou pár lidí tady na temné pracuje. Chtěl bych se tedy zeptat na její vlastnosti. Hledám totiž něco s teplým tónem.
V budoucnu mě asi neminou testy Ilford Warmtone a Tetenal Variospeed W, ale jsou to trochu dražší vody, tak uvažuji i nad možností vlastního míchání. Našel jsem na netu několik receptů, ale většinou se jedná o měkčí vody. Raději bych něco normal. Takže, jak íntenzivní má ta Agfa barevné podání, jak je na tom s polotóny a kontrastem, co maximální zčernání, životnost a vydatnost?

P. S. Nějak mi nefunguje funkce "hledat" :o Názvy vláken se ani v tomto ani ve fóru "Temnice-receptář" mé otázce také nepodobaly. Prosím moderátora o případné nasměrování či přesun, děkuji!

Vývojku našel kony podle tohoto receptu - http://www.digitaltr...a_ansco_135.php
Nějakou od něj mám a také jsem si ji umíchal. Přijde mi, že má menší výdrž než Fomatol P, který běžně používám. Zkoušel jsem ji na Ilfordích barytech a moc teplý tón mi zas až tak nepřišel. Teď v tom Fomatolu vyvolávám baryty Fomatone FB MG 131 a tón těchto papírů se mi líbí daleko víc.
  • 0

#4 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 11 listopad 2010 - 22:59:16

GAF 125 používám a spokojenost. Jen jsem zaměnil metol za fenidon.

Chystám se na vyzkoušení GAF 135. Pro teplý tón bych záměnu nedělal. Jinak počítám, že bude fungovat jak má i tato varianta do tepla.

http://silvergrain.c..._Recommendation

P.S. bacha uhličitan je monohydrated, ale někde na netu jsem našel i s přepočtem na bezvodý.
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 listopad 2010 - 10:03:53

mám od truhlíka namíchanou agfu 120. příští týden budu testovat s teplejma papírama. podam report
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních