Přejít na obsah


Fotka

Objektivy Pentax


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 11:12:02

Zdravím všechny,
nej přejdu ke svýmu dotazu tak bych rád řek pár slov o mě abyste věděli s kym máte tu ,,čest,, :-) jmenuju se vojta a sem z východních čech,je mi 19 let,jsem po střední škole elektrotechnický v český třebový, focení mě přitahovalo už odmala kdy sem fotíval na no-name filmovej kompakt, pak sem dostal k vánocům první digitál canon a už to začlo, film mě poprvé chytil když byl kompakt v opravě, dostal jsem od mamky na půjčení její Pentax K 1000 kterej sem už z ruky nedal, do filmu jsem se zamiloval a vydrželo mi to až do dneška :-)mezitím přišla slepá vývojová větev v podobě objektivů M42 a foťáku zenit, nakonec jsem zůstal u sestavy Pentax K1000 a EOS 450D a sem spokojenej,s přítelkyní máme společnou zálibu ve focení takže si dlouze povídáme o kompozicích, panorámatech a tak dál..až mě to někdy nudí :roll: já se zanedlouho pokusím i o první vyvolávání čb filmu nářadíčkem po mámě, tak sem zvědavej co toho vznikne :-)

ale tedka už k tomu na co bych se rád zeptal, ten pentax mám zatím jen se základním objektivem SMC pentax 55mm 1:2 a rád bych věděl co byste mi doporučili jako další objektivy, koukal sem u škody mají docela zajímavý objektivy:
Pentax-FA 28-70/4 AL
SMC Pentax -M 40-80/2,8-4
Tokina 70-210/4-5,6/Pentax K/

příští týden razím do praglu,tak bych se u škody rovnou zastavil, doporučili byste mi některý z těchto ? nebo se mám koukat jinde ? :-) chtěl bych fotit jednak krajinu,panoráma, a pak takové ty momentky, nic profi spíš poloprofi :-)
děkuji za rady :-)
  • 0

#2 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 listopad 2010 - 11:18:53

Zdar jak sviňa Vojtěchu, vítej na temné!!!

Poslóché ogaro, pověz nám co tak rád fotografuješ? Víš ptám sa proto, páč si mysím, že každý fotograf by měl mět krásnú, pevnú pětatřicítku !!!
Ale fakt je důležité, co a jak fotografuješ.
Mysím si, že ty zúúúúmy sú spěšej dobré na nejaké také rychlovky, také, že rychlo a s jistotú mosíš nahňápat nejaké snímky a moc sa s tým netahat., víš ?
  • 0

#3 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 11:30:09

Děkuju za srdečný přivítání :-)
co rád fotím tak to je krajina a přírodu vůbec, panorámata, mnohdy kýčovité západy slunce a mojí libůstkou jsou potom závody aut většinou do vrchu-asfalt vedoucí přírodou-lesy, louky a podobně :roll:
  • 0

#4 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:05:42

Čóveče, ogaro, hodně široký záběr :roll:
Ono ty tvoje témata, chce každá iné. Na to relí bych si nechal digitál a zúúmovací gumové skléčka.
Ale na ty krajinky, na krajinky to chce takovú lásku, něžnost, srdíčko a pevné stativ a skléčka. A ty pentaxí sú velice dobré.
Krajina je krásná pohledem širokých skléček, neco okolo 20mm, tam máš krásně i to co je vpředu a nádherně to doplní to pozadí.
S tych tvojich nástřelných skléček bych volil 28-70/4, ale sú tu pentaxí odbornící, kteří ti k temu řeknú věcej.

Ještě jeden dotaz, děláš barvu, nebo černotu?
  • 0

#5 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:18:14

Vítej,já ti moc neporadím ohledně těh pentaxích sklíček, ale já osobně bych od škody nekoupil ani lupu.Neexistuje dle mě předraženější bazar než ten škodův. :roll:
  • 0

#6 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:18:26

Tož to zas jo, záběr je to možná až moc :) ale právě ten digi mam na rally kde potřebuju rychlost a film mam na ty poklidnější věci..krajinku, město..věci co neutečou :( jinak díky za tip, podívám se po nejakým sklíčku na pentaxe kolem tý 20ctky
jinak tedka dělám barvu+nejakej ten fotošop na digi fotky, ale určitě bych jednou rád černobílou zkusil, ta mě táhne víc, připadá mi taková nevšední a víc umělecká :)
  • 0

#7 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:21:50

Vítej,já ti moc neporadím ohledně těh pentaxích sklíček, ale já osobně bych od škody nekoupil ani lupu.Neexistuje dle mě předraženější bazar než ten škodův. :(


Díky za přivítání :) no já jen zatím tak prolízám kde co mají a za přibližně kolik, abych si udělal hrubej rozpočet :)
  • 0

#8 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:39:08

já nevím, ale mě nějak nepasuje kombinace
kino:krajina

ale to je subjektivní pocit
  • 0

#9 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:42:17

Ýpresu, no jasněže by to chtělo spíše střední (ne-li velký) formát, ale svého času se dařilo dělat snad ucházející krajiny i na malý formát, nehledě na některé pány, kteří ji na MF dělají dodnes a velmi krásně. Ale zpet k tématu, snad poradí pentaxisté.
  • 0

#10 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:49:29

já nevím, ale mě nějak nepasuje kombinace
kino:krajina


z toho bych si v této fázi "krajinářského zrodu" těžkou hlavu nedělal.
Čas ukáže, je-li zájem trvalý a má-li smysl SF či něco většího.
Více mne mate dvojí platforma - Pentax/Canon. To bych se asi snažil sjednotit a používat stejné objektivy....
a dal bych přednost Pentaxu
  • 0

#11 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:49:34

já nevím, ale mě nějak nepasuje kombinace
kino:krajina

ale to je subjektivní pocit


to mě taky ne, ale bohužel :( jedině snad pujčit od dědy moji přitelky jeho flexu IV, to už by bylo neco jinýho :) já ses spíš držím kina protože mě to přijde nejpřístupnější varianta filmovýho focení, nechci se nechat spolknout digikrabicema :)
  • 0

#12 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:51:34

s tou pentaxi 28-70 jsem dlouha leta krajinu fotil --> pokud nejaky zoom tak tenhle (svoji kvalitou byl temer legendarni)
  • 0

#13 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:52:43

já nevím, ale mě nějak nepasuje kombinace
kino:krajina


z toho bych si v této fázi "krajinářského zrodu" těžkou hlavu nedělal.
Čas ukáže, je-li zájem trvalý a má-li smysl SF či něco většího.
Více mne mate dvojí platforma - Pentax/Canon. To bych se asi snažil sjednotit a používat stejné objektivy....
a dal bych přednost Pentaxu


ano ta platforma je zvláštní to přiznávám, jen se mi nechce zbavovat toho EOSu co mám, nevím jestli by mi nejakej digi pentax mohl nabídnout něco víc nebo srovnatelný, v tom se zas tolik neorientuju :(
  • 0

#14 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 listopad 2010 - 12:54:23

dle mého se se sadou 28-(35)-50-135 dá s přehledem vystačit - já používám jenom 50/1.9 a 135/2,8 a jiné skla mi nechybí

na ty krajinky bych tam přidal něco pod 28 - třeba M 20/4 nebo 20/2.8 prej nejsou špatné skla

ze zoomů: v tvém případě bych volil M 24-35/3.5, A 24-50/4
úžasné sklo je FA 24-90/3.5-4.5 AL [IF] ale blbě se shání

případně obdoby u "third-party" jako tamron, tokina, sigma moc manuály nedělá
  • 0

#15 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 15 listopad 2010 - 15:19:49

ad fotoškoda bazar: to je pravda, na druhou stranu se tam čas od času objeví velmi zajímavé kousky za zajímavé ceny, třeba býti ostražitý

ad téma: třeba nezapomínat, že není problém provozovat pentax objektivy před redukci. myslím tedy manuální, bo AF nemívají clonový kroužek.

jináč jistě si projdi totonc: http://www.bdimitrov.de/kmp/

ohledně tipů zde bylo již řečeno vše zásadní; žádné pevné manuální sklo nebude vyloženě špatné, vše je otázka ceny
  • 0

#16 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 listopad 2010 - 16:46:49

...u škody mají docela zajímavý objektivy:
Pentax-FA 28-70/4 AL
SMC Pentax -M 40-80/2,8-4
Tokina 70-210/4-5,6/Pentax K/

FA 28-70/4 AL - rozhodně slušné sklo, zejména s přihlédnutím k ceně (nevím za kolik je u škody, reálně tak max 1500).
M 40-80/2,8-4 - je spíš kuriozita než reálně použitelný objektiv; v podstatě je to nepříliš dobrý záklaďák +- něco málo.

Zkus 28-70 a teprve když ti široký konec nebude stačit, hledej něco širšího. Ono totiž se zkracujícím se ohniskem, zhruba pod 28 mm
- prudce roste složitost objektivu, a s tím
-- cena, velikost a váha
-- pravděpodobnost, že ve složité konstrukci nebude něco v pořádku a objektiv nebude kreslit tak jak má
- se viditelně mění perspektiva a cokoliv jiného, než vzdálená krajina, vypadá "divně" a ne vždy je to k prospěchu věci

Pokud ti 28 mm postačí, dívej se po SMC-P M 28/3,5. (Teď mám jeden v merku v Polsku)
Pokud budeš chtít něco opravdu širokého a za rozumné peníze, já jsem byl spokojen s Cosinou 19-35/3,5-4,5.
  • 0

#17 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 listopad 2010 - 17:51:22

jinak co nedoporučuju, tak F 35-80/4-5.6 prý je to strašný krám - což ten můj opravdu byl
  • 0

#18 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 15 listopad 2010 - 20:19:17

já nevím, ale mě nějak nepasuje kombinace
kino:krajina

ale to je subjektivní pocit

Mas pravdu, je to subjektivni, ja treba zrovna krajinu citim jako ozrnene kino na plnou diru sirokacem :-) ...
  • 0

#19 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 20:55:13

Mas pravdu, je to subjektivni, ja treba zrovna krajinu citim jako ozrnene kino na plnou diru sirokacem :D ...


je nás víc :-)
  • 0

#20 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:13:17

Takže děkuju moc všem co se tady zapojili do diskuze s cílem nějak mě nasměrovat, mno po zvážení toho co tu bylo napsaný jsem se tak nejak rozhodl pro tuto sestavu:
FA 28-70 / 4AL
FA 70-200 / 4-5,6
SMC P. 135/3,5
a pak váhám mezi 28 a 35milimetry :-)
SMC P. 28/2,8
SMC P. 35/2,8
tyhle skla bych chtěl dobudoucna provozovat i s redukcí na EOSe na kterém mám ještě seťák 18-55, 28-80mm 1/3.5-5.6 II a 75-300mm 1/4-5.6 III
tak a ted do mě co mám špatně :D
  • 0

#21 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 listopad 2010 - 07:53:26

a pak váhám mezi 28 a 35milimetry B)
SMC P. 28/2,8
SMC P. 35/2,8

35/2,8 - výtečné sklo, doporučuji.
28/2,8 - jak jsem už napsal, zajímal bych se spíše o M 28/3,5. M 2,8 není špatný, ale M 3,5 je lepší. Nebrat A 28/2,8 a F 28/2,8.
  • 0

#22 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 08:39:07

vse, co se tyce skel bylo receno...jen k tomu kwanonu a pripadnemu prechodu na digi pentax...ackoliv pentax prohlasoval pri prechodu na digi, ze s nim budou pracovat vsechna jejich dosavadni skla, tak jsem byl zklaman....budes-li prechaze na nej, tak skoro zadne manualni sklo s nim nebude plne spolupracovat, krom tech, co maji v nazvu A, nebo FA, nebude to chtit merit a donutit k tomu fotak, bude velmi pracne a neergonomicke....
jinak souhlasim, ze 28-70/4 je perfekt, taky ho mam. 35-80/3,5-5,6 je otresny, fuj...
co se krajin tyce, tak urcite fot na siroko s nejakym vyraznym popredim...
a stredni format? flexaret je skoro zadara, tak si ho kup, treba mu casem prijdes na chut a budes postupovat ve stredoformatnicke linii, protoze pentax ma luxusni stredni format pentax67...
  • 0

#23 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 08:44:15

jo a jeste neco, spis nez do velke sady skel, tak investuj do poradneho pevneho stativu, ktery ti vydrzi leta a to i se strednim formatem...
jo a nez nakoupis u skody, zkus se nejdriv podivat jeste k pazderovi... kus dal naproti
  • 0

#24 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 09:14:07

Takže po radě dubrara beru širokáč 28mm, uvidíme jestli mi bude vyhovovat a kdyžtak časem dokoupím pod 24mm B)
a jedna doplňující otázečka..koukal jsem na skla Canon FD, má cenu do nich vůbec investovat nebo lepší zůstat u pentaxe ? případně na jaký FD si dát extra pozor :wink:
to stoura: no flexu si můžu vypůjčit a vyzkoušet si jí, sf mě taky docela láká, ale tam už to je o docela velkých penězích, a stativ mám už docela dlouho..no pár let už to bude, to byla první investice vůbec :lol:
  • 0

#25 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 listopad 2010 - 10:37:46

Vojtine, ogaro, s tým SF a velkých chechtákoch to bulo u mne paradoxně naopak. Co sem šel do SF, šly tzv. náklady dolů. Nehledě na to, že máš k dispozici Flexaret, stačí nechyt vyčistit za pár stovek a holaj duša do teho. Až uvudíš co ti s teho poleze, nebudeš chtít na ty vzácné chvilky klidu nic iného do paprčí, a to aji s tým tvojím fajnovým digošem. Tvá investice do teho číslového strojka výrazně převýšila fajnovů SF výbavu.

Tož tak. Ale uvidíš sám ogaro, čas to všecko přetřídí a sám budeš vědět, kerýmvá směrem se při focéní srdéčko ubírá.
  • 0

#26 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 11:11:47

no reknu ti to takhle... opravdu, az okusis SF a udelas si par fotek, tak nebudes chtit jinak... ja uz na kino nefotil tak 3 roky...ozkousej flexu, pripadne se domluv tady s nekym kdo ma neco jineho, mamiyu, pentax, nebo treba i zatracovanyho pentacon kixe a vyrazte spolecne do prirody a zkus si udelat jeden svitek od kazdyho.... jo a naklady ti kazdopadne klesnou, protoze zpomalis ve foceni a zacnes koukat vic hledackem a davat bacha... ono to cloveku preci jen hrabne v hlave, kdyz si uvedomi, ze ma k dispozici jen 12-15 snimku
  • 0

#27 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 listopad 2010 - 11:40:20

..ackoliv pentax prohlasoval pri prechodu na digi, ze s nim budou pracovat vsechna jejich dosavadni skla, tak jsem byl zklaman....budes-li prechaze na nej, tak skoro zadne manualni sklo s nim nebude plne spolupracovat, krom tech, co maji v nazvu A, nebo FA, nebude to chtit merit a donutit k tomu fotak, bude velmi pracne a neergonomicke....

Dovolil bych si nesouhlasit, možná je to lehce nepohodlné, ale u mnohých jiných značek to nejde vůbec. A který jiný DSLR má stabilizaci pro stará, dokonce i M42 skla?
FA nejsou manuální skla...
  • 0

#28 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 16 listopad 2010 - 12:40:07

no reknu ti to takhle... opravdu, az okusis SF a udelas si par fotek, tak nebudes chtit jinak

Máš doma křišťálové koule nebo to věštíš ze sedliny kávové.Tak se to přece nedá říct.Obojí má své pro a proti.Já okusil oboje a kino má stále svoje nehraditelné zastoupení. B) :wink:
  • 0

#29 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 12:51:43

dubraro: ano u jinejch to nejde vubec, ale presto ta nepohodlnost mne od pouzivani starych skel na digos uplne odradila s vyjimkou zavitoveho sirokace s bloknutym kolickem, cili rovnou clonenim...

kelfik: nevestim z krkoule ani sedliny, rikam svou zkusenost. at uz jde o velikost negativu, snadnost jeho prohlednuti po vyvolani, pouzitelnost kontaktu, mysleni pri expozici, delku expozice v pozitivnim procesu, kvalitu vystupu, ve vsech ohledech mi vic sedi stredni format a kino bych pouzival asi jen v kombinaci s dalkomerem, jenz ale nemam... jinak rikam to nerad, ale na reportaznejsi foceni a pod. pro co se hodi vic kino, nez SF, tak mi kino plne nahradil digital, ovsem se vsemi vadami, co ma...

ale timhle jsme odbehli uz od tematu...
vojto, kup si skla, ale zacni uz rozmejslet, co a kam dal... neber smahem vsechno, urcite pokud jdes na krajinu, tak bych nesel do nejakych telezoomu, ale spis dosiroka, pokud casem prejdes k lidem, tak 85 neb 135...ale reportaz sirokacem ma take velmi zajimavou atmosferu...
  • 0

#30 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 13:12:40

to stoura: ano taky mám docela strach z tech starších kousků přes redukci na eos, jak to půjde nebo nepůjde :twisted: tak proto mám ty setáky k tomu eosu jak sem psal výše :wink:
no tak s tím středním formátem..to neni špatnej nápad, jen mě zas ten střed zas tak neláká, už kvuli ceně a druhak se chci naučit dělat dobře kino abych pozdějc zvladnul střed
jinak díky moc za rady a tipy ohledne mýho těžkýho vybírání :wink:
  • 0

#31 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 listopad 2010 - 13:20:35

z UO to nemáš daleko, tak se stav ať to máš naživo...
  • 0

#32 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 listopad 2010 - 16:32:48

to stoura: ano taky mám docela strach z tech starších kousků přes redukci na eos, jak to půjde nebo nepůjde :twisted: tak proto mám ty setáky k tomu eosu jak sem psal výše :wink:
no tak s tím středním formátem..to neni špatnej nápad, jen mě zas ten střed zas tak neláká, už kvuli ceně a druhak se chci naučit dělat dobře kino abych pozdějc zvladnul střed
jinak díky moc za rady a tipy ohledne mýho těžkýho vybírání :wink:


Ahoj, vítej na temné.
No můj postřeh. Na zvládnutí je snažší SF, pokud se budeme bavit o vyvolání a zvětšování.
Jinak k výbavě. Předně, Pentax je fajn, asi naštvu spoustu příznivců. Co se digi týká, je mimo. Ale stejně dříve nebo později, začneš používat víc kino. Ale nejrozumnější je srovnat výbavu na jeden systém.
Tohle bude IMHO: Léta fotím Canon EOS tělem, jo klasika. Taky jsem podlehnul lákadlům digi, logicky jsem si pořídil EOS. Příslušenství stejný, skla stejný. Po čase jsem 5D střelil a koupil si místo toho SF. Nicméně, zároveň jsem canon kinu pořídil brášku. A v poslední době jsem ženě koupil digi, hádej jaký? No EOS, né že bych neměl hejble koupit Nikona, ale nic pro tento systém nemám. Takhle na dovolené tahám svojí brašnu a ženě můžu půjčit cokoliv. To je největší síla EOS systému. Ale ty jsi v jiné situaci. Být tebou, koupím SLR od Canonu. Ať se to lidem líbí, nebo ne, v digi je to C/N. Ale hlavně, jeden systém, jedno příslušenství. A btw, M42 objektivy bych nezatracoval. Ja tam dost velice solidních pevných skel, vcelku za rozumný peníze. Možná bych akorát vyměnil 450ku za něco míň plastovýho.
  • 0

#33 vojta91

vojta91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 17:22:44

[quote name="LukasJ"][quote]
Ahoj, vítej na temné.
No můj postřeh. Na zvládnutí je snažší SF, pokud se budeme bavit o vyvolání a zvětšování.
Jinak k výbavě. Předně, Pentax je fajn, asi naštvu spoustu příznivců. Co se digi týká, je mimo. Ale stejně dříve nebo později, začneš používat víc kino. Ale nejrozumnější je srovnat výbavu na jeden systém.
Tohle bude IMHO: Léta fotím Canon EOS tělem, jo klasika. Taky jsem podlehnul lákadlům digi, logicky jsem si pořídil EOS. Příslušenství stejný, skla stejný. Po čase jsem 5D střelil a koupil si místo toho SF. Nicméně, zároveň jsem canon kinu pořídil brášku. A v poslední době jsem ženě koupil digi, hádej jaký? No EOS, né že bych neměl hejble koupit Nikona, ale nic pro tento systém nemám. Takhle na dovolené tahám svojí brašnu a ženě můžu půjčit cokoliv. To je největší síla EOS systému. Ale ty jsi v jiné situaci. Být tebou, koupím SLR od Canonu. Ať se to lidem líbí, nebo ne, v digi je to C/N. Ale hlavně, jeden systém, jedno příslušenství. A btw, M42 objektivy bych nezatracoval. Ja tam dost velice solidních pevných skel, vcelku za rozumný peníze. Možná bych akorát vyměnil 450ku za něco míň plastovýho.[/quote]

ano určitě máš s tim sjednocením příslušenství pravdu, a přemýšlel jsem nad tím ject jen jednu značku už kvuli příslušenstvím a penězům :wink: ale je strašně těžký si udržet ten kinofilm když všichni kolem jenom: jed digitál, úpravy v počítači, mužeš mazat obrázky a tak dál :wink:
ta 450tka se mi zdála před rokem jako hodne dobrej začátek se zrcadlama, a docela mi i vyhovuje ovládání, samozřejmě rád bych ji vyměnil třeba za MARKa ale není zas tolik peněz :twisted:
  • 0

#34 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 19:08:59

ano, pentax digidobu zaspal a urcite ma jedinou vyhodu a to stabilizace obrazu v tele, nicmene e to vykoupeno spoustou neduhu.... ale uhle debatu nechme paladixu...


vojto ujednot si nejdriv myslenky, co ted a co do budoucna a pak teprva nakupuj, s filmovou vybavou pockanim chybu urcite neudelas...
  • 0

#35 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 listopad 2010 - 19:33:55

[quote name="vojta91"][quote][quote]
Ahoj, vítej na temné.
No můj postřeh. Na zvládnutí je snažší SF, pokud se budeme bavit o vyvolání a zvětšování.
Jinak k výbavě. Předně, Pentax je fajn, asi naštvu spoustu příznivců. Co se digi týká, je mimo. Ale stejně dříve nebo později, začneš používat víc kino. Ale nejrozumnější je srovnat výbavu na jeden systém.
Tohle bude IMHO: Léta fotím Canon EOS tělem, jo klasika. Taky jsem podlehnul lákadlům digi, logicky jsem si pořídil EOS. Příslušenství stejný, skla stejný. Po čase jsem 5D střelil a koupil si místo toho SF. Nicméně, zároveň jsem canon kinu pořídil brášku. A v poslední době jsem ženě koupil digi, hádej jaký? No EOS, né že bych neměl hejble koupit Nikona, ale nic pro tento systém nemám. Takhle na dovolené tahám svojí brašnu a ženě můžu půjčit cokoliv. To je největší síla EOS systému. Ale ty jsi v jiné situaci. Být tebou, koupím SLR od Canonu. Ať se to lidem líbí, nebo ne, v digi je to C/N. Ale hlavně, jeden systém, jedno příslušenství. A btw, M42 objektivy bych nezatracoval. Ja tam dost velice solidních pevných skel, vcelku za rozumný peníze. Možná bych akorát vyměnil 450ku za něco míň plastovýho.[/quote]

ano určitě máš s tim sjednocením příslušenství pravdu, a přemýšlel jsem nad tím ject jen jednu značku už kvuli příslušenstvím a penězům :-) ale je strašně těžký si udržet ten kinofilm když všichni kolem jenom: jed digitál, úpravy v počítači, mužeš mazat obrázky a tak dál :-)
ta 450tka se mi zdála před rokem jako hodne dobrej začátek se zrcadlama, a docela mi i vyhovuje ovládání, samozřejmě rád bych ji vyměnil třeba za MARKa ale není zas tolik peněz :D[/quote]

Na Marky se vykašli. Jestli tě baví a chceš fotit kino, kup si kino mašinu, pokud si chceš nechat na digi cvakání tu 450, nech jí. Kup si kino od Canonu. Klidně bazarovou 50ku nebo 30tku. Udržovat dva systémy na kino je zbytečný luxus, pokud tě film chytne, stejně pořídíš SF, nebo větší.
Mazat snímky? Proč, tak jim akorát říkej, že nepotřebuješ mazat. Úpravy, proč? Většinu toho uděláš už při focení, pak hodně vyvoláním a v neposlední řadě pod zvětšovákem. Jo občas dojde i na retuš. Je to pracnější, neuděláš stovky obrázků, ale třeba místo nich uděláš 10 fotek. To se cení, ne? A 10 fotek ze 100 je hodně........
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních