Přejít na obsah


Fotka

problém s Rollejem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 leden 2011 - 21:51:57

Vážení kolegové,

dovolím si vás požádat o radu, co se tak mohlo u mého ex-Telerolleje podělat? Podle kupujícího nefunguje ostření a nastavování časů, což si nedovedu vysvětlit, protože jsem si naprosto jistý, že u mě bylo vše v pořádku. Dá se to vůbec opravit, máte tušení, jak je to náročné?

Video s ukázkou je tady:
http://www.flickr.co...uan/5345579651/

Situace je o to horší, že kupec je z Číny...
  • 0

#2 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 11 leden 2011 - 22:49:24

Stando, popremyslim zitra, ted uz jdu do hajan. snad na neco prijdeme mechanismy jsou u rolleiflexu vsude stejne nebo minimalne podobne.
  • 0

#3 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 leden 2011 - 23:38:10

Tenhle problem jsem uz jednou videl.... stalo se to po tom co fotak v batohu spadnul asi ze 2 metru. Skusim se zeptat kolegy jestli si ejste pamatuje cim to bylo, protoze si myslim ze ten fotak ma porad a funguje.

Proste s tim po ceste nekde flakli, klasika.
  • 0

#4 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 leden 2011 - 19:08:48

Premyslel jsem nad tim. Pad je mozna pricina cislo jedna. Zjevne je preruseny mechanismus ostreni mezi ostricim koleckem a kulisami. Jinak by neslo tak volne tocit koleckem nebo by treba drhla jen jedna strana.
Ty kulisy si predstavte podobne jako treba na TLR mamiya (viz fotky dole), akorat u rolleiflexu jsou schovany v tele a nejsou videt. Ostrici kolecko je potom na hridelce, ktera vede pres cele telo (je videt po vyndani zrcatka).
Mohl vypadnout jen nejaky pitomy sroubek nebo kousek se neceho ulomit ci tak nejak. A ja si myslim, ze jak ten sroubek nebo kousek neceho vypadnul, tak vypadnul tak nestastne, ze zablokoval mechanismus nastavovani casu.
Zkusil kupujici drapsnout predni standartu a posunout s ni podobne, jak se deje pri ostreni. Osobne bych skoro tipnul, ze to pujde.
Nemam ale zkusenosti a tipuji jak zaklade povrchnich znalosti, co mam.

A proto opet rikam, ze mechanismus ostreni na starem Rolleiflexu Standard pomoci ctyr snekovych sroubu je podstatne spolehlivejsi a odolnejsi.... ;)

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních