Přejít na obsah


Fotka

"...Co mne děsí..."


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#51 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 5 červen 2011 - 17:29:15

Však ona maminka na stáří pozná 8-) :lol: :cry:
  • 0

#52 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 5 červen 2011 - 17:30:34

A už jste pánové slyšeli, že čím více se v hovně šťourá, tím více smrdí? 8-)


Tak se tím řiď :lol:
  • 0

#53 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 červen 2011 - 17:45:34

mna desí a serie jedna vec ktorá je tak trochu aj katastrofa. Kým som bol na chate mama mi podla jej slov "nechtiac" vyhodila misky aladinku a spínacie hodiny. Všetko v riťi. Este ze zvačšovak som mal dobre schovany. Teraz si možem vyvolavať akurat tak v jej hrncoch :cry:

joo, tím snad prošel každý... 8-) teda ne že by mi Tě nebylo líto, ale ber to tak, že máš na co vzpomínat a dávat si pozor :)

já onehdá vyvěsil na kliku "nerožínat!!" (pro pražské - nerosvěcovat) a jal se zakládat filmy (na nich lidé, které jsem naordinoval nadřazeností analogové fotografie). otevřou se dveře a že prý proč jsem tam potmě a když už nechci rožínat, tak ať si aspoň otevřu dveře, bych měl trochu světla na tu práci :lol:

žehu zdar

b
  • 0

#54 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 5 červen 2011 - 18:16:00

Nj, mě to samé udělal můj bratr, tehdy mu bylo pět let... Jinak bydlím s poměrně inteligentními lidmi 8-)
  • 0

#55 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 5 červen 2011 - 19:23:42

marecek: Navrhujem, urob poriadnu scenu o tom ako bola fotografia tvojim zivitom a teraz je zo vsetkym koniec, uz nemas pre co zit. Potom za mamou dobehni zo stastnym vyrazom ze si nasiel inzerat ze dakto misky a aladinku predava. Potom sa zasa rozplac lebo nemas na to peniaze. Potom podla reakcie chod najst na bazosi dajaky inzerat s miskami a aladinkou.
vela stastia! 8-)
  • 0

#56 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 červen 2011 - 11:06:02

Už hotovo , dostal som peniaze na nové, ale musel som 3 dni rebelovať a raz som dokonca neobedoval! 8-) Teraz hlavne zohnať predajcu. A panepriatelu to s tým že fotografia je môj život zabralo. :oops:
  • 0

#57 pizmo

pizmo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červen 2011 - 11:36:04

dakujem bohu za svoju mamku

ta mi este ked sa neviem rozhodnut ze ci kupit fotak tak mi povie
kup si

:oops::D:D
  • 0

#58 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 23 červen 2011 - 17:36:18

Děsí mě hromady rozházenejch negativů kolem popelnic v naší ulici, myslíte že stojí za to nějaké sebrat a juknout co tam je?
  • 0

#59 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 červen 2011 - 18:23:55

Děsí mě hromady rozházenejch negativů kolem popelnic v naší ulici, myslíte že stojí za to nějaké sebrat a juknout co tam je?

a ty nevíš, co máš na negativech, které ti máti při úklidu vyhazuje do popelnic? :wink:
  • 0

#60 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 červen 2011 - 19:15:20

Děsí mě hromady rozházenejch negativů kolem popelnic v naší ulici, myslíte že stojí za to nějaké sebrat a juknout co tam je?


Já bych to sebral 100% :wink:, třeba tam najdeš "poklady"... Já občas koukám i na Aukro, kde se párkrát objeví nějaké rodinné negativy :wink:.

PS: nedávno se našli fotky amerického fotografa Ansela Adamse :lol: a jakou měly cenu :D
  • 0

#61 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 červen 2011 - 19:30:58

Já bych to sebral 100% :lol:, třeba tam najdeš "poklady"... Já občas koukám i na Aukro, kde se párkrát objeví nějaké rodinné negativy :wink:.


Já vám nevím, jestli filmy vyhodil sám autor, tak pro to měl důvod. Jestli jeho dědicové, je to smutné, ale je to jejich věc.
Možná bych se podíval, kdyby to byly opravdu zajímavé archivní snímky města, místa, ulice, možná bych uvažoval o záchraně takových filmů, pokud by tam byly snímky ze soukromí lidí, které neznám, nevím, nevím, jak bych se k tomu postavil. Asi by mi to připadalo jako koukat do cizí ložnice klíčovou dírkou.
Taktéž úcta k autorskému právu a autorovi, ať už je to kdokoli, by mi asi nedovolila bez snahy jej identifikovat a vyžádat si jeho souhlas k přivlastnění a použití, takové negativy zvětšovat a jakkoli užít.
  • 0

#62 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 23 červen 2011 - 19:59:17

Zítra to seberu, očisím a juknu a kdyžtak nascanuju..
  • 0

#63 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 23 červen 2011 - 20:01:42

Doufám že mi je do zítra nikdo nesebere :wink: Třeba majitel :lol:
  • 0

#64 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 červen 2011 - 20:28:50


Já bych to sebral 100% :D, třeba tam najdeš "poklady"... Já občas koukám i na Aukro, kde se párkrát objeví nějaké rodinné negativy :wink:.


Já vám nevím, jestli filmy vyhodil sám autor, tak pro to měl důvod. Jestli jeho dědicové, je to smutné, ale je to jejich věc.
Možná bych se podíval, kdyby to byly opravdu zajímavé archivní snímky města, místa, ulice, možná bych uvažoval o záchraně takových filmů, pokud by tam byly snímky ze soukromí lidí, které neznám, nevím, nevím, jak bych se k tomu postavil. Asi by mi to připadalo jako koukat do cizí ložnice klíčovou dírkou.
Taktéž úcta k autorskému právu a autorovi, ať už je to kdokoli, by mi asi nedovolila bez snahy jej identifikovat a vyžádat si jeho souhlas k přivlastnění a použití, takové negativy zvětšovat a jakkoli užít.


V tom máš naprostou pravdu, ale srdíčko by mi nedalo, abych to tam nechal válet :lol:. I kdybych na to měl doma koukat jenom proti zdi, tak budu rád :wink:.
Člověk si může zahrát na takového "očka", může usoudit, co to bylo za lidi (pokud to jsou rodinné snímky), nebo jak různá místa vypadaly jinak před x lety...
  • 0

#65 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 24 červen 2011 - 16:21:40

Tak něco jsem nasbíral, fotky tam jsou ale je na tom nalepenej bordel a en z toho moc nejde sundat, no leželo to tak 3 dny u popelnic ve větru dešti.
Koukám na to a vypadá to na nějaký výlet do Sovětského svazu, vidím tabule v azbuce a věžičky alá Kreml a moře, takže možná výlet na Krym.

Jsou to 35mm negativy, Porst Color, víc toho o nich nevím nějací lidé tu jsou ale vůbec netuším jaký je to rok.
Tohle mě ale přesvědčilo jaká je analogová fotografie - nezničitelná! Leží to na silnici jak dlouho, prší na to přejely to desítky aut. Řekněte mi jaké digitální médium by to přežilo? CD? Ne! Hard Disk? Ne! Paměťová karta? Ne!

Nějaké oděrky to má, ale po scunu tam jsou dobré barvy a je to stále pěkně ostré!
  • 0

#66 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 106

Publikováno 24 červen 2011 - 18:49:41

Vážení kolegové, stále silněji pociťuji vizuální znechucení z kalkulativně
zkonstruovaných obrazových blábolů, které jsou veřejně prezentovány
jako umělecké fotografie. Existuje vůbec nějaká šance k návratu, vnitřní esteticko-humánní a etická obroda, vycházející z tradic tak početných a inspirativních velikánů?
"Starý jezevec" Erik


Vážený pane kolego, jste vskutku mistrem slova. "Kalkulativně
zkonstruovaný obrazový blábol" je fráze, kterou jsem dlouho hledal. Gratuluji a děkuji za jazykové obohacení. /hajkys
  • 0

#67 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 červenec 2011 - 21:35:35

Děsí mně, že před pár hodinama nám kousek od baráku našli nevybuchlou pumu z WWII :( Nikomu bych ten pocit nepřál... a ten frmol okolo. Ale jaksi na nás v té evakuaci zapomněli :lol: :lol: To mě děsí snad ze všeho nejvíc :)
  • 0

#68 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 červenec 2011 - 21:56:18

Otázkou je jak ta puma byla veliká pane Jizero a jak byly daleko. Osobně zastávám názor, že každý správný ogara by měl mět v baráku minimálně 50 kg nejaké brizantnější trhaviny. Bez teho sa dneskajc fungovat nedá.
Nejaké nalezené ruční granáty či pencéřové pěsti mě už dnes neuvedou v nervozitu....

:(
  • 0

#69 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 červenec 2011 - 22:18:45

Otázkou je jak ta puma byla veliká pane Jizero a jak byly daleko. Osobně zastávám názor, že každý správný ogara by měl mět v baráku minimálně 50 kg nejaké brizantnější trhaviny. Bez teho sa dneskajc fungovat nedá.
Nejaké nalezené ruční granáty či pencéřové pěsti mě už dnes neuvedou v nervozitu....

:(


Jak daleko? No necelých 300 metrů za plotem. Dle pyrotechnika to mělo být evakuované do jednoho kilometru, tak nevím kde udělali chybu :lol:
Jak veliká? nejdřív psali 400kg, ale pak se to ustálilo na pěkných 100Kg :lol:
Když to tak vezmu, alespoň se tu dělo něco zajímavého za těch pár let klidu :)
  • 0

#70 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 19 červenec 2011 - 22:26:55

nu ju, nám zas za chalupou spadlo letadlo... tam to ovšem byla za dva životy :(
  • 0

#71 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 20 červenec 2011 - 09:30:45

Vzhledem k velikosti populace jsou ztráty povolené. Pokud nejsou z nejbližšího jáství. :)
  • 0

#72 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 20 červenec 2011 - 12:38:53

Tady kolem nás popadalo 29.8.1944 pár B-17G,ale to už snad majů ogaré s tyma hladačkama všecko prolétané,tak už sa snádˇ zádné výbušniny konat nebudů.
Pár kiláků od baráku smolíjů toto http://www.zeveta.cz...pecialni-vyroba to by býl asi pěkný ohňostroj :)
  • 0

#73 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 červenec 2011 - 17:10:47

Tady kolem nás popadalo 29.8.1944 pár B-17G,ale to už snad majů ogaré s tyma hladačkama všecko prolétané,tak už sa snádˇ zádné výbušniny konat nebudů.
Pár kiláků od baráku smolíjů toto http://www.zeveta.cz...pecialni-vyroba to by býl asi pěkný ohňostroj :)


Ale Kdoco to měl teď. Doufám, že to fotil......
  • 0

#74 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 červenec 2011 - 18:07:02

kdepak, takové akce nefotografuji. a byl jsem v praze. ještě že mi to nepadlo na střechu... no... ono by se tak moc nestalo, laborant (magnitarus) by takové malé letadélko odrazil stranou
  • 0

#75 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 červenec 2011 - 22:35:55

Neco z teho Zeveťáckého výrobního programu bych aji užil, poslední dobú mne začíná rozčilovat chlebodárce :)
  • 0

#76 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 20 červenec 2011 - 22:46:32

Neco z teho Zeveťáckého výrobního programu bych aji užil, poslední dobú mne začíná rozčilovat chlebodárce :)


ke chlebu se hodi klobasa
v spravne misto vpravena
po par minutach traskava ;-)
  • 0

#77 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 červenec 2011 - 22:56:30

Máš recht Milošku, ale ta klobása sa tam nevejde, neb v onom místě su včilkaji narvaný já :)

No z nečeho žit mosím ;-)
  • 0

#78 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 20 červenec 2011 - 23:00:24

Máš recht Milošku, ale ta klobása sa tam nevejde, neb v onom místě su včilkaji narvaný já :)

No z nečeho žit mosím ;-)


nadechni se (se roztahne)
vydechni (prekvapenim se neztahne)
zasun kver (klobasku)
otoc se (pokud si jemna povaha)
a ... :)
  • 0

#79 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 červenec 2011 - 07:40:25


Já bych to sebral 100% :), třeba tam najdeš "poklady"... Já občas koukám i na Aukro, kde se párkrát objeví nějaké rodinné negativy :).


Já vám nevím, jestli filmy vyhodil sám autor, tak pro to měl důvod. Jestli jeho dědicové, je to smutné, ale je to jejich věc...


Bohužel se mi stalo v rodině něco podobného. Babička v rámci úklidu po smrti dědy vyhodila všechny negativy. Ještě teď když si na to vzpomenu to nemůžu rozdýchat ;-)
  • 0

#80 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 21 červenec 2011 - 12:45:01

Moji rodiče cca před 5lety vyhodily celé trezorky negativů...těžko sem to rozdýchával,ale rozdýchal.A asi před měsícem až dvouma vyhodily 2krabice diáků a nechali si asi12ks,které nechali ležet v garáži na prachu než jsem si je vzal.To je vražda přímo v rodině ;-)
  • 0

#81 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 21 červenec 2011 - 12:50:19

Neco z teho Zeveťáckého výrobního programu bych aji užil, poslední dobú mne začíná rozčilovat chlebodárce :)


Z chlebo dárcama je problém bo dávajů čímdál menší krajíce.Že si to ty ogaro,tož zkusím nejaků tetinu přemlůvit ať dosmýčí neco v zástěře,nebo to schová pod madla lásky(špeky,faldy,atd.) :)
Pak je eště jedna možnost počkat až budů rozdělávat ty rakety ve Vlachovicách-Vrběticách a na nejakéj chémii sa domlůvit z tamníma domorodcama ;-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních