Přejít na obsah


Fotka

Můj první rangefinder


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Jakham

Jakham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 14:49:14

Zdravím Temnokomorníky,

rád bych se s vámi poradil s výběrem svého prvního hledáčkového přístroje. Jsem vychovanej na digitálu ale pomalu si klestím cestu směrem do historie(z důvodu studia vš) - nastal další milník rangefinder!

Zkušenosti ze SLR mám s FM2 a FM3a(můj miláček) a Mamiya RB67. V hledáčkových přístrojích se vůbec nevyznám, proezl jsem internet jak to jen šlo, včetně tohoto fora.

Použití: streetphoto, travel

Nějaké favority mám(M6, zeiss ikon, bessa r4m) ale rád bych slyšel názor člověka, který má v těchto přístrojích určitý rozhled. Samozřejmě na tom nechci vykrvácet finančně.

Díky moc, budu rád za každou užitečnou radu.
  • 0

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 15:11:10

zkusil jsi prolistovat tohle?

dálkoměrů (krásné české slovo) je tolik dobrých, že každým nově založeným vláknem s takto prostým dotazem zadělává na novou slátaninu :lol: víceméně už máš do jisté míry alespoň teoreticky jasno, nejlepší je pak si leccos půjčit na chvíli do ruky, osahat, a až tě osloví něco ve smyslu "to je přesně ono", si koupit. Ideální příležitostí k tomuto jsou srazy - nejbližší je na šámalce, viz zdejší vlákna srazy a setkání, případně srazy častější, regionální a lokální :lol:
  • 0

#3 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 22 březen 2011 - 17:06:56

...tak ten Nikon FM3a by snad šel použít na street,ne? Já tedy používám i Pentax 6x7.... :)
  • 0

#4 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 22 březen 2011 - 17:48:40

Ja mam dalkomery take moc rad, nekolik jich mam, ale nikdy jsem celkem nepochopil, v cem je takova jejich vyhoda oproti zrcadlovkam prave v poulicnim a pohotovem foceni. Zkousel jsem oboji a vzdycky zvitezila zrcadlovka: mel jsem rychleji a presneji zaostreno, lepe zakomponovano, mel jsem vetsi predstavu o tom, co na snimku skutecne muzu cekat atd, o vetsim vyberu moznosti ciste technickych (jiny objektiv, vyssi clonove cislo, rychlejsi cas) ani nemluve. A pritom jsem ve vsech moznejch clancich typu "o autorovi" cital sentence typu "pro pohotove poulicni fotografovani jsem si poridil leicu". Netvrdim, ze je to apriorni nesmysl, to vubec ne, kazdej je jinej. Nakonec jsem prakticky vyhod precejen nasel, obzvlast v pripade kompaktu: prave ta nemoznost menit objektiv nejak soustreduje, cely postup tvorby prijemne zjednodusuje. A druha vyhoda, kterou jsem objevil pri foceni hudby: fotil jsem Ebenovu Scholu Gregorianu pragensis a pan Eben za mnou pred koncertem prisel, ze si vyslovne nepreje, abych pri koncerte velmi tiche a soustredene hudby fotil. jenze co jsem mel delat, redakce fotky mit musela. Tak jsem vytahl Canoneta s 45/1,9 a bylo to. Ta ticha centralni zaverka, to je krasa! Ale na ulici je to fuk. Myslim, ze nikdo nevymyslel universalnejsi a prokoumanejsi konstrukci nez SLR, ale kazda konstrukce je necim nadherna a pri pouziti jedinecna. Takze zaverem popiram sam sebe, to sem si moh myslet...
  • 0

#5 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 18:05:11

já sem si dálkoměr/y pořídil právě kvůli tý pohotovosti a nakonec jsem přešel na olympus mju II, o pohotovosti to moc není, podle mě alespoň, nutnost ostřit a nastavovat alespoň jednu hodnotu to o dost prodlouží, navíc hledáčky nejsou úplně nejlepší..

u mě vyhrává kombinace slr a kompaktu, od dálkoměrů jsem upustil, je to dobrá zkušenost, ale asi bych se k nim nevracel
  • 0

#6 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 18:08:08

... jsem ve vsech moznejch clancich typu "o autorovi" cital sentence typu "pro pohotove poulicni fotografovani jsem si poridil leicu".

co si budeme povídat, ono přijet na plovárnu naleštěným meďourem SLC dává řidiči přeci jen jiný image než tam přijet třeba oktávií kombíkem :)
(mně se teda nepodařilo nikdy na stejšna, zetku, praktiku ani flexaretu nějakou ulovit)
  • 0

#7 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 22 březen 2011 - 18:34:33

Clovece, stacilo pockat par let, az se z tech silnic ty oktavky ztratej a mohlo to bejt jiny! Ja jsem na spartaka, z historickyho i technickyho hlediska dost pochybnyho, ulovil svou zenu:-)
  • 0

#8 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 18:37:15

Clovece, stacilo pockat par let, az se z tech silnic ty oktavky ztratej a mohlo to bejt jiny! Ja jsem na spartaka, z historickyho i technickyho hlediska dost pochybnyho, ulovil svou zenu:-)


nojo, ale holky stejně měly nejraději felicii se sundávací střechou.... a vůbec vždycky letěly na kabriolety....
a víš, proč?
  • 0

#9 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 22 březen 2011 - 18:50:09

Jirinole, já mám onu octavii combi :)
  • 0

#10 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 22 březen 2011 - 20:09:16

Clovece, stacilo pockat par let, az se z tech silnic ty oktavky ztratej a mohlo to bejt jiny! Ja jsem na spartaka, z historickyho i technickyho hlediska dost pochybnyho, ulovil svou zenu:-)


nojo, ale holky stejně měly nejraději felicii se sundávací střechou.... a vůbec vždycky letěly na kabriolety....
a víš, proč?

To nevim, ale az ji vyvezu z garaze, tak doufam, ze to (v ramci manzelskeho slibu pochopitelne) zjistim:-) Motor je hotovej, kastle taky, ted jen dotahnout podvozek...jen ten cas na to mit.
  • 0

#11 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 22 březen 2011 - 20:16:43

Jirinole, já mám onu octavii combi :)

Fakt? Tak to vidis: ty nesnasis ilfordi vyvojky a ja mam perceptol rad, ty se rad matlas v chemii a ja to nenavidim, ale na vkusu ohledne aut se, jak koukam, shodneme snadno:-)
Vložený obrázek
a jedna klasicka:
[/img]http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/0/74/74940_b0917ceb9ce8b62a5159f2588694d671/images/Veterany_(20).jpg
...vsichni zucastneni dnes vypadaji lepe, tedy krom protagonisty samotneho, ten o patricny pocte let (pet, resp. dvanact)hur. A misto plastimatky ma dnes Patersona od Jirinola.
  • 0

#12 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 22 březen 2011 - 20:17:26

chyba v procesu, jeste jednou, izvinite:
Vložený obrázek
  • 0

#13 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 březen 2011 - 20:25:06

skusim zrekapitulovat vyhody dialkomeru na street:

- tiche. je to vyhoda nie len na koncertoch. himatic f ale na moj vkus brnci strasne nahlas. uz som nim na seba upozornil. zato olympus 35rc a 35rd robia len taky tichy cvak.
- male. da sa to nosit vo vacku
- nenapadne. ludia si to nevsimnu ze to mas v ruke a ked si to vsimnu tak to neberu vazne.. sak je to len taka mala krabicka.
- v hladaciku vidis aj mimo zaber, cize mozes ocakavat co ti tam vlezie
- ziaden blackout, cize vidis presne okamih expozicie
- ostrenie sa zvykne prednastavovat zonovo odhadom a v hladaciku vidis stale ostro. ked si prednastavis ostrenie na zrkadlovke, tak moze byt obraz v hladaciku neostri
- mozno som este na nieco zabudol :)
  • 0

#14 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 02:58:33

u mě: u kinofilmových RF není pro street až tolik moc výhod oproti malému, lehkému OM s prcky objektivy kratších ohnisek (28, 35mm), resp. podstatně levnější např. Minoltě XG-M s optikou podobně malinkou.
Ovšem u SF 6x9 je to jináč, tam pro ulici a reportáž jasně vede texas leica (Fuji GW/GSW 690). Mamču 6 či 7 jsem v ruce nikdy neměl, takže nemůžu porovnávat, ale její ceny mě odrazují na ni byť pomyslet.
  • 0

#15 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 23 březen 2011 - 06:37:22

:( Krásné autíčka tam výše! Přesně v jednom takovém jsem v roce 1983 začínal s prvními řidičskými zkušenostmi,benzín za 8,-Kčs Praktiky pod pultem,ustalovač za 3,-Kčs...vyrábělo to nějaké jézédé....
  • 0

#16 Jakham

Jakham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 09:59:05

Já bych RF ani nekupoval - opravdu "miluju" FM3A :( Ale studium to vyžaduje...
  • 0

#17 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 březen 2011 - 10:25:47

Jestli je to jenom pro studium, tedy jak se domnívám pro seznámení s vlastnostmi této konstrukce a po dobu dočasnou, pak je asi zbytečné vydávat desetitisíce za aparáty typu Leica, Bessa, Zeiss Ikon... Pokud tedy není podmínkou výměnný objektiv. Pohodlně ti poslouží jakýkoliv mnohem levnější a dostupnější, případně i půjčený (polo)automat. Jsou jich desítky typů, fotky jsou z nich často překvapivě dobré a diskuze kolem jejich vlastností tady již proběhly.
  • 0

#18 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 březen 2011 - 10:30:33

nojo, ale holky stejně měly nejraději felicii se sundávací střechou.... a vůbec vždycky letěly na kabriolety....
a víš, proč?

Nevím proč, ale je to tak... Dočasné používání vozu Chrysler LeBaron mi to prokázalo dostatečně přesvědčivě.

BTW a OT: Existuje řada mechanických hraček, které mohou vyvolat u ženy orgasmus. Jedna z nejúčinnějších je Porsche Carrera...
  • 1

#19 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 10:36:26

1) Nevím proč, ale je to tak... Dočasné používání vozu Chrysler LeBaron mi to prokázalo dostatečně přesvědčivě.

2) BTW a OT: Existuje řada mechanických hraček, které mohou vyvolat u ženy orgasmus. Jedna z nejúčinnějších je Porsche Carrera...


ad 1) je v nich dost místa na nohy
ad 2) ano, říká se mu nejrychlejší vibrátor na světě.
  • 0

#20 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 březen 2011 - 11:04:18

Nuze s dalkomerem jsem fotil dost dlouho a doufam jeste budu, takze zde je mych par postrehu k tebou vybranym kameram :

Leica M6 - neni co dodat, jen zalezi zda-li nechces neco s automatikou (A) to M6ka nema, kazdopadne bych bral spise kameru z novejsich serii (neleskne se dalkomerny bod) a na vyber mas 0.54, 0.72 a 0.85... z tebou vybranych nejvice manualni a imho i odolna kamera

Zeiss Ikon - streva jsou stejna jako v Besse od Voigtlanderu, hezka kamera, ma rezim A, ale osobne mi moc nesedla, vyhodou je moznost koupe nove.

Bessa R4(a/m) - klasicka bessa, pouze s hledackem pouzitelnym pro 21/25 objektivy, coz tam vnasi dost velikou soudkovitost, a hlavne nejdelsi "pouzitelne" ohnisko" je 35mm.

Ale to neni to hlavni, pokud takvouhle kameru tak nejdulezitejsi je samozrejme objektiv, protoze ten ti celou sestavu prodrazi...
Jake chces vlastne ohnisko?

Ohledne foceni s dalkomerem, proc s nim fotim ja :
1) obraz v hledacku mam vzdy ostry
2) v nizkem osvetleni vidim stale vse
3) pohotove (ackoliv se to nezda, prijde mi to rychlejsi nez se SLR) - casto vyuzivam hyperfokal
4) vidim co se deje kolem (ramecek ohniska neni okraj hledacku).
  • 0

#21 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 březen 2011 - 11:07:27

jeste bych dodal, ze foceni s dalkomerem neni pro kazdeho - ne kazdemu to totiz sedne, proto bys mel lepsi pokud si to vyzkousis na nejakem levnem - napr. Himaticu, a uvidis...

Jo a jedno te asi bude trapit tak jako me pri prechodu z Nikonu na Leica M - ostreni u objektivu je na druhou strana :(, take o zvyk, to me trvalo nejdele...
  • 0

#22 Jakham

Jakham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2011 - 11:16:05

Děkuji za výborný resumé.

Ohniska klasicka 35,50, mozna 90. Sirsi nepotrebuji.

Ostreni na druhou stranu bude problem :( Vcera jsem drzel v ruce contax G2, neni to spatny stroj, jen mi prijde hrozne krehky. Zkusim se podivat po nějake leice - ciste ze zvedavosti - stejne ji pak pustim dal.
  • 0

#23 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 březen 2011 - 16:41:58

Děkuji za výborný resumé.

Ohniska klasicka 35,50, mozna 90. Sirsi nepotrebuji.

Ostreni na druhou stranu bude problem :lol: Vcera jsem drzel v ruce contax G2, neni to spatny stroj, jen mi prijde hrozne krehky. Zkusim se podivat po nějake leice - ciste ze zvedavosti - stejne ji pak pustim dal.

Jen pro upřesnění u dálkoměru si je potřeba uvědomit, že hledáček je tak nějak daný a ohniskem se jen mění výřez a tak je díky hledáčku použitelné ohnisko někde od nejmožnějšího nejširšího cca 28mm až někde po záklaďák 50mm dále se to podle mě stává nepohodlným jelikož je výřez tak malý, že to není už moc přehledné.
Můj názor je tedy, že dálkoměr může být klidně s pevným objektivem bez možnosti výměny.
Ale nemohu až tak soudit, dálkoměr mám jen jeden fuji gw690.
  • 1

#24 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 23 březen 2011 - 17:52:31

Tady v posledním příspěvku je i zmínka o dálkoměru Fuji GW690,to je možná i klíčové...Já bych se osobně zamyslel nad tím,co chci s tím dělat,jestli koncerty,nebo ulici ala Eva Fuka...Dnes je možno za dobrý a mnohdy i levnější peníz koupit i třeba tu Fujinu na 6x9 a dělat s tím i tu ulici.Tady se zatím spíš mluví jen o kinofilmu,a poměrně i dnes drahých strojích typu Leica,Bessa a tak.Pokud bych se chtěl jen seznámit s dálkoměrem,slušným dálkoměrem a nevím ještě co s ním dál,tak bych vydražil na Aukru nějaký ten Zorkij4 za pár stovek s celkem slušnou optikou a dál by se vidělo...
  • 0

#25 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 březen 2011 - 08:59:51

Než jsem pochopil výhody dálkoměru chvíli mě to trvalo, ale na rychlé fotografování při využití širších a základních ohnisek, myslím, že i velmi pohotové ostření a hlavně žádné neplácající zrcadlo, jen tichounká závěrka je vše co hovoří pro dálkoměr. Na zkoušku bych se zaměřil na kinofilm a zbytečně bych se nesoustředil na dražší přístroje Leica či Bessa s výměnými objektivy. Ale RHx třeba velmi často používá Olympus 35 SP (myslím, že je to ten typ) a je sním velmi spokojen a fotky co jsem od něho viděl jsou moc pěkné. Nebo i jak bylo řečeno zorkij může být taky na seznámení dostačující. Ta fuji GW690 není nijak extrémě drahá, ale je to už díky formátu a dobrému sklu klidně použitelné i na krajinu atd.
  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 březen 2011 - 09:40:55

........
Nějaké favority mám(M6, zeiss ikon, bessa r4m) ale rád bych slyšel názor člověka, který má v těchto přístrojích určitý rozhled. Samozřejmě na tom nechci vykrvácet finančně.
......

já myslím, že to jsou hrušky jabka dohromady - lejka za dvacet, zorkij za dvěstě, titěrné poloautomaty se kterými se fotografovat dá, ale skoro není jak je uchopit až po rf 6x9 cm
pokud máš výše zmíněné jako "favority", tak kup m6 s nějakým sklem Voigtlander Rangefinder Leica Mount Lenses

viděl jsem už to tělo za 18 tis v čechách a ty skla jsou kolem šesti plus mínus k sehnání
pokud píšeš že "stejně půjde do světa" tak je to jen otázka ceny, kterou můžeš na tu dobu zaplatit, než to zas prodáš
samozdřejmě se musí koupit dobře a prodat za stejno, s trochou trpělivosti se to dá udělat i na paladixu, ale jsou to měsíce
-
ano je jedna výjimka -- na kinofilmu ten olympus 35 sp a na požadovanej účel je to ideální volba, ale těžko sehnat a měřit spíš externě - to nosím s sebou
když jdu někam si udělat pár obrázků je to pro mě volba - vzít lejku nebo tohle s tím že lejka je lepší, ale tohle dělá taky dobrý obrázky a můžu to nechat na stole při valčíku což bych s tím prvním nemoh, lidé jsou rychlí
  • 0

#27 ivan73

ivan73

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 102 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 10:19:00

já taky s něčím přispěji.
Myslím, že drahé rangefindery s výměnnými objektivy, jako je Leica, Bessa apod., je pro lidi, kteří ví, že s tím chtějí dělat a že to je to, co jim plně vyhovuje. Nebo pro někoho, kdo má opravdu volné finanční zdroje...
Třeba ten Zorkij nebo i Kiev sice nemají expozimetr, ale optika je výborná.
Sám jsem si Kiev 4 pořídil, pro radost a sedne mi i do ruky, za 300 Kč... Jinak mám HiMatic AL-F a Olympus 35 RC a s oběma jsem moc spokojenej. U toho Himatica bych teda bral třeba ještě 1/15, ale jinak je výbornej - vysloveně pohotovej i díky tomu režimu s preferencí clony. Ten Olympus maká i bez baterek v čistě manuálním režimu.
  • 0

#28 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 25 březen 2011 - 08:12:05

Ja jsem mel kdysi na nekolik tydnu pujcenou leicu M6 s petatricitkou 1,4 a devadesatkou 2 a pak i Contaxe G2 s vicemene tymiz skly. Aby to podle meho predchoziho prispevku nevypadalo, ze mam neco proti dalkomerum - kdepak! Jsou to skvely aparaty a sam je pomerne casto pouzivam. Dospel jsem ale k zaveru, ze nejvice sluzby tenhle typ fotaku udela pri zakladnich, resp. podzakladnich, sirsich sklech. Je to zkratka pristroj na kontaktni fotografovani. Proto jsem, ackoli se mi ta leica libila(jakby ne), pochopil, ze vicemene tutez sluzbu udelaji sikovne kompakty. Ja mam dva (kdyz nepocitam ono titerne XA a starou leicu IIa po dedovi), totiz Canonet 19 (vubec prvni fotak, kterej jsem si kdy koupil) a Olympus 35RD. Ten prvni ma fantasticky ostrej objektiv 45mm 1:1,9, zajimave (kupodivu prakticky) reseny ovladani, ale je vicemen stejne velkej a tezkej jako skromnejsi slr s mensim objektivem. No a ten olympus je naprosta dokonalost: dokonale funkcni se snad jeste lepsim objektivem, navic trosku sikovnejsich parametru 40mm 1:1,7. I oproti leice je to maly lehky, pro muj osobni vkus i ovladatelnejsi a pritom zadnej plastak, kterej by nic nevydrzel. Kdybych mel ja doporucovat, pak jednoznacne tohle.
  • 0

#29 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 25 březen 2011 - 09:18:47

Tak tak, minimálně dva z XXX temnokomorníků nosí Olympus 35RD v kapse a nedají na něj dopustit. Tedy ten druhý ho jen nosí.. protože v ruce má furt aktovku se zbytečnostma a nedá se s ním fotit jednou rukou, tedy pokud chce ostřit. Hyperfokální střelce ale tohle samozřejmně netrápí, ti tohle jednou rukou zváldnou, ovšem pak je to jen střelba jednotlivými ranami. Zjištěno a statisticky ověřeno mou osobou.... 8-)
  • 0

#30 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 březen 2011 - 11:09:49

Tak tak, minimálně dva z XXX temnokomorníků nosí Olympus 35RD v kapse a nedají na něj dopustit.

Já teda mezi ty dva určitě nepatřím, protože nosím rf buď Olympus 35SP, nebo Minoltu Hi-Matic 7SII (mj. s opravdu skvělým objektivem 1,7/40mm), či Minoltu Super A, hodně starou, ale excelentní, s centrální tichoučkou závěrkou za výměnným objektivem. A jelikož jsem milovníkem hodně širokých objektivů, nedávno jsem podlehl G.A.S.u a dopustil se pořízení 15mm skla s pouhým držákem na film - Bessou L, tam dálkoměr potřeba opravdu není.
  • 0

#31 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 25 březen 2011 - 11:44:54

Olympus 35RD nosim vo vacku aj ja (teda nie teraz, kedze je na vycisteni)
  • 0

#32 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 26 březen 2011 - 23:28:54

Jestli to teda je vlákno o tom, který dálkoměrný přístroj používáme (a děláme to proto, že jsme hluboce přesvědčeni, že je nejlepší), tak já používám Realist. Je fakt úžasnej, a kupodivu i levnej. Od té doby, co ho mám, si nadávám, že jsem ho donedávna opomíjel, ač jsem o něm věděl.
Jinak si myslím, že tu nezazněla podle mě základní výhoda dálkoměrných aparátů: NEMAJÍ ZRCADLO, a to umožňuje jednodušší a kvalitnější konstrukci objektivů. Význam to má zejména u krátkých ohnisek.
  • 0

#33 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 březen 2011 - 06:48:51

Ogaři, abych nevypadál jak nejaký blbec, řekli by ste mi co to vlastně znamená ten RANGE FILDÉR či jak sa temu nadává? :-)
  • 0

#34 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 březen 2011 - 07:14:38

Ogaři, abych nevypadál jak nejaký blbec, řekli by ste mi co to vlastně znamená ten RANGE FILDÉR či jak sa temu nadává? :-)


Krakénku jednoduše "range finder" = "dálkoměr" nevím proč ty ogaři nenazvali vlákno pěkně česky...
  • 0

#35 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 březen 2011 - 22:03:04

Tož řeknu nééé? Bože, a pak tu vypadám jak nejaké potróblé ogara z Valašska :)
  • 0

#36 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 28 březen 2011 - 15:08:50

Nic si z toho nedělej, jsme v tom s tebou :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních