Přejít na obsah


Zpracování - Kodak Double-X - Eastman Kodak 5222


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#51 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 září 2013 - 11:28:17

hmmm... takže to je asi to z čerstvé fabrické várky distribuované v hromadnému nákupu v r. 2010?
Jsi první, kdo hlásí problém. podělila se o to tehdy spousta českých i bratislavských účastníků zájezdu, jsem sám zvědav, jestli se někomu přihodilo něco podobné... ovšem, že to nechci přivolávat!
  • 0

#52 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 září 2013 - 12:01:27

ja primarne nepodozrivam ze s tym filmom bolo nieco zle.. .len ze ci napriklad nie je zname ze si treba pri double x davat specialne pozor na prach, bordel vo vode alebo tak...
  • 0

#53 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 9 září 2013 - 12:13:24

Ja sa ako "dotknutá osoba" :mrgreen: ozvem tiež: skladovaný bol v sáčku (s plastovým "zipom") v chladničke pri teplote 8-12 stupňov, origoš zabalený od Jiřího (alobal). Predpokladám, že tak 2 roky (asi výmena za Nikon FA? Kedy to bolo....) Ja som vyfotil asi 3-4 kúsky a tento problém som nezaznamenal.
Volám v Ilfotec HC, prerušenie vodou, ustálenie TF-2, sušenie v kúpeľni (po sprche, cez noc).
  • 0

#54 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 září 2013 - 12:34:31

nech to pořádně uschnout a pak se podívej znovu. Když porovnám +X a XX za mokra, tak +X vypadá OK, kdežto XX má jakousi strukturu která při schnutí zmizí. Teda u mě to tak funguje.
  • 0

#55 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 září 2013 - 12:51:28

ja som uz z toho zvacsoval a zvacseniny su posiate bielimi bodkami... nieco taketo sa mi stalo zatial len raz a to bol P4.
  • 0

#56 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 září 2013 - 12:57:02

ja som uz z toho zvacsoval a zvacseniny su posiate bielimi bodkami... nieco taketo sa mi stalo zatial len raz a to bol P4.

Jseš si jistej že ten bordel se na film nedostal následně při zpracování ?
Tyto oba druhy filmu používám delší dobu a ještě se mi nic takovýho nikdy nestalo. Někdy by se člověk divil co obsahuje "destilovaná" voda za bordel. :evil: Měl jsem z toho párkrát kropenatý film , po filtrování mám již pokoj.
  • 0

#57 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 září 2013 - 13:06:10

je uplne mozne ze sa to stalo az pri spracovani. ale vravim ze v ten den som volal v rovnakej vode aj plus-x a ten je ok a to mi je divne.
  • 0

#58 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 září 2013 - 13:25:44

ja som uz z toho zvacsoval a zvacseniny su posiate bielimi bodkami... nieco taketo sa mi stalo zatial len raz a to bol P4.


jestli podobný jev se ti přihodil i jindy u P4, tak bych to - dovolím si - odhadoval na písek ve vodě - ten totiž nemusí téci z kohoutku vždy, stačí, když se občas uvolní kousek bince v potrubí a než se propasíruje sítkem na kohoutku, pár litrů umí zaneřádit.
Naučil jsem se i na praní filmů používat převařenou a odstátou vodu, kterou si průběžně při vaření kafe takhle dolévám do kanystrů.... nefiltruju sice, ale binec ve vodě a ďubky v emulzi se nekonají - a to i při zpracování neutvrzených filmů Efke.
  • 0

#59 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 září 2013 - 13:36:33

ja primarne nepodozrivam ze s tym filmom bolo nieco zle.. .len ze ci napriklad nie je zname ze si treba pri double x davat specialne pozor na prach, bordel vo vode alebo tak...


jak cine plus-x, tak double-x, mají dle údajů Kodaku specielní mechanicky odolný, antistatický coating, aby nedošlo k mechanickému poškození v rychloběžných kamerách ani při zpracování v průběhových vyvolávacích strojích...
  • 0

#60 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 září 2013 - 13:38:30

hmm porozmyslam nad nejakym jednoduchym filtrovanim... nejake tipy?
  • 0

#61 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 9 září 2013 - 14:38:30

pančucha v hadici :mrgreen:
  • 0

#62 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 září 2013 - 15:08:42

...s křidýlkama
  • 0

#63 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 10 září 2013 - 18:06:12

aha, vyznělo mi to jako že se teprve sušej, a to společně. Používám XX asi nejvíc, v poslední době, a žádný prolbém jsem nezaznamenal. Nemůžu ale říct jakou várku používám. Zacházím s ním dost necitlivě, chemii míchám ve vodě z kohoutku, veškerá prací voda taktéž kohoutková. Je ale pravda, že písek se tu ve vodě nevyskytuje, možná tak trochu rašeliny, ale minerální látky tu neznáme. Občas se mi nevhodné zacházení (hlavně čistota sametky) vymstí ve formě škrábanců, ale to je problém na straně operátora.
  • 0

#64 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 24 září 2013 - 05:43:08

tak som pral vodou cez pancuchy vcera, uvidim dnes ako to bude vyzerat...

este jedna otazka, zda sa mi ze double x ma velmi tmavu podlozku oproti inym filmom, je to normalne?
  • 0

#65 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 24 březen 2016 - 10:47:10

Dobrý den,

 

prosím neměl by někdo z Vás kolegů 2 filmy na prodej? Rád bych film vyzkoušel a poté objednal celý pás a navinul do kazet, jen chci film vyzkoušet, osobní zkušenost s ním nemám ještě. Děkuji moc a krásné Velikonoce všem a dobré světlo.

 

Tomáš


  • 0

#66 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 březen 2016 - 11:20:04

máš zkušenost s tri-x?


  • 0

#67 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 24 březen 2016 - 11:27:32

ano mám, fotím v podstatě jen na Tri-x a HP5plus. Tedy srovnatelné s Trix?


  • 0

#68 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 březen 2016 - 12:28:35

Ano,  téměř.   Dokud na Film1635 k mání je,  neváhej.    Je  to  vynikající film.    V současnosti vlastně už  společně  s  ORWO cine filmy  poslední  kvalitní cine filmy klasické emulze, na stříbro bohaté, kde se dá na kvalitu spolehnout.

(sice nepoužívám XX  úplně poslední šarže,   tahám z mrazáku  pořád ještě to,  co  jsem nakupoval pro hromadný nákup  tuším v r.  2011,  ale  předpokládám,  že  Kodak by si nedovolil pro  filmaře  nějaký  výkyv  ve kvalitě  - u filmařů je stabilní kvalita důležitější než  u  amatérských cvakálků,  jako jsme my.)

p.s.  myslím,  že  v tomto vlákně je o něm napsáno vlastně už vše podstatné (něco navíc jako bonus je v příspěvcích ve vláknu Atomal  po  listopadu min.roku)


  • 0

#69 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 24 březen 2016 - 13:01:11

Díky, právě proto bych rád objednal více. Trošku mne jen mate jedna věc. Co se týče navíjení, lze samozřejmě ručně v zateměném prostoru, pro mne je přijatelnější navíječka a za světla. Sehnat se dají relaitvně za pár korun, jen jsem z fotek nepřišel na jednu věc....Navíječky jsou dělané na 100 stop pásu a v útrobách mají pouze trn, na který se nasadí cívka s filmem. Pokud ale pořídím 400 stopý pás, nevím, jak vyřešit uchycení do té navíječky a samotné cívky jsem nikde nenašel. Nedokážu si představit z toho koláče na hajzliku odmotávat 100 stop, to mi prostě zavání průserem ve finále. Kdybych jich dělal pár, tak na rozpažení mi to nedělá problém a navinout, ale při tomto množství....Nevím


  • 0

#70 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 březen 2016 - 13:24:02

400ft pás do té navíječky  max na  100ft  nenarveš,  ani kdybys  jej prosil.  

Nezbyde  než  v absolutní tmě  rozmotat a  rozdělit na menší  zámotky.

Já jsem na to zařízen  a  nakonec  i zběhlý,  rozmotával jsem  z  1000ft/400ft  bulků  celkem  asi  16km.  

Takže  rozmotat na  bulky  po  cca  30m (+-autobus)  a  uložit je  do krabiček  tak,  abys je mohl  schovat  do mrazničky   a   rozmotávat  později do kazet dle potřeby,   není problém  (ale  čas  na takové hraní do  půlky  dubna  mít  nebudu). 


  • 0

#71 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 březen 2016 - 13:25:59

Nakonec,  vidím,  že jsi  ve Velkých Přílepech,  to máš  jen, co by  přes  Tiché údolí, Vltavu a Bohnice kamenem dohodil. :-)


  • 0

#72 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 březen 2016 - 13:29:16

pozn.:  ty vzorky na zkoušku  ti  klidně poskytnu,    až  nakoupíš,  vrátíš.   (možná se i přidám :-) )


  • 0

#73 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 24 březen 2016 - 13:37:59

no právě proto jsem to psal:) protože rvát to tam nebudu určitě:) spíš mne zajímalo, jak by proběhlo to rozdělení, protože cívky na 100ft jsem nikde nenašel do té navíječky:) Myslíš tedy, že lepší varianta rozdělit na 30ky a pak na hajzlíku komplet růčo?

Já to vidím taky až na duben s tím nákupem, přeci jen je to skoro 7500,- za těch 122 metrů...a další věc, musím prohrabat koše v labech a vysomrovat prázdné kazety:) Vychází mi to s lehkým odpaden na cca 72 špulek po 36 políčkách +-, jestli počítám dobře:) Jinak jsem pro a nemám problém pak pár hodit do placu určitě, to jsem tu již slíbil:)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních