Přejít na obsah


Fotka

Prazdný film - proč?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 tomass

tomass

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 16:42:25

Zdravím,
před časem jsem tady prosil o rady ohledně mého Zenitu-E, který jsem kdesi vyhrabal. Nakonec jsem ho oprášil, dal prohlédnout a začal fotit.

Film jsem si dokonce nechal založit od pána ve Fotoškodě. Když jsem si však dnes přišel pro výsledek, řekli mi, že film je prázdný. Tušíte někdo čím by to mohlo být? Ten pán vypadal, že už to párkrát dělal, a i podle návodu, který jsem si poté stáhl, to dělal dobře. Foťák je v naprostém pořádku, jak mi řekli vedle v servisu. Přesto je film prázdný.

Uvítám každou radu, co dělat pro to, aby se mi to příště už nestalo

Do Zenitu jsem už před pár dny založil nový film, takže tomu dám ještě jednu šanci. Přesto Vás už teď poprosím o nějaké tipy na podobné foťáky v rozumné cenové relaci, protože dřív nebo později na to stejně dojde.

Předem díky moc a přeju krásný den

Tomáš
  • 0

#2 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 listopad 2010 - 16:50:15

V podobné cenové kategorii seženeš pěknou praktiku. Kup si závitovou, válí se na to všude tři řitě skel(sám bych ti něco nabídnul, kdybys chtěl), můžeš na ni nasadit i ten objektiv, co máš na zenitu(ať tam máš helios nebo industar, kreslí jistě pěkně). Jinak, zkoušels to procvakávat bez filmu a dívat se, jestli závěrka vůbec pracuje?
  • 0

#3 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 24 listopad 2010 - 16:51:28

Kdysi se mi to u tohoto přístroje též stalo:
špatně jsem založil film, jazýček se vysmekl z navíjecí cívky, počítadlo pochopitelně naskakovalo s převíjením páčkou, znervózněl jsem na snímku č. 38 ... a reálně tam nebyl ani jeden
  • 0

#4 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 listopad 2010 - 16:53:45

Aha, já jsem vůl, foťák byl v servise... Tak to bude mít pravdu kolega Jirka, u zenita se mi to taky stalo(ale všimnul jsem si toho).
  • 0

#5 tomass

tomass

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:13:36

V návodu je napsáno, že pokud se s navíjecí páčkou otáčí i osa zpětného převíjení, je film správně založen. Což se dělo po celých 24 snímků, tudíž nevím, kde je chyba.

2ploci: Nabídnout bys mi mohl jen obejktivy nebo celý foťák? Říkal jsem si, že bych si k Vánocům opravdu mohl udělat radost :twisted:

Abych řekl pravdu, moc se v tom nevyznám, jsem spíš takový nadšenec a amatér, tudíž bych byl moc rád, kdybys mi s výběrem trochu pomohl. Který typ Praktiky bys doporučoval? Jednou jsem fotil se starší Praktikou bez expozimetru a to byl dost vopruz, měřit to digitálem :evil: a ten expozimetr se selenovým článek, co mám na Zenitu, mi taky nepřijde zrovna ideální. Proto bych chtěl něco s expozimetrem na baterku. Kdysi mi někdo doporučoval Minoltu 7000 AF, co na ní říkáš?
  • 0

#6 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:18:05

odkud jsi, tomassi?
  • 0

#7 tomass

tomass

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:18:44

odkud jsi, tomassi?


Z Prahy.
  • 0

#8 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:20:54

napiš mi teď hned na mail uvedený v mém profilu, domluvíme se třeba po telefonu, (do mailu mi napiš své tel. číslo), mohu ti pomoct.
  • 0

#9 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:22:17

Já sám se domnívám, že ty starší jsou lepší volba - není u nich elektronika, která by mohla umřít, což se stává. Dříve nebo později si stejně pořídíš externí expozimetr. Sám ti mohu nabídnout pouze jakési objektivy, z těl co nepotřebuji je to tak možná další zenit, ale to by sis nepomohl :twisted:
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:25:11

jen tak mimochodem: seš si naprosto jist, že jsi dal vyvolat film, který jsi vytáhl z foťáku, a ne čistý, neexponovaný?
  • 0

#11 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:44:37

Kdysi mi někdo doporučoval Minoltu 7000 AF, co na ní říkáš?

Tu Minoltu jsem Ti doporučoval já. Jestli chceš, můžu Ti ji půjčit. Mám k ní redukci na M42 sklo, takže můžeš použít svoje sklo, nebo Ti k ní můžu půjčit i Pentacon 50/1,8. Standa Bříza mi na jaře nabízel výměnu Minolty za láhev vína. Měl jich tam víc, možná že ještě nějakou má, Zkus se s ním dohodnout.
  • 0

#12 tomass

tomass

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:58:47

Zatim diky vsem, Jirinol by skvele poradil :twisted:

Uvidim, co udela tenhle film a pripadne zacnu resit porizeni noveho stroje :evil:
  • 0

#13 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 listopad 2010 - 18:09:36

Tome, Jirinol je zasvěcené osoba, od něho bych si nechal poradit aji já :twisted: Si v dobrých rukou.
  • 0

#14 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 listopad 2010 - 20:55:02

esli chceš, daruji ti praktiku llc - ale musíš si pro ni dojet na hloubětín. písni mail.
  • 0

#15 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 listopad 2010 - 12:34:42

Zdravím,
před časem jsem tady prosil o rady ohledně mého Zenitu-E, který jsem kdesi vyhrabal. Nakonec jsem ho oprášil, dal prohlédnout a začal fotit.

Film jsem si dokonce nechal založit od pána ve Fotoškodě. Když jsem si však dnes přišel pro výsledek, řekli mi, že film je prázdný. Tušíte někdo čím by to mohlo být? Ten pán vypadal, že už to párkrát dělal, a i podle návodu, který jsem si poté stáhl, to dělal dobře. Foťák je v naprostém pořádku, jak mi řekli vedle v servisu. Přesto je film prázdný.

Uvítám každou radu, co dělat pro to, aby se mi to příště už nestalo

Do Zenitu jsem už před pár dny založil nový film, takže tomu dám ještě jednu šanci. Přesto Vás už teď poprosím o nějaké tipy na podobné foťáky v rozumné cenové relaci, protože dřív nebo později na to stejně dojde.

Předem díky moc a přeju krásný den

Tomáš


Se stejným fotoaparátem a pěti kinofilmy jsem se kdysi vydal do Londýna. Přivezl jsem si třicetišestinásobnou expozici na každém z kinofilmu.Film se nepřetáčel...
  • 0

#16 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2010 - 19:09:48

:-DDD
vsak ja davno hovorim , ze na film sa moze nafotit aj 720 zaberov...xii
  • 0

#17 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 9 prosinec 2010 - 17:43:18

chtěl bych využít toto vlákno ať nezakládám nové s dotazem.

Chtěl bych převinout film zpátky do kazety v půlce, protože potřebuju založit jinej ( mam tam teď asi jen 10 snímků ) s tím že ho tam pak vrátím a docvakám se zpět na hodnotu počítadla.

Nemůže se ten film takhle nějak poškrábat?

díky :)
  • 0

#18 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 prosinec 2010 - 17:54:26

chtěl bych využít toto vlákno ať nezakládám nové s dotazem.

Chtěl bych převinout film zpátky do kazety v půlce, protože potřebuju založit jinej ( mam tam teď asi jen 10 snímků ) s tím že ho tam pak vrátím a docvakám se zpět na hodnotu počítadla.

Nemůže se ten film takhle nějak poškrábat?

díky :)

Pokud nemáš moc prachu na sametkách na kazetě, nemělo by to vadit. Stejně se při dofocení ten film navíjí zpět do kazety. Jen si dej pozor, většina foťáků zatahuje film do kazety. Dá se pak vytáhnout, ale potřebuješ na to takovej speciální vytahovák.
  • 0

#19 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 9 prosinec 2010 - 18:35:11

Jaký objektiv k tomu Zenitu byste doporučili? Já mám Zenit EM s Heliosem a krom toho, že se s tím celkem blbě ostří (což většinou zjistím až na fotce; a ani si nejsem jistý, nakolik za to může objektiv), tak mi to proniká světlo jinak, než bych chtěl. Na druhou stranu jsem dělal pár fotek s Prakticou LC a fotky z toho byly až moc "dokonalé", skoro jako z digitálu, bez atmosféry.

Jinak prázdný film mi vylezl z prvního focení s Dianou+, to naštve :)
  • 0

#20 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 9 prosinec 2010 - 20:39:46

To je špatně položená otázka :-P Má znít: Jaké tělo byste mi k tomu Heliosu doporučili? :wink: :lol: . Dále viz předřečníci na začátku vlákna. Ostření se Zenitama E (EM, ET, to je celkem jedno), to je snad samostatná disciplína ostalgického desetiboje :)

P.S.:Že máš při ostření plně odcloněno tak nějak předpokládám.
  • 0

#21 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 9 prosinec 2010 - 21:10:42

Když já ho mám kluka sovětského rád :wink: Navíc s funkčním expozimetrem.. (pravda, při slabém světle je k ničemu).

Vložený obrázek

Tohle právě předpokládám, že je chyba objektivu. Někdy to nedělá, někdy v menší míře na jiném místě.

PS: Jasně. Dokonce mi ale dlouho trvalo, než jsem přišel na to, že i při "vypnuté" cloně tam při namáčknutí najede, a strkal ji tam ručně.
  • 0

#22 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2010 - 21:25:18

Nemůže být ten bílý flek na fotce od protisvětla?
  • 0

#23 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2010 - 21:44:49

Když já ho mám kluka sovětského rád :wink: ...
Tohle právě předpokládám, že je chyba objektivu. Někdy to nedělá, někdy v menší míře na jiném místě....


podle mě je to vzorové prasátko, dalo by se říct prase (neber to osobně). Helios jako bůh světla, slunce, tady prostě zafungoval přímo drasticky.
zkus si přečíst toto
Vřele doporučuji pořídit si sluneční clonu, pro takovéto případy, kdy ostré slunce své kouzelné paprsky valí okýnkem v kopuli svisle dolů, přímo na přední člen objektivu, je nejúčinnější clona hranatá. a nauč se v nouzi pro takové situace používat dlaň a prsty levé ruky, klobouk, v kostele třeba modlitební knížku nebo cokoli, co budeš mít zrovna po ruce, jako stínítka, samozřejmě umístěného nad objektivem tak, aby ti nezasahovalo do obrazu. Jednoduché a velmi účinné.
  • 0

#24 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 9 prosinec 2010 - 22:02:06

:wink: No vida, toto mě vůbec nenapadlo. Děkuji. Clonu mám (gumovou, zatahovací), jen jsem ji ještě nepoužil.
  • 0

#25 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 9 prosinec 2010 - 23:38:19

:-P No vida, toto mě vůbec nenapadlo. Děkuji. Clonu mám (gumovou, zatahovací), jen jsem ji ještě nepoužil.

Jo pochopení proč někteří toho tolik nadělaj se sluneční clonou mi taky zabralo notnou dávku času :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních