Přejít na obsah


Fotka

Škodlivost pixelů na mozek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
91 odpovědí na toto téma

#1 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 leden 2011 - 13:00:08

Asi to není na nové téma ale musel jsem to ukázat. Jak může zatemnit 24milionů pixelů mozek temnokomorníkovi, který se zcela odrodil chemii a jeho mozek tak zůstal patrně nevratně poškozený, bez možnosti uzdravení.
Fotka zdaleka neumí popsat, co se tam všechno dalo vidět :roll: .
Tož sem přišel o dalšího karamáda :) ........... Vložený obrázek
  • 0

#2 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 29 leden 2011 - 13:10:53

Je to jako s vegetariány, lidé nejsou schopni pochopit, že některé pro život nezbytné látky si tělo nedokáže vytvořit a nevyskytují se ani v potravě - jejich jediným zdrojem je fotochemie.
  • 0

#3 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 29 leden 2011 - 13:32:03

- jejich jediným zdrojem je fotochemie.


- a mouchy. :roll:
  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 29 leden 2011 - 13:48:56

to má být začátek dalšího křižáckého tématu? :roll:
  • 0

#5 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 leden 2011 - 13:51:44

to má být začátek dalšího křižáckého tématu? :roll:

Spíš varování, co se člověku může stát :)
  • 0

#6 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 29 leden 2011 - 13:52:46

to má být začátek dalšího křižáckého tématu? :roll:


No jasně ! Ať to lítá !!!
  • 0

#7 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 29 leden 2011 - 19:10:22

Já nechápu, jak někdo může přijít o kamaráda jenom proto, že dotyčný kamarád se vydal jinou cestou ve fotografii. To není jiných témat ke společnému sdílení? Jiných společných hodnot? Dost slabý základ pro přátelství. V takovém případě bych nemluvil o dotyčném jako kamarádovi, ale o známém. Kámošů je vždycky škoda, známých může mít člověk mraky. Sorry za OT.
  • 0

#8 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 leden 2011 - 19:39:19

Já nechápu, jak někdo může přijít o kamaráda jenom proto, že dotyčný kamarád se vydal jinou cestou ve fotografii. To není jiných témat ke společnému sdílení? Jiných společných hodnot? Dost slabý základ pro přátelství. V takovém případě bych nemluvil o dotyčném jako kamarádovi, ale o známém. Kámošů je vždycky škoda, známých může mít člověk mraky. Sorry za OT.


Pod to se ti podepíšu. Pokud někdo přestane s tebou kamarádit jen pro tohle, stejně to nemělo smysl. Mám několik kamarádů fotících na digi zázraky. A mě to nevadí, spíš mě dělá radost, když takovej člověk kouká na to, jak vzniká fotka. A třeba to budeš chtít vyzkoušet.
Momentálně mám fázi digitálizmu II. Digi mám, blbiny na to fotím, razantně mě vzrůstá počet zvětšovatelných fotek/film...... Jsem ve stavu, že vím, že na něco je prostě filmu škoda.........
  • 0

#9 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 leden 2011 - 20:14:32

Vážení kolegové, připusťte, že se Váš kamarád kupříkladu octl v nečekaně obtížné finanční situaci, nechce se fotografování úplně vzdát, ale nemá na
pokrytí poměrně vysokých nákladů, které klasický proces v dnešní době u
většiny ambicióznějších nadšenců představuje. Přemýšlet nad tím, jak věc
kompozičně pojmout, místo zachytit, v soustředěném klidu připravit cestu
k VF snímku si volí každý z nás naprosto svobodně. Nemusíme ovládat ani
způsob náčrtku řešení budoucího snímku za pomoci tužky a zápisníku, ale
můžeme úspěšně nahradit to, v čem pomáhal systém Polaroid: Okamžitá
a ve výsledku výstižná cesta k náhledu fotografované scény, před finální
variantou snímku na velmi drahý VF barevný diapositivní materiál. Není to
ani tak dávno, co zmíněný postup volila převážná většina těch, po nichž v
dnešní době k obživě obtížně použitelné, odložené fotopřístroje kupujeme.
Docela dobře si dokážu představit, že namísto plechové masky 5x7"/4x5"
obrazového výřezu, jak jsem zmiňoval jinde, někdo zvolí odložený, malý,
zatím dostatečně funkční kompakt, jehož se zbavil s reklamní vidinou již
totálně zdevastovaný mozek, investující bezhlavě desetitisíce, aby zjistil,
že je nutné se pro optimální využití možností nové DSLR vzdát a rovněž
zbavit dosud používaného PC, monitoru, tiskárny a nakoupit mnoho jiné
veteše pouze proto, aby měl pocit, že udělal maximum pro kvalitu svých
výsledků. Že si za pár let bude obtížně shánět baterii, tonery a jiné věci
si nedokáže uvědomit. Nepřemýšlí o cestě k vlastnímu rukopisu, nemá v
pixelovém rauši vůbec čas a trh ani nechce, aby o tom přemýšlel. Pouze
je nutné a důležité, že byl "marketingově uloven" a dále manipulativně
směřován k dalším mnohdy nepotřebným investicím, s nádherně zářící a
neodbytnou vidinou vlastní dokonalosti. Máte na to? Nakupujte si třeba
sbírku Stradivárek i když zahrajete s vypětím všech sil "Skákal pes přes
oves". Okruh přátel Váš zájem a výstřednost doby zcela určitě ocení !!!!
Až budete v pokročilejším věku s jistou dávkou sentimentality následně
vzpomínat nad hromádkou ohmataných a notně vybledlých tisků, které
budou připomínat nepodařený akvarel, bude situace stejně dojemná a
úsměvná, jako dnešní, poněkud konfrontační téma, které se společně s
pravidelností měsíčních cyklů pravidelně na tomto místě opakuje. Proč?
"Starý jezevec" Erik
  • 0

#10 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 leden 2011 - 20:27:56

Já nechápu, jak někdo může přijít o kamaráda jenom proto, že dotyčný kamarád se vydal jinou cestou ve fotografii. To není jiných témat ke společnému sdílení? Jiných společných hodnot? Dost slabý základ pro přátelství. V takovém případě bych nemluvil o dotyčném jako kamarádovi, ale o známém. Kámošů je vždycky škoda, známých může mít člověk mraky. Sorry za OT.

Jejda, tak to je ten průser psaného textu. Vždy jinak pochopen. To byla nadsázka. :roll:
Myšleno, že už není dotyčný v okruhu temnokomorníků ale jinak je to stále opravdový kamarád a klidně koukám na jeho výtvory v digitalizaci a klidně jdeme spolu na pivko a pixely nás nemůžou rozházet ani rozdělit. :)
  • 0

#11 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 30 leden 2011 - 10:20:02

Digi mám, blbiny na to fotím, razantně mě vzrůstá počet zvětšovatelných fotek/film...... Jsem ve stavu, že vím, že na něco je prostě filmu škoda.........


Vystihls to opravdu velice pěkně.Nebýt DSLR tak bych se nestal temnokomorníkem.Zjednodušeně.kdybych neměl EOS 400D nezačal bych fotit na yashicu a na pentax67.Tenkrát jsem zjistil,že mě baví fotit,ale nebaví mě výsledky z digitálu.
Oslovil mě film,focení stroji ketré mají pouze ostření čas a clonu,vyvolávání a zvětšování a to i přes to,že mě to zabere víc času než přehrkat fotky do PC.
třeba ten kamarád neměl pouze čas,nebo možnosti.Přece jen vyrobit tmu atd.je taky dost práce :)
  • 0

#12 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 30 leden 2011 - 11:52:32

Jo takový pohled na komoru sem už taky zažil u kamaráda. Je to takové to opuštění uprostřed práce... roztoky v miskách... a pryč, bez návratu. Kamaráda sem nezatratil, neztratil a navíc mi "pujčil" Magnifax 4 (a pračku na papíry, chemii, váhy) se slovy, že až ho bude potřebovat, tak že si ho vezme zpátky. No a teď když je u mne na navštěvě, tak se přeptá zda ho používám a posledně mi udělal i vizitu v temné komoře a byl spokojen, když viděl že funguje.
  • 0

#13 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 30 leden 2011 - 13:02:56

Rád bych dodal, že pixely škodí nejen duši, ale i tělu. Zkuste schroupat pár čipů a perforace trávicího ústrojí na sebe nedá čekat. Pijte stříbro a maximálně zmodráte, no a ? Stříbro prostě miluju, ikdyž předním varuju (viz vedle) A surrealismus, to nedělám já, to vono nějak přichází samo......
  • 0

#14 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 30 leden 2011 - 13:34:09

Váš kamarád byl možná marketingově uloven, ale vy jste mě ideově ulovili. Po mejdlíčku jsem si kdysi pořídil Nikona, po vašem zmanipulování jsem se dostal k Praktice, pak Flexaretě, P Sixu a teď nemyslím na nic jinýho než na krabici s měchem.

Proč jste mi to udělali?!
  • 0

#15 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 leden 2011 - 13:52:04

Našel si sám sebe ogaro, našel si co si v kútku duše hledal!!!
  • 0

#16 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 leden 2011 - 14:22:21

a teď nemyslím na nic jinýho než na krabici s měchem.
Proč jste mi to udělali?!

fajn, kup si akordeón a na příštím srazu něco zahraješ :-)
  • 0

#17 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 30 leden 2011 - 16:51:10

Váš kamarád byl možná marketingově uloven, ale vy jste mě ideově ulovili. Po mejdlíčku jsem si kdysi pořídil Nikona, po vašem zmanipulování jsem se dostal k Praktice, pak Flexaretě, P Sixu a teď nemyslím na nic jinýho než na krabici s měchem.

Proč jste mi to udělali?!

Nebraň se a podlehni. :-) :lol: :D
  • 0

#18 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 30 leden 2011 - 16:55:11

Našel si sám sebe ogaro, našel si co si v kútku duše hledal!!!


To zní úplně jako bych slyšel faráře :-)
  • 0

#19 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 31 leden 2011 - 13:09:30

Já nechápu, jak někdo může přijít o kamaráda jenom proto, že dotyčný kamarád se vydal jinou cestou ve fotografii. To není jiných témat ke společnému sdílení? Jiných společných hodnot? Dost slabý základ pro přátelství. V takovém případě bych nemluvil o dotyčném jako kamarádovi, ale o známém. Kámošů je vždycky škoda, známých může mít člověk mraky. Sorry za OT.

Jejda, tak to je ten průser psaného textu. Vždy jinak pochopen. To byla nadsázka. :D
Myšleno, že už není dotyčný v okruhu temnokomorníků ale jinak je to stále opravdový kamarád a klidně koukám na jeho výtvory v digitalizaci a klidně jdeme spolu na pivko a pixely nás nemůžou rozházet ani rozdělit. :D


Tož to je jiná. Já už se polekal, že to psal nějaký bigotní stříbromilec :D
Už jsem měl strach, že ideologická policie vyhmátne brzo i mě :) Kdyby někdo viděl, co dělám s negativama, tak by na příštím temném expresu musel Hektor přejet mě :)
  • 0

#20 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 31 leden 2011 - 13:30:42

Já už se polekal, že to psal nějaký bigotní stříbromilec :)


Těch je tady, pane kolego ,naštěstí stále ještě dost i po mocném odlivu staré gardy do hrdého osamocení, směrem na svůj velmi vyhraněný web,plni silného znechucení z otravného intošského puchu,linoucího se z některých obyvatel hlavního města zeměkoule - Prahy.
Ale nevěšme hlavu přátelé bigotních extází,je zde s námi stále onen čistý muž víry stříbrné,hrdina s modrou kůží,který neváhal příjmat do svého těla stříbro nejen kalíšky,ale v rámci vrcholného sebeobětování pro temnokomornický lid - i nitrožilně ! Ano je to Kraken,člověk z prostého lidu,moravský Kršna,studnice selského rozumu a rozetínač gordických uzlů.
  • 0

#21 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 31 leden 2011 - 13:56:34

Ale nevěšme hlavu přátelé bigotních extází,je zde s námi stále onen čistý muž víry stříbrné,hrdina s modrou kůží,který neváhal příjmat do svého těla stříbro nejen kalíšky,ale v rámci vrcholného sebeobětování pro temnokomornický lid - i nitrožilně ! Ano je to Kraken,člověk z prostého lidu,moravský Kršna,studnice selského rozumu a rozetínač gordických uzlů.


No jo, ale když tenhle náš hlídač ideové čistoty káže stříbro boží tak lidově, aby to pochopila i moje prababička, která nedržela fotoaparát nikdy v ruce. A kukuč teho jeho avatára, co připomíná pana Vajíčko z reklamní znělky staré ČST, rozesmál už i moje děti.
Já si krakena vždycky představoval jako zrůdného olbřímího hlavonožce z temných chladných hlubin oceánu, který svými chapadly stáhne pod hladinu celý trojstěžník jako nic.
Tak a včil mě před hněvem politruka neochrání ani fakt, že jsem předloni užíval koloidní stříbro po lžičkách :)
  • 0

#22 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 14:06:54

...plni silného znechucení z otravného intošského puchu,linoucího se z některých obyvatel hlavního města zeměkoule - Prahy.

můžeš mi to prosím přeložit? ď
  • 0

#23 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 31 leden 2011 - 14:45:51

...plni silného znechucení z otravného intošského puchu,linoucího se z některých obyvatel hlavního města zeměkoule - Prahy.

můžeš mi to prosím přeložit? ď


v praze je blaze :) :) :D
  • 0

#24 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 14:49:55

Jirinole, to nebylo, doufám, na nás. A jestli za mnou přijde agent očuchávač intelektuálna, tak u mě nepochodí. A jestli se tu počítají stavy, tak hlásím, že jsem tu a nikam neodcházím.
  • 0

#25 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 18:21:37

Jirinole, to nebylo, doufám, na nás. A jestli za mnou přijde agent očuchávač intelektuálna, tak u mě nepochodí. A jestli se tu počítají stavy, tak hlásím, že jsem tu a nikam neodcházím.


zeptal jsem se jasně na část věty, které nerozumím, nic víc, nic míň. Netuším, na koho to je, když už vůbec nevím, co to vlastně je.

stejně jako vůbec nerozumím, tomu, co je míněno pod přízviskem "agent očuchávač intelektuálna" a podobně.

prostě spoustě věcí přestávám jaksi rozumět, nějakým nejasným náznakům.... tohle mi vždy vadilo a vadí. sorry.
  • 0

#26 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 31 leden 2011 - 18:51:56

prostě spoustě věcí přestávám jaksi rozumět, nějakým nejasným náznakům.... tohle mi vždy vadilo a vadí. sorry.


Veřejně prohlašuji,že jste tím nebyl míněn Vy,ať je to řečeno jasně a bez náznaků,to bych si nedovolil,jednak jsem Vašim dlužníkem a po druhé by jste mně určitě přepral ! :wink:
V tom mém rádo-by básnickém výronu,jest skrytá jemná ironie,prdí mně totiž,že tzv. "stará garda" více nebojovala za svou věc i za to,co zde vybudovali,celkem rychle vše opustili,včetně svých řekněme obdivovatelů tady na TK a založili si takový truc-web,jen pro pozvané-vyvolené. Ostatně kolego Jirinole,byl jste tam pozván ?
  • 0

#27 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 leden 2011 - 19:06:15

Tak to vypadá, že vůni stříbra přebila vůně stříbrňáků???
  • 0

#28 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 19:38:21

Veřejně prohlašuji,že jste tím nebyl míněn Vy,ať je to řečeno jasně a bez náznaků,to bych si nedovolil,jednak jsem Vašim dlužníkem a po druhé by jste mně určitě přepral ! :wink:
V tom mém rádo-by básnickém výronu,jest skrytá jemná ironie,prdí mně totiž,že tzv. "stará garda" více nebojovala za svou věc i za to,co zde vybudovali,celkem rychle vše opustili,včetně svých řekněme obdivovatelů tady na TK a založili si takový truc-web,jen pro pozvané-vyvolené. Ostatně kolego Jirinole,byl jste tam pozván ?


Kolego Sokolíku, mám trochu rozpačitý dojem, že nevím, co na tohle mám odpovědět. Nerozumím tomu. Na jedné straně vás "prdí" to, že tzv. "stará garda" více nebojovala za svou věc i za to,co zde vybudovali,celkem rychle vše opustili, na druhou stranu mluvíte o obdivovatelích a jejich truc-webu.

Nejsem zastáncem komentářů na účet někoho, komu nepohlédnu v tom okamžiku do očí, obecně nějak nerad pomluvy a témata typu JPP.
Jemná ironie může být čitelná, ale taky z ní může zavánět něco jiného.

Co o sobě vzájemně víme? co komukoli z nás zde dává právo ukazovat na druhého prstem?
Humor je jedna věc a je fajn, pokud je sdílený účastníky rozhovoru, špína naprosto něco jiného. Jemnou ironii si mohu dovolit vůči tomu, kdo je v obraze o mém způsobu vyjadřování, ale zejména jen vůči tomu, kdo je na příjmu a může okamžitě reagovat.

O tom, co je respekt, úcta, tolerance, bylo napsáno mnoho... a taky o přímém opaku těchto významů. Já raději to první. Nemám právo vysmívat se někomu, koho neznám, a s odkazem na "jemnou ironii" hanit něco, o čem vím prd.

p.s.
ostatně, kolego Sokolíku, na jakékoli pozvání veřejné, na které chci veřejně odpovědět, tak učiním. O svém soukromí - kam neveřejná pozvání patří - komunikuji rovněž v soukromí. Do svého soukromí mě každý nepozve - je to jeho právo. A totéž právo ctím i já.
  • 0

#29 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 31 leden 2011 - 19:41:40

Ještě chvíli přátelé a přestanu se otcům zakladatelům divit, že odešli. :wink:
  • 0

#30 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 31 leden 2011 - 19:50:28

http://www.temnakomora.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2

doporučuji především čl.4

moderátor

  • 0

#31 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 19:52:11

Jirinole, to nebylo, doufám, na nás. A jestli za mnou přijde agent očuchávač intelektuálna, tak u mě nepochodí. A jestli se tu počítají stavy, tak hlásím, že jsem tu a nikam neodcházím.


zeptal jsem se jasně na část věty, které nerozumím, nic víc, nic míň. Netuším, na koho to je, když už vůbec nevím, co to vlastně je.

stejně jako vůbec nerozumím, tomu, co je míněno pod přízviskem "agent očuchávač intelektuálna" a podobně.

prostě spoustě věcí přestávám jaksi rozumět, nějakým nejasným náznakům.... tohle mi vždy vadilo a vadí. sorry.


Jasně, nedá se, než souhlasit, už taky trochu blbnu a básním :wink: Jde o to, že se od TK odtrhla partička (nic novýho pod sluncem), a odešla na nový stránky "Jen pro zvané". To se stává. Osobně mi to přijde proti smyslu TK coby místa setkávání lidí co pracujou klasicky, nostalgicky oprašujou foťák po dědovi, chtějí si zkusit původní řemeslo, prodat foťák z půdy a kdovíco ještě. Takže NA PLNOU HUBU : Tím, že se před světem schováme, propagaci klasických postupů moc nepomůžeme ! A hrát si na tajný spolky, z toho jsem jaksi vyrost. Umění a výtvarno ze mě nevychází (ověřeno), tak se snažím o koukatelný fotky z výletů, nazvětšovaný systémem "komunální minilab", prostě hobby.
Jo a o postmoderně vím jen to, že s modernizací pošt fakt nemám nic společnýho.
  • 0

#32 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 31 leden 2011 - 20:00:49

Tak Vy si myslíte,že je to typu JPP ? To se ovšem moc mýlíte a buďte rád,že nevíte o tom víc,pak by jste nejen pochopil co jsem tím chtěl říci a odpustil by jste si ještě rád chytrystiky ,že o tom vím prd,pohledy z očí do očí a podobný plky na téma o charakteru - to se sice hezky posouchá a já jsem rád,že se stavíte do role novodobého Mirka Dušína,ale to nemění nic na situaci ,kterou nedá se nic dělat,netvoří Váš pohled na věc,stejně jako můj.
Je klika,že tady ještě zůstal Kraken,má tenhle web rád a poznal jsem ho hloubš,protože si píšeme a můžu řict,že je to opravdu fajn kluk,kterého moc mrzí,co se tady stalo...
  • 0

#33 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 31 leden 2011 - 20:07:23

:D Já bych to tady trošku vrátil k podstatě-Používám Pentax K20D jako výborný,i když trošku dražší expozimetr v kombinaci s Mamčou Erbé,sem tam s ním něco "pocvakám" abych viděl jak to bude "asi" vypadat,no a potom jej odložím,nasadím Mamču a mám to tam... :wink: Kdysi na to byl dobrý Polaroid-dnes trošku drahá věc! Finále je ale fotka na barytu,v tom mám jasno cca do smrti :D Tedy-pravděpodobně...No po osmadvaceti letech v komoře se dá říci že-určitě! :)
  • 0

#34 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 31 leden 2011 - 20:28:55

po osmadvaceti letech v komoře :wink:

Já před 28lety tak možná cucal cívku od tatíkového orwa...strašně to pomáhalo na první zoubky :)
  • 0

#35 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 22:13:07

...že tzv. "stará garda" více nebojovala za svou věc i za to,co zde vybudovali,celkem rychle vše opustili,včetně svých řekněme obdivovatelů tady na TK a založili si takový truc-web,jen pro pozvané-vyvolené. Ostatně kolego Jirinole,byl jste tam pozván ?


kolego Sokolíku, ten boj tu dle mého vlastního pozorování probíhal podstatnou část roku 2009 a 2010, a jistou událostí z prosince 2010 byl prohrán. To se stává. Střed vizí, střet koncepcí. Lidi přicházejí a odcházejí, proč cítit hořkost. Něco starého nepřestává existovat, a něco nového vzniká. Teď je na nové gardě, nebo na lidech, kteří mají vizi a vůli zvednou rukavici a s TK něco udělat, povznést ji jinam ... a ta stará garda na "truc webu", jak tomu říkáte, možná přijde s něčím novým...

ani APUG nebyl pro všechny, pár lidí se odtrhlo a vzniklo FADU. Je to vývoj a je to lidské. Podstatné je, aby se tyhle věci řešily s pochopením, a úctou k druhé straně, netřeba cítit hořkost.
  • 0

#36 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 31 leden 2011 - 22:24:02

Páni kolegové, prosím o respektování pravidel,
nehádejme se a neprskejme si na monitory, nebo vás rozsadím

a tady to promažu :-)

  • 0

#37 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 22:33:32

Páni kolegové, prosím o respektování pravidel,
nehádejme se a neprskejme si na monitory, nebo vás rozsadím

a tady to promažu :-)


vaňúrku :)
  • 0

#38 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 31 leden 2011 - 22:43:21

Páni kolegové, prosím o respektování pravidel,
nehádejme se a neprskejme si na monitory, nebo vás rozsadím

a tady to promažu :-)


vaňúrku :)


:) Nikdo neprská, vždyť je to vlastně fajn mít dva weby o klasické fotografii. Nerozděloval bych to na mi a oni. Vždyť na nás nezapomněli a mají v odkazech směrovku na TK. Že by i z druhé strany byla přístupnost a uveden odkaz směr Hradec?
  • 0

#39 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 31 leden 2011 - 22:47:55

Nojgi, ogaři nahoře na sebe prskajú jak kocúři s prašivinou a já na dva weby nenarážím, však ať sú klidně aj tři :-)
  • 0

#40 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 31 leden 2011 - 22:56:37

Jo a spousta z nás je stále tady na temnekomoře. Proč by tam neměl bejt vodkaz sem?
  • 0

#41 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 23:00:13

Nojgi, ogaři nahoře na sebe prskajú jak kocúři s prašivinou a já na dva weby nenarážím, však ať sú klidně aj tři :-)


bingo vaňúrku, aji to se može stát... :)
  • 0

#42 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 31 leden 2011 - 23:02:37

Před pětadvaceti lety by nás všecky pozavírali za rozvracení režimu :-)
  • 0

#43 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 31 leden 2011 - 23:28:23

Jo a spousta z nás je stále tady na temnekomoře. Proč by tam neměl bejt vodkaz sem?


Právě, že měl a to je dobře.

Nojgi, ogaři nahoře na sebe prskajú jak kocúři s prašivinou a já na dva weby nenarážím, však ať sú klidně aj tři Smile


P.S. Až budou všude jen weby o klasické fotografii zavládne ráj na Zemi :-)
  • 0

#44 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 23:40:13

Jo a spousta z nás je stále tady na temnekomoře. Proč by tam neměl bejt vodkaz sem?


Právě, že měl a to je dobře.

Nojgi, ogaři nahoře na sebe prskajú jak kocúři s prašivinou a já na dva weby nenarážím, však ať sú klidně aj tři Smile


P.S. Až budou všude jen weby o klasické fotografii zavládne ráj na Zemi :-)


A to by byla nuda.
  • 0

#45 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 31 leden 2011 - 23:48:15

Sakryš, vy jste se zas rozplkali. Člověk si dá pivko a když se vrátí co všechno se nedočte. Stejnak za všechno můžou digitalisti... :-)
  • 0

#46 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 23:59:29

co pivko, já dal dneska tř půlky "vína"
  • 0

#47 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 únor 2011 - 00:00:04

Dobrou noc ogaři, stejně Vás mám rád....jen se tu nesežerte!!!
  • 0

#48 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 únor 2011 - 08:52:24

Může někdo napsat jméno toho tajemného web-u o kterém se tu mluví? Nebo to již vědí všichni kromě mne?
  • 0

#49 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 únor 2011 - 09:29:21

Jasně jsem si všiml, jak čučení do pixelů- monitoru zvyšuje konfliktnost.
Jedinec X pročítá fórum, kdy pixely odírají svými hranami oční pozadí. Sedí nehnutě oči směřují na zhruba jedno místo, digitální proud zla, DPZ ovlivňuje jemné a citlivé oční pozadí temnokomorníkovo v jednom místě. V případě že délka fóra dosáhne kritické délky K, vidění zhrubne a začíná vytvářet v prostoru mezi řádky žlučovité duchy Ž. Počet Ž se geometricky zvedne příspěvkem jedince Y, který nevědomky pronese dvojznačnou větu v bodě K.

Následně dojde k uklidnění, neb citlivý temnokomorník odvrátí svůj zrak od DPZ a tedy dojde k přerušení proudu Ž.
V některých případech může docházet k recidivě X, nebo rozmnožení pixelové nemoci, pokud přátelé X+, nebo Y+ dosáhli v obdobném čase bodu K.

Řešení- svítit si do očí červenou baterkou, případně pročítat kolizní fora jen s jedním otevřeným okem, tudíž omezit K na K/2.

Dobrá teorie diskuzních krizí na TK ne?
  • 0

#50 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 1 únor 2011 - 11:12:45

Může někdo napsat jméno toho tajemného web-u o kterém se tu mluví? Nebo to již vědí všichni kromě mne?


Je to www.classicart.cz

Taky ten web není vo klasický fotografii, ale jsou to normálně komerční stránky, který jsem dělal kvůli tomu, že chci otevřít ateliér. Což stále odkládám, takže jsou to nakonec stránky nekomerční. A jako bonus jsem pro svý kámoše zprovoznil fórum. A protože se tam píše i sprostě, normálně od srdce, tak je neveřejný. A taky nemá žádný blbý pravidla, protože má zcela optimalizovanou vlastnickou strukturu. Co chci smažu a je to.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních