Přejít na obsah


Fotka

Bronica ETRSi z ebay - je to dobrá nabídka?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2011 - 16:08:48

Zdravím československé temnokomornictvo :lol: .
S focením na film začínám a po dlouhém rozhodování jsem se jako první foťák rozhodl koupit Bronicu ETRSi (tedy první na film, rok fotím s digi). Chvíli už sleduju ebay a narazil jsem na toto http://cgi.ebay.co.u...em=170598763485 . Částka přes 18 tisíc je pro mě dost vysoká, měl jsem v plánu investovat max. deset, ale láká mě množství příslušenství, údajně výborný stav a to, že se jedná o nejnovější verzi všeho příslušenství. Hlavně ten hranol AE-III a PE skla se mi zamlouvají. Mám pocit, že po koupi Broni se záklaďákem za osm tisíc bych po čase dokupoval širokoúhlé nebo tele sklo, platil další poštovné atd... Rád bych se tedy zeptal na názor zdejších Bronikářů: myslíte, že když mi foťák nepřiroste k ruce a rozhodnu se ho po čase prodat v ČR, neprodělám na tom moc? Hlodá ve mě červíček. Kromě "kup teď" tam je i "nejvyšší nabídce", takže mám v plánu nabídnout patnáct tisíc a nechat se překvapit jak to dopadne.

Díky za odpovědi a přeji všem hezký den!
Pavel
  • 0

#2 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 únor 2011 - 16:20:53

zdravim,

mno podla mna sa za taketo peniaze da zohnat aj viac, len to chce cas a ``stastie'' v aukciach. vo vseobecnosti sa o ``buy it now'' hovori, ze cena je kapanek prestrelena. ja napr. som sq-a s kazetou, PS 65/4 a S 150/3.5 kupil asi tak za ~500EUR, nie libier, ale trvalo to dlhsie. s naslednym predajom za rovnaku popripade vyssiu cenu, ak nechces prerobit podla mna mensi problem bude, ale na druhej strane brone su paradne aparaty a ``ja'' nevidim dovod ich predavat, ostava v zbierke :D hehe, mno vidim, ze som neporadil.


zatim
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 únor 2011 - 16:49:43

Já bych do toho šel. Máš tam vše co budeš potřebovat, cena je dobrá (ne výborná) ideální set na to, abys mohl vyrazit fotit pět minut po obdržení balíku...
  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 únor 2011 - 16:51:09

to je 680liber. což je necelých 20fíků. imho za hranicí rozumné ceny, ale to je drtivá většina BIN aukcí, které vydrží déle než půl dne:)

15k je takový vyšší střed, za který bych to koupil s osobním předáním - kdybych chtěl vyhazovat prachy. se štěstím to seženeš komplet za takových 10-12k, ale obrň se trpělivostí a nauč se hledat na ebay, článků na toto téma je mrtě. každopádně se připrav na to, že prodat to za 15k by bylo na delší dobu.
  • 0

#5 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 8 únor 2011 - 17:53:57

Zdravím československé temnokomornictvo :) .
S focením na film začínám a po dlouhém rozhodování jsem se jako první foťák rozhodl koupit Bronicu ETRSi (tedy první na film, rok fotím s digi). Chvíli už sleduju ebay a narazil jsem na toto http://cgi.ebay.co.u...em=170598763485 . Částka přes 18 tisíc je pro mě dost vysoká, měl jsem v plánu investovat max. deset, ale láká mě množství příslušenství, údajně výborný stav a to, že se jedná o nejnovější verzi všeho příslušenství. Hlavně ten hranol AE-III a PE skla se mi zamlouvají. Mám pocit, že po koupi Broni se záklaďákem za osm tisíc bych po čase dokupoval širokoúhlé nebo tele sklo, platil další poštovné atd... Rád bych se tedy zeptal na názor zdejších Bronikářů: myslíte, že když mi foťák nepřiroste k ruce a rozhodnu se ho po čase prodat v ČR, neprodělám na tom moc? Hlodá ve mě červíček. Kromě "kup teď" tam je i "nejvyšší nabídce", takže mám v plánu nabídnout patnáct tisíc a nechat se překvapit jak to dopadne.

Díky za odpovědi a přeji všem hezký den!
Pavel


věděl bych o jedné za 12 K a je v republice a snad už nebude prodaná akorát místo Zenzanonu 150 tam je Zenzanon 100 macro
blíže lubinm(@)seznam(.)cz
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 únor 2011 - 18:15:42

Já tedy nevím, ale neházíte tu všichni cenama s jedničkovým, nebo dvojkovým hranolem? Co si vzpomínám, tak ty trojkový byly dost jinde...
  • 0

#7 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2011 - 19:14:55

Pánové díky za odpovědi. Ten hranol AE-III se zdá být dost promakaný, má i bodové měření, vevnitř displej a taky dioptrickou korekci točítkem, což by se mi hodilo. Tady je odkaz na manuál http://www.cameraman...rism_finder.pdf . Našel jsem ho na ebayi samostatně za pět tisíc. Asi se ten set pokusím koupit, ne za tu plnou cenu jako buy it now, ale nabídnu o něco nižší částku a uvidím.

Jinak myslím že ani buy it now není vždycky k zahození, předevčírem jsem takhle koupil EL-NIKKOR 80/5.6 za 1200 i s poštou :)
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 únor 2011 - 19:17:30

Ten hranol je opravdu povedený, oproti dvojce je to nebetyčný rozdíl...
  • 0

#9 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2011 - 19:30:34

Pavel_P: Zeptal bych se na osobní zkušenost s tímto hranolem, potažmo celou Bronicou - jak rychle se s tím dá pracovat? Neplánuju sice žádnou reportážní práci, ale občas bych si rád vyfotil i nějakou momentku, většinu času bych chtěl fotit z ruky...
  • 0

#10 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 8 únor 2011 - 20:32:55

Já bych do toho šel,vypadá to výborně,cena tak někde-"že celkem jo",Broňu jsem sice nikdy neměl,mám Maminy a také 645-ku,tak to držení je dost podobné,dá se tím dělat i z ruky,ten grip se drží podobně na obou "železech",no taky bude záležet na nejdelším času s konkrétním strojem,aby to ještě bylo ostrý... :) Takže-koupit,fotit-Dobré světlo! :D
  • 0

#11 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 únor 2011 - 21:02:39

Takže, prošlo mi toho rukama vcelku dost, než jsem se ukotvil. U Bronicy 645 však pokaždé velmi vzdychnu, když ji znovu vidím. :) Je malinká, lehounká. Práce s ní mi přišla podobná jako s běžnou 35mm zrcadlovkou, tedy přechod je vcelku rychlý. Z ruky se dá, ale stativ je stativ. Jak se říká stativ je tvůj nejlepší objektiv. Když jsem však šel jen tak na výlet, bylo velmi příjemné vzít sebou jen 50mm objektiv, šachtu a tradá.... Trojkový hranol je takový sofistikovanější, naměřené údaje máš přímo jako číslíčka, dioptrická korekce. Pokud chceš Broňu napořád, tak je určitě nejlepší volbou... Zápory? Je to "jen" 645, ale pořád je to víc než 35x24 :) Trochu zmatečné to je kolem předsklopení zrcátka, ale dá se na to zvyknout. Byl to vlastně takový jediný malicherný důvod, proč jsem ji prodával, ale spíš to bylo o další "holce". Zkus dotyčného o pár liber stáhnout, alespoň tak, aby se ti zaplatilo poštovné a měl jsi z toho lepší pocit. Ještě zkus popřemýšlet, zda by pro tebe za tyto peníze nebyla zajímavou volbou Mamiya 645 pro, je to trochu živější systém. (Ač rozměrově možná trochu bachratější) Doporučuji ti ji vlastně jen kvůli absenci shiftovacího objektivu u Bronicy. Vím, že to je jediná věc, která kamarádovi co ji má už mnoho let chybí..
  • 0

#12 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 únor 2011 - 21:36:56

3pavel: Cena asi nie je najlepšia, súhlasím s názormi, že by sa mala dať kúpiť aj lacnejšie. Treba si dať pozor aj na poštovné, v rámci UK je free, ale mimo sa to predraží. Na druhej strane predávajúci v Uk sú z mojich skúsenosti veľmi seriózny.
  • 0

#13 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 8 únor 2011 - 21:43:49

3pavel: Cena asi nie je najlepšia, súhlasím s názormi, že by sa mala dať kúpiť aj lacnejšie. Treba si dať pozor aj na poštovné, v rámci UK je free, ale mimo sa to predraží. Na druhej strane predávajúci v Uk sú z mojich skúsenosti veľmi seriózny.


Stejná zkušenost, kromě záklaďáku jsem teď poskládal mamiu 645 pro z toho co bylo na ebay.co.uk a zatim nebyl problém s jediným z těch prodejců. I poštovné dobré, někdy se to blížilo poštovnému, které si u nás účtují lidé na aukru.
  • 0

#14 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 únor 2011 - 22:56:44

Díky za názory. Pořád to ve mě hlodá jestli nemám jít do nejbližšího bazaru a koupit si Flexaret za tisícovku a pár filmů k tomu... jenže mám prostě rád ten pocit foťáku u oka :lol: a říkám si že když už prohánět drahé svitky, tak nečím pořádným. Kinofilm mi přijde nepraktický pro zpracování a... prostě mi z toho znovu a znovu vychází nejlíp Bronica :lol: . Přeci jen - poslat dál se to vždycky nějak dá a cena těchhle přístrojů snad už moc klesat nebude. Díky všem za definitivní přesvědčení ke snad správnému kroku, ozvu se pak jak to dopadlo.
  • 0

#15 JLB

JLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 únor 2011 - 23:00:04

Díky za názory. Pořád to ve mě hlodá jestli nemám jít do nejbližšího bazaru a koupit si Flexaret za tisícovku a pár filmů k tomu... jenže mám prostě rád ten pocit foťáku u oka :lol: a říkám si že když už prohánět drahé svitky, tak nečím pořádným. Kinofilm mi přijde nepraktický pro zpracování a... prostě mi z toho znovu a znovu vychází nejlíp Bronica :lol: . Přeci jen - poslat dál se to vždycky nějak dá a cena těchhle přístrojů snad už moc klesat nebude. Díky všem za definitivní přesvědčení ke snad správnému kroku, ozvu se pak jak to dopadlo.

Hlasuju pro Flexu :lol:)
  • 0

#16 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 únor 2011 - 23:24:02

já jsem asi moc namlsaný dobrými nákupy:) bin rozhodně nezatracuju, ale opravdu dobré kaufy za bin bývají velmi rychle pryč - anebo hodně dobře schované

každopádně kuci radí dobře
  • 0

#17 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 9 únor 2011 - 09:09:58

já jsem šťastný majitel Broniky ETRS už léta a patří k mé nejlepší výzbroji - koupil jsem ji za 150,-Eur v základním setu..
Ale pak přišli druhá záda, 50tka sklo, 150tka sklo, grip, hranol II a výsledná cena se vydrápala na 15.000,-
Pokud je tohle suma sumárum za 18 táců, ve stavu, jak to popisuje, tak osobně ji do toho šel, páč máš vystaráno s profi mašinou! A pokud Ti bude vyhovovat, stejně jako mě, 6x4,5 tak nic jiného nevezmeš do ruky - nebude to vůbec třeba!
Mám ETRS vyzkoušeno při -18 stupňích a vůbec všude možně a nedám na ní dopustit!
Souhlasím s názorem Pavla, je to set který za to stojí... Pokud se spokojíš je se základním provedením (tělo+šachta+75sklo+záda) tak ji seženeš jistě o polovinu levněji, ale to ostatní budeš draze časem dokupovat a věř, že budeš!
  • 0

#18 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 únor 2011 - 09:15:36

já jsem šťastný majitel Broniky ETRS už léta a patří k mé nejlepší výzbroji - koupil jsem ji za 150,-Eur v základním setu..
Ale pak přišli druhá záda, 50tka sklo, 150tka sklo, grip, hranol II a výsledná cena se vydrápala na 15.000,-
Pokud je tohle suma sumárum za 18 táců, ve stavu, jak to popisuje, tak osobně ji do toho šel, páč máš vystaráno s profi mašinou! A pokud Ti bude vyhovovat, stejně jako mě, 6x4,5 tak nic jiného nevezmeš do ruky - nebude to vůbec třeba!
Mám ETRS vyzkoušeno při -18 stupňích a vůbec všude možně a nedám na ní dopustit!
Souhlasím s názorem Pavla, je to set který za to stojí... Pokud se spokojíš je se základním provedením (tělo+šachta+75sklo+záda) tak ji seženeš jistě o polovinu levněji, ale to ostatní budeš draze časem dokupovat a věř, že budeš!

Správně, Bronika je nesmrtelná teta. Ale stejně bych vzal čtverec, tedy SQ-a. Ta ETRS je taková ješte nedospělá. SQ-a, to už je celý foťák. :lol:
  • 0

#19 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 9 únor 2011 - 09:26:23

já jsem šťastný majitel Broniky ETRS už léta a patří k mé nejlepší výzbroji - koupil jsem ji za 150,-Eur v základním setu..
Ale pak přišli druhá záda, 50tka sklo, 150tka sklo, grip, hranol II a výsledná cena se vydrápala na 15.000,-
Pokud je tohle suma sumárum za 18 táců, ve stavu, jak to popisuje, tak osobně ji do toho šel, páč máš vystaráno s profi mašinou! A pokud Ti bude vyhovovat, stejně jako mě, 6x4,5 tak nic jiného nevezmeš do ruky - nebude to vůbec třeba!
Mám ETRS vyzkoušeno při -18 stupňích a vůbec všude možně a nedám na ní dopustit!
Souhlasím s názorem Pavla, je to set který za to stojí... Pokud se spokojíš je se základním provedením (tělo+šachta+75sklo+záda) tak ji seženeš jistě o polovinu levněji, ale to ostatní budeš draze časem dokupovat a věř, že budeš!


to bych podepsal. pokud máš jasno o formátu (spíše obdélník než čtverec), pak si troufám říci, že je to proti kinofilmu obrovský rozdíl, co do práce v komoře. optika je u bronic vynikající! práce lahodná. já, anžto prevážně dělám VF nepostrádám shift objektiv u SF - ale možná je třeba vzít to v úvahu. já se bez něj na bronice obejdu a mám mašinku, která je malá, kvalitní, pohodlná.
  • 0

#20 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 9 únor 2011 - 10:14:35

:lol: já měl štěstí na starou dobrou Maminu 645-1000s po moc netvořícím důchodci,je tomu už pět let a byla po něm jako nová a se Sekorem 1,9/80mm! :lol: a také jsem časem k tomu "dodělával" širokáč,telata mám dvě-ještě od Miloty z Excelfota,takže to vyjelo také k těm sedmnácti....Zcela souhlasím s kolegy-koupit a fotit,kdyby Ti náhodou "časem" nepasovala-o čemž pochybuju,jsem první zájemce.... :lol:
  • 0

#21 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 9 únor 2011 - 10:32:08

K té neexistenci shiftu pro Bronicu ETRS. On existuje, je to Zenzanon E Super-Angulon PCS 55mm F4.5, to že se nedá sehnat a zaplatit je ale v důsledku stejné, jako by nebyl :lol:
  • 0

#22 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 únor 2011 - 10:36:33

Věděl jsem, že se s tím schneidrem někdo ozve :) Nejenže je nezaplatitelný, ale navíc je i obludně velký :)
  • 0

#23 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 9 únor 2011 - 10:39:27

Já myslel, že temnokomorníci rádi obludně veliké "věci".
  • 0

#24 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 9 únor 2011 - 10:55:54

:lol: Určitě jo,ale také zaplatitelné! :lol:
  • 0

#25 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 17:47:28

Tilt/shift jsem zatím neměl možnost, ale ani potřebu použít, tak snad se bez něj obejdu. Jinak dnes jsem si půjčil Ljubitel 2 po tátovi a šel dofotit prastarý film co tam zůstal založený. S tou minilupou co spíš zavazí než pomáhá to byl strašlivý zápas :(
  • 0

#26 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 únor 2011 - 20:02:46

Mno, ono to je bohužel tak, že jak jednou začneš shiftovat, není cesty zpět. Dřív mi padající baráky, nakloněné stromy nevadily, dnes už to prostě vidět ani fotit nemůžu :)
  • 0

#27 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 únor 2011 - 20:16:57

Pavel ma pravdu, taky mi to driv neprislo nic hrozne, pak jsem fotitl architekturu kardanem...no a..chci shift na pentaxe!! :)
  • 0

#28 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 9 únor 2011 - 20:21:57

:) O jednom bych věděl-Paladix.cz Fr.Krejčík/Skopal/ a je to něco kolem osm až deset,už jsem to sondoval... Vložený obrázek
  • 0

#29 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 20:24:01

Mno, ono to je bohužel tak, že jak jednou začneš shiftovat, není cesty zpět. Dřív mi padající baráky, nakloněné stromy nevadily, dnes už to prostě vidět ani fotit nemůžu 8-)


a to je vono !!! na to je nejlepčí mamča a broňa, co se jmenuje Fuji GX680 ! :) :( :lol: :lol:
  • 0

#30 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 únor 2011 - 20:31:35

pepafotograf: Ja vim, videl jsem to, bohuzel si ted nemuzu dovlit dat za objektiv vic nez za cely fotak se zakladakem :) tak az nekdy....
  • 0

#31 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 únor 2011 - 21:42:55

Jirinol - a nejlepší GX690 je 4x5 kardan :)
  • 0

#32 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 07:33:53

pepafotograf: Ja vim, videl jsem to, bohuzel si ted nemuzu dovlit dat za objektiv vic nez za cely fotak se zakladakem 8-) tak az nekdy....


:) Jasně,chápu-já si dovolil v minulosti "několikrát" a nakonec se sbalila a definitívně odešla! :( Takže pokud máš štastný vztah,tak bych s tím nějakou dobu také počkal! :lol: No má to i své výhody-u mě odešla,já se definitivně "dovybavil" a teď lákám do svých sítí-nejenom model! :lol:
  • 0

#33 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 07:41:43

...No má to i své výhody-u mě odešla,já se definitivně "dovybavil" a teď lákám do svých sítí-nejenom model! :)

Nekaž nám tady studující mládež, která foťák nemá jen za zástěrku k nekalým praktikám.
( I když jediné, na co se je tu povoleno lákat, je sbírka čudlíků. )
  • 0

#34 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 07:58:27

:) Jasně,a těch čudlíků bych měl docela dost,a ta nová co se objevila přišla s čipem na krku,to je přece výzva,že? :(
  • 0

#35 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 10 únor 2011 - 08:21:46

:-) Jasně,a těch čudlíků bych měl docela dost,a ta nová co se objevila přišla s čipem na krku,to je přece výzva,že? 8-)

Jako servat to z ní? :lol:
  • 0

#36 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 08:48:47

:lol: No,to asi až takto ne-spíše ji nenápadně,trpělivě,systematicky donutit,aby se toho vzdala sama a aby ji do roka a do dne na krku visela 35mm SLR :-) Vlastní příklad bude asi nejlepší a ta sbírka těch čudlíků,co se tady všude povaluje kolem by mohla pomoct! 8-) Také by mohlo pomoci,že to už není "mladé ucho"....tedy pardon...
  • 0

#37 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2011 - 21:45:39

Bronica je doma!! Vypadá jako nová a zdá se, že je to bezvadný systém :). Kdybyste někdo řešili dovoz většího balíku z UK za rozumnou cenu, můžu doporučit firmu Dolphi transport, vozí do ČR i SR. 6,1 kg balík za nějakých 800Kč až domů je myslím docela fajn, s Royal mail by to vyšlo asi na dvě tisícovky.

Jedné věci ale nerozumím - pokud foťák není natažený, na matnici je tma. Páčku pro předsklopení zrcadla mám přitom ve vodorovné poloze (vypnuto)... Pokud jsem četl tady na fóru dost pozorně, tak takhle by to mělo být správně třeba u Kieva, ale u Bronicy by měl být na matnici obraz pořád. Nebo ne?
  • 0

#38 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 březen 2011 - 22:51:54

moje bronica etrs má obraz na matnici pouze v nataženém stavu a je to tak běžné
  • 0

#39 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2011 - 22:01:41

Díky, to jsem rád že je to v pořádku.
  • 0

#40 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 30 březen 2011 - 22:06:37

jj, imho protože je závěrka v objektivu, který se natahuje z těla je nutné, aby bylo nataženo a závěrka v objektivu otevřená
  • 0

#41 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 30 březen 2011 - 22:14:51

no a jak se ti s ní pracuje?
  • 0

#42 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2011 - 22:51:02

kdoco: Abych řekl pravdu, ještě jsem nezaložil film. Jen jsem si cvakal naprázdno a seznamoval se, o první snímky se pokusím příští týden. Se 150/3.5 a sluneční clonou vypadá přístroj monumentálně, snad se mi fotografované osoby nebudou bát... Prvotní pocity z Bronicy mám každopádně výborné, trošku fórová mi přijde konstrukce sluneční clony, ale to je detail, tělo i objektivy jsou perfektní. Měl jsem trochu strach, protože jsem před koupí neměl tenhle foťák v ruce (zkoušel jsem si jen Mamiyu Pro TL a ta mi do ruky moc nesedla), ale zdá se že budu VELMI spokojený :-) . Co mi trošku vadí je docela dlouhá minimální vzdálenost zaostření u 150/3.5, na detaily u portrétu to moc není. Na eBayi jsem viděl nějaké mezikroužky za ceny kolem 60, což je docela pálka...

Ještě bych se rád zeptal, zda je v pořádku skladovat foťák natažený, jestli mu to nemůže škodit.
  • 0

#43 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 30 březen 2011 - 23:07:26

no, pocitově to rád nemám... ale někdy nějak neni zbytí. asi se s tim u toho aparátu počítá.

jinak myslím a doufám že budeš skutečně nadmíru spokojen. dlouhodobě tvrdím, že je to jeden z nej strojků na trhu. optika perfektní! ja ty detaily mod nedělám tak jsem na limit nenarazil, ale asi to může mrzet. ale jak snadno se s tim ostří...

tak hlavně ať slouží!
  • 0

#44 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 31 březen 2011 - 09:54:56

Co mi trošku vadí je docela dlouhá minimální vzdálenost zaostření u 150/3.5, na detaily u portrétu to moc není. Na eBayi jsem viděl nějaké mezikroužky za ceny kolem 60, což je docela pálka...


Protože jsem pupkatý fotr docela se mi osvědčilo fotit ze stativu, zpočátku jsem měl dost fotek špatně zaostřených, protože jsem v předklonu zaostřil a pak jak jsem se narovnal a exponoval tak jsem foťák opřený o břicho posunul o nějakých 30 cm dopředu a rázem místo zaostření na oko jsem měl zaostřeno daleko za ucho :D

mezikroužek je fajn věc ja za svůj dal necelou tisícovku.
  • 0

#45 3pavel

3pavel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2011 - 22:01:23

Orwell: To je zákeřné :) . Zatím mi sice rozostření tímto způsobem nehrozí, ale dost možná že brzy bude ;)

Kdoco: Dík, budu fotit jak o život!
  • 0

#46 vafo

vafo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 duben 2011 - 05:57:30

Dobrý den nabízím k té Bronice motorový převíječ nebo výměnu za ten bez motoru + doplatek jestli máte zájem tak se ozvěte.František.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních