Přejít na obsah


Fotka

Starý foťák


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 hawranek

hawranek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 prosinec 2010 - 20:08:47

Dobrý den,
chci se Vás odborníků jako laik(čka) zeptat, čím bych měla ošetřovat onu vysunovací varhánkovitou část starých foťáků (omlouvám se ze můj amatérský popis, ale nevím, jak se tomu říká :lol: ), povětšinou se jedná o kůži nebo to je jakoby poplastované?....Děkuji za pomoc :-D
  • 0

#2 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 2 prosinec 2010 - 22:14:34

Té části se říká měch. Ošetři to něčím na kůži. Nejlépe s přídavkem včelího vosku.
Jinak vítej na temné.
  • 0

#3 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 089 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 720

Publikováno 2 prosinec 2010 - 23:41:07

Ještě jsem se podobné údržbě nedopracoval, ale mám tu poznámku o přípravku Lexol, údajně používají sedláři na kůži. Jestli to obsahuje také něco od včeliček ale nevím.
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2010 - 05:32:07

lanolín nebo včelí vosk
  • 0

#5 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 prosinec 2010 - 09:11:34

Pouzivam osetrujici vosk na kozene (skutecne je nutne rict primo kozene - brousena kuze, nubuk, ne semis) boty ze vceliho vosku. Da se koupit prakticky v kazdem sportu.
Vosk rozehrat fenem, stejne tak i opatrne mech a vosk vetrit mekkym zubnim kartackem (Curaproxy jsou bezva). Nechat zchladnout a opatrne setrit zbytky vosku chlupnepoustejicim hadrikem (flanel zn. ideal).
Pred celou operaci je dobre mech nutne odprasit vyfoukanim a otrit ho opatrne vlhkym hadrikem. Poku je spinavejsi, tak lze omyt mydlem. Neni ale dobre ho kompletne promocit. Musi se opatrne a s citem.
  • 0

#6 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 3 prosinec 2010 - 11:16:23

lanolín nebo včelí vosk


Pozor na přípravky s větším obsahem lanolínu. Je to velmi dobrá živná půda pro plísně. Pokud pak skladování není perfektní, tak je problémek.
  • 0

#7 hawranek

hawranek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2010 - 20:56:45

Děkuji všem za odpovědi :-) Mohl byste mi doporučit konkétní přípravek se kterým máme zkušenosti? :-) Nechci zakoupit první blbost kterou mi vnutí prodavač.... :-o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních