Přejít na obsah


Fotka

S jakym filmem na svatbu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 13 April 2011 - 13:16:59

Tuto sobotu se chystam na svatbu a rozhodl jsem se, ze nebudu digitalnicit jako vsichni ostatni a nafotim to na film. Svatba bude ve Vlasskem dvore v Kutne Hore, kde je pry docela tma tmouci. Naslednou hostinu bych rad fotil na PLUS-X a exponoval jako ISO 125. Jaky ale vybrat film na obrad, kde bude svetla mene a bude treba citlivosti 800 nebo mozna vys (rozhodl bych se na miste jak exponovat podle toho co bude merit fotak). Zamer je fotit spis nenapadne momentky delsimi skly (85mm a 70-200mm). Jde mi o to, aby byl film co nejpodobnejsi tomu Plusu-X se kterym se mi zatim delalo moc prijemne. Zvetseniny budou asi 18x24 a snad jedna dve na 30x40 FOMA Chamois v GDL... Diky za rady, Jen
  • 0

#2 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 13 April 2011 - 13:43:11

tazke zadanie.. kedze chces fotit dlhsimi sklami, budu treba kratsie casy. Osobne by som siahol po Delte 400 a podla podmienok ju pushol na 800 az 1600.
  • 0

#3 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 April 2011 - 14:07:37

svatba sa pushovat nema, ide tam o tonalitu a s nou suvisiacu iluziu jemneho spolunazivania az za hrob. na temnu svadbu by som isiel neopan 1600 @ 400-800 a kompenzacne vyvolal.
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 April 2011 - 14:15:06

Já bych hlavně kvůli tomu, že většina fotek bude asi z interiérů a při umělém či smíšeném chabém světle, nabil Ilford Surveillance, exponoval na 800-1600 a vyvolal třeba v Atomalu (i když to není už podstatné, možností, v čem a jak to vyvolat, aby tam bylo všechno a celkem dobře, je víc). Všechno bych to hlavně fotil na jeden film kvůli jednotné tonalitě výsledného alba. :)
  • 0

#5 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 April 2011 - 16:25:58

Nahodou to ve Vlasaku znam - fotil jsem tam jednu svatbu (celkove jsem tam kvuly ruznym oslavam byl cca 10x), tehdy jsem pouzil film o citlivosti 400 a fotil jsem na clony cca 1.4-5.6

Zalezi v kolik svatba je ale zase tak tmava mistnost obradni sin neni, pokud budes fotit i v prizemi a na schodech tak tam tma trosku je ale jinak to to imho na 400.

Kamil
  • 0

#6 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 April 2011 - 19:31:47

Taktéž jsem měl tu čest tam fotit. ISO 400 je v poho i bez blesku. Schody bez blesku ne. Upřímě, nejlíp mě vyšlo focení s blesky na stativu, vhodně rozmístěnými. Dva pozadí, jeden s mizerným odrazem vpředu. Schody na ISO 400 a systémák odrazem. Ideální to není, ale čas na nastavení remote záblesků nebude. Film Delta 400, v barvě Fuji Superia 400.
Sice "můj" film je PAN 100 a PAN 400, ale tady nedoporučuji.
Malá rada, zajdi tam před tou svatbou, prohlídni si to, nafoť pár fotek (dělám to vždy, pokud fotím na neznámým místě) a uvidíš sám.
Nepřevolávej film, tudy cesta nevede. To je vpodstatě nouzovka, pokud se můžeš připravit, vem film co má požadovanou citlivost. Bude to lepší.
  • 0

#7 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 13 April 2011 - 19:46:05

No, jisté je, že nějaký citlivý a slušnou značku. Tak se nám výběr zúžil. A protože jak se zdá nemáš zkušenosti s nějakým "svým" citlivým filmem, tak bych do Delty 400 nešel, ale volil bych osvědčený a blbovzdorný (i na vyvolání) Kodak TRI-X. Je tady spusta návodů jak volat a je to tutovka.
Ale z vlastní zkušenosti moc dobře vím, že víc jak na filmu záleží na nevěstě a ženichovi. Takže pohodové a kooperující novomanžele přeje Luigi. Tak jako já jsme měl našeho přítele TK Tomáše Kontakta s jeho manželkou. :roll:
  • 0

#8 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 April 2011 - 20:25:35

Tak jako já jsme měl našeho přítele TK Tomáše Kontakta s jeho manželkou. :(

Ha teď se něco provalilo... nebo sem byl jediný neinformovaný? :roll:
  • 0

#9 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 13 April 2011 - 20:33:09

Moje zkušenost obecná je, že 400ka je dobrý univerzál - ať ČB nebo v barvě. Pokud nemáš nic vlastního vyzkoušeného, doporučuji také ten TriX.

Poznámka k ohniskům: dej si pozor, možná budeš chtět být nenápadný a fotit více z dálky, ale pak počítej, že je vysoká pravděpodobnost vběhnutí strýčka s kompaktem nebo jiného svatebčana s digizrcadlovkou do záběru :roll: Vyplatí vzít si do kapsy i kratší ohnisko (35 nebo 50).
  • 0

#10 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,149 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 April 2011 - 20:35:53

Já sice nejsem žádný svatební fotograf, ale pokud se to správně doprasí, ať nevynikne tolik zrno, tak D3200 na 1600 vychází hezky. Na jedné svatbě se mnou byli spokojeni velmi, když jsem to ješče kopnul na fomatone :roll:
  • 0

#11 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,082 příspěvků(y)
Reputace: 398

Publikováno 13 April 2011 - 20:39:12

Ja bych se s tim nemazal (svateb jsem fotil az az) a vzal Ilford XP2. Trvas-li na klasictejsim filmu, pak si s sebou vezmi Tri-x a P3 ci P4, mas-li ji k disposici, popripade deltu3200 a rozhodni se na miste. Z objektivu petatricitku a petaosmdesatku.
  • 0

#12 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,149 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 April 2011 - 20:47:05

Vidíš Achernare, pak že se shodnem jen na autech - a vzhledem k tomu, že svatbu jsem fotil jedinou, mě to obzvláště těší :roll:
  • 0

#13 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,082 příspěvků(y)
Reputace: 398

Publikováno 13 April 2011 - 20:53:29

To mne tesi:-)
  • 0

#14 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 13 April 2011 - 21:03:10

Ja bych se s tim nemazal a vzal Ilford XP2.

To je velmi rozumný názor a doporučuji ho zvážit. Ocení dotyční tvoji práci? Pokud netuší rozdíl mezi Rodinalem a GD-L, tak XP2 bude dostačující řešení. Já mám dobré zkušenosti s Kodakem BW400CN.
  • 0

#15 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 April 2011 - 21:10:30

Oblíbené kombo OM-4 - Zuiko 35-80/2.8 - film podle světla od HP5+, FUJI NEOPAN 1600, Kodak Delta 3200 - případně na C41 - XP2 či BW400CN. Vyplatí se mít možnost si proměřit obřadní místnost před vlastní akcí. Nejlépe s figuranty, pokecat s oddávajícím či knězem... skoordinovat pohyby s případným videozaznamovačem...
  • 0

#16 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 April 2011 - 16:04:10

Ja bych se s tim nemazal a vzal Ilford XP2.

To je velmi rozumný názor a doporučuji ho zvážit. Ocení dotyční tvoji práci? Pokud netuší rozdíl mezi Rodinalem a GD-L, tak XP2 bude dostačující řešení. Já mám dobré zkušenosti s Kodakem BW400CN.


Na BW400CN pozor. Má to oranžovou podložku, nezvětšuje se to snadno. A jako všechny C-41 BW filmy to má prapodivný zrno.
  • 0

#17 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,082 příspěvků(y)
Reputace: 398

Publikováno 14 April 2011 - 17:19:57

Ano, CNko je maskovane pro barevne zvetsovani, kdezto XP2 je navrzena pro pohodlne zpracovani CB procesem. Fotil jsem s tim filmem cele roky a predevsim prave veskerou profesionalni praci, svatby, koncerty, reportaze. Jeho hlavni prednosti jsou nasledujici: pri vysoke citlivosti (nominalne 400, ale bez potizi lze exponovat na 800) ma zrno na urovni bezne stovky, navic pri exposici na vyssi citlivost zrnitost klesa. Ale predevsim ma neobvyklou schopnost pobrat obrovske rozdily jasu, tedy napriklad prime svetlo v zaberu, vselijake lesky a stiny, bile saty versus cerny oblek atd, zkratka veci, ktere te na svatbe dost pravdepodobne cekaji. Bezne se z toho filmu da vyzvetsovat celkem libovolna zvetsenina a to zrno je nejen velmi prijemne, co se velikosti tyce, nybrz i co se tyce struktury. Pri zvetsovani na takovy bezny "svatebni format", tedy 18x24 az 24x30, nemusis se u XP2 necim takovym, jako je zrno, vubec zabyvat.
Tolik me zkusenosti. Ten film je pro tyhle ucely fantastickej.
  • 0

#18 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 April 2011 - 18:38:43

Tolik me zkusenosti. Ten film je pro tyhle ucely fantastickej.

Někde jsem zahlédl metráž a za milou cenu. Mrknu se po něm.
  • 0

#19 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,082 příspěvků(y)
Reputace: 398

Publikováno 14 April 2011 - 19:10:37

Tolik me zkusenosti. Ten film je pro tyhle ucely fantastickej.

Někde jsem zahlédl metráž a za milou cenu. Mrknu se po něm.

No jéje!
  • 0

#20 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 April 2011 - 19:35:19

No jéje!

pozdě. poslední 2x100ft byly prodány přesně před 14dny. za přijatelných 62babek+18 poštovné :wink: i kdybych připočítal DPH, do 46-47k by se kazeta vlezla... třeba se ještě objeví...
  • 0

#21 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 14 April 2011 - 21:09:30

děkuji všem za odpovědi a nápady. nakonec to vidím na ten trix, mam snad jeste nejaky z leta v mrazaku od Jirinola a par jich koupim. ohnisko tedy jeste vemu jedno 35mm na samostatnem tele a na druhem bude 85mm (a snad dojde i na ten zoom kdyz uz jsem ho na zapujcku vyzebral) vyvojku mam rozdelanou LC29 tak doufam ze postaci. limitem pro XP2 jsou nulove zkusenosti s timto filmem a druhak i penize - ve vysledku by to vyslo asi na 200/ film (volani za 60, film za 142 u skody) coz je pro me jakozto studenta, co za fotky dostane leda tak pusu od nevesty prilis..
  • 0

#22 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 April 2011 - 21:17:30

kdy máš tu akci? stihneš si ještě u mě vyzvednout něco, co by se ti moc hodilo pro stejnou tonalitu s plus-x, tri-x a přitom to v pohodě dá 640-800, pokud máš trixu málo? jestli jo, napiš mi na mail.
  • 0

#23 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 14 April 2011 - 22:00:46


No jéje!

pozdě. poslední 2x100ft byly prodány přesně před 14dny. za přijatelných 62babek+18 poštovné :) i kdybych připočítal DPH, do 46-47k by se kazeta vlezla... třeba se ještě objeví...


Tenhle film mám ráda, taky bych si jich pár vzala, kdyby jsi něco objevil. :roll: A je celkem "blbuvzdorný" tak by na něho mohl fotit i manžel. :D
  • 0

#24 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 17 May 2011 - 01:08:43

tak jak to dopadlo?

jinak si dovolím já svoji odpověď pro budoucí generace - jakýkoliv film požadované citlivosti - ale a hlavně VYZKOUŠENÝ. a jeden - max. 2 (venku, uvnitř)

pokud se s tím nechceš namáhat - Ilford XP2 a Fuji Neopan 400CN jsou úžasné, zcela blbuvzdorné zjednodušení. Fajn je i ten Kodak (Portra) 400CN/BW, ale ta brutálně oranžová maska je naprd.
  • 0

#25 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 19 May 2011 - 12:35:38

Nakonec foceno na 3 druhy filmu ;-) - kodak plus x, double-x (diky Jirinolovi za jeho super vcasnou a ochotnou materialni vypomoc! ) a tri-x pushlej na 800. Moji neschopnosti zvladat skolu jsem se dostal k tomu vyvolat zatim pouze plusy (na double-x jsem musel delat vyvolavaci zkousku pro LC29 protoze jsme nemohl najit overene casy)... Jen tak jsem zatim zkousel vyvolavat par fotek na Fomu s rastrovou podlozkou pouze ve formatu 9*13, coz je takovej nahledovej format ale vysledek se mi moc libil prave tou intimitou kdy se clovek poradne musi k fotce ocima priblizit aby se mohl pokochat a tim vynikne i neobvykla podlozka papiru (kterej se uz nevyrabi).

Nejsem si jistej, jestli se mi podarilo splnit si svuj cil fotit takovy intimnejsi portrety, snad toho bude vic na zbylejch filmech.

Fotka trech udelanejch fotek. Bohuzel nemam skener

Svatba - ukazka
  • 0

#26 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1,253 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 20 May 2011 - 17:27:26

tak jak to dopadlo?

jinak si dovolím já svoji odpověď pro budoucí generace - jakýkoliv film požadované citlivosti - ale a hlavně VYZKOUŠENÝ. a jeden - max. 2 (venku, uvnitř)

pokud se s tím nechceš namáhat - Ilford XP2 a Fuji Neopan 400CN jsou úžasné, zcela blbuvzdorné zjednodušení. Fajn je i ten Kodak (Portra) 400CN/BW, ale ta brutálně oranžová maska je naprd.


Musím naprosto souhlasit, na sobě jsem si vyzkoušel jakej je to průser když fotíš na několik různých filmů, navíc ještě nevyzkoušených. Vyvolávání několika různých filmů je navíc ještě zdlouhavé.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návětěvníků, 0 anonymních