Přejít na obsah


Fotka

Biele ciary na fomabromoch. pomoc!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 11 duben 2011 - 22:05:22

Ahojte.
Prave som sa znova vratil z komory s pocitom beznadeje. A nerozmyslam momentalne nad nicim inym ako "je to moja chyba alebo je to od vyroby?"
Ide o to ze u mna pred tyzdnom boli 2aja chalani cosi pozvatsovat. Vyvolali sme filmy a potom si nazvatsovali stvorceky. Kupil som na to v prolaike papiere, fomabromy s normalnou gradaciou 18x24. A na vsetkych fotkach s toho dna boli tieto biele ciary. proste vertikalne biele ciary, nepravidelne ale relativne pravidelne rozmiestnene. vyzera to trocha ako ekg...
A odvtedy som bol uz 2 krat v komore a stale daco neni v poriadku.
Snazim sa akurat zvatsovat fotky s jedneho kseftu v rakusku.
A fakt ma hneva ze to nejde... Biele ciary a dokonca co sa mi nikdy pred tym nestavalo otlacky prstov...!!!
Tak som k tomu pristupil metodicky. V ustalovaci to nebude lebo biele ciary su tam uz pred prerusovanim. Tak som vymenil vyvojku, namiesal som si novu GDLku... (Celkom dost som ju nariedil... Asi 150ml vyvojky do litra vody a este som vodu dolieval... ale casto robym aj s viac nariedenou gdlkou a nic som nepozoroval...) Stale nic. Skusil som nove papiere ale ako som na ne pozeral tak maju presne to iste cislo emulzie ako tie pred tym. Skusal som robyt potme... Ciary este horsie a k tomu plna fotka otlackou... Potme som sa cvachtal vo vyvojke rukou...
Potom som teda skusil siahnut po dajakych riadne starych expirovanych papieroch. Nasiel som jeden neobrom, posledny co mi ostal. A este jeden forte. Naexponoval vyvoalal ustalil. A nic. Ziadne ciary ziadne otlacky...
Tak mi to nedalo a rozrezal som si jeden fomabrom 24x30 ktory je s balenia s inym cislom emulzie. A skusil som ho vyvolat. Trocha som to prepiekol ale ziadne ciary tam neboli. Len 1-2 otlacky a dajaka cmuha na jednej s nich...Takze teraz uz vobec neviem...
Prepacte za taky zmateny prispevok ale ja som s toho zmateny. Nic taketo sa mi pred tym nestavalo...
Pomozte mi prosim, mate s tym skusenost? Stava sa vam to? Je to v mojom procese? Moze to byt v papieroch?Urcite to este preskumam...
  • 0

#2 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 11 duben 2011 - 22:11:16

Este teda pripajam ukazku. Mysliom tie ciary ako je rozostreny trombonista:
Vložený obrázek
Je to len rychly orezany sken, a este k tomu aj zapraseny (tie biele bodky niesu na zvatsenine...)
Prepacte ak sa tu o dacom takom uz hovorilo, nenasiel som to.
Fakt si s tym uz neviem rady... je to moja chyba?
Za kazdu radu budem vdacny...
S.
  • 0

#3 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 duben 2011 - 06:39:34

Vyper si negativ!!! a netuším kolik máš vývojky v misce když vyvoláváš. Papír musí být ponořen celý.

Pak bude vše OK.
  • 0

#4 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 12 duben 2011 - 07:43:13

Šimon:
nazväčšuj si tú istú fotku ihneď dvakrát za sebou a vyvolaj.
ak budú pruhy rovnaké - chyba v negatíve (neviem, napr. zle ustálený, zle vypraný) alebo v držiaku (špinavé sklíčka?)

ak budú inde = chyba "na stole", ako si už naznačil - môže to byť v papieroch (ak som správne pochopil, s tým istým emulzným číslom bol problém).

každopádne žiadny stres a ťažkú hlavu, ja som podobný typ ako ty (rýchlo hľadať riešenie, ani nezaspím :wink: ) a už som sa naučil - nechať tak, ísť sa prejsť, najlepši vyspať a ono to príde samé.

držím palce!
  • 0

#5 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 09:01:21

Na skenoch ciary niesu. A niesu ani na negative.
Zvatsoval som s ramcekami. Teda bez skiel.
Miska bola skoro plna... A az kym si papier nesadol na dno som ho furt ponaral.
Dneska rano uz pozeram na suche papiere co som vyvolaval vcera. Tesne za sebou som vyvolal jeden s tych fomabromov N 111 (em. no. 015248/14), potom jeden foma neobrom n111 inej velkosti (nastrihany na 18x24) a ineho emulzneho cisla a potom este jeden foma neobrom. Stary papier.
Vysledok: Na tom prvom fomabrome (em. no. 015248/14) su ciary ako hovado. Na neobrome uplne nic. A na tom fomabrome s inym cislom niesu ciary ale ku kraju je niekolko flakov a otlackov prstov (co sa mi pred problemami s ciarami nestavalo... Ale o nic nejde... hlavne ze tam niesu ciary.)
Ukazky:
Fomabrom (em. no. 015248/14)
Vložený obrázek
Fomabrom ine emulzne cislo
Vložený obrázek
Foma Neobrom
Vložený obrázek

(Pouzil som takmer identicky cas pre vsetky 3 papiere... Preto asi tie formalne rozdiely v kontraste alebo kvalite ale v com... A ten print s ciarami som vytiahol samozrejme skorej... Na to sa nedalo pozerat...)

Vazene temnokomornictvo, ma dakto potuchy v com by to mohlo byt?
Momentalne nedokazem uvazovat nad nicim inym len ci som pri tych testoch daco neurobyl inak a ci sa daju povazovat za verohodne... A teda ze mam dajaku blbu varku papiera...
Ma dakto fomabromy n111 s tymto cislom?
Za kazdu pomoc budem velmi vdacny.
Dakujem
S.
  • 0

#6 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 12 duben 2011 - 09:11:55

asi by jsem byl rád, že negativ je v pořádku a nazvětšoval ho na papíry, které čáry nedělají. Chápu Tě, že ti to hlava nebere, mě taky ne a to na fomy dělám skoro všechno, todle jsem ještě neviděl. Když jsem měl nějaký problém, tak s procesem a ne s materiálem.
  • 0

#7 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 12 duben 2011 - 09:15:53

No tak papiere by som už používal len na prúžkové skúšky 8-O
Merci, ako by povedal Poirot, záhada vyriešená :wink:
  • 0

#8 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 duben 2011 - 09:23:15

Problém bude asik v papírech. Pruhy jsou vždy jedním směrem a záleží, jak máš fotografii otočenou, navíc na jiných papírech tento efekt není. Teď těžko říct zda je to z výroby nebo nějaká chyba tvého procesu, proto prosím popiš podrobně svůj pozitivní proces včetně časů.
Pak uvidíme.
  • 0

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 duben 2011 - 09:30:08

No tak papiere by som už používal len na prúžkové skúšky 8-O
Merci, ako by povedal Poirot, záhada vyriešená :wink:

ty koukáš na poirota? há
můj jeden z velmi oblúbených! a máme skvělý dabing pana meduny, ale nějaké díly namluvil i petr kostka a ty jsou jiný, jak jsou oba pánové skvělí, tak mistr kostka tomu dává ještě něco navíc
poirot, to je úplně černobílej detektív 8-O
  • 0

#10 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 12 duben 2011 - 09:37:35

Radim, mno vidíš, v češtine som ešte nezachytil (ale slovensky tiež nie je zlý).
Je to podľa mňa jeden z najlepšie urobených seriálov, ktoré poznám - kamera, strih, scenár, scény, réžia. Úžasné (a Nedeľný podvečer s pivkom, foťákmi a Poirotom je luxus, ktorý som už dlho nemal).

Pardón za odbočku ale musel som :wink:
  • 0

#11 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 12 duben 2011 - 09:42:39

Problém bude asik v papírech. Pruhy jsou vždy jedním směrem a záleží, jak máš fotografii otočenou, navíc na jiných papírech tento efekt není. Teď těžko říct zda je to z výroby nebo nějaká chyba tvého procesu, proto prosím popiš podrobně svůj pozitivní proces včetně časů.
Pak uvidíme.


Ty čáry mají takřka strojově přesné rozestupy a orientace jedním směrem. Sice ce v tom moc nevyznám ale byl bych pro chybu z výroby.
  • 0

#12 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 duben 2011 - 09:48:02

A co takhle osvítit jeden papír jenom rozptýleným světlem a vyvolat?
  • 0

#13 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 10:02:20

Oh, dakujem vam za odpovede!
A tiez som rad ze zrovna v mojom vlakne sa diskutuje o poirotovi! Tiez ho mam velmi rad! Slovensky dabing u mna vedie, cesky je velmi podareny... Ale ked som to pozeral v originale... nic moc :0)
Krake:
Moj pozitivny proces:
Vyberiem papier s balenia, zalozim ho do ramceka, pri rohoch ho vzdicky poriadne otapkam aby som bol na doraz, naexponoval som 16 sekund, papiero som vybral, cervene svetlo bolo cely cas obratene smerom ku stene, ponorym do vyvojky jednym rychlym pohybom, a hned zacnem papier ponarat, papier sa akokeby drzi na hladine a ja ho ponaram pod vyvojku, pouzivam fomu gdl riedenie asi okolo 1:7 (dakedy aj viac....), vyvolavam 3-5 minut. Na stopkach mam nastavene 4 minuty a dakedy vytiahnem papier o pol minuty skor, dakedy aj o minutu neskor...
Hned po vytiahnuti s vyvojky necham okapat a potom ponorym do mysky s vodou ktoru mam pod kohutikom, raz za cas si tam pustam vodu, umyvam si do toho tiez ruky od vyvojky a tak a tiez v tejto vode tesne po vytiahnuti s ustalovaca necham par minut lezat fotky a potom ich zoberiem na svetlo... Tuto vodu moc nevymienam skor do nej necham pustenu plnym prudom vodu...
Necham v nej papier asi 5-10 sekund, hybem s nim obraciam ho, potom ho prenesiem do ustalovaca, kde s nim hybem prvu minutu a necham ho tam potom este stat. Ciary sa objavuju uz v myske s vyvojkou...
papo: Myslim si ze skor by stalo za to keby som papiere doniesol na zraz a ak sa tam podari zostrojit temnu komoru tak ich dat nezavislo dakomu vyskusat. Len teraz neviem ci mam papiere vsetky minut na pokusy alebo radsej ich nechat tak... a hlavne sa bojim ze toto iste emulzne cislo maju aj fomabromy 30x40 ktore mam v komore na policke... :wink:
Fakt dakujem za odpovede! Momentalne som si neni isty nicim, len tym ze na temnej komore su ludia ktory su si isty! :0)
  • 0

#14 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 10:03:11

chcel som napisat: kraken...
pardon...
  • 0

#15 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 duben 2011 - 10:52:21

Jakou mas misku na vyvojku? Nemas nahodou misku s zebrovanim na dne? A nenechavas nahodou papir ve vyvojce chvili lezet emulzi smerem k ononu zebrovani bez pohybu? Fomabromy jsou na to citlive.

Jednou se mi to stalo tez. Od te doby si davam pozor na pohyb papiru ve vyvojce a je klid. Vlastne na Fomabromy uz nedelam vubec, ale to fuk.
  • 0

#16 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 11:47:22

praveze mam taku tuklasicku orandzovu s hladkym dnom, papiere nikdy nenechavam vo vyvojke emulziou dole...
Je pravda ze fotkou vo vyvojke hybem len zo zaciatku... Potom ju necham stat ked uz je podlozka nasata a papier neplave na hladine. Asi 1.5 minuty s papierom hybem (skor do neho tukam a ponaram ho...) a potom necham tak, len raz za cas do neho tuknem alebo s nim pohnem...Len nechapem preco sa mi zacali tie ciary diat az teraz ked uz to tak robym 3/4te roka...
Ale ak myslis ze by to mohlo byt tym ze s papierom treba neustale hybat tak to by som mozno vyskusal! To mi teraz bude vrtat v hlave! :0)
  • 0

#17 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 11:51:27

Jakou mas misku na vyvojku? Nemas nahodou misku s zebrovanim na dne? A nenechavas nahodou papir ve vyvojce chvili lezet emulzi smerem k ononu zebrovani bez pohybu? Fomabromy jsou na to citlive.

Jednou se mi to stalo tez. Od te doby si davam pozor na pohyb papiru ve vyvojce a je klid. Vlastne na Fomabromy uz nedelam vubec, ale to fuk.

Pockat! Precital som si tvoj prispevok este raz! Pises ze sa ti taketo ciary uz raz stali??? Vazne? Takze je to tym pohybom vo vyvojke? 8-O 8-O 8-O :wink:
  • 0

#18 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 duben 2011 - 12:09:01

Ano, u me se pruhy delaly sednutim papiru na zebra misky. Stacila relativne kratka chvile a nerovnomernost vyvolani zapricinila pruhy, ktere nezmizely ani nasledujicicm delsim pobytem papiru ve vyvojce za pohybu.
Pocitam, ze by si podobne mel davat clovek pozor i na prerusovac a ustalovac. Ale to je jen domnenka.
  • 0

#19 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 duben 2011 - 13:57:43

Scan nic neznamená. Při scanování se uplatňuje odstranění škrábanců, prachu...atd. Tedy není směrodatné.

Negativ. Koukni se na něj ze strany a na pořádném světle. Na kapky většinou narazím až při zvětšování. Čím tvrdší gradace papíru tím je vidět více.

Co to je ponořuji papír dokud se nepotopí? Normálně strč šikmo, aby se co nejrychleji papír potopil a kývej miskou. Za chvilku se sám celý ponoří. Tím neříkám že mu nemůžeš pomoci, ale jen ponořování pinzetou není úplně ono.

Ad fomabrom a neobrom. Neobrom se tuším už notnou dobu nevyrábí. Staré papíry budou trochu měkčí a tak se chyba tolik neprojevila. Taky nemám skoro žádné zrno na Neopan 400 vyvolaný na 3200 a zvětšenině cca 20x50 cm.

Nemáchej se ve svinstvech rukama. Zanášíš si vývojku do ustalovače a naopak. Z toho pak máš i různé fleky po prstech. Nebuď líný a fotky z ustalovače dávej do jiné vody než do té, kterou používáš na oplach. Nějaké prudké pouštění kouhoutku asi taky nebude papírům dělat dobře. Dodržuješ teplotu vypírací vody (+- stejná jako u ostatních lázní)?

GDL ti nebudu rozmlouvat, i když se mi též nelíbí.
  • 0

#20 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 duben 2011 - 14:23:12

Ještě možná taková pitomost. Jakou používáš vodu? Z kohoutku nebo destilku? Používáš na papíry po vyprání smáčedlo? V jaké koncentraci?

Mě to pořád nějak připomíná zasviněný negativ od smáčedla či tvrdé vody a nebo to samé u papírů. Jinak chybám v procesu, které jsem popsal výše bych se i tak vyvaroval.
  • 0

#21 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 duben 2011 - 14:33:41

Ano, u me se pruhy delaly sednutim papiru na zebra misky. Stacila relativne kratka chvile a nerovnomernost vyvolani zapricinila pruhy, ktere nezmizely ani nasledujicicm delsim pobytem papiru ve vyvojce za pohybu.
Pocitam, ze by si podobne mel davat clovek pozor i na prerusovac a ustalovac. Ale to je jen domnenka.


ano obcas (cca 3x) se mi stalo - ze se mi na fotce objevila plastev ze slotu - proto ve slotu papirem hybu, aby se rovnomelne provolal/ustalil...
  • 0

#22 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 14:39:08

nojgi: Ja mam na skeneri vypnutu tu redukciu prachu... A aj ked ju zapnem tak tam prach a skrabance a stekance mam. Prakticky koli spine co mam v skeneri sa mi este nepodarilo naskenovat kus filmu bez prachu... Takze u mna urcite nefunguje ono odstranovanie skrabancov.
V tomto pripade si dovolim povedat ze sa jedna o jeden s mojich najcistejsich filmov. Skumal som ho na svetle, zadne skrabance a rozhodne ziadne stekance.
Vzhaldom k tomu ze som zvatsoval takymto stylom aj 6x6 negativi mnou vyvolane a boli tam presne take iste ciary v presne takych istych rozostupoch by som vylucil ze sa jedna o chybu na negative.
Tie pruhy su tam uz vo vyvojke. Takze to nema nic spolocne s pranim ani s ustalovanim.
Vladik: Vyskusam vyvolat teda este jeden kus toho papiera tak ze budem s fotkou neustale hybat. Tvoja teoria je podla mna najpresvedcivejsia lebo by vysvetlovala preco su na niektorych fotkach ciary viditelnejsie a na niektoryh menej.
Dakujem este raz za pomoc pri badani.
S.
  • 0

#23 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 duben 2011 - 16:03:55

Ono hlavne hardverove odstraneni prachu pri skenovani CB negativu tak nejak nefunguje. Teda aspon, co si tak zhruba pamatuju, nejsem expert. Tusim, ze se tam nejak porovnavaji dva obrazy - jeden "klasicky" a druhy ziskany, tusim snad v IČ spektru. V IC spetktru se zobrazi jen ten prach a skrabance a potom se provede na zaklade srovnani obou obrazu "odstraneni" prachu a skrabancu.
U CB materialu se stribrem je v problem v tom, ze se u toho druheho obrazu v IC spektru zobrazuji i krystaly stribra :wink:
  • 0

#24 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 duben 2011 - 16:31:22

Ono hlavne hardverove odstraneni prachu pri skenovani CB negativu tak nejak nefunguje. Teda aspon, co si tak zhruba pamatuju, nejsem expert. Tusim, ze se tam nejak porovnavaji dva obrazy - jeden "klasicky" a druhy ziskany, tusim snad v IČ spektru. V IC spetktru se zobrazi jen ten prach a skrabance a potom se provede na zaklade srovnani obou obrazu "odstraneni" prachu a skrabancu.
U CB materialu se stribrem je v problem v tom, ze se u toho druheho obrazu v IC spektru zobrazuji i krystaly stribra :-D


Jo to máš pravdu, hýbe to i se zrnem :wink: Ale to jen mimo. Praso pruhy samozřejmě neřeší.

Jinak i u té fomy 111 hýbu s miskou cca prvních 20-30 vteřin a pak nechám ležet do 3-5 minuty. S tímhle jsem se nesetkal a nějak mi to nedá, že by bylo jen v papírech, když je viditelné i na jiné šarži. Při popisu s rácháním rukama a stejnou vypírací vodou na ustalovač i vývojku mě zamrazilo.
  • 0

#25 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 17:15:58

nojgi: Pockat... Vsak tie pruhy su prave len na tej sarzi em. no. 015248/14.
Na inej sarzi som ti epruhy prave nemal ked som to skusal.
Nemam tu istu lazen na prerusovanie a na vypieranie filmov, len pisem ze sa mi casto stava ze pred tym nez fotky zoberiem na svetlo kde mam misku v ktorej menim vodu a periem ich v nej tak ich casto ponorim do tej misky v ktorej prerusujem a pustim k tomu do nej vodu. Miska je velka a tak prud vody ide mimo fotky. Fotku tam takto necham az kym koli osvetleniu napr. papierov mozem otvorit dvere. Dakedy to je 10 sekund, dakedy 2 minuty...
V kazdom pripade mohol by som dakoho kto bude zriadovat komoru na sraze poprosit ci by papiere nevyskusal?
  • 0

#26 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 duben 2011 - 17:56:47

Vem je sebou, dle tvých informací bych to viděl nejspíš na blbou várku papírů. Dones a uvidíme.
  • 0

#27 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 duben 2011 - 19:37:46

Bude tam vůbec nejaké ta srazová komora?
  • 0

#28 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 duben 2011 - 19:43:36

Dakujem kraken!
Vo fore zrazu sa pise: Temnákomora:
Povoleno její zřízení v koupelně pokoje sousedícího se společenskou místností.
Otazka je ci dakto berie zvatsovak...
I ked duro chcel robyt kontakty s pinholky! Takze typujem ze asi daco brat bude! Uvidime.
  • 0

#29 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 duben 2011 - 22:07:44

Nejak to sfóknem Panpriatel. pro sychr vezmu svoju chemiju, enem dúfám, že na to nezapomenu.
  • 0

#30 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 13 duben 2011 - 06:29:20

sken negativu by takové prasečiny imho odhalil. když jsem míval problémy se smáčením, tak se mi podobné věci na skenech objevovaly.

se zapnutými redukcemi skenujou jenom amatéři a paní minilabů.


spíš mě děsí myšlenka, že by Foma pouštěla do prodeje nějaké zmetky i v oblasti papírů 8-O
  • 0

#31 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 13 duben 2011 - 06:56:15

Asi jsem slepý, ale v malé míře vidím i čáry na druhé šarži. Málo, ale viditelné je za uchem.

Jak psal Kraken jukněte na srazu a třeba špatnou šarži vyzkoušejte i na jiném negativu od jiného temnokomorníka. To bude asi jediné řešení a hlavně uvidíte negativ i originál papíry. Nikoliv jen pseudorealitu z webu.
  • 0

#32 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 duben 2011 - 07:28:51

Nechci být vtíravý, ale přece jen bych zkusil to, co už jsem napsal výše. Vzít papír, osvítit ho jen tak na světle a vyvolat. Tím by se z problému vyřadil negativ, skla a všechno kolem zvětšováku. Pokud by tam čáry byly i potom, je to vada papíru (při dodržení "bezpečného" postupu vyvolání, jak zde bylo mnohokrát popsáno).
  • 0

#33 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 13 duben 2011 - 08:07:36

Vobec niesi vtieravy. Praveze naopak. Vsetkym vam dakujem ze sa venujete mojmu problemu. Toto vlakno momentalne udrzuje hladinu mojej pricetnosti v normalnych hladinach!
Dneska pojdem do komory tak to urcite skusim.
nojgi: Podla mna tam nieco je ale tie ciary toproste niesu:
https://picasaweb.go...959629368960066
Da sa to aj zvatsit.
Podla mna je to bud papierami alebo dacim co robym zle pocas vyvolavania...
Sak kraken tomu pride na klb! Papiere poriadne prevetra a ked na nich nic nenajde tak poriadne prevetra mna! 8-O
  • 0

#34 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 13 duben 2011 - 08:25:05

...
I ked duro chcel robyt kontakty s pinholky! Takze typujem ze asi daco brat bude! Uvidime.


He? :roll: 8-O
To som kedy povedal? Koľko pív som mal? 8-O
(určite neplánujem, to len aby sa neplánovalo na základe mojich neplánov)
  • 0

#35 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 duben 2011 - 09:54:15

...
I ked duro chcel robyt kontakty s pinholky! Takze typujem ze asi daco brat bude! Uvidime.


He? 8-O :D
To som kedy povedal? Koľko pív som mal? 8-O
(určite neplánujem, to len aby sa neplánovalo na základe mojich neplánov)


neplést si assholi s pinholí, i když kontaktní kopie jdou udělat oběma, mnohdy i podobné :roll:
  • 0

#36 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 duben 2011 - 11:10:18

Nechci být vtíravý, ale přece jen bych zkusil to, co už jsem napsal výše. Vzít papír, osvítit ho jen tak na světle a vyvolat. Tím by se z problému vyřadil negativ, skla a všechno kolem zvětšováku. Pokud by tam čáry byly i potom, je to vada papíru (při dodržení "bezpečného" postupu vyvolání, jak zde bylo mnohokrát popsáno).


Papo, ogaro, to men taky napadlo, ale bojím se jedné věci a to té, že když jen tak papír vytáhnu na světlo tak ten práh zčernání nejde kontrolovat a tedy mohou zčernat i ty vadné bílé kazy na papíru. Chce to prostě kontrolované zčernání, tak akorát, aby se to dalo nejak vyhodnotit. Toho lze pochopitelně lehce docílit zvětšovákem, nebo kontaktní kopijí z většího negativu, kde film je tímto kontrolor zčernání.

Tož tak.
  • 0

#37 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 duben 2011 - 13:16:12

Je to tak, to jsem jaksi zapomněl zdůraznit, ale dá se to vyřešit zkouškou na malém kousku papíru, nebo ten papír osvětlit pod zvětšovákem bez negativu, ale hodně rozostřit, aby se neprojevily případné vady skel nebo optiky.
  • 0

#38 lindys

lindys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 14 říjen 2012 - 00:31:30

Já si dovolím oživit téma.

Mě se podobné věci staly - http://www.temnakomo...ky/#entry460781

em. no.: 015248/13
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních