Přejít na obsah


Fotka

Akt


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#101 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 22 duben 2018 - 08:37:25

Stěžejní pro fakové focení je vzájemná důvěra. Měli byste se víc poznat. Pak budeš spíš "vědět" co si vlastně slečna představuje, co má ráda, jak se vnímá atp. Pak si prohlédni/prohlédněte fotky Miroslava Stibora a Miroslava Háka x Jana Saudka. Jsou to etalony "skrývačů" x "odhalovače". Nemyslím tím na plagiátorství ale jakousi slabikářovou ukázku "estetizace" ženského těla světlem vs "okázalá" naturalita.
  • 0

#102 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 22 duben 2018 - 08:44:00

... stěžejní pro TAKOVÉ...
To se mi "fake" povedlo. ;)
... navazuji:
Pak může slečna říct k jakému břehu se spíš blíží.
Na závěr, i když budu kamenován, pro nezkušeného fotografa je v této disciplíně opravdu užitečný digitál, na kterém se učí za pochodu... Může být, že za dvě, tři sezení to začne klapat. Pak se dá přejít na analog.
  • 0

#103 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 22 duben 2018 - 12:04:49

Díky ta tip, Kime! Něco takového jsem asi potřeboval.

 

Samozřejmě se slečnou se už nějaký čas známe, jinak by mi na něco takového asi ani nekývla. Počítá se s tím, že si prohlédne různé náměty a uvidí, co jí bude bližší. No a digitál mám pochopitelně taky, o tom jsem už taky přemýšlel, ale asi jsem se ještě úplně nerozhodl. Hlavně proto, že nejsem zvyklý digitál ovládat a přijde mi, že nastavení digitálu podle mých mi trvá dvakrát déle, než nastavení analogu. V létě jsem zkoušel fotit peřej s dlouhým časem, analogem mi to zabralo tak tři minuty i s výměnou filtru a postavením stativu, s digitálem jsem laboroval asi čtvrt hodiny. První polovina obrázků mi vyšla čistě bíla :D


  • 0

#104 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 22 duben 2018 - 12:48:28

15 minut nastavovat fotak po preexpozici
.
to uz rovnou ty akty, tam se hodi kdyz je expozice na p...
  • 1

#105 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 22 duben 2018 - 17:19:35

Hele nech si toho,jo?! :D Když to nemůže mít jednoduchý, otočný volič času a clonový kroužek na objektivu a všechno je na čudlících, které jsem nikdy nepoužil, tak to chvíli trvá. Já na digitál obvykle nefotím, tak to neznám :)


  • 0

#106 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 22 duben 2018 - 18:49:11

Soda,jak čtu tvůj příběh,než se rozmyslíš  ^_^ tak ona taky a bude po kozách  :D


  • 0

#107 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 22 duben 2018 - 21:49:12

Vy jste mi tu ale urejpaní :D Ale nikam se nespěchá, máme na to celé léto. Ten návrh jsem dostal včera, tak jsem se hned zeptal. Stejně to můžeme prodiskutovat nejdřív za týden :)


  • 0

#108 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 22 duben 2018 - 22:54:55

Ja bych se hlavne pokusil se nepredposrat ze vsech kdy nafocenych slavnych aktu, ale vzal fotak a hledal v tom konkretnim prostredi, co me zaujme.
Zajiste to nemusi dopadnout nejlepe ale par fajn fotek z toho vzejde s pravdepodobnosti docela vysokou.

A opravdu bych tohle jel na digital - jednak to ze clovek hned vidi jako to +/- vypada je fakt vyhoda, ale hlavne damy maji uplne jine videni sveho tela a to co mi treba rpijde jako krasny a nepodstatny faldik je slecnou oznaceno za "spek" a odsoudi to fotku do trash binu. Coz je taky fajn se dozvedet uz v prubehu foceni.
  • 0

#109 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 23 duben 2018 - 06:58:29

Vy jste mi tu ale urejpaní :D Ale nikam se nespěchá, máme na to celé léto.

raději spěchej,  dokud  se  neopálí,  pak bys ji musel naučit opalování alias pražačky na Šírave (celou zahrabat  a nechat  na sluníčko trčet jen  bílá místa po plavkách)


  • 1

#110 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 23 duben 2018 - 06:59:02

Na temny radit aby to jel na digital,to sem nemusel vůbec psát a jít na digi server.


  • 0

#111 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 23 duben 2018 - 07:56:03

...
A opravdu bych tohle jel na digital - jednak to ze clovek hned vidi jako to +/- vypada je fakt vyhoda, ale hlavne damy maji uplne jine videni sveho tela a to co mi treba rpijde jako krasny a nepodstatny faldik je slecnou oznaceno za "spek" a odsoudi to fotku do trash binu. Coz je taky fajn se dozvedet uz v prubehu foceni.

Nic proti proti odporucaniam, co s nahatou babaou ...

 

Len ma irituje to presvedcenie digitalistov citujem: "clovek hned vidi jako to +/- vypada" ... No nevidi. Na malom LSD-cku figu vidis, s urcitostou viem, ze na nom nevies posudit ani kompoziciu, ani vysledne farby, kontrast, ci "gamu".
A potom, ked fotis 15obr*s-1, chcem vidiet, ako to stale kontrolujes :D
Iba tak zaparm.

Mne radili, aby som zacal nahu babu napred kreslit. A zacal napred tou najmenej erotickou castou tela. No ale uz mam vyse 50 a tento krok mozem spolahlivo preskocit.

Co ale nesmiem zabudnut v tomto veku - nasadit si okuliare. A vtedy to pride. Moja manzelka uz na akt nie je vobec vhodnym objektom. Nie ze by oskaredela, to nie. Stale ju milujem rovnako, ako ked sme sa prvy krat stretli. To iba gravitacia mnohe veci postavila mimo tento typ pohladu na zenke telo.
No a vhodny objekt tohto fotografovania mi povie "ujo" ...
To ja mam radsej stromy.Cim su starsie, tym su fotogenetickejsie. Nie su neposedne, nie je im zima/teplo, nepyrim sa pri tom ...


  • 6

#112 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 23 duben 2018 - 09:55:47

Na stará kolena  nemám problém s  focením  aktů  mladých, štíhlých koček,   což se mi  v mládí  nedařilo.  

Dokonce  ty kočky,  pokud jsem již znaven,   ke mě  ochotně přilehnou na divan a  nechají se pohladit. 

Jedna  černá a jedna mourovatá. 


  • 3

#113 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 23 duben 2018 - 15:58:18

Rataj s tym, ze sama sa vudi inak, bez ju budes vidiet Ty. Clovek uz tak nejako podvedome pristupuje k zrkadlu tak, aby sa videl z toho krajsieho uhla. Preto ju nefot pri zrkadle, aby Ti nestruhala pozy, v ktorych sa ona vidi dobre.
Dalej, zeny maju bod G v usiach, takze vela komunikuj, hovor jej, co si predstavujes na vyslednej fotke a preco jej kazes pozovat tak.
Vsimaj si pozicie ruk najma pri foteni zboku, aby to nebolo o tom, ze kdesi z prsa alebo zo zadku jej trcia prsty, vsimaj si svetlo a tiene, nech jej to nedeformuje prsia, brucho, boky....
Casto pre efektny vysledok treba modelku usmernit do neprirodzenej pozicie. Moje modelky zvacsa odchadzali z atelieru so svalovicou.

A bud uprimny. Pokojne sa aj priznaj, ak sa ostychas, mozes byt len prijemne prekvapeny, ako bude baba reagovat, ak chce fotky. Drzim palce.
  • 0

#114 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 23 duben 2018 - 16:13:48

Je dokázaný že všechny ženy bod G nemají.


  • 0

#115 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 23 duben 2018 - 16:38:33

Je dokázaný že všechny ženy bod G nemají.


Kto to dokazal? A kto bol oponent? xi xi xi
  • 0

#116 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 duben 2018 - 19:53:55

já bych začal snímky v prádle

no co "potřebuju si vyzkoušet světla"

klidně v koupelně, úpravy vlasů, líčení, svlé-oblé kání

děvče si ozkouší atmosféru

pak už bude (te) oba smělejší

-

před lety jsem měl řadu měsíců v obýváku sadu čtyř blesků a pozadí a mačkal každého, kdo se dal, byla to zajímavá zkušenost a jedno je jisté, že každé další fotografování s jedním objektem to šlo oběma líp

akty jsem dělal jen těhotné manželčiny a s odstupem času je jich několik ke koukání a to považuju za úspěch

-

jo a vůbec bych se nebránil napodobení nějakého opravdu starého aktu, když je slečna baroknějšího vzhledu, tak proč by v první serii nemohl být takový nějaký "zámecký akt" a dál se uvidí


  • 0

#117 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 14 listopad 2018 - 15:40:44

Ona ví, že je pokusný králík, že jsem nikdy předtím nic podobného nevyfotil a že se to na ní svý způsobem budu učit. Ale zas bych chtěl, aby se za výsledek nemusela stydět (a já taky ne) :D A tak bych rád věděl, jak se podle zkušenějších fotografů fotí takové dobře tvarované modelky? Jasně, nebudeme fotit zítra, je spousta času na přípravu, hodlám si s ní sednout a probrat s ní její představu, abychom se shodli co si vlastně představujeme, ale mě by teď zajímal váš názor. Mám se v takovém případě nějak snažit kamuflovat případné nedostatky a vybírat nějaké pózy, které skryjí zdánlivé nedostatky, nebo to mám prostě nechat a když někde vynikne nějaká oblina, nebo dokonce faldík tak to prostě nechat a počkat na výsledek? Já mám rád přirozenost v tomhle ohledu, na nějaké "abych nevypadala tlustá" bych si asi moc nehrál. Ale zas kdyby to chtěla takhle, tak bych ji asi nechtěl vekslovat do několika různých poloh, než najdu nějakou, která "všechno schová". Nemáte nějaký tip?

 

Abych to tedy shrnul, chtěl bych vědět jaký je váš názor na focení, jak se to dnes říká? plus size? modelek a kdyby měl někdo nějaký námět nebo tip kam se podívat pro inspiraci, tak ocením :)

Mimochodem, připadám si, že to moc řeším a prožívám, ale... no asi chápete :P

 

asi uz je po vsem, ale treba se nekomu hodi nazor :) z mych zkusenosti, jdes na to uplne ze spatne strany.

 

kazda slecna ma jine telo, jine hovani. pokud si vymyslis nejakou pozu, ver mi, ze vetsinou to nebude fungovat. ale samozrejme je to nejaky vyhozi bod, od ktereho se muzes odpichnout, a pozu modyfikovat az budes spokojen. anebo taky vubec ne.

to je strasne komplexni tema. nejde jen o pozu, ale o to, co v dane poze bude videt. neco si vymyslis, a zjistis, ze treba na stehnach se objevi celulitida. 

 

zacal bych tim, ze zjistim, co v ty slecne je hezkeho. zajimaveho. vlasy, oci, prsa, dlane, a soustredil bych se na ty veci, aby byly na prvnim planu.

 

ma hezke oci, tak treba mala hloubka ostrosti, zaostreno na oci, zbytek uz lechce rozmazany.

ma hezke dlane, tak napr. skrizene ruce na prsou, a tesny zaber, od loktu po ramena nebo bradu.

 

akt neni jen tom fotit celou postavu, a resit celkove pozy. to je taky (a v analogove fotografi zvlast) foceni detailu, vyrezu, kontrastnich snimku nebo nasvicenych kontra svetlem.

 

a modelka je jen tretina aktu. druhou tretinou je prostredi, a treti je svetlo. takze neres jen pozu, ale taky KDE ji budes fotit, a jak ji nasvitis nebo pouzijes prirozene svetlo. muze se stat, ze dobrym svetlem a zajimavym prostredim vubec nebudes muset resit pozu, ta vyjde sama. 

 

mne pri foceni HODNE pomahaji i rekvizity. zajimavy klobouk, dluhe rukavice, satek....


  • 0

#118 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 15 listopad 2018 - 11:55:45

Vážení kolegové, s přihlédnutím k věku a tělesné zchátralosti mi nezbývá, než fotit sochy..... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#119 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 15 listopad 2018 - 11:59:22

Vážení kolegové, s přihlédnutím k věku a tělesné zchátralosti mi nezbývá, než fotit sochy..... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

 

 

Pane kolego, i diabetik může prolistovat jídelní lístek, ne? :-P


  • 1

#120 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 17 prosinec 2018 - 10:28:52

Lubajs, to je tak krásně napsáno...Tleskám a den je zase veselejší. A o to jde. Díky...
  • 1

#121 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 prosinec 2018 - 14:02:00

Pane Eriku, aj modelka môže stať atd. ako socha.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních