Přejít na obsah

Fotka

Nadoby na uschovu chemikalii

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 anton

anton

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 257 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 březen 2011 - 11:04:42

Znamy mi pred par dnami vravel aby som nemal chemikalie v plastovych flasiach. Vraj cez ne presakuje vlhkost a aby som si ich presypal do hnedych sklenych flias.
Co vy na to?
  • 0

#2 sjirka

sjirka

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 112

Publikováno 17 březen 2011 - 11:55:38

I ja se chystam dat chemii do skla. Nekde bych mel mit asi 10 flasek od Bernarda s takovym tim spuntovym uzaverem.
  • 0

#3 Stříbrokaz

Stříbrokaz

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 955 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 55

Publikováno 17 březen 2011 - 12:39:56

Ono to s tou vlhkostí tak jednoduché není, něco skladuji v v plastu a je to OK, ale už jsem viděl zvlhnutou chemii pod zábrusem (někdo asi rozflákal zátku, tak tam "chytře" použil podobnou z jiný prachovnice). U zábrusů bacha na silné alkálie. Obecně na tekutiny PET lahve těsní skvěle, ze zvyku používám 0,5 a 1l hnědé lahve (v lékarnách je majií jako "lékovky") se šroubovacím uzávěrem. Na malá množství jsou prima 100ml lahvičky od nurofenu pro děti - jako bonus dostanete odměrnou stříkačku. Sypané chemikálie mám v prachovnicích, nebo širokohrdlých šroubovacích lahvičkách. Dobře se dá použít i sklenice od jogurtu, kompotu a pod se šroubovacím víčkem. Ty používám vyložené mikrotenovým sáčkem - chemie je v zavázaným mikroteňáku, ten ve flašce, pro jistotu se dá přihodit pytlik se silikagelem. Pokud chemie chce skladovat ve tmě, obalím alobalem. A pro malá množstí (pár gramů) prášků i tekutin jsou skvělé zkumavky na "první ranní" ze zdravotnických potřeb, stojí asi pětikačku, jsou nerozbitmé a těsní skvěle.
A nezapomeňte POPISOVAT !
  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 925 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 108

Publikováno 3 duben 2011 - 18:11:40

ja skladujem chemiu v obaloch, v ktorých som to kúpil, predsa výrobca by mal najlepšie vedieť, ktorý obal na ktorú chemikáliu vyhovuje, a peto to neriešim, len keď sa mi dostane chémia z vätšieho balenia, tak vtedy presypujem do menších obalov, a podľa možnosti si zistím, v akom sa originál predáva
  • 0

#5 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 543 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 88

Publikováno 28 květen 2018 - 10:19:59

Chtěl bych varovat před nákupem lahví prodávaných v Bé foto jako "AP stlačovací láhev na chemii 450-1000 ml". Mám dvě a netěsní po pořádném dotažení víčka ani jedna, takže stlačování je u nich k ničemu. Po chvíli nasají vzduch a chemikálie v nich uskladněné tudíž přicházejí vniveč :-(

Nevím, jak jsou na tom v tomhle směru nádoby od Kaisera. Může někdo poreferovat?

Mimochodem, zlaté profi láhve od Rowi, ty těsní nádherně. Bohužel je mám pouze v objemu 1000-2000 ml a potřebuju něco menšího, podobně funkčního.

• 1

#6 vlkm

vlkm

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 20

Publikováno 28 květen 2018 - 12:28:58

Pekny den,

Kaiser je na tom stejne, po par minutach se nafoukne. Reseni je koupit patricne veliky o-krouzek a vlozit do vicka.

• 0

#7 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 543 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 88

Publikováno 28 květen 2018 - 12:53:06

Díky, vyzkouším :-)

Mimochodem, mám tam překlep, ty bezvadné láhve co mám jsou od Rowe, nikoliv od Rowi. Bohužel u nás už asi nikde nejsou k dostání.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních