Přejít na obsah

Fotka

Nadoby na uschovu chemikalii

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 anton

anton

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 257 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 březen 2011 - 11:04:42

Znamy mi pred par dnami vravel aby som nemal chemikalie v plastovych flasiach. Vraj cez ne presakuje vlhkost a aby som si ich presypal do hnedych sklenych flias.
Co vy na to?
  • 0

#2 sjirka

sjirka

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 112

Publikováno 17 březen 2011 - 11:55:38

I ja se chystam dat chemii do skla. Nekde bych mel mit asi 10 flasek od Bernarda s takovym tim spuntovym uzaverem.
  • 0

#3 Stříbrokaz

Stříbrokaz

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 955 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 55

Publikováno 17 březen 2011 - 12:39:56

Ono to s tou vlhkostí tak jednoduché není, něco skladuji v v plastu a je to OK, ale už jsem viděl zvlhnutou chemii pod zábrusem (někdo asi rozflákal zátku, tak tam "chytře" použil podobnou z jiný prachovnice). U zábrusů bacha na silné alkálie. Obecně na tekutiny PET lahve těsní skvěle, ze zvyku používám 0,5 a 1l hnědé lahve (v lékarnách je majií jako "lékovky") se šroubovacím uzávěrem. Na malá množství jsou prima 100ml lahvičky od nurofenu pro děti - jako bonus dostanete odměrnou stříkačku. Sypané chemikálie mám v prachovnicích, nebo širokohrdlých šroubovacích lahvičkách. Dobře se dá použít i sklenice od jogurtu, kompotu a pod se šroubovacím víčkem. Ty používám vyložené mikrotenovým sáčkem - chemie je v zavázaným mikroteňáku, ten ve flašce, pro jistotu se dá přihodit pytlik se silikagelem. Pokud chemie chce skladovat ve tmě, obalím alobalem. A pro malá množstí (pár gramů) prášků i tekutin jsou skvělé zkumavky na "první ranní" ze zdravotnických potřeb, stojí asi pětikačku, jsou nerozbitmé a těsní skvěle.
A nezapomeňte POPISOVAT !
  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 969 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 114

Publikováno 3 duben 2011 - 18:11:40

ja skladujem chemiu v obaloch, v ktorých som to kúpil, predsa výrobca by mal najlepšie vedieť, ktorý obal na ktorú chemikáliu vyhovuje, a peto to neriešim, len keď sa mi dostane chémia z vätšieho balenia, tak vtedy presypujem do menších obalov, a podľa možnosti si zistím, v akom sa originál predáva
  • 0

#5 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 591 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 96

Publikováno 28 květen 2018 - 10:19:59

Chtěl bych varovat před nákupem lahví prodávaných v Bé foto jako "AP stlačovací láhev na chemii 450-1000 ml". Mám dvě a netěsní po pořádném dotažení víčka ani jedna, takže stlačování je u nich k ničemu. Po chvíli nasají vzduch a chemikálie v nich uskladněné tudíž přicházejí vniveč :-(

Nevím, jak jsou na tom v tomhle směru nádoby od Kaisera. Může někdo poreferovat?

Mimochodem, zlaté profi láhve od Rowi, ty těsní nádherně. Bohužel je mám pouze v objemu 1000-2000 ml a potřebuju něco menšího, podobně funkčního.

• 1

#6 vlkm

vlkm

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 20

Publikováno 28 květen 2018 - 12:28:58

Pekny den,

Kaiser je na tom stejne, po par minutach se nafoukne. Reseni je koupit patricne veliky o-krouzek a vlozit do vicka.

• 0

#7 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 591 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 96

Publikováno 28 květen 2018 - 12:53:06

Díky, vyzkouším :-)

Mimochodem, mám tam překlep, ty bezvadné láhve co mám jsou od Rowe, nikoliv od Rowi. Bohužel u nás už asi nikde nejsou k dostání.

• 0

#8 Shimpan

Shimpan

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 srpen 2018 - 20:15:53

Preferuji nádoby, do nichž je vidět a dobře těsní. Jsem starý pes a skleněné lahve s broušeným uzávěrem považuji za nejlepší. Pokud je třeba vyplnit prázdný objem lahve, poslouží skleněné kuličky.

• 0

#9 Motorbiker

Motorbiker

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 996 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 190

Publikováno 3 srpen 2018 - 20:37:20

Sklene lahve s brousenym uzaverem jsou dobre... Dokud to nepopletes a nedas do nejake omylem vyvojku, abys pak jak africky saman nekolik minut vyklepaval divoky rytmus vareckou o spodni okraj vicka ve snaze uvolnit ho a flasku nerozbit.

• 0

#10 Pentaxista

Pentaxista

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 193 příspěvků(y)
Reputace: 244

Publikováno 4 srpen 2018 - 07:32:33

Jako Motorbiker... zábrusovka (podle mě) není nejlepší.
A dále:
-dá se rozbít - tudíž nebezpečí pořezání a znečištění (pár kapek na povrchu a z láhve je namydlený úhoř)
-hrdlo je (obvykle) silnostěnné - při vylévání camrá
-zátka a hrdlo se mažou spec. tuky - špiní
-skleněnou láhev nelze stlačit, nelze vypudit vzduch, musí se dolévat "po špunt" - a pak lze jenom nesnadno otevřít
Atd.
To vše mám vyzkoušeno.
Já používám PET lahve - nejlépe ty z dražších ovocných nápojů (mají silnější stěnu - nebortí se). Širší hrdlo je také dobré - netřeba nálevku.
Nálepku odstraním, lepidlo očistím přípravkem na samolepky, láhev popíšu lakovým fixem.
Abych nemusel stlačovat (vývojky a veškerou chemii si míchám sám), namíchám si tolik roztoku, aby byl cca 0,5 cm "pod uzávěr".
Ochranu před světlem řeším "vysoce sofistikovaně" - tmavá komora, nebo papírová taška z Lidlu, nebo alobal (nepříliš pohodlné), jednu litrovku mám v plechovém pouzdře od "lepší" whiskey. Kolega zase v tubusu na diplomy, jiný v šedé plastové pěnové izolaci na trubky.
  • 0

#11 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 969 příspěvků(y)
  • LocationPrešov

Publikováno 4 srpen 2018 - 07:58:07

Všetky fľaše s chémiou mám v kartónových krabiciach, ktoré jednak bránia prístupu svetla a s tým, že sú tam kartónové prepážky, sú krabice aj veľmi pevné, takže nie je problém ich skladovať na sebe, takže sa aj šetri miesto. Do jednej krabice vojde 12 sklenených fliaš s objemom 750ml, alebo potom aj väčšie, ale tie už bez tých prepážok, poprípade s upravenými.

• 0

#12 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 213 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Alžbetin Dvor 130
Reputace: 671

Publikováno 4 srpen 2018 - 08:23:06

Ako prevdzkovatel maleho fotolaboratoria mam pristup k nadobam po chemikaliach do strojov. Ide o nadobku vsemoznych tvarov a velkosti. Ide ale vybrat take, ktore najlepsie vyhovuju mojim potrebam.
Nadoby su masivneho plastu a zbortit, ci deformovat nie je dobre mozne. Vyberam si so sirokym hrdlom, zlepsujem pomer vyliateho/vlateho mnozstva chemie, ktore parkinsonovymi rukami manipulujem.
Je trochu problem dat dole etiketu, ale ked si clovek da zalezat ...
Tieto nadoby si doma nik nespletie s pozivatinou, a to mam vela rozrobenej chemie pramo v kuchyni. Su v specialnej skrinke, male deti nemame, nuz je to presne ta skrinka, ku ktrej sa treba ohnut. Nech viem aj na druhy den, ze som vyvolaval. Je teda zrejme, ze v kuchyni nemozem mat ani na okamih prilezitost zamenit flase, i ked neverim na velke otravy, nijaku som neabsolvoval a neviem raportovat zazitky - skratka, nadoby na potraviny sa nesmu ani nahodou podobat na nadoby s chemikaliami.
Surove (RAW - uau/waw :) ) mam v originalnych plastovych nadobach modrej farby s exkluzivne sirokym hrdlom a zltym vrchnakom. Je to tak uz z Centralchemu. Tekutiny su v hnedych sklenenych nadobach obalene zltym plastovym textilom zvysujucim sance na nerozbitnost. Toto vsetko je samozrejme vo velkoryso postavenej kupelni v skrinke, kde vedla ma moja pani savo, postrek proti burine, postrek proti mravcom, postrek proti voskam, postrek proti ... a este asi 100 vseliakych hnojiv, poznate to, jedno je dokonca specialne na levandule. Aj randap tam mame. Takze je jasne, ze uz i moja pani (ucitelka matika/zemepis II. stupen) vie, pozor, opatrne. Na formaldehyd, hydrochinon, pyrogallol a pyrokatechin som ju zvlast upozornil.
Co sa tyka skelenych nadob so zabrusenym hrdlom, sposobili mi davnejsie viac rozcarovania, ako radosti. Je to zalezitost pre profika, co sa o to vie starat a vie, ze zasada tam moze ist beztresten a ze kysalina vyzaduje gumennu zatku a ze sa to cimsi potiera a ze sa to moze rozbit atd. A este aj cena je sialena.
Zvlastnu kategoriu nadob u mna tvoria reagencne nadoby. Su z hrubeho skla, co vydrzi naraz i vysoku teplotu, zavit G1", modry, take mavam 100ml. Tie su urcune na pripravu koncentrovanych vyvojok typu PC.TEA, 510Pyro, PyrocatHD v glykole. V nadobe koncntrat pripravim a tam ho potom aj skladujem. Nadobka sice stoji nekrestanske peniaze, ale odvdaci sa.

• 0

#13 Motorbiker

Motorbiker

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 996 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 190

Publikováno 4 srpen 2018 - 12:59:32

Sklenene lahve s brousenym uzaverem jsou skutecne dobre, az na to, ze s vyvojkou je potreba pouzivat pryzovou zatku. Preferuju "prachovnice", lahve se sirokym hrdlem, dobre se vymyvaji, necabraji a co se vzduchu tyce, resi to zaliti plynem. Maz se da odstranit po zakoupeni lahve redidlem. Cena ujde, litrovka za stovku a neco, dvoulitrovkaza dve stovky. Vydrzi to dyl, nez ja, nedegraduje, zachovava si svoje vlastnosti. Jeste se mi nikdy zadna sklenena lahev nerozbila, dokonce ani odmerka (krom transportu v krabici,ale to ji rozbila ceska posta, tak to nepocitam).

• 0

#14 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 969 příspěvků(y)
  • LocationPrešov

Publikováno 4 srpen 2018 - 13:45:21

Na vývojky používam staré litrové fľaše od vývojok, alebo potom fľašky, v ktorých sa dodáva tekutá časť dentakrilu. Ak mate známych niekde kde robia s dentakrylom, tak nemáte problém. Originál viečka tesnia fajn, ale sú dosť krehké, ale v pohode sa dajú nahradiť viečkami od liekov, len treba nájsť vhodný rozmer.

• 0

#15 calon

calon

Nováček

• Předplatitel
  • 345 příspěvků(y)
Reputace: 180

Publikováno 5 srpen 2018 - 04:19:02

Já jsem nedávno našel krásný nádoby na chemii. Ve firmě kde pracuju je v nájmu taky posilovna. Vyhazují tam takovéhle nádoby od proteinového nápoje. A mají i takový extra veliký. Ale tyhle se mi vážně zamlouvají. Jsou černý, mají 1,5l a uvnitř je i odměrka pro nabírání sypké chemie. Mají i obrovský hrdlo a jsou zadara. Nabral jsem hned 3. Mám takové podezření, že by šli použít i jako vyvolávací tank na plany. Alespoň k něčemu tyhle utrejchy jedovatý jsou.  

Přiložený soubor (y)

• 0

#16 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 srpen 2018 - 05:01:36

Jen aby se neroztekly..

• 0

#17 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 213 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Alžbetin Dvor 130
Reputace: 671

Publikováno 5 srpen 2018 - 08:41:32

Ha! Vyvojka i ustalovac na steroidoch.
Nebudu fotografie prilis silne?

• 0

#18 calon

calon

Nováček

• Předplatitel
  • 345 příspěvků(y)
Reputace: 180

Publikováno 5 srpen 2018 - 10:02:07

Doufam ue to vydrzi. Jeste jsem netestoval. No to teda doufam, ze budou silne. :) Taaaakovyhle loupaky!! :)
  • 0

#19 Shimpan

Shimpan

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 srpen 2018 - 18:31:03

Sklene lahve s brousenym uzaverem jsou dobre... Dokud to nepopletes a nedas do nejake omylem vyvojku, abys pak jak africky saman nekolik minut vyklepaval divoky rytmus vareckou o spodni okraj vicka ve snaze uvolnit ho a flasku nerozbit.

Neviděl bych to tak tragicky, vývojku v těchto nádobách přechovávám už přes 30 let a ještě se mi žádný zábrus nezapekl. U silných alkálií je použití broušených uzávěrů samozřejmě hloupost, ale obyčejná vývojka, např. D76 nebo Atomal, mi s broušeným uzávěrem nikdy nic neprovedly.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních