Přejít na obsah


Fotka

Vydanie knihy fotografií temnokomorníkov


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
271 odpovědí na toto téma

Anketa: Mám záujem (18 uživatel(ů) vložilo hlas)

Mám záujem

  1. NIE (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. ÁNO (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat

#251 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 20 září 2011 - 20:58:12

myslim ze rasto po urazke od usporiadatela uz nema zaujem :)


A len taký malý dodatok:
Nech hľadák ako hľadám, v zozname ľudí, čo sa mali zúčastniť na projekte si neni. Tak skutočne nechápem, k čomu sa ideš ty vyjadrovať. Keď sa projekt rozbiehal a tvoril, tak si držal hubu a dnes si múdry ? Trošku neskoro.
  • 0

#252 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 20 září 2011 - 21:02:41

myslim ze rasto po urazke od usporiadatela uz nema zaujem :!:


A len taký malý dodatok:
Nech hľadák ako hľadám, v zozname ľudí, čo sa mali zúčastniť na projekte si neni. Tak skutočne nechápem, k čomu sa ideš ty vyjadrovať. Keď sa projekt rozbiehal a tvoril, tak si držal hubu a dnes si múdry ? Trošku neskoro.


ked sa projekt rozbiehal tak si napisal, ze nemam zasierat vlakno ;)
odvtedy si vsak parkrat sral na to sam ti :)
je ma do toho asi tolko ze rasto sem chodi malo a srat mu na hlavu uz bolo nad ...
  • 0

#253 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 21 září 2011 - 00:14:28

Jako malí...

Nechci někoho ospravedlňovat nebo hanit, jen vám chci říci, že tohoto projektu je velká škoda!
Původně jsem se chtěl také zúčastnit, ale moje temnokomornické svědomí mi to nedovolilo. Těšil jsem se na výsledek vaší společné práce, ale bohužel...

Tož mrzí mě to...
  • 0

#254 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 01:18:43

myslim ze rasto po urazke od usporiadatela uz nema zaujem :!:


A len taký malý dodatok:
Nech hľadák ako hľadám, v zozname ľudí, čo sa mali zúčastniť na projekte si neni. Tak skutočne nechápem, k čomu sa ideš ty vyjadrovať. Keď sa projekt rozbiehal a tvoril, tak si držal hubu a dnes si múdry ? Trošku neskoro.


ked sa projekt rozbiehal tak si napisal, ze nemam zasierat vlakno ;)
odvtedy si vsak parkrat sral na to sam ti :)
je ma do toho asi tolko ze rasto sem chodi malo a srat mu na hlavu uz bolo nad ...


Neviem síce kedy som na to sral ja ale nevadí. Už pol roka sa to tu pokúšam dávať dokopy a konečne to skompletovať a dookola Vám to pripomínam a vyprosujem Vás. To je podľa teba sranie na vec ? Tak láskavo nemudruj a svoje duchaplné príspevky si nechaj pre seba.
Nakoniec ešte zo mňa urob debila. Ja nemám problém ten projekt dokončiť, treba to už len poslať lattymu a nejaký urazený rastoblasko aj s tým, že si ani len nevie prečítať, čo má poslať mi môže vyliezť na hrb, rovnako ako ty, ktorý s týmto projektom nemá nič spoločné. Fotografie si odmietol zaslať, chcel si len knihu. To nie je podpora, to projektu nepomôže. My potrebujeme v prvom rade autorov, ktorý si samozrejme knihu aj zakúpia. S predajom kníh neautorom ani nebolo počítané.
Skontaktujem sa s lattym a fotografie aj s dotazníkmi mu zašlem na spracovanie a vytlačených bude len reálne zaplatený počet kníh.
  • 0

#255 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 01:23:36

Konečný zoznam autorov:

1.) spooky - fotografie OK, dotazník OK
2.) DuroT - fotografie OK, dotazník OK
3.) panpriatel - fotografie OK, dotazník OK
5.) Acer - fotografie OK, dotazník OK
6.) prowler - fotografie OK, dotazník OK
7.) pepafotograf - fotografie OK, dotazník OK
8.) vladivostok - fotografie OK, dotazník OK
9.) Oliver - fotografie OK, dotazník OK
10.) Šnek - fotografie OK, dotazník OK
11.) Kraken - fotografie OK, dotazník OK
12.) Vlcak - fotografie OK, dotazník OK
13.) hidejoshi - fotografie OK, dotazník OK
14.) ToFF - fotografie OK, dotazník OK
15.) seykb - fotografie OK, dotazník OK
16.) kubik - fotografie OK, dotazník OK
17.) chemik - fotografie OK, dotazník OK
18.) foto-milda - fotografie OK, dotazník OK
19.) David - fotografie OK, dotazník OK
20.) latty - fotografie ani dotazník nezasiela, bude tlačiť knihu, takže si ich zakomponuje sám.
Rastoblasko a Armando boli z projektu vyradený.
Rastoblasko vid. hore a Armando nedodal dotazník a dlhodobo nekomunikuje.
  • 0

#256 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 21 září 2011 - 01:52:59

spooky, díky že v tom pokračuješ. Už jsem se lekl, že z toho sejde.
  • 0

#257 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 07:58:04

Pokračujem. Len ma včera dokázal neskutočne vytočiť milosm svojími rečami o tom ako sa tu veľa temnokomorníkov zhodu na tom ako tu urážam ľudí a ja neviem čo.
Nič, normálne to cez víkend skompletujem a pokračujeme.
  • 0

#258 venus

venus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2011 - 08:00:44

ahoj spooky, mozem mat otazku? preco sa nebude tlacit viac kusov knihy ako je autorov ak si to ti ludia zaplatia? podla mna je super vec ked maju aj dalsi ludia zaujem tu knihu mat napriek tomu ze v nej nemaju fotky.....to by malo lichotit a byt podporovane miesto toho aby si to zavrhol....

no ak ma s na to nejaky zavazny racionalny dovod tak si ho rada vypocujem
  • 0

#259 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 08:08:13

ahoj spooky, mozem mat otazku? preco sa nebude tlacit viac kusov knihy ako je autorov ak si to ti ludia zaplatia? podla mna je super vec ked maju aj dalsi ludia zaujem tu knihu mat napriek tomu ze v nej nemaju fotky.....to by malo lichotit a byt podporovane miesto toho aby si to zavrhol....

no ak ma s na to nejaky zavazny racionalny dovod tak si ho rada vypocujem


Ahoj,
nie, to si ma zle pochopil.
Prvotná myšlienka bola taká, že kto dodá fotografiu, ten si aj jeden výtlačok zakúpi. Malo to byť asi takým štýlom že spoznaj tvorbu svojich kamošov z temnej komory.
Keďže bol prejavený záujem aj od ľudí, čo nemajú fotografie uverejnené, je samozrejme možné si knihu objedať aj pre neautora.
Ako píšem o 4 príspevky vyššie: Skontaktujem sa s lattym a fotografie aj s dotazníkmi mu zašlem na spracovanie a vytlačených bude len reálne zaplatený počet kníh.
Ja si to predstavujem teraz takto:
1.) Na budúci týždeň zašlem skompletované veci lattymu
2.) Latty pripraví grafický návrh v pdf
3.) Grafický návrh okomentujú autori a latty tam zapracuje prípadné požadované zmeny
4.) Odsúhlasí sa konečný návrh pre tlač
5.) V tomto momente vyhlásim objednávanie kníh pre kohokoľvek
6.) Po ukončení objednávania sa počká na zaslanie peňazí od všetkých objednávajúcich
7.) Tlač kníh prebehne len v presne objednanom a hlavne zaplatenom počte kusov.
8.) Knihy nakoniec poštou rozdistribuujem
  • 0

#260 venus

venus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2011 - 08:20:07

neber to ako rypanie, no napisal si ze: "Fotografie si odmietol zaslať, chcel si len knihu. To nie je podpora, to projektu nepomôže. My potrebujeme v prvom rade autorov, ktorý si samozrejme knihu aj zakúpia. S predajom kníh neautorom ani nebolo počítané. "
takze preto som sa radsej spytala znova ci to myslis vazne a je fajn, ze nie....bola by to skoda...
  • 0

#261 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 21 září 2011 - 08:43:52

to spooky:
hned ako si s projektom skoncil tak som si stal za svojim slovom, ponukol slubenu podporu
knihu by som dokoncil k spokojnosti autorov

rasta si aj napriek tomu, ze z projektu po uznani svoje chyby odstupil dal do zoznamu a viedol ho ako sabotera
  • 0

#262 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 08:46:26

neber to ako rypanie, no napisal si ze: "Fotografie si odmietol zaslať, chcel si len knihu. To nie je podpora, to projektu nepomôže. My potrebujeme v prvom rade autorov, ktorý si samozrejme knihu aj zakúpia. S predajom kníh neautorom ani nebolo počítané. "
takze preto som sa radsej spytala znova ci to myslis vazne a je fajn, ze nie....bola by to skoda...


Presne ako si napísala, na začiatku sa s predajom kníh neautorom ani nepočítalo. Je to písané v minulom čase. Časom sa ukázal záujme o knihu aj od neautora, takže objednanie knihy nie je problém. :)
  • 0

#263 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 08:52:21

to spooky:
hned ako si s projektom skoncil tak som si stal za svojim slovom, ponukol slubenu podporu
knihu by som dokoncil k spokojnosti autorov

rasta si aj napriek tomu, ze z projektu po uznani svoje chyby odstupil dal do zoznamu a viedol ho ako sabotera


Tak s týmto s tebou súhlasím. Rasťa som v zozname viedol skutočne omylom, mrzí ma to a ospravedľňujem sa mu týmto za to. Nechcel som aby to vyznelo, že niečo sabotuje. Až keď si napísal že sa projektu nezúčastní, lebo som ho urazil som si uvedomil, že v zozname nemal byť.
A práve tu sa ukázalo, ako to celé dlho trvá. Už sa to dáva dokopy 6 mesiacom, čo uznajte je už vážne trošku moc a na niektoré veci, ako vyradenie rasťa zo zoznamu, som úplne pozabudol. Nebolo to úmyselné, chybička se vloudila. Ešte raz sa mu týmto ospravedľňujem.
Cez víkend to dám celé dokopy s tým čo mám doma. Akosi i to aj tak celé nesedí.
Podľa zoznamu autorov by nás malo byť len 19 ale doma mám 20 dotazníkov. Takže to všetko skompletujem a napíšem sem potom finálnu podobu autorov. Následne to pošlem lattymu na spracovanie, už som mu dnes písal.
  • 0

#264 latty

latty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2011 - 10:35:02

Nepatrím medzi osoby ktoré sa aktívne venujú fóram akéhokoľvek typu. Väčšinou veci len pozorne čítam a sledujem čo sa deje okolo mňa. Iba občas vyjadrím svoj názor k veci a teraz mám ten pocit že je čas ho napísať aj sem.

Od začiatku sa mi nápad vydať knihu temnokomorníkov celkom pozdával. Zapojil som sa do projektu aj napriek tomu že svoje práce nepokladám za ukážkové. Skôr si fotografie vyrábam pre seba a šup s nimi do šuplíka. Taktiež som ponúkol výrobu knihy za "lepších" podmienok a odvtedy sa ma tento projekt trochu začal týkať. Stále som len sledoval štádium a čakal...

Ešte niekde na počiatku ponúkol Miloš pomoc pri vydaní knihy ktorú si vzápätí ak sa nemýlim odmietol. Netuším čím bolo tvoje rozhodnutie ovplyvnené ale ja osobne som v tom nevidel žiaden problém. Miloš tým chcel iba podporiť samotné vydanie knihy. Argumentoval si to tým že knihu si budú môcť zakúpiť iba tí ktorých fotografie sa v knihe nachádzajú. Teraz odstupom času si napísal že je možné aby si knihu kúpil ktokoľvek a tým pádom tu knihu aj osobne podporil. Nerád ťahám niekoho za slová ale myslím že občas treba vedieť trochu predvídať a netreba hneď všetko zavrhovať.

Časom sa pridal Rasťo Blaško ktorý spravil chybu že si neprečítal pravidla a hneď sa pripísal na zoznam. Sme ľudia a robíme chyby ktoré sa dajú riešiť v kľude bez nervov. Teraz si už presne nepamätám ale na Rasťove pridanie si reagoval s odporom. Bol som ochotný mu svoje dvadsiate miesto v knihe prenechať. Na to si reagoval „Teraz sa tu začnete prehadzovať, odhlasovať a ja neviem čo. Na čo sa do riti hlásiš keď to ani nemyslíš vážne. Potom príde nejaký Rasťo, bez akéhokoľvek oboznámenia s vecou mi pošle jednu pohladnicovú fotografiu a ja neviem čo ešte. “. Myslím že každý sme nejaký. Viac menej spolu na TK komunikujú osoby ktoré sa nikdy nestretli a osobne sa nepoznajú. No istá úcta by tam mohla byť pretože ktokoľvek z nás ktorý sa do projektu zapojili je len „nejaký“. Každému treba dať šancu a nie hneď ho odpáliť akoby nám či vám nesiahal ani po päty! Odstupom času bol aj Rasťo na zozname a do poslednej chvíle si jeho meno uvádzal na „čiernej listine“ ľudí ktorí nedodali podklady. Na to Miloš reagoval a a hneď sú s toho problémy.

Tvoja reakcia ma včera dosť prekvapila. Poznám obdobia kedy aj ja ťažko zvládam isté situácie no snažím sa chovať. Ty si na Milošovu a Ďurovu reakciu napísal pre všetkých vo fóre nech idú DO RIŤI! Tento počin nedokážem stráviť najmä nie po tom ako na druhý deň napíšeš „pokračujem“.

Nikoho neodcudzujem no Miloš, Ďuro a Rasťo sú moji kamaráti za ktorých sa logicky zastavím skôr ako za niekoho koho osobne nepoznám. Nie je to len z dôvodu že sa osobne poznáme ale z dôvodu že tvoje vyjadrenia miestami boli neprimerané. Týmto netvrdím že si zlý človek no si niekto koho osobne nepoznám. A pravdu povediac si mňa svojím chovaním veľmi nezapôsobil. To ako teraz tento projekt dopadne nechávam v tvojej plnej moci tak ako to bolo po celý čas. Nerád niekoho presviedčam takže ak sa rozhodneš to poslať mne na finalizovanie budem rád. Ak sa predsa len rozhodneš to ukončiť kľudne to pošli Milošovi a my to spoločnými silami dotiahneme do konca. Dúfam...

Týmto som nechcel nikoho uraziť a ani naštvať len sa snažím vysvetliť ako vnímam celú túto záležitosť. Ďakujem

Latty
  • 0

#265 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 11:43:51

Práve som si prečítal mail od Šneka, ktorý sa v ňom jasne vyjadril, že pokiaľ budem v projekte pokračovať ja, nechce mať s ním nič spoločné.
Tak isto nechce mať už nikdy nič spoločné s akýmkoľvek iným projektom, ktorý by bol spájaný s mojím meno.

Nechcem nijako brániť aby kniha vznikla. Ak je teda všeobecný odpor k mojemu pôsobeniu na projekte, nebudem v ňom pokračovať a kľudne ho prenechám na Miloša Mráza. Svoje fotografie však stiahnem aby Šnek nemal žalúdočné problémy mať svoje fotografie v jednej knihe s mojimi.

Chcel by som len vidieť ktoréhokoľvek z Vás, ako by ste boli ochotný dookola vyprosovať ostatných kolegov pol roka, aby zaslali 2 fotografie a jeden blbý dotazník. A reči typu ako mám strašne veľa práce sú smiešne. Ja osobne pracujem v 4 firmách, z ktorých 3 vlastním, a ešte aj staviam dom. A čas som si našiel.

Ak je teda potreba môjho odchodu z projektu, nemám s tým problém.
  • 0

#266 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 11:46:56

Len ešte taká jedna malá poznámka, ktorú si neodpustím.
Keď som organizoval hromadné nákupy filmov priamo z veľkoskladu za super ceny, to som nikomu nevadil.
A zrazu, keď som iba napísal pravdu o Vašom pôsobení na projekte knihy som nepriateľ štátu číslo 1. Je to smiešne.
  • 0

#267 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2011 - 11:59:06

kdysi platila tyto 4 pravidla:
1. Když myslíš, nemluv.
2. Když mluvíš, nepiš.
3. Když píšeš, nepodepisuj.
4. Když podepíšeš, nediv se.
  • 0

#268 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2011 - 12:00:17

Vážený Spooky,

Rozebírat obsah soukromě adresovaného emailu na veřejném fóru považuji za neslušnost nejvyššího kalibru. Na takové jednání nejsem zvyklý, a jen potvrzuje to, co jsem Vám ve velmi slušné a nekonfliktní formě napsal.

Přeji Vám ve Vašich aktivitách mnoho úspěchů a jsem s pozdravem.

Tímto považuji naši diskuzi za uzavřenou.

P.S. Protože jste zde obsah mého emailu volně interpretoval, dovoluji si jeho původní znění zde zveřejnit, aby si mohl každý udělat svůj názor:

Ahoj Martine (Spooky)

Docela nedávno jsem se rozhodl spojit Své jméno s Tvým projektem fotoknihy, a to formou své autorské účasti.

Dnes Ti píši proto, že jsem si včera večer otevřel vlákno projektu na serveru Temna Komora, a to, co jsem si tam přečetl,
považuji za velmi neprofesionální.

Nesoudím, a nebudu soudit, kdo má nebo nemá pravdu, a kdo má či nemá právo být uražený.
Ty jsi pro mne byl garantem projektu, a očekával jsem Tebe profesionální chování.

Za profesionální chování rozhodně nepovažuji skutečnost, že téměř na každé stránce vlákna píšeš, že pokud se nestane to a to, s projektem končíš.
Za profesionální chování dále nepovažuji výkřiky na veřejném fóru ve stylu „už ma všichni seriete“ a podobné.

Pokud by se v mém profesním životě takto choval některý z mých Projektových Manažerů, okamžitě bych jej vyhodil.

Včera jsi ve vlákně oznámil, že s projektem končíš, a že veškeré podklady k dokončení knihy posíláš Milošovi Mrázovi do Bratislavy.
Prosím, dodrž to. Pohár přetekl, včera jsi učinil určité rozhodnutí, dnes je již pozdě jej brát zpět. Pokud se takto nestane, já již s tímto
projektem nechci spojovat svoji pověst a své jméno, a od účasti na projektu odstoupím.

Jsem velmi zklamán a na žádném dalším Tebou organizovaném projektu či spolupráci v budoucnu se nechci a nebudu podílet.
Promrhal jsi svoji dobrou pověst, a myslím, že zcela zbytečně.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem
L.S.
  • 0

#269 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 21 září 2011 - 12:05:41

Pánové pánovia, vypusťte páru.... Je pravdou, že kolegovi spookimu ty ritě také trochu zazlívám, ale osobně bych celý projekt poslal do oněch míst již dávno. Počítám že kolega Spooky je povahy vášnivé a sám sebe za aktivitu ohledně vydávání knihy vytrestal a rád se jí zbaví. Jen uvést na závěr tohoto fora větu " Všetko šlo do riti" je trochu smutné.
  • 0

#270 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 12:11:06

Čo je na tom neslušné, že som uviedol dôvod, prečo budem musieť odstúpiť z projektu ? Nenapísal som nič čo nie je pravda, sám si to potvrdil zverejnením celého obsahu mailu.

Dnes už skutočne ľutujem, že som sa do niečoho takéhoto púšťal, nečakal som od Vás takú obrovskú neschopnosť.

OK, fotografie aj s dotazníkmi zasielam Milošovi Mrázovi. Týmto ho prosím aby mi ešte raz zaslal svoju adresu.
  • 0

#271 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 12:13:13

Pánové pánovia, vypusťte páru.... Je pravdou, že kolegovi spookimu ty ritě také trochu zazlívám, ale osobně bych celý projekt poslal do oněch míst již dávno. Počítám že kolega Spooky je povahy vášnivé a sám sebe za aktivitu ohledně vydávání knihy vytrestal a rád se jí zbaví. Jen uvést na závěr tohoto fora větu " Všetko šlo do riti" je trochu smutné.


Nie, nie. Povahy vášnivej som skutočnen neni, práve naopak. Ale pol roka prosenia a včerajšie Milošove výtky ma až nečakane vytočili do biela.
  • 0

#272 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 21 září 2011 - 12:43:36

Pánové, ač nerad nezbývá mi než to tady zamknout. Děkuji Spookymu za čas a energi věnované projektu. Ostatním za plnění termínů a plodnou diskuzi.
Sitauce se pozměnila. Takže upraveno.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních