Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé výstavy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
509 odpovědí na toto téma

#351 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 17 prosinec 2018 - 11:29:07

Za chvíli se určitě někdo vyjádří tak, že "sem chodí lidi, kteří si už vybrali, tak sem netahej digitál." To je pravda, taky sem chodím proto, že mě klasická fotografie baví víc, nicméně digi neodsuzuju, sám ho používám, na některé věci je naopak neocenitelný. Fotit dnes svatbu, maturák nebo podobné věci na film je sebevražda. Pokud potřebuju mít jistotu výsledku nebo je nezbytné mít výstup okamžitě, sáhnu po dslr. Jinak vše ostatní na film, pokud mě netlačí čas a výsledek je určen jen pro mě (tzn. když to podělám, je to jen můj problém).

 

Tyhle hejty vůči digitálům a vůbec veškeré vyhrocené diskuse film vs. digi jen povedou k tomu, že uživatelé filmových přístrojů budou považováni za uzavřený spolek podivínů. Chceme-li rozšiřovat své řady a tím udržovat film při životě, není toto dobrá cesta. Vezměte si nějakého mladého fotografa amatéra, co chce po několika letech užívání digi vyzkoušet něco nového (jako třeba já, co jsem nezažil cestu film -> digi -> film, protože moje dospívání probíhalo už v digitálním věku). Najde si největší fórum věnované klasickému procesu a co uvidí? "Digi je hnus a ďáblův vynález," "Ti, co fotí na digitál, jsou cvakači, bezmozci a chtějí mít bezpracný výsledek." No asi si řekne, že do takového spolku rozhodně patřit nechce.


  • 0

#352 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 prosinec 2018 - 13:52:22

Pentaxista: Já si samozřejmě pamatuji jaký byl kdysi chleba i rohlíky, jak byl dobrý kabanos i špekáčky, jak vypadaly a souložily tehdejší děvčata.

Také si moc dobře pamatuji jaké svině byli komunisti a v čem jsme žili. Také si moc dobře pamatuji, že v obchodech nic nebylo a masy lidí nebyly

masírovány reklamou, tak jako dnes, ale stranou, jejíž heslem bylo, se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak. Takže já si na dnešní "dobu"

nestěžuji. Mám penzi, mám kde spát, mám co do huby, mám tři foťáky na film, mám dva digi foťáky, mám malinké autko, mám kolo i kolběžku. Tak

na co bych si měl sakra ztěžovat. Pokud má člověk trochu zdravého rozumu, tak může být imunní i proti globálnímu marketingu i proti "našim"

nenažraným politikům. Já si nestěžuji... :mrgreen:

A také musím dát za pravdu Qulckovi. Když jsem náhodou někdo zabrousí a narazí na komentáře podobného typu jako od EK i jiných, tak si opravdu

musí myslet, že jsme tu nějaká prapodivná sekta, pro které je vyslovení slova "digitál" důvod ke zvracení...  :mrgreen:


  • 0

#353 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 prosinec 2018 - 13:58:21

Qulck, poklona, to je aj môj názor. Ja som začínal, keď ešte digital bol v plienkach, teda pre mňa je film filmom, ale na robotu? v dnešnej dobe fotiť napr. svadbu na film by bol zabijak. A to nehovorím o film verzus video. Pre seba robím takmer výhradne na film, všetko, aj film, pre zárobok video či digi.


  • 0

#354 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 17 prosinec 2018 - 14:34:08

Ne že bych komouše obhajoval, nadělali se mi potíží nepočítaně, ale jen proto že jsem byl aktivní blbec s Vondrou, Uhlem, Havlem... Bože byl to omyl, no. Ale za komoušů se člověk mohl skrýt daleko líp než dnes. Vodhákovat svých osm hodin a pak vypadnout kamkoli do hospůdky, do lesů, fotit, natáčet, nikdo si tě ani nevšiml, pokud jsi nebyl Chátra 77 apod. Být dnes "schovaný" je iluze, dnešní CCCP přesídlená do brusele má už jiné udělátka. To každý za chvíli pozná sám na sobě, pokud má ještě dojem že je schovaný:)) . Ale nechci tu to víc zasírat, admin ať to klidně smázne, ale ta mantra o komouších je už trapná a vyčpělá. Byť to svině byli a jsou tuplem v bruseli i dnes.


  • 0

#355 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 prosinec 2018 - 15:40:41

Já už to zde také nechci zasírat a tak už jen pár slov  :mrgreen:. Mě osobně nevadí přítomnost "velkého bratra". Já nemám důvod se před nikým schovávat

a tak mi všudypřítomné kamery pranic nevadí. Neseru lidem na zápraží, nekradu, neničím cizí majetek, neznásilňuji, prostě jen dodržuji zákony (i když si o nich

můžu myslet cokoli) a tak nechť si mě sleduje kdo chce, je mi to šumafuck... :mrgreen:

PS. Nevím co je mantra o komouších, ale vyčpělé trapné to jistě není. O těch rudých zločincích by se mělo mluvit každý den a ne to pravdoláskařsky zametat

pod koberec a dělat, že se nikdy nic nestalo...

.


  • 2

#356 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 17 prosinec 2018 - 16:28:16

Vážení kolegové fotografové! Koukám že se nám to malinko naklonilo jiným směrem ty fotografické výstavy,pojďme se vrátit v klidu tohoto předvánočního času a toho komerčního shonu-právě k té zajímavé výstavě Jaromír Funke,avantgardní fotograf....

V tomto adventním čase by to mohl být zajímavý tip na výlet,kdy naopak místo útoku na márkety,éšopy,atd. by zájemci o klasickou,černobílou fotografii mohli spatřit něco-co by mohlo,neříkám že všem dá,ale mohlo by jim dát- klid a pokoj jejich fotografické duši! Do Olomouce je ode všad dobré spojení,třeba se hodně kolegů na výstavě seznámí osobně,otupí návzájem ostří a zjistí-že to bylo moc fajn a že je potřeba takových to výstavních počinů v dnešní době více! DOBRÉ SVĚTLO VŠEM!


  • 0

#357 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 17 prosinec 2018 - 16:44:10

Komouši z před třiceti lety ti vadí, ultrakomouši dnes ne:)) Chtělo by to pročistit závěrku:)))


  • 0

#358 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 prosinec 2018 - 16:52:26

Omlouvám se všem fotografickým kolegům, napříč všemi fotícími systémy za to, že jsem  v reakci na kolegu Ericha vyvolal tuto

nepatřičnou diskuzi...

 

pepafotograf - Jablůnka: Jezdívám dosti často přes tuto obec do Huslenek a nebo do Lidečka. Pokud by jste měl zájem, tak bychom

někde v Jabůnce mohli dáti kafíčko a pokec... :-P


  • 0

#359 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 17 prosinec 2018 - 17:34:55

Funke mne nějak míjí... nebo spíš já jeho .... ale Martinčeka v Uherském Brodě, doufám, stihneme


  • 0

#360 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 18 prosinec 2018 - 19:36:13

MUZEUM města Ústí nad labem. Fotografický ateliér H. Eckert
Eckert-ma.jpg
Výstava, kterou můžete navštívit od 12. 10. 2018 až do konce roku 2018 prezentuje reprodukce historických fotografií ze sbírky Archivu hl. města Prahy, které pocházejí z dílny zakladatele významného pražského ateliéru „H. Eckert“ Jindřicha Eckerta a jeho nástupců v letech 1863–1926. Jeho fotografie jsou známé široké veřejnosti z kalendářů, knih a časopisu a jsou dodnes používány jako ilustrace či při rekonstrukci historických objektů.  Na fotografiích jsou zachycené nejen malebné pohledy, ale i chátrající budovy určené k asanaci. Na výstavě můžete vidět zvětšeniny vyrobené z digitálních kopií původních skleněných negativů (o velikosti 30 × 40 cm nebo 24 × 30 cm), které jsou v archivní sbírce uloženy. Je ukázána především výjimečná kvalita snímků a rozmanitost námětů.

  • 0

#361 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 27 prosinec 2018 - 19:12:41

Výstava se stopami TK_:

 

Dobrý den, pane/paní, ....

tímto bychom Vás chtěli pozvat na akci pořádanou Správou KRNAP.

Název: Fotografie v Krkonoších
Datum: 03.01.2019 18:00
Text: Krkonoše jako inspirace autorů, pro které je fotografování základním výrazovým prostředkem. Výstava představuje snímky, které hory nejenom dokumentují, ale také ukazují vztah autorů k tomuto pohoří. Na výstavě můžete zhlédnout jak fotografie, zhotovené klasicky v temné komoře, tak i ty, které vznikly za použití soudobých metod obrazového záznamu. Snímky představené na této výstavě vznikly během plenérů, které byly součástí Bienále horské fotografie v Jelení Hoře – fotosoutěže pořádané Jelenohorským kulturním centrem (JCK).

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 3. ledna 2019 od 18 hodin.

Výstava je otevřena od 3. ledna do 28. února 2019 každé úterý od 15 do 17 hodin, jindy po domluvě.

Kontakt: KCEV Krtek | 499 456 119 nebo 732 864 239 | krtek@krnap.cz
Místo/oblast: Vrchlabí, KCEV Krtek / Střední Krkonoše
Kategorie: KCEV Krtek Vrchlabí

Přiložený soubor (y)


  • 0

#362 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 57

Publikováno 27 prosinec 2018 - 20:14:15

Nechápu proč fotit svatbu nebo maturák na film je sebevražda,dělali jsme to tak a bylo to normální.Dřív nás sledovala stb a dnes je to zas zkorumpovaná policie,která má díky kamerám,mobilům atd větší možnosti než měla stb.Po 89 se převlíkly kabáty a jelo se dál a nikomu se nic nestalo.


  • 0

#363 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 27 prosinec 2018 - 21:38:39

Výstava se stopami TK:
 
Dobrý den, pane/paní, ....
tímto bychom Vás chtěli pozvat na akci pořádanou Správou KRNAP.
Název: Fotografie v KrkonošíchDatum: 03.01.2019 18:00Text: Krkonoše jako inspirace autorů, pro které je fotografování základním výrazovým prostředkem. Výstava představuje snímky, které hory nejenom dokumentují, ale také ukazují vztah autorů k tomuto pohoří. Na výstavě můžete zhlédnout jak fotografie, zhotovené klasicky v temné komoře, tak i ty, které vznikly za použití soudobých metod obrazového záznamu. Snímky představené na této výstavě vznikly během plenérů, které byly součástí Bienále horské fotografie v Jelení Hoře – fotosoutěže pořádané Jelenohorským kulturním centrem (JCK).
Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 3. ledna 2019 od 18 hodin.
Výstava je otevřena od 3. ledna do 28. února 2019 každé úterý od 15 do 17 hodin, jindy po domluvě.Kontakt: KCEV Krtek | 499 456 119 nebo 732 864 239 | krtek@krnap.czMísto/oblast: Vrchlabí, KCEV Krtek / Střední KrkonošeKategorie: KCEV Krtek Vrchlabí

Tohle mi nedelejte, ve Vrchlabi budu zrovna jenom do 2. 1. :-(
  • 0

#364 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 29 prosinec 2018 - 17:51:36

Funke mne nějak míjí... nebo spíš já jeho .... ale Martinčeka v Uherském Brodě, doufám, stihneme

... a včera jsme tam byli a Martinčeka shlédli...

Hezké, hezké... technicky už (dnes - on by to pan Martinček taky dnes uměl technicky dokonaleji) trochu překonané (ostrost, kontrast,...), ale nenahraditelné. Liptov už takový není. Rád bych takovou krajinu a světlo uměl najít .. a vidět. (Kdysi jsme courali kolem Osturni, ... pro mne trochu podobná krajina). Chyběly mi letopočty u fotek.

Publikace k výstavě bohužel žádná (ostatně... při vstupném 20,- buďme rádi za výstavu samotnou...). Knihy nesehnatelné. Někdy dávno jsem měl v prackách Chválu vody, moc mne tehdy nebrala. Dnes? Nevím.

 

Teď nám ještě vrtá v hlavě Heckel v Plzni - do 27.1.2019:

https://www.zcm.cz/p...em-heckel-100-3

Snad někdy o víkendu, vlakem, na otočku (7 hodin ve vlaku - pravděpodobně déle, než na výstavě :))

 

... a Vrchlabí? Asi nezvládneme.


  • 0

#365 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 prosinec 2018 - 08:59:42

Nechápu proč fotit svatbu nebo maturák na film je sebevražda,dělali jsme to tak a bylo to normální.Dřív nás sledovala stb a dnes je to zas zkorumpovaná policie,která má díky kamerám,mobilům atd větší možnosti než měla stb.Po 89 se převlíkly kabáty a jelo se dál a nikomu se nic nestalo.

Lubosi, to preto, koľko je s tým roboty, asi som už spohodlnel. Samozrejme aj ja som to robil na film, svadba, spočiatku jeden-dva farebné zvitky na oficiálne veci a potom čb podľa potreby, neskôr štyri, maximálne päť farebných kinofilmov, stužkovú tak 5-6 farebných filmov, dať vyvolať, urobiť po jednej fotke, dať mladým, aby si to pozreli a napísali, koľko fotiek chcú, vyrobiť zbytok fotiek, rozdeliť, rozdať, zinkasovať ... .

A na digi? nafotiť, teoreticky je to jedno koľko, prekontrolovať, upraviť, v prípade potreby vadné zábery vyhodiť, aspoň ja som to robil, (počul som, že niektorí tiež fotografi a aj filmári to nerobili, strata času a záberu! videl som svadbu, kde človek zabudol vypnúť kameru, s ktorou behal po schodoch a tak, a zábery tam samozrejme ostali) napáliť na CD, DVD 2-3 krát odovzdať, v prípade stužkovej napáliť potrebný počet CD odovzdať jednému a zinkasovať.

Pohodlné, nie? Ináč je svadby robím dodnes na film, aj keď sa to niektorým nepozdáva, ale to len v rodine, keď nie som akože hlavný fotograf. A ako "hlavný fotograf" to už nerobím, hi, hi ,hi


  • 0

#366 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 prosinec 2018 - 09:02:12

Ospravedlňujem sa, ale asi sme trošku odbočili, tak sorry.


  • 0

#367 Daz

Daz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationČeskéBudějovice
Reputace: 15

Publikováno 6 leden 2019 - 21:12:33

Západočeské muzeum v Plzni brzy otevře retrospektivní výstavu ke stému výročí narození Viléma Heckela: http://www.zcm.cz/vy...ilem-heckel-100

 

Skvělá výstava, Heckel byl opravdu mistr. Některé horské fotky ve velkých rozměrech, člověka úplně vtáhnou, je skoro cítit ten chlad hor. Výstava je do konce ledna ;)


  • 0

#368 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 6 leden 2019 - 22:09:44

jen do 27.1.


  • 0

#369 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 6 leden 2019 - 22:16:21

No snad se na ni tentokrat dostanu. Mam Plzen docela z ruky.
  • 0

#370 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 8 leden 2019 - 13:45:53

Na Aktuálně mají přehled 40 očekávaných výstav roku: https://magazin.aktu...c1609e083f8a2d/

Zdá se, že se můžeme těšit na dost akcí, které se přímo či nepřímo týkají analogové fotografie :-)


  • 0

#371 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 8 leden 2019 - 17:34:44

Píšu si do kalendáře. Děkuji.
  • 0

#372 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 leden 2019 - 18:03:26

 

Funke mne nějak míjí... nebo spíš já jeho .... ale Martinčeka v Uherském Brodě, doufám, stihneme

... a včera jsme tam byli a Martinčeka shlédli...

Hezké, hezké... technicky už (dnes - on by to pan Marinček taky dnes umělltechnicky dokonaleji) trochu překonané (ostrost, kontrast,...), ale nenahraditelné. Liptov už takový není. Rád bych takovou krajinu a světlo uměl najít .. a vidět. (Kdysi jsme courali kolem Osturni, ... pro mne trochu podobná krajina). Chyběly mi letopočty u fotek.

Publikace k výstavě bohužel žádná (ostatně... při vstupném 20,- buďme rádi za výstavu samotnou...). Knihy nesehnatelné. Někdy dávno jsem měl v prackách Chválu vody, moc mne tehdy nebrala. Dnes? Nevím.

 

Dnes jsem se konečně dostal na Martinčeka do Brodu,fotografie báječné,spousty legendárních snímků co člověk zná jen z reprodukcí,mě osobně se ta technická stránka u jeho prací velmi líbí,je tam takový ten soulad se zobrazovanou realitou,je to oproštěné od laciných efektů,ostatně jak jsme u Martinčeka zvyklí.Při pohledu na ty fotky člověk úplně cítí tu dobu,ten soulad člověka s krajinou,kdy se nejezdilo do krajiny rekreovat,ale kdy se v ní natvrdo žilo a pracovalo po celé generace.Tohle je už svět,který nenávratně odešel...Při pohledu na tyto snímky člověk absolutně zapomene a doslova neřeší techniku,jestli to mistr fotil na šest-šest,nebo kino,nebo šest devět,jestli používal jemnozrnnou,makovou,nebo takovou vodu-mistr prostě jen a jen tvořil a dlouhá desetiletí! To že to fotil Rolleiflexem s Tesarem a později Hasselbladem je fuk,on tohle neřešil a dával do těch fotek jen to co chtěl,formu a hlavně obsah...Šťastný to člověk!


  • 0

#373 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 11 leden 2019 - 13:18:47

Šťastný....? Svým způsobem... ale nevím, jesti to tak vnímal. Možná únik před... Zaznamenal jsi na výstavě v jeho životopisu, jak si s ním život "pohrával"?


  • 0

#374 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 11 leden 2019 - 17:05:45

Životopis M.Martinčeka je notoricky známý,pamatuji si i přesně,jak jsme na IVF měli předmět dějiny fotografie,kde se člověk toho hodně dozvěděl.Je to 30let nazpátek,žádný gůgl,žádný počítač,jen lektor a skripta.Možná právě proto že si s ním osud tak krutě zahrál,nerezignoval a naopak-dal se do práce.On vlastně "začal" tvořit až skoro v padesáti letech,zato každý den brzo ráno chodil do hory jak říkal...Šťastný člověk-tím jsem myslel to,že se věnoval jen svým tématům,nelaboroval pořád jestli tenhle film,nebo ta která vývojka,tohle ho určitě nezajímalo! Jeho zajímal obraz jako takový a byl zcela jistě i pod vlivem své druhé ženy Ester Šimerové-Martinčekové,vynikající malířky a prvním kritikem jeho prací.To že se soustředil na "svou fotografii" přinesl velké dílo,které postrádá vnější efektnost,jde rovnou k věci a přináší nenapodobitelnou výpověď.Martinček fotografoval v době,kdy už tento starý svět byl nezadržitelně na odchodu,přesto se mu to podařilo.Toto se podaří málo autorům,jen osobnostem mimořádných kvalit jak lidských,tak tvůrčích! Možná že to bylo i jeho těžkým osudem,možná jinými okolnostmi,v každém případě-kostky byly vrženy a jemu padly "dobrá čísla"! Může mě jen mrzet,že jsem se s autorem nesetkal osobně,byli samozřejmě jiní fotografové-dnes už klasici,se kterými jsem měl tu čest,např.Jindřich Brok,Martinček ale mezi nimi nebyl...


  • 1

#375 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 11 leden 2019 - 18:29:55

Nejsme všichni notorici... pro mne tam byly novinky :)

Co mne mrzí... velmi ... že jsem se nestihnul potkat s tchánem. Milíč Blahout. Vědecký pracovník, horolezec, fotograf v Tatrách... znal se mj. s Martinčekem, znal s Heckelem (a mnoha dalším)i ... toho jedeme "očumovat" do Plzně zítra.

Mj. se v rodině traduje, dnes již asi neověřitelná, informace, že pan Blahout měl jet s (možná místo něj?) Heckelem a spol. na Huascarán... nejel... ale "dohnala" ho jiná tragická smrt v horách o 8 let později ...

https://www.bakovnj....ch-75-let.html 

Zbyly po něm knihy, fotografický archiv (dnes v Austrálii).. a rupicapra rupicapra tatrica, marmota marmota tatrica a zavřené Belanské Tatry:)


  • 0

#376 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 12 leden 2019 - 00:10:38

Možná ten odkaz ještě jednou, někde se stala chybka a nešel mi otevřít.

https://www.bakovnj....ych-75-let.html


  • 0

#377 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 12 leden 2019 - 09:34:14

Díky za připomínku a odkaz na skvělého člověka.
  • 0

#378 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 13 leden 2019 - 14:06:04

Na pokraji smrti nudou (mnoho hodin vsedě ve vlacích - vstávat v půl páte, večer v jedenáct jsme se vrátili),

na pokraji smrti zoufalstvím (z bezohledných spolucestujících),

na pokraji smrti závistí (nikdy nebudu tak dobrý :)),

ale

stálo to za to :)

A když to srovnám s tím výletem na Kokořín.... bylo to lepší :)

 

Heckel .... čirý zážitek z fotografie

a malý výstavní katalog k tomu

 

I když několik jeho knížek máme, doplnění dalších je nutné :)...neboť ... nečekaný rodinný bonus... při prohlídce dokumentárního filmu,který na výstavě běží, manželka překvapením vyvýskla "to je táta" ... horolezec v Tatrách na Heckelově fotce :). Tu fotku jsme neznali.. Mj. je v knize Lidé, země, čas, jak jsme na místě zjistili, neboť k dispozici je tam mj. i řada Heckelových knih k prohlédnutí.

  P.S. Trochu (jen nepatrně) mi dnes zkazilo náladu zjištění, že je v Plzni i výstava krajinomalby, o níž jsme nevěděli: Z akademie do přírody. Podoby krajinomalby ve střední Evropě 1860–1890 https://goout.net/cs...0/kemhc/ uawdi/


  • 0

#379 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 15 leden 2019 - 10:00:34

Tomuhle se říká "láska k fotografii",myslím že tohle je pěkný příklad! Také jsem absolvoval nesčetně výstav přes republiku,tenkrát ještě českosovenskou...Takové cesty by měli absolvovat všichni temnokomorníci a vážní zájemci o toto médium,na výstavách je možno se dost naučit,podchytit,žel těch výstav klasické fotografie je u nás poskrovnu,ale jsou! DOBRÉ SVĚTLO!


  • 0

#380 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 15 leden 2019 - 10:03:15

Chybička se vloudila-samozřejmě že jsem chtěl napsat Československou! To "L"mi právě chybí u toho rozdělení! :-P :-P :-P


  • 0

#381 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 15 leden 2019 - 10:18:01

Keby som bol potomok linie Sovakovcov, bol by som pysny :)


  • 0

#382 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 leden 2019 - 11:34:27

Zaštrachali jsme v domácím archivu: historie "Poslední hory" ve zkratce.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#383 Dany

Dany

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 únor 2019 - 20:48:24

Ahoj Všem,
 
Rád bych Vás pozval na svou výstavu "15 let Jizerkami s velkým formátem" pozvánka viz níže.

V%C3%BDstava-3_1000.jpg


  • 3

#384 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 4 únor 2019 - 07:51:00

Děkuji za pozvání. Píšu do kalendáře. Najdu si čas a rád přijedu.
  • 0

#385 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 4 únor 2019 - 19:39:11

Dany:

Tak to nás moc mrzí... ale Hejnice nezvládneme.

Nebudeš vystavovat někde blíž Moravě?


  • 0

#386 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 4 únor 2019 - 20:45:57

Dany, diky za tip, snad zvladnu i vernisaz ;-)
  • 0

#387 Dany

Dany

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 únor 2019 - 08:43:51

Dany:

Tak to nás moc mrzí... ale Hejnice nezvládneme.

Nebudeš vystavovat někde blíž Moravě?

 

Klidně ale neznám tam výstavní prostory a takže bych potřeboval nějaký support od místních ;)


  • 0

#388 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 5 únor 2019 - 13:44:37

Dany: šup do Svitav :):

https://www.fabrikas.../m-15-kontakty/


  • 0

#389 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 10 únor 2019 - 11:06:07

Vzpomínky na velehory v černobílé fotografii Jana Červinky 7. 2. – 31. 3. 2019

Muzeum Šumperk (Rytířský sál)

http://www.muzeum-su...nky-na-velehory

 

mj. Heckelův "spolulezec"

http://jancervinka.net/


  • 0

#390 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 17 únor 2019 - 10:59:28

Vzpomínky na velehory v černobílé fotografii Jana Červinky 7. 2. – 31. 3. 2019

Muzeum Šumperk (Rytířský sál)

http://www.muzeum-su...nky-na-velehory

 

mj. Heckelův "spolulezec"

http://jancervinka.net/

 

Včera jsme se tam zastavili. Narváno nebylo - kvůli nám odemykali sály.:)

Asi 60 fotek velkých formátů.

Něco hezké samo o sobě, něco spíše svou unikátní dokumentární hodnotou....


  • 0

#391 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 18 únor 2019 - 09:43:14

Taky jsem se tam včera zastavil, dojmy mám velmi podobné (odemykání sálů). Na paralelní výstavě Retrogaming bylo přeci jenom živěji. Alespoň jsme měli klid na pohlížení.

Co mě ale hodně zklamalo bylo nasvícení fotek - z celkového počtu jich bylo jakž-takž nasvícených asi 20, zbytek fotografií splýval s odrazy nás samotných a okolí.


  • 0

#392 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 18 únor 2019 - 11:53:40

Jo - nasvícení a lesky = problém mnoha fotovýstav.

Ve své návštěvní knize mám tyto připomínky také (a to mám v rámech antireflexní skla...). Osvětlení jsem ovlinit nemohl nikdy... je dáno prostorem a nastavením.

A jen na okraj - když měl Kamarád svou výstavu na Staroměstské radnici, byli jsme tam 2 týdny po otevření, shodou okolností tam byl také - chodil po výstavě, lezl po štaflích, kroutil bodovky a nadával, jak je to "z.u.v.né" osvětlení


  • 0

#393 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 18 únor 2019 - 13:13:23

:-D nikdy to není ideální. Ale v tom Šumperku mě to přišlo opravdu mizerné - hlavně nechápu, proč tam mají nasvícenou jenom asi 1/5 rámů a zbytek nic.


  • 0

#394 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 24 březen 2019 - 19:57:04

Myslím, že by to nemuselo být špatné. :cool:

https://www.ngprague...asa-fotografie/


  • 0

#395 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 březen 2019 - 23:41:23

400 ASA mohu doporučit. Rozlohou není výstava nic moc, ale provedení a snímky rozhodně zaujaly. Mile mě překvapily knihy k nahlédnutí, kterých tam bylo celkem vela, některé ještě nevydané. 


  • 0

#396 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 26 březen 2019 - 00:31:30

400asa je dobré vidět
Bývají i komentované prohlídky
Imho je ale na výstavě nejlepší video, ne fotky
Což by člověk u fotovýstavy nečekal
  • 0

#397 Dalis

Dalis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk
Reputace: 86

Publikováno 26 březen 2019 - 07:05:51

Pro ty co to měli na západ daleko, tak Heckel se stěhuje do východních držav.

Z pozvánky na vernisáž:

...V loňském roce, při příležitosti stého výročí jeho narození, se Západočeské muzeum v Plzni rozhodlo toto výročí oslavit skutečně velkolepě. Společně s Vilémovou dcerou Helenou připravilo výstavu, která zmapovala celý jeho život a především samozřejmě jeho obrovské fotografické dílo. Výstava byla symbolicky nazvaná „Vilém Heckel 100“.

 

A letos, tedy o rok později, se nám podařilo velkou část výstavy přesunout do Kopřivnice. V Lašském muzeu ji najdete rozdělenou do třech tematických celků. Začínat budeme horami, které si budete moci prohlédnout od 2. do 28. dubna. Na to navážeme od 30. dubna do 26. května fotografiemi z průmyslové výroby a celou výstavu pak ukončíme cyklem krajinářských snímků (od 28. května do 23. června). Kopřivnická výstava, navazuje na tu plzeňskou i svým názvem – bude se jmenovat „Vilém Heckel 100+1“.

 

Milí přátelé, pokud tedy máte rádi krásné fotografie a zároveň se rádi necháváte okouzlit romantikou a dobrodružstvím, zveme Vás na vernisáž výstavy, která se uskuteční v úterý 2. dubna 2019 v 17 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici...


  • 1

#398 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 26 březen 2019 - 10:23:06

To je bezva zpráva, akorát že to mají časově rozdělené na tři části, takže pro přespolní trochu těžší všechno shlédnout. Ale chápu, je to hodně fotografií a výstavní prostory tam asi nejsou největší.


  • 0

#399 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 14 duben 2019 - 15:32:43

V  Uherském Brodě byla zahájena výstava fotografií Antonína Kostky,fotografa který přes 40 let fotografuje své téma,a tou je krajina u Vlárského průsmyku kde autor trvale i žije.Už jen to,že autor fotografuje jedno téma takovou dobu zasluhuje obzvláště v dnešní zrychlené době uznání.Pro autora je toto téma tak nosné,že neustále nachází na místech které dokonale zná nové a nové tvůrčí podněty,na některá místa se vrací neustále a snaží se podchytit podstatu tohoto místa,kraje,regionu a přenést to na barytový papír.Je známo,že A.Kostka se za motivem často vydává v noci,aby byl na místě připraven "až to příjde",v tomto je hodně podobný Martinu Martinčekovi,který také stoupal do hory ve tři ráno...Kolikrát se samozřejmě stane,že nepřinese domů nic co by stálo za to,takový už je ale úděl fotografa krajináře,kde nezbývá nic jiného,než tam jít znovu a znovu. Antonín Kostka už dávno neřeší jestli to má fotografovat na ten nebo onen film,zvětšovat to na ten který papír,je to autor který má dávná desetiletí jasno a používá takové technické prostředky-filmy,papíry,lázně,které se mohou zdát některým "fotografům" až nedůstojné je jen vyslovit,aby nebyli označeni za blbce,natož je používat...Tohle už Kostka dávno neřeší,má to dávno rozlousknuté.Myslím,že autor který má za sebou přes osmdesát úspěšných autorských výstav doma i v zahraničí a jehož práce kolují v soukromých sbírkách doma i ve světě,může hodně "dát" některým začínajícím i tzv.pokročilým autorům třeba jen tím,že uvedenou výstavu navštíví! Tohle jsou fotografie,které divák musí shlédnou osobně,z očí do očí,snažit se rozlousknout podstatu jeho tvorby,jít pod kůži! Jeho fotografie jsou natolik důstojné,že je nedůstojné je dávat do kyberprostoru.Tohle se prostě musí vidět naživo! Tohle nejsou nahodilé cvaky mladého kinostředoformátového poblouzněnce zvětšujícího vše i s veškerým smetím jak obrazového,tak myšlenkového,tohle je zralá tvorba zralého muže zasloužícího si aby jeho práce vidělo hodně lidí,ta velká pokora k tématu kterým se desetiletí zabývá si zaslouží obrovský obdiv,tohle je autor u kterého člověk už vůbec neřeší "na co a s čím" to dělá,ale zde prostě už jen a jen hraje dobře sladěný a emocemi nabitý symfonický orchestr,a to není v dnešní době sakra málo! Naopak...Sám mám v plánu výstavu znovu navštívit! DOBRÉ SVĚTLO!


  • 1

#400 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 14 duben 2019 - 17:07:02

V  Uherském Brodě byla zahájena výstava fotografií Antonína Kostky,fotografa který přes 40 let fotografuje své téma,a tou je krajina u Vlárského průsmyku kde autor trvale i žije.Už jen to,že autor fotografuje jedno téma takovou dobu zasluhuje obzvláště v dnešní zrychlené době uznání.Pro autora je toto téma tak nosné,že neustále nachází na místech které dokonale zná nové a nové tvůrčí podněty,na některá místa se vrací neustále a snaží se podchytit podstatu tohoto místa,kraje,regionu a přenést to na barytový papír.Je známo,že A.Kostka se za motivem často vydává v noci,aby byl na místě připraven "až to příjde",v tomto je hodně podobný Martinu Martinčekovi,který také stoupal do hory ve tři ráno...Kolikrát se samozřejmě stane,že nepřinese domů nic co by stálo za to,takový už je ale úděl fotografa krajináře,kde nezbývá nic jiného,než tam jít znovu a znovu. Antonín Kostka už dávno neřeší jestli to má fotografovat na ten nebo onen film,zvětšovat to na ten který papír,je to autor který má dávná desetiletí jasno a používá takové technické prostředky-filmy,papíry,lázně,které se mohou zdát některým "fotografům" až nedůstojné je jen vyslovit,aby nebyli označeni za blbce,natož je používat...Tohle už Kostka dávno neřeší,má to dávno rozlousknuté.Myslím,že autor který má za sebou přes osmdesát úspěšných autorských výstav doma i v zahraničí a jehož práce kolují v soukromých sbírkách doma i ve světě,může hodně "dát" některým začínajícím i tzv.pokročilým autorům třeba jen tím,že uvedenou výstavu navštíví! Tohle jsou fotografie,které divák musí shlédnou osobně,z očí do očí,snažit se rozlousknout podstatu jeho tvorby,jít pod kůži! Jeho fotografie jsou natolik důstojné,že je nedůstojné je dávat do kyberprostoru.Tohle se prostě musí vidět naživo! Tohle nejsou nahodilé cvaky mladého kinostředoformátového poblouzněnce zvětšujícího vše i s veškerým smetím jak obrazového,tak myšlenkového,tohle je zralá tvorba zralého muže zasloužícího si aby jeho práce vidělo hodně lidí,ta velká pokora k tématu kterým se desetiletí zabývá si zaslouží obrovský obdiv,tohle je autor u kterého člověk už vůbec neřeší "na co a s čím" to dělá,ale zde prostě už jen a jen hraje dobře sladěný a emocemi nabitý symfonický orchestr,a to není v dnešní době sakra málo! Naopak...Sám mám v plánu výstavu znovu navštívit! DOBRÉ SVĚTLO!

A kde?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních