Přejít na obsah


Fotka

Pozadí pro čb fotografii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 flashmxfreak

flashmxfreak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2011 - 15:10:24

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli už někdo řešil vybavení pozadím pro čb fotografii. Zařizuji si doma malé studio.
Co byste doporučili?
Viděl bych to na bílé, šedé a černé pozadí.
Asi bych začal šedým.
Máte nějaká tip, kde to za rozumnou cenu pořídít?
Šířku si představuji kolem 3,5 metrů.
Držák pozadí (s nastavitelnou šíří) už mám.

Pozn. Zhruba před rokem jsem koupil pozadí z netkané textílie. Nebyl jsem s tím spokoje a dal jsem to pryč. Pozadí dělalo odlesky a lámalo se, byly tam přehyby, které byly na fotografii vidět.

Díky
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 únor 2011 - 15:41:20

nejlepší (když pomineme profi plastové) volbou jsou asi papíráky např od fomei nebo walimexu
přes ně jde navíc přehodit i mušelínovka se vzorem

tak to mám aspoň vymyšlené já...
  • 0

#3 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 25 únor 2011 - 16:13:16

Celkem zalezi jestli chces pozadi i na zem... Pokud ti staci vylozene pozadi a nebude fotit cele postavy, tak by mohlo vyhovovat papirove, stoji asi 1500 za roli... A kdyz se k tomu budes chovat slusne tak chvilku vydrzi...
  • 0

#4 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 únor 2011 - 16:38:15

[quote]Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli už někdo řešil vybavení pozadím pro čb fotografii. Zařizuji si doma malé studio.
Co byste doporučili?
Viděl bych to na bílé, šedé a černé pozadí.
Asi bych začal šedým.
Máte nějaká tip, kde to za rozumnou cenu pořídít?
Šířku si představuji kolem 3,5 metrů.[/quote]Nač do bytu tak široký???To je nesmysl.

Otče, prosimtě nauč se už konečně tam při citování nechávat ten uzavírací tag "[/quote]" dík
  • 0

#5 flashmxfreak

flashmxfreak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2011 - 17:02:41

[quote][quote]Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli už někdo řešil vybavení pozadím pro čb fotografii. Zařizuji si doma malé studio.
Co byste doporučili?
Viděl bych to na bílé, šedé a černé pozadí.
Asi bych začal šedým.
Máte nějaká tip, kde to za rozumnou cenu pořídít?
Šířku si představuji kolem 3,5 metrů.[/quote]Nač do bytu tak široký???To je nesmysl.

Otče, prosimtě nauč se už konečně tam při citování nechávat ten uzavírací tag "[/quote]" dík[/quote]

Chci fotit více postav, navíc mám dostatek prostoru.
  • 0

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 únor 2011 - 17:05:55

[quote][quote][quote]Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli už někdo řešil vybavení pozadím pro čb fotografii. Zařizuji si doma malé studio.
Co byste doporučili?
Viděl bych to na bílé, šedé a černé pozadí.
Asi bych začal šedým.
Máte nějaká tip, kde to za rozumnou cenu pořídít?
Šířku si představuji kolem 3,5 metrů.[/quote]Nač do bytu tak široký???To je nesmysl.

Otče, prosimtě nauč se už konečně tam při citování nechávat ten uzavírací tag "[/quote]" dík[/quote]

Chci fotit více postav, navíc mám dostatek prostoru.[/quote]

Samozřejmě Ti přeju úspěch a připomínám, že budou problémy ve světlech s ohledem na místnost.
  • 0

#7 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 25 únor 2011 - 17:13:21

Jen tak ze zkusenosti... Problem pri foceni postav byva spis s vyskou stropu nez se sirkou mistnosti. A pokud ten prostor mas, tak nevidim duvod proc nemit velke pozadi, cim vetsi tim lepsi :)
  • 0

#8 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 únor 2011 - 17:23:58

No jak myslíte. Uvidíte sami. Jedná se mi o rozložení světla. Čím větší pozadí, tím větší problémy se světlem.
  • 0

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 únor 2011 - 17:33:32

s pozadím neporadím, kdys jsem používal ty netkané textilie s úspěchem, ale musely být mimo hloubku ostrosti, což u skupiny půjde asi jen na velký formát
daly se pozpracovat tak, aby nebyly mačkané
-
kupoval jsem v úterý bílou synkovi na stan do pokojíka a ejhle, mají novinku a sice barvu světle hnědou - sice jen šíři 1,6 ale je to pěkná barva, tak jsem si kousek vzal, může se hodit nějakou podobenku do pasu
  • 0

#10 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 25 únor 2011 - 18:07:00

Řeším podobný problém, všechno nakoupeno přes ebay - zatím mám pozadí zavěšený na zdi, stojan, světlo, deštník a odrazku, další až budou další finance.
To pozadí je obyč. černý bavlněný plátno 3x3 a přijde mi pro mé účely dostatečné. Dá se složit, nezabírá moc místa, a celkem vyšlo na nějakých 40 US http://cgi.ebay.com/...#ht_1961wt_1139
  • 0

#11 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 25 únor 2011 - 18:30:40

Honzo, předně Tě tu vítám, doufám, že se Ti tu s námi bude líbit 8-)
Já s mojú používáme cca 3,5 metru šířoké role různých barev, do držáku pozadí - jako tohle
Vložený obrázek
Fotí se nám na tom dobře :)
  • 0

#12 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 únor 2011 - 18:59:07

vím že tady řešíte "co pověsit" a ne jak pověsit, ale s FK teď pozadí taky řešíme a chtěl bych se zeptat na názor na toto řešení
http://stanislavkola... fotopozadi.jpg
schválně dávám jenom odkaz ať tu
a) není tolik obrázků 8-) nerozhodí to našířku sloupec vlákna
  • 0

#13 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 únor 2011 - 19:55:54

Pokud budete používat jen jedno pozadí, kupte si trojmetrovou pvc trubku na vodoinstalaci. Pokud chcete používat pozadí povícero, rozhodně zakupte závěsný systém, dá se pořídit už kolem dvou tisíc. Vratikolíky vám budou jen pro zlost. Každopádně doporučuji papírové pozadí a nevidím důvod, proč by nemohlo být stále rozvinuté normálně na zemi. Používám ho tak delší dobu a bez problému...
  • 0

#14 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 25 únor 2011 - 23:01:16

Ypresu, řešení to není k zahození, ale budeš se s tím bastlit nevím jak dlouho a nevím na kolik etap, až zjistíš, že to stojí za prd a že hotové řešení tě vyjde na stejné peníze, než které do toho postupně nacpeš.
  • 0

#15 flashmxfreak

flashmxfreak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2011 - 23:53:17

Díky všem za příspěvky chlapi.
Trošku jsem vás mystifikoval s tím výrazem "menší" studio. Svůj prostor si buduji na půdě, kde mám asi 90m2, ale využiji to jen z části.

Mám tento přenosný držák na pozadí (šíře tuším do 4m):
Vložený obrázek
+ je přenosný
- je na jen jedno pozadí
- problém s uchycením, nemám pořádné kolíky
- při širším pozadí se to prověšuje

Zatím to s ním zkusím, ale pro trvalé použití se mi líbí to, co má vanourek. Za kolik se ta "sranda" dá pořídit?
Našel jsem jen variantu na dvě pozadí.

Pak bych na to koupil asi papírové bílé, šedé a textilní černé.
  • 0

#16 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 únor 2011 - 00:02:38

Ypresu, řešení to není k zahození, ale budeš se s tím bastlit nevím jak dlouho a nevím na kolik etap, až zjistíš, že to stojí za prd a že hotové řešení tě vyjde na stejné peníze, než které do toho postupně nacpeš.

jako zatím to tak používám, aspoń do doby než se vyřeší kdo má v kompetenci náš aťas a tudíž ho budeme moct zprovoznit.
ale je s tím nah***o práce a tu roli to fest odrbává bo vedu řetaz přímo trubkou bez krytek.

ale zase; nachystané (včetně kompletního přestěhování) je to za 15minut
a náklady: 5m řetazu (180,-) dva šrouby s matkama(á 3+2kč) a erární pozadí

už aby bylo to nové... 8-)
  • 0

#17 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 únor 2011 - 00:05:36

Zatím to s ním zkusím, ale pro trvalé použití se mi líbí to, co má vanourek. Za kolik se ta "sranda" dá pořídit?
Našel jsem jen variantu na dvě pozadí.

Pak bych na to koupil asi papírové bílé, šedé a textilní černé.

jak jsem říkal taky to momentálně řešíme a zrovna dnes jsem posílal "na štáb" co jsem vykoumal, tak snad nebude vadit když ten mail odcituju...

ahoj jirko, posílám jak jsem onehda slíbil ty držáky na pozadí
čistě informativně, protože dle mého by se to dalo i vyrobit (+ mám ještě vymyšlenou jednu vyráběcí verzi - v příloze, sorry za kvalitu)
hledal jsem to jenom v té nejvíc low-endové kategorii.
ten walimex má podle webu sídlo v Zámrsku a prej dokonce vzorkovku v PCE. Fomei je v HK a možná by se to dalo koupit přes Moška když je jejich zástupce...
http://eshop.fomei.c...aky-pro-4-role/ - tohle by určo šlo vyrobit
http://eshop.fomei.c...1parbrzdaretez/ tohle se mi zdá ale docela drahé
http://eshop.fomei.c...chyceni-pozadi/ tohle by bylo možná ideální, dělá se to i ve verzi pro 4role
http://www.walimex.c...e-set/index.htm je to to předchozí, ale kvůli slevě o 36% levnější


  • 0

#18 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 únor 2011 - 01:54:02

Ypres: Je otazka, jestli nutne potrebujes porad ty pozadi prehazovat (treba kdybys fotil denne deset zakazek na portretovani). My momentalne mame ve rozbity jerab na pozadi (ohnute ty packy co drzi trny..) a kdyz si to za dve minuty hodis na zacatku foceni na stativy, tak pak nemusis nic resit a na konci to zase sbalis. Prikladam obrazek..
K tomu pruvesu pozadi pri vetsi sirce, to se bude stavat u latkoveho, ale pokud si koupis papirove, ktere je na dutince, tak mas po problemech a muzes to jen na kazde strane uchytit na trny...
Vložený obrázek
  • 0

#19 flashmxfreak

flashmxfreak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2011 - 07:16:19

Diky mickael, je to pravda, nejake velke prehazovani behem foceni za tim nevidim jako moc pravdepodobne.
Vyzkousim to s tim papirovym a cas pak ukaze, jestli je potreba to menit.

Ypres: Je otazka, jestli nutne potrebujes porad ty pozadi prehazovat (treba kdybys fotil denne deset zakazek na portretovani). My momentalne mame ve rozbity jerab na pozadi (ohnute ty packy co drzi trny..) a kdyz si to za dve minuty hodis na zacatku foceni na stativy, tak pak nemusis nic resit a na konci to zase sbalis. Prikladam obrazek..
K tomu pruvesu pozadi pri vetsi sirce, to se bude stavat u latkoveho, ale pokud si koupis papirove, ktere je na dutince, tak mas po problemech a muzes to jen na kazde strane uchytit na trny...
Vložený obrázek


  • 0

#20 flashmxfreak

flashmxfreak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2011 - 07:26:58

K tomu pruvesu pozadi pri vetsi sirce, to se bude stavat u latkoveho, ale pokud si koupis papirove, ktere je na dutince, tak mas po problemech a muzes to jen na kazde strane uchytit na trny...


Jeste jsem se zapomnel zeptat, kde sehnat ty"trny", diky
  • 0

#21 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 26 únor 2011 - 08:41:51

Pozor na vlhko (v atelieru, ne z modelky), to se pak prověsí i pozadí namotané na silné lepenkové roli a špatně se namotává zpátky 8-)
  • 0

#22 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2011 - 15:16:26

Mohl bych prodavat na Česko pozadí Colorama 272 cm x 11 m, ale balíček má délku 3 metry a nevím, zda by mohl být zasílány poštou nebo kurýrní služba...
  • 0

#23 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 únor 2011 - 15:25:26

Jeste jsem se zapomnel zeptat, kde sehnat ty"trny", diky

Bud koupis tohle
http://eshop.fomei.c...1parbrzdaretez/

a nebo jak je mozna videt na tom mem obrazku je ta dutinka jen nasunuta na dvou cca 20cm pasovinach (resp. puvodne jsou to stativy na zablesky). A jak poznamenal vanourek, nenechavat to viset, po foceni srulovat a postavit nekde do kouta...
  • 0

#24 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 únor 2011 - 18:18:49

Mohl bych prodavat na Česko pozadí Colorama 272 cm x 11 m, ale balíček má délku 3 metry a nevím, zda by mohl být zasílány poštou nebo kurýrní služba...

Když budeš mít zájemce, tak já to do Česka přivezu autem. Bydlím v Havířově, do Białska to mám asi 30km.
  • 0

#25 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2011 - 19:51:55

Když budeš mít zájemce, tak já to do Česka přivezu autem. Bydlím v Havířově, do Białska to mám asi 30km.

Včera jsem byl v Havířově a bude zítra taky :wink: Velmi pěkné město! Možná budeš chtít ukázat mi město?

Děkujeme za ochotu pomáhat. Není problém zavést v Česko, ale co bude dál? Například do Prahy nebo Plzni... Česká pošta omezuje délku do 240 cm.
  • 0

#26 flashmxfreak

flashmxfreak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2011 - 20:45:56

Jeste jsem se zapomnel zeptat, kde sehnat ty"trny", diky

Bud koupis tohle
http://eshop.fomei.c...1parbrzdaretez/

a nebo jak je mozna videt na tom mem obrazku je ta dutinka jen nasunuta na dvou cca 20cm pasovinach (resp. puvodne jsou to stativy na zablesky). A jak poznamenal vanourek, nenechavat to viset, po foceni srulovat a postavit nekde do kouta...


Děkuji za link a radu mickaeli, asi do toho půjdu.
Tak se musím ještě mrknou, kde sehnat za dobrou cenu papírové pozadí.
  • 0

#27 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2011 - 21:12:55

Řekni mi, co to je dobrá cena?
  • 0

#28 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2011 - 21:49:09

Před nějakým časem jsem to zkoumal a podle mně je nejnižší cena setu držáků a trnů i solo trnů v ČR na www.studiove-blesky.cz. Na Aukru to taky ujde, ale tohle je ještě o něco levnější.
  • 0

#29 flashmxfreak

flashmxfreak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2011 - 08:27:53

Před nějakým časem jsem to zkoumal a podle mně je nejnižší cena setu držáků a trnů i solo trnů v ČR na www.studiove-blesky.cz. Na Aukru to taky ujde, ale tohle je ještě o něco levnější.


Díky, mají tam teď zajímavou cenu 790,- s DPH.
  • 0

#30 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 28 únor 2011 - 10:41:32

Včera jsem byl v Havířově a bude zítra taky :evil: Velmi pěkné město! Možná budeš chtít ukázat mi město?

Já bych ti toho moc neukázal. Nejsem místní, jen tam několik let bydlím. Ale město je hezké, to máš pravdu.

Děkujeme za ochotu pomáhat. Není problém zavést v Česko, ale co bude dál? Například do Prahy nebo Plzni... Česká pošta omezuje délku do 240 cm.

To s tím souvisí. Pracuji v Praze, do Havířova jezdím jen někdy na víkend. Takže odvézt do Prahy (Olomouce, Brna atd. co je na trase) bych to mohl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních