Přejít na obsah


Fotka

Výroba atyp. VF kazet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 leden 2011 - 23:06:36

Máte někdo už zkušenosti s vlastní výrobou kazet pro VF?
co za materiál?
jaké postupy?
nějaké fígle?

dík
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 leden 2011 - 23:31:08

Máte někdo už zkušenosti s vlastní výrobou kazet pro VF?
co za materiál?
jaké postupy?
nějaké fígle?

dík


ma to snad byt nejaky atypicky format?
Pokud ne a nechces tim stravit mladi, tak bych se na to vykaslal.
  • 0

#3 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 leden 2011 - 23:49:23

píšu to v naadpisu, bude to atypický formát, takový řekněme 3:8
  • 0

#4 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 15 leden 2011 - 02:59:48

Ypresu náš milovaný, fakt na to prď. Na co to dáš? Co s tím chceš dělat? Víš jakej je to vopruz, přesnost. Kazety jsou pomalu to na vf nejtěžší.
Máš takových možností co dělat a už s hotovými aparáty a nakonec tam ten přesah stejně dostaneš :-)
  • 0

#5 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 15 leden 2011 - 03:04:05

Jo, vzpomněl jsem si na Štefana S. Je tu na temné a má nějaké zkušenosti. Zvláště s platem. Až si to přečte určitě ti poradí.
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 15 leden 2011 - 09:26:05

Máte někdo už zkušenosti s vlastní výrobou kazet pro VF?
co za materiál?
jaké postupy?
nějaké fígle?

dík

původně jsem chtěl předělávat zadek kamery na moderní kazety, ale nebudu do ní zasahovat a kazety budu vyrábět
ano není to jen tak, porůznu kov-plast-dřevo kombinovat
bez vybavený dílny těžko se do toho pouštět, ale jistě to půjde
= pro mě v budoucnu ano, ale výhledově
nikdy bych takovou věc nedělal někomu na zakázku, protože to bude fakt šichta


píšu to v naadpisu, bude to atypický formát, takový řekněme 3:8

v nouzi se dá udělat do větší kazety menší vložka a to není problém do starší, která byla na skleněný desky
do moderní kazety nevím, nemám nic na takový moderní kazety
  • 0

#7 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 leden 2011 - 12:08:47

Kazety pro 18x24 jsem si dělal, jsou k vidění tady v tomhle vlákně http://www.temnakomo...ewtopic&t=3022. Nemůžu říct, že bych je měl za jedno dopoledne, nicméně žádná hrůza to tedy opravdu nebyla, spíše taková příjemná prácička. Z hardveru byla nutná pouze pilka / na ty duralové boky / , obyčejná vrtačka, kobercový nožík, ocelové pravítko, lepidlo . Fungují naprosto výtečně, o nějakém foukání světla není absolutně řeč, můžu s tím směle chodi, kde se mi zachce, filmy se mění velmi snadno, max. odchylku v přesnosti roviny bych viděl tak 2-3 desetinky mm. V případě zájmu popíšu knouhau.
  • 0

#8 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 leden 2011 - 12:12:15

Kazety pro 18x24 jsem si dělal, jsou k vidění tady v tomhle vlákně http://www.temnakomo...ewtopic&t=3022. Nemůžu říct, že bych je měl za jedno dopoledne, nicméně žádná hrůza to tedy opravdu nebyla, spíše taková příjemná prácička. Z hardveru byla nutná pouze pilka / na ty duralové boky / , obyčejná vrtačka, kobercový nožík, ocelové pravítko, lepidlo . Fungují naprosto výtečně, o nějakém foukání světla není absolutně řeč, můžu s tím směle chodi, kde se mi zachce, filmy se mění velmi snadno, max. odchylku v přesnosti roviny bych viděl tak 2-3 desetinky mm. V případě zájmu popíšu knouhau.

čéče, jezdím kvůli diplomce do Zemského archivu v Opavě - tebe bych fakt chtěl někdy vidět naživo :-)
  • 0

#9 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 15 leden 2011 - 13:04:52

Taky jsem si kazety dělal, a není to nějak větší problém. Počítám že během měsíce bych měl dát postup na své stránky.
  • 0

#10 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 leden 2011 - 13:10:47

Hm, mám mnohdy vcelku problém zkoordinovat sešlosti i s místníma, tak alespoň touhle formou, abys viděl, jaký jsem pohledný a od pohledu příjemný mládenec :) . Foto realizováno mým 12 letým synem Jirkou.
  • 0

#11 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 leden 2011 - 16:25:01

Pardon. Tak ještě jednou. S počítadlem se vážně moc nekamarádím. http://www.cernobily...portret1.-.html
  • 0

#12 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 leden 2011 - 16:53:32

píšu to v naadpisu, bude to atypický formát, takový řekněme 3:8


ok :)

jen se zeptam, co je to za obskurni format, to spis 1:3 ne? Mas to na neco specialniho, nebo vymyslis panoramatickou kameru? Jaky by to melo mit rozmer?
  • 0

#13 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 leden 2011 - 17:15:36

Atypické kazety by měly jít vyrobit samodomo z černých PS desek od tuná http://www.litomysky.cz/ má na výběr různé tloušťky,a další zdroj 1mm černých PS desek levnějších(ale zas omezených tloušťkou) a bílých 1,5-2mm,dobrých na konstrukci tuná http://www.rempo.net...styrenu-ps-hps/
Já zatím z těchto materiálů zkoušel jen vložky 12x16,5 do starých kazet(používám,pod to Kapu místo plechu,pérka jsem odstranil),teď poprvé zkusím vložky 12x16,5 do moderních - Kubikula má nápad jak na to,já to provedu.Pak můžu popsat úspěch,když to bude někoho zajímat(při tempu mizení Orwa z bazaru družstva Fotografia Praha asi ano).Taky jsem z tohodle materiálu vyrobil několik vybavení na mokrý kolodiový proces,dělá se z toho výborně.
Lepení vrstev PS plátků je celkem snadné,zábavné(vystačím s nožíkem) a zdravé(proudy čerstvého vzduchu když se větrá ten toluen,no nic moc,jediná slabá stránka procesu),stačí štětečky a Toluen(dnes Toluenové ředidlo).
Kazety jsem ještě nezkusil,ale nakreslené a naplánované mám - na 10x15 a 12x16,5,model zhruba jako moderní,musí to jít,ten materiál je vstřícnej.Stejně tak z plastu držák na matnici(místo péra asi gumičky),celek zasunovací do zad sklopek.Jen se posune rovina ostření - té nepatrné vzdálenosti filmu(a matnice) od dosedací plochy se nedá ani nechce dosáhnout(počítám 3 - 5mm,plechové mívají cca 2mm)
S plastem dělám proto,že nemám přístup ke strojům,jinak bych asi téměř vše řešil dřevem(profesí jsem dřevu blízko - řezbář),ale jsem za tuhle zkušenost rád a doporučuju - stůl,pravíto,nožík,toluen,štětec,PS desky,otevřené okno a je vystaráno.
Závěr - dají se vyrobit atypické kazety.Jo ještě - při dvojité kazetě počítám na střed spíš s Kapou,na to vrstvu 0,25 PS a na ní vše ostatní,kvůli váze i pevnosti.
  • 0

#14 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 leden 2011 - 17:26:11

Pro upřesnění - ty vložky 12x16,5 s Kapou a odstraněnýma pérkama jsem dělal do dřevěných Mentořích kazet 13x18.Když se tam dělá plastová vložka na menší formáta a nic se v kazetě nemění a nelikviduje,musí se pokládat na otočenou původní plechovou vložku nebo sklo,plast sám o sobě je příliš pružný.
  • 0

#15 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 leden 2011 - 17:31:13

píšu to v naadpisu, bude to atypický formát, takový řekněme 3:8


ok :)

jen se zeptam, co je to za obskurni format, to spis 1:3 ne? Mas to na neco specialniho, nebo vymyslis panoramatickou kameru? Jaky by to melo mit rozmer?

vymýšlím panoramickou komoru 15x40
  • 0

#16 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 leden 2011 - 18:09:33

píšu to v naadpisu, bude to atypický formát, takový řekněme 3:8


ok :)

jen se zeptam, co je to za obskurni format, to spis 1:3 ne? Mas to na neco specialniho, nebo vymyslis panoramatickou kameru? Jaky by to melo mit rozmer?

vymýšlím panoramickou komoru 15x40


mein gott, neni lepsi si ji pripadne koupit, jedna je v UK, a stoji za to - kazdopadne cas usetreny pri vymysleni/realizovani by jsi mohl ztravit vydelavanim na ni :-)

co plany? na to jsi pomyslel - toto je dost atyp...
  • 0

#17 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 leden 2011 - 20:42:31

píšu to v naadpisu, bude to atypický formát, takový řekněme 3:8


ok :)

jen se zeptam, co je to za obskurni format, to spis 1:3 ne? Mas to na neco specialniho, nebo vymyslis panoramatickou kameru? Jaky by to melo mit rozmer?

vymýšlím panoramickou komoru 15x40


mein gott, neni lepsi si ji pripadne koupit, jedna je v UK, a stoji za to - kazdopadne cas usetreny pri vymysleni/realizovani by jsi mohl ztravit vydelavanim na ni :-)

co plany? na to jsi pomyslel - toto je dost atyp...


Pod tohle se podepisuji. S panoramem jsme strávili mládí než se podařilo udělat objednávku na atypický film. Počítej i s tím, že 1 plan ti nikdo vyrábět nebude. I s tím panoramem nám polily a nařezali celou várku.

Atypická kamera, atypický film - ty musíš být v balíku.

P.S. Možná časem můžu pustit plan 10x30 :-) Výroba a nařezání možné jen díky původní chybě, jinak bych měl smolíka.
  • 0

#18 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 leden 2011 - 20:46:44

Tak já předpokládám, že Ypress chce používat pozitivní papíry 30x40 a řezat je napůl. Jen jsem zvědavej, jaký si na to sežene sklo :) Chtěl dělat něco jako fix focus bednu.
  • 0

#19 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 17 říjen 2012 - 18:24:03

Zdravím, využil bych toto téma k dotazu - zkusím štěstí.
Kdyby náhodou někdo z vás měl nebo věděl o kazetách pro formát filmu 13x18, aby to mělo tvar jako na přiložené fotografii - viz ta další zpráva, tady už jsem se uklil ..
  • 0

#20 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 17 říjen 2012 - 18:28:11

Tak, tuhle je to trochu vidět. Je to zvětšované foto z internetu. Je vidět, že je to dvoukazeta.
Tloušťku kazety nevím, vidím jí stejně jako vy jen na té fotce a kameru pro kterou by to bylo vhodné budu mít k ruce asi až za týden.
Napadá mne varianta, že by se to případně dalo udělat z kazet pro Magnolu, nějak je spojit zádama k sobě ...

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  Goerz1.jpg   395,53K   56 Počet stažení

  • 0

#21 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 17 říjen 2012 - 20:32:50

Takže mi to teď v hlavě nějak míří k řešení předělat rámeček s lyžinami, které bych upravil pro dostupné kazety. Rámeček je tam jen našroubovaný, tak to snad nepřinese nějaké jiné komplikace.
Takže možná ty kazety na Magnolu. A nebo byste mi doporučili nějaký vhodnější systém ? Předpokládám, že bych s tímhle formátem dělal spíš svátečně, takže asi by mi to tak stačilo.

To se hned nabízí dotaz, zda se někdo nechce nějaké takové kazety 13 x 18 zbavit :)

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  Goerz2.jpg   114,38K   31 Počet stažení

  • 0

#22 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 18 říjen 2012 - 22:19:47

To jsou přece stejné kazety jako na Mentora.Systém s lyžinami je jednoduchý,já si dělal zadní stěnu s lyžinami na takovéhle kazety 10x15.A tady by stačilo přišroubovat nové bočnice a zarážku na konci.A udělat rámeček s matnicí,jako na Mentorech prostě.Akorát,že já to dělal všechno z plastu,teď už bych na to šel s překližkama,nebo možná s Kapou,v tomhle případě švartničky.Nemůžupředvést,nemám teď digitál.Jednu kazetu 13x18 z Mentora bych pustil,ale mám jen novější šedé,tohle by asi chtělo černou .
  • 0

#23 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 18 říjen 2012 - 23:04:32

Tak snad máš s tím Mentorem pravdu, co jsem si našel nějaké foto kde jsou i kazety, vypadají docela podobně. Možná by potom nebylo třeba dělat i žádné jiné úpravy.
Jaký je rozdíl mezi šedou či černou kazetou nevím, neměl jsem v ruce ani jednu. Jestli je to jen barva, tak v tom problém nevidím žádný.

Píši ti na SZ
  • 0

#24 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 18 říjen 2012 - 23:54:03

Odpovídal jsem na SZ,ale možná nemám přístup,nevím,dál mi to nějak nefunguje.Tu můj mail : sukupcink@seznam.cz
  • 0

#25 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 říjen 2012 - 21:46:23

Luzji,nemáš tady v Praze nějakého vyslance(jako jsi měl na aparát),že bych mu tu kazetu předal?Píšu i SZ.
Pro vysvětlenou a pro ostatní - našel jsem kazetu přesně na tenhle aparát,je odlišná od těch s výřezem alá Mentor,je ebenová s hliníkovými planžetami.Ani eben ani hliník nejsou žádné plus -eben se mírně bortí(mírně),hliník nejezdí nic moc,ale je to od tohoto modelu podle fotek a rozměru matnice,skoro stopro bude sedět doufám.Ale je bohužel jen jedna.
  • 1

#26 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 22 říjen 2012 - 07:16:50

Tohle se mi tady líbí... Ta starost o ostatní. :-P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních