Přejít na obsah


Fotka

Nacpat do polaroidu kinofilm?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 3 duben 2011 - 19:49:14

Zduř analogáci a polaroiďáci!

Mám tady Polaroid i-Zone, táta mi ho koupil když jsem byl malý a teď už do něj neseženu cartridge.
A napad mě ďábelský nápad :oops: do něj narvat normální kinofilm, kterej se tam přesně vejde, vim že to je fix focus, takže musím udrže vzdálenost filmu od skel, ale je tam takové malinké zrcátko, takže to je jakoby zrcadlovčička? navyják na film bych řešil externí odnímatelnou krabičkou, nejdřív bych v TK vytách film ze špulky a narval do polaroidu a potom špulku dal do té krabičky, do který bych navíjel.
Myslíte, že můj nápad je realnej?

Díky za odpovědi!
  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 3 duben 2011 - 19:59:55

obecně fandím škrábání se pravou rukou za levym uchem. držim palce a těším se na výsledek!

každopádně než tahat film ze špulek, řešil bych to nákupem metráže - imho na pokusy lepší, můžeš si namotat kolik chceš a navíc to vyjde levněji.
  • 0

#3 fotostepanek

fotostepanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 květen 2011 - 18:10:15

Zduř analogáci a polaroiďáci!

Mám tady Polaroid i-Zone, táta mi ho koupil když jsem byl malý a teď už do něj neseženu cartridge.
A napad mě ďábelský nápad :wink: do něj narvat normální kinofilm, kterej se tam přesně vejde, vim že to je fix focus, takže musím udrže vzdálenost filmu od skel, ale je tam takové malinké zrcátko, takže to je jakoby zrcadlovčička? navyják na film bych řešil externí odnímatelnou krabičkou, nejdřív bych v TK vytách film ze špulky a narval do polaroidu a potom špulku dal do té krabičky, do který bych navíjel.
Myslíte, že můj nápad je realnej?

Díky za odpovědi!


Vůbec nevím, o čem mluvíš, ale nápad je to dobrej. Obecně, konverze Polaroidů jakýchkoliv na cokoliv je dobrý nápad. Já konvertuju staré Polaroidy ještě na svitkový film buď na Polaroid 55, 665 nebo na svitek. Z některých těl lze udělat nádherné kousky, dokonce pracovat na 4x5" a měnit objektivy. Lze z nich dělat pinhole, i z formátu 8x10".

Prostě Po-la-roid.

Ale podezřívám se, že to je skrytý digitálismus.
No a co...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních