Přejít na obsah


Fotka

Expozimetr Leningrad 7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 travas

travas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2010 - 14:34:36

Nemá někdo český návod k tomuto zařízení? V ruštině na webu je ale ta se mě již z hlavy vypařila a anglicky nevládnu.
jde mi kdy destičku vysunout a kdy zasunout a matné sklo.
Díky
  • 0

#2 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 1 prosinec 2010 - 14:53:21

Nemá někdo český návod k tomuto zařízení? V ruštině na webu je ale ta se mě již z hlavy vypařila a anglicky nevládnu.
jde mi kdy destičku vysunout a kdy zasunout a matné sklo.
Díky


Bez rozptylné destičky měříš odražené světlo. Tedy stejně, jako bys měřil vestavěným expozimetrem ve fotoaparátu. Expozimetr držíš u fotoaparátu a čidlem míříš na fotografovaný objekt.

Pokud chceš měřit místo odraženého světla světlo přímé (tedy dopadající na fotografovaný objekt), nasadíš před čidlo tu mléčnou destičku a podržíš expozimetr u fotografovaného objektu tak, abys čidlem mířil na místo, kde bude objektiv fotoaparátu. Čidlo expozimetru musí být osvětleno stejně jako objekt, musíš tedy dát pozor, abys sis nestínil třeba rukou. Ta destička má za úkol zprůměrovat světlo dopadající na ni z různých směrů. Modernější expozimetry mají obvykle pro stejný účel mléčnou polokouli, ale plochá destička se vyskytuje občas taky.

Co máš na mysli matným sklem?
  • 0

#3 travas

travas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2010 - 15:14:51

Matným sklem jsem měl na mysli mléčnou destičku a destičku jsem myslel ta co je uvnitř a jde posunovat.
  • 0

#4 Billy Joe

Billy Joe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 březen 2011 - 16:02:33

Zdarec, můžete mi poradit jak do něho vlézt, tak nějak se mi zasekává ručička, tak bych ji chtěl máznou popř. zjistit co jí brání pohybu.

Taky bych potřeboval poradit s nastavením stupnice ( jak ji přepínat ), když nastavím první stupnici a ručička se mi dostane dál jak za 5, tak je to potřeba přepnout na druhou stupnici, pak už si ale nejsem jistý, kdy to přepínat přece jenom za dvanáctku už se to nedostane a , když přepnu na třetí stupnici ( o cca 3 mm níž ) tak se ručička na dvanáctce neustálí, ale zůstává v rohu stupnice jako u předchozí, takže si nejsem jistý zda-li to dělám dobře jestli není potřeba při přepínání ,, jakože " třetí stupnice sjet až dolů, kdy se selenové čidlo zakryje tím výklapěcím bazmekem...

Díky za rady ( jsem začátečník ) ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních