Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#3151 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 3 březen 2020 - 22:54:57

Docela zajímavé. Už jste o tom někdy slyšeli?

https://petapixel.co...ic-electricity/
  • 0

#3152 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 březen 2020 - 06:52:50

ano, slyšeli.   Ovšem o takto kreativním výtvarném využití výbojů  ještě ne,  děkuji za link. 


  • 0

#3153 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 4 březen 2020 - 07:51:14

Já samozřejmě myslel to výtvarné zpracování statické....o té samotné jistě každý slyšel už na základce  :grin:

Ale fotky vypadají hodě zajímavě...i když jak píše chce to dost materiálu, času a značnou dávku štěstí  ;)


  • 0

#3154 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 4 březen 2020 - 13:25:41

Jak odhadujete aktuální tržní cenu Flexraetu Standard? Neptám se proto, že bych ho chtěl prodat -- spíš kolik byste kdo viděl jako rozumné dát za funkční kus v dobrém stavu, když vynechám úlety excentrických sběratelů a prodejců za 3-4 tisíce na jistém mezinárodním aukčním portálu?


  • 0

#3155 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2020 - 13:36:19

Jak odhadujete aktuální tržní cenu Flexraetu Standard? Neptám se proto, že bych ho chtěl prodat -- spíš kolik byste kdo viděl jako rozumné dát za funkční kus v dobrém stavu, když vynechám úlety excentrických sběratelů a prodejců za 3-4 tisíce na jistém mezinárodním aukčním portálu?

Záleží na tom od koho.Mě se podařilo koupit Flexaret VI plně funkční v dobrým stavu za 500 kč.


  • 0

#3156 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 4 březen 2020 - 14:14:57

V původním stavu s pouzdrem do 1000 Kč. Pokud byl nedávno servisován u nějakého odborníka (jmenovitě p. Blažek či p. Vait), tak ca. 1500 Kč.


  • 0

#3157 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 4 březen 2020 - 18:30:45

rozdiel je hodnota a cena za kolko niekto preda.


  • 0

#3158 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 51

Publikováno 5 březen 2020 - 09:12:32

V původním stavu s pouzdrem do 1000 Kč. Pokud byl nedávno servisován u nějakého odborníka (jmenovitě p. Blažek či p. Vait), tak ca. 1500 Kč.

slušná repase jde do 1000 kč i víc


  • 0

#3159 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 5 březen 2020 - 12:35:11

To vím. Otázka pak je, zda jej to za tuto cenu (aparát + skutečná cena repase) lze prodat.


  • 0

#3160 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 5 březen 2020 - 13:13:18

To vím. Otázka pak je, zda jej to za tuto cenu (aparát + skutečná cena repase) lze prodat.

No, to holt musíš zvážit na co to takhle kupuješ. Jestli na to, abys to užíval, nebo abys to prodal dál ...

 

Když to prodám po roce, dvou focení, tak jsem si to focení s tím třeba užil a prodat to se ztrátou nebude nijak bolavé. 


  • 0

#3161 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 5 březen 2020 - 14:59:40

Přesně tak. Proto argumentovat cenou repase moc nelze. Celou cenu repase + značnou marži si můžou dovolit přidat jenom kamenné obchody typu Polagraph atp., ale těžko soukromý prodejce.


  • 0

#3162 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 54

Publikováno 5 březen 2020 - 18:23:01

Mně se oprava nikdy nevrátila a myslím že to je obecná zkušenost. Jak pravili přede mnou: platím opravu pro sebe. A už jsem vzdal tu loterii že se jako dá leccos koupit za zlomek. Takový jeden bezva kauf jsem jednou poslal panu Blažkovi a byl z toho dlouhý telefon jehož obsah střízlivý nikdy neprozradím.
  • 0

#3163 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 5 březen 2020 - 19:05:41

Pokud by byl aparát v naprosto bezchybném stavu (mechanicky i opticky), proč by nemohl mít cenu 3-4 tisíce? Jiné značky se prodávají za podobné ceny, tak proč ne Flexaret?

 

Zdraví Shimpan

 

 

Jak odhadujete aktuální tržní cenu Flexraetu Standard? Neptám se proto, že bych ho chtěl prodat -- spíš kolik byste kdo viděl jako rozumné dát za funkční kus v dobrém stavu, když vynechám úlety excentrických sběratelů a prodejců za 3-4 tisíce na jistém mezinárodním aukčním portálu?

 


  • 0

#3164 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2020 - 21:18:00

Mně se oprava nikdy nevrátila a myslím že to je obecná zkušenost. Jak pravili přede mnou: platím opravu pro sebe. A už jsem vzdal tu loterii že se jako dá leccos koupit za zlomek. Takový jeden bezva kauf jsem jednou poslal panu Blažkovi a byl z toho dlouhý telefon jehož obsah střízlivý nikdy neprozradím.

Panu Blažkovi už bych nikdy nevolal.Volal jsem jestli spravuje objektivy.A co prý to je?Říkám 28mm na Pentax a co tomu je?Při zavření clony je pořád otevřená a že jsem to rozdělal a je to tam vymletý a to bude nejspíš tím?Seřval mě jak malýho kluka že objektiv se nerozdělává a že jinou clonu na to už neseženu že to se takle nedělá!Já mu říkám že clonu jsem nevyhodil on že to dohromady nikdo nedá.Prý objektivy neopravuje at se obrátím na jeho kolegy z Prahy.Ve finále je to můj objektiv a já si sním můžu dělat co chci.Jeho chování se mě nelíbilo a už bych mu víckrát nevolal.Kdysi jsem si do objektivu od Praktici vybrousil doma součástku a fotil  vesele dál.Záleží na tom co s tím je někdy se to zpravit dá.


  • 0

#3165 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 6 březen 2020 - 08:22:11

 

Pokud by byl aparát v naprosto bezchybném stavu (mechanicky i opticky), proč by nemohl mít cenu 3-4 tisíce? Jiné značky se prodávají za podobné ceny, tak proč ne Flexaret?

 

Zdraví Shimpan

 

 

Tak ano, cena je dána jen tím, kolik je někdo ochoten zplatit. Možná jsem tu otázku položil špatně -- zajímalo mě, jakou cenu by zdejší kolegové považovali za "rozumnou", kdyby si chtěli koupit Flexaret Standard ne jako sběratelský artefakt, ale používat ho.


  • 0

#3166 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 březen 2020 - 08:38:04

Hm, nakoľko Standardka je môj obľúbený Flexaret, tak od tých 50 do 70 EUR podľa stavu a podľa vybavenia, hlavne či má vložku na 6x4,5 alebo nie


  • 0

#3167 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 březen 2020 - 23:02:15

No. S těmi Flexarety je to divoké. Jiné Flexarety než Standardy se pohybují v průměru vůkol 900 ~ 1700 Kč (záleží však na stavu přístroje, kolik si za něj řekne prodejce a kolik je kupující ochoten dát). Ale Standard chce každý, protože je spolehlivý, dírou v zádech lze sledovat čísla a problémy s posuvem filmu jsou minimální, spoušť se natahuje zvlášť, nadto jich je málo. Takže bývají zpravidla dražší (a Dvojky taky). Viděl jsem Standardy za 2500, za 3500 a rekord byl za 6000 Kč, ale už nevím, kde jsem to viděl (bylo to v létě 2019). Pokud bych však já chtěl pořídit Standard, chtěl bych za něj dát do oněch 1700 Kč (což je častá cena ne-Standardů). Ty vysoké částky mi přijdou až příliš.

 

 

"Tak co, Vincente, máme radost? Vincente! Máme?"

"Máme. Nedávno jsem totiž našel při vyklízení půdy Flexaret VI."

 

Možná je stav toho aparátu nejlepší ze všech, které mám. Uvidíme po zkoušce se svitkem. Ale vše jde skvěle a po procvakání několika krycích papírů nebyla zjištěna jediná chyba posuvu filmu. Jen ostření šlo zprvu ztuha, ale jak jsem pákou pohnul z jedné krajní meze do druhé, už jde o hodně líp. Beru to, jako předčasnou kompenzaci za to, že mi dneska utekla Miluna za 725 korun. :mrgreen: 

 

Chci vyvolat Orwo 22, co bylo uvnitř, ale nečekám valné výsledky vzhledem k době a způsobu skladování. :grin:


  • 0

#3168 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 7 březen 2020 - 23:13:08

No. S těmi Flexarety je to divoké. Jiné Flexarety než Standardy se pohybují v průměru vůkol 900 ~ 1700 Kč (záleží však na stavu přístroje, kolik si za něj řekne prodejce a kolik je kupující ochoten dát). Ale Standard chce každý, protože je spolehlivý, dírou v zádech lze sledovat čísla a problémy s posuvem filmu jsou minimální, spoušť se natahuje zvlášť, nadto jich je málo. Takže bývají zpravidla dražší (a Dvojky taky). Viděl jsem Standardy za 2500, za 3500 a rekord byl za 6000 Kč, ale už nevím, kde jsem to viděl (bylo to v létě 2019). Pokud bych však já chtěl pořídit Standard, chtěl bych za něj dát do oněch 1700 Kč (což je častá cena ne-Standardů). Ty vysoké částky mi přijdou až příliš.

 

 

"Tak co, Vincente, máme radost? Vincente! Máme?"

"Máme. Nedávno jsem totiž našel při vyklízení půdy Flexaret VI."

 

Možná je stav toho aparátu nejlepší ze všech, které mám. Uvidíme po zkoušce se svitkem. Ale vše jde skvěle a po procvakání několika krycích papírů nebyla zjištěna jediná chyba posuvu filmu. Jen ostření šlo zprvu ztuha, ale jak jsem pákou pohnul z jedné krajní meze do druhé, už jde o hodně líp. Beru to, jako předčasnou kompenzaci za to, že mi dneska utekla Miluna za 725 korun. :mrgreen:

 

Chci vyvolat Orwo 22, co bylo uvnitř, ale nečekám valné výsledky vzhledem k době a způsobu skladování. :grin:

Doby a spôsobu skladovania sa netreba báť, len do toho skočiť po hlave. Dačo z toho predsa len vyjde. Každopádne to bude úspech.


  • 0

#3169 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 březen 2020 - 23:33:10

Ano. Ale tu se jedná o dlouhodobě skladovaný dávno exponovaný film uvnitř fotoaparátu (30+ let) v prostředí vlhkém s neustále se měnící teplotou z mrazivých extrémů do horkých extrémů, nikoli o skladovaný zabalený neexponovaný film. Tudíž se domnívám, že by mohly být výsledky horší než u neexponovaného filmu? Pokud se nějaké dostaví... :shock:


  • 0

#3170 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 7 březen 2020 - 23:49:35

Jaká je cena Mamiya ZE-2 + Mamiya Sekor 28 mm f/3,5? Mají v jednom bazaru a docela mne láká, tedy jestli ještě bude tak za měsíc a pokud si tedy ověřím funkčnost, nezdály se mi časy závěrky...


  • 0

#3171 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 8 březen 2020 - 00:03:44

Ano. Ale tu se jedná o dlouhodobě skladovaný dávno exponovaný film uvnitř fotoaparátu (30+ let) v prostředí vlhkém s neustále se měnící teplotou z mrazivých extrémů do horkých extrémů, nikoli o skladovaný zabalený neexponovaný film. Tudíž se domnívám, že by mohly být výsledky horší než u neexponovaného filmu? Pokud se nějaké dostaví... :shock:

Na tyhle nálezovky používám MPB http://www.temnakomo...-koblic/?hl=mpb čas kolem 20 min. Není co ztratit, tak to riskni. Pokud neni film osvětlenej, slepenej, poškozenej krycím papírem...., tak většinou cosi vyleze.


  • 0

#3172 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 8 březen 2020 - 10:00:29

Začnu kacířským entrée: já s Flexaretama normálně nefotím, jen velmi výjimečně...

Ale kdybych je býval jenom nespravoval, tak bych si Standardku nikdy na focení nevzal - a nejen proto, že znám její takříkajíc střeva. Jdnak si mysílm, že převíjet podle čísel je dnes trošku pakárna, imho jde veškerá pohotovost aparátu do kytiček. Zadruhé v hledáčku díky nesvětelnému Belaru 3,5 spíš motiv nevidíte než vidíte. A nakonec to nejdůležitější - problematická kvalita optiky, to bývá největší úskalí. Viděl jsem příliš mnoho případů. kdy se na zadních čočkách nejen standardek, ale i sedmiček a pozdních šestek vyskytl podivný nános, který sice šel (dost obtížně) dostat dolů, ale následně zjistíte, že povrch takovýchto čoček není hladký, ale velmi připomíná měsíční krajinu. Což může teda být např. pro portréty i zajímavé, otázka je, jak se k tomu postaví jiný uživatel.

Čili lobboval bych za slušnou Va se závěrkou Prontor SVS, nejlépe pak její  exportní variantu s osvitovymi čísly, anebo šestku z první série s hledáčkovým Anastigmatem 3/80. Rozdíl je dost velký a to nejen v hledáčku. V průběhu výroby došlo k mnoha tzv. zlepšovákům, které spočívaly v ušetření materiálových nákladů. Jeden příklad za všecky: poutka po stranách, které slouží k zavěšení na řemínek, drží až do typu VI dva štroubky tuším 1,6x8 nebo tak nějak. No a pak přišli na to, že tuzemští amatéři je moc nevyužívají, tak už tam montovali jen jeden štoubek, vypočítali plánovanou úsporu a zlepšovateli vyplatili prémie...a stejně tak tomu bylo i s hledáčkovým objektivem...Ty první série šestek, rovněž tak i šestky na export měly šroubky dva. Když už bych sáhl po sedmičce, tak bych hledal takovou, u které neztmavla fresnelka - je jich málo, ale jsou, bůhví proč. No a pak bedlivě provéřit stav čoček. Zbytek se vždycky ještě dá napravit

A Metaxů ani Prestorů netřeba se báti, troufám si napsat, že Prestor RVS je geniální konstrukce a měla jen tu smůlu, že ne všecky materiály prošly dostatečně dlouhými testy na trvanlivost. Na rozdíl od např. Synchro-Compuru bezpečně zvládá i krátké časy 1/500 sec. bez toho, že by se únavou trhaly lamely jako např. u Planarů 2,8/80 u Hasselbladu

Závěrem - za popsanou naprosto perfektní sedmičku by mi 4 litry nepřepadaly zas až tak mimo mísu...


  • 3

#3173 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2020 - 10:40:45

Jaká je cena Mamiya ZE-2 + Mamiya Sekor 28 mm f/3,5? Mají v jednom bazaru a docela mne láká, tedy jestli ještě bude tak za měsíc a pokud si tedy ověřím funkčnost, nezdály se mi časy závěrky...

Nová, s objektivemm 50/1,8 mm, stála 1600 TK.... později v bazaru 135/2,8 mm za 2500 .. fotilo se s ní pěkně ...pak odešla elektronika.... oprava v SRN za několik tisíc... pak odešla elektronika podruhé... a už opravit nešla... a to je už přes 20 let. Bál bych se toho strojku. Mamiya MF a Mamiya SF není totéž.


  • 0

#3174 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 8 březen 2020 - 10:41:32

Takže jsem na tom s typem VI Automat (Anastigmat 3/80 - Belar 3.5/80 - Metax - v.č.17944) celkem dobře, je tak?


  • 0

#3175 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 8 březen 2020 - 23:02:16

Takže jsem na tom s typem VI Automat (Anastigmat 3/80 - Belar 3.5/80 - Metax - v.č.17944) celkem dobře, je tak?

  Nejlepší co jsem kdy měl.  


  • 0

#3176 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 březen 2020 - 00:09:42

 

Takže jsem na tom s typem VI Automat (Anastigmat 3/80 - Belar 3.5/80 - Metax - v.č.17944) celkem dobře, je tak?

  Nejlepší co jsem kdy měl.  

 

Mám stejnou konfiguraci Flexaretu VI a po profilaxi, Znovu děkuji pane Vaite!, uznávám že ve své době to byl stroj světových parametrů.


  • 0

#3177 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 9 březen 2020 - 18:07:53

jsem si hrál... vymýšlel jsem, jak to udělat, aby se mi nepomlátil foťák s objektivama v batohu. přemýšlel jsem o "half case" pro nikona, ale pak jsem to zavrhl a došel k variantě, kdy oblíknu každý objektiv. a tady je asi finální verze. vnější je teletina, co mi zbyla z měchu, má nějakých 0,6-0,7mm, takže je fakt hodně jemná. tam, kde je objektiv, je umělá kůže, velur, která má 1mm sílu. šitý je to v ruce silnou nití z uměliny. jediné, čeho se trošku obávám, aby se netrhala kůže v místě tkaničky, ale myslím si, že pokud se k tomu nebudu chovat jako prase, tak by to mělo vydržet. další varianta je udělat pro tkaničku tunel, asi zkusím příště, až ulovím nějaký objektiv. bystřejší si všimnou vady na kůži hned na prvním cvaku. já si ho všiml pozdě, po ustřižení kůže, tak jsem to nechal, zas tolik ji nemám

49640219976_9f0e49f9f0_b.jpg

 

49640491532_0971e78832_b.jpg

 

49640219301_f7a4d37d53_b.jpg


  • 6

#3178 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 březen 2020 - 19:39:10

to je hezký, podobný pouzdro jsem koupil i s objektivem, obojí originál od výrobce, asi nikon

 

jinak třeba já poracuju v technických pěnách a ty jsou taky mimořádně vhodné a dají se svařovat teplem-horkovzdušnou pistolí - můžeš si udělat tvar za pár minut, jaký chceš, mají různé síly i barvu a tak v tašce vidíš přehledně a jsou prakticky nezničitelné a jejich schopnost pohltit otlaky je skvělá


  • 0

#3179 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 9 březen 2020 - 19:47:01

jsem si hrál... vymýšlel jsem, jak to udělat, aby se mi nepomlátil foťák s objektivama v batohu. přemýšlel jsem o "half case" pro nikona, ale pak jsem to zavrhl a došel k variantě, kdy oblíknu každý objektiv. a tady je asi finální verze. vnější je teletina, co mi zbyla z měchu, má nějakých 0,6-0,7mm, takže je fakt hodně jemná. tam, kde je objektiv, je umělá kůže, velur, která má 1mm sílu. šitý je to v ruce silnou nití z uměliny. jediné, čeho se trošku obávám, aby se netrhala kůže v místě tkaničky, ale myslím si, že pokud se k tomu nebudu chovat jako prase, tak by to mělo vydržet. další varianta je udělat pro tkaničku tunel, asi zkusím příště, až ulovím nějaký objektiv. bystřejší si všimnou vady na kůži hned na prvním cvaku. já si ho všiml pozdě, po ustřižení kůže, tak jsem to nechal, zas tolik ji nemám

49640219976_9f0e49f9f0_b.jpg

 

49640491532_0971e78832_b.jpg

 

49640219301_f7a4d37d53_b.jpg

  Hezké, taky jsem pár takových věcí ušil. Je dobré kůži podlepit nějakým plátnem, nebo prošít na hustěji. Jako zdroj kůže se poslední dobou osvědčily sekáče s oblečením. Kožená bunda za pade, a nebo kabelka za dvacku atd...: )


  • 0

#3180 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 9 březen 2020 - 19:47:55

jo, nikon dělal velice podobná pouzdra, trošku jsem si hrál na číňana :-)

pěny vůbec neznám, ale taky se mi neválej po šuplíkách. tohle mi nyní stálo jen čas


  • 0

#3181 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 9 březen 2020 - 19:51:25

...to bylo na RHx

Runner: ty sekáče jsou velice dobrý nápad, dík :-)


  • 0

#3182 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2020 - 20:51:04

Já mám takový měštce taky chci nějakej foto batoh.Půlka batohu pro foto a druhá na svačinu ideální věc.


  • 0

#3183 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 10 březen 2020 - 05:50:05

osobně dávám přednost klasickému batohu. fotobatohy obecně maj hrozná záda a bederáky. kamarád má f-stop, je to už o mnoho lepší, ale furt mi to úplně nesedí, navíc ta cena. také je trošku problém ten, když bych místo kina vzal dřeváka, musel bych to všechno přeorganizovávat


  • 0

#3184 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 43

Publikováno 10 březen 2020 - 12:09:43

Do f-stopu mám ty jejich ,,krabičky", na každý foťák jeden. Jen tu vložku vytáhnu, dám druhou a mám furt jeden baťoh, různou bižu mám stále v baťohu.

Ale drahé to je.


  • 0

#3185 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 březen 2020 - 13:21:33

Mal som taku pohotovostnu a hodne drahu brasnu Samsonite, kopu objektivov a apartov.
Ked prisiel zlodej, jednoducho nalozil vsetko na plece a ja som iba plakal, ze som mu tam este nachystal sadu filmov, sadu baterii od kazdej, co bolo treba.
No a ked nasiel listok s mojou adresou, urcite si ho dal medzi navstivenky, aby vedel, kam to ma prist skusit o dva-tri roky.
Jeho vraj zavreli, ako poskodeny som sa ani nezucastnil pojednavani a hoci mu sud ulozil povinnost nahradit mi skodu,viac som o nom nepocul.
Pozor na tie brasne, stale pripravene v pohotovosti.


  • 0

#3186 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 10 březen 2020 - 13:36:14

Jojo,  měl jsem  takovou  festovní koženou brašnu se širokým řemenem na rameno,  velmi podobnou  brašnám na nářadí,  pěkně odřenou,  s krásnou asi šedesátiletou  patinou.    Zloděj byl možná překvapen,  až ji někde v bezpečí frcu otevřel,  že v ní nenašel  příklepovku,  rozbrušku a akušroubovák,   ale  jakejsi  starej velkej emerickej fotoaparát, co se  otevřel jak harmonika, a  jakési  placaté železné různě podřené desky,  zásobníky,  skléčka a cosi v placatých krabičkách...


  • 0

#3187 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 10 březen 2020 - 13:57:05

Jojo,  měl jsem  takovou  festovní koženou brašnu se širokým řemenem na rameno,  velmi podobnou  brašnám na nářadí,  pěkně odřenou,  s krásnou asi šedesátiletou  patinou.    Zloděj byl možná překvapen,  až ji někde v bezpečí frcu otevřel,  že v ní nenašel  příklepovku,  rozbrušku a akušroubovák,   ale  jakejsi  starej velkej emerickej fotoaparát, co se  otevřel jak harmonika, a  jakési  placaté železné různě podřené desky,  zásobníky,  skléčka a cosi v placatých krabičkách...

no a tak to zklamaně prodal dál za cenu použitýho akušroubováku.

Možná podobný příběh neznalého, jako to s tím Jobo CPA2 s liftem. A tak se můžeš jen (bláhově) utěšovat, že to nového majitele našlo a že s tím snad někdo někdy něco i fotí ...


  • 0

#3188 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2020 - 14:17:37

foto brašnu na rameno sice mám ale nenosím.Cokoli na rameno ničí páteř prý i malá dámská kabelka co baby tak rádi nosí.


  • 0

#3189 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 březen 2020 - 16:21:11

blbá otázka na pana Vaita: těch 10+ let mám pocit, že moje flexa fotí tu hezky, tu jí dojde dech, takže bych se rád zeptal na Váš názor (či kohokoli jiného) na následující model:

(dle mého) flexa IIa, hledáčkový Anastigmat 80/3, snímací Mirar II 80/3,5, závěrka Metax do 1/400 černá, se samostatným natahováním spouště (proto jsem si ji nechal). SN přístroje 30137754a. Kdysi jsem si z toho všeho nějak usoudil na exportní verzi. Díky za případnou odpověď.


  • -1

#3190 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2020 - 18:19:01

Moje sbírka -   Možná už to tady bylo když to člověk rozbalí tak tech typů  je tam hodně i popisy k nim.


  • 0

#3191 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2020 - 18:45:18

blbá otázka na pana Vaita: těch 10+ let mám pocit, že moje flexa fotí tu hezky, tu jí dojde dech, takže bych se rád zeptal na Váš názor (či kohokoli jiného) na následující model:

(dle mého) flexa IIa, hledáčkový Anastigmat 80/3, snímací Mirar II 80/3,5, závěrka Metax do 1/400 černá, se samostatným natahováním spouště (proto jsem si ji nechal). SN přístroje 30137754a. Kdysi jsem si z toho všeho nějak usoudil na exportní verzi. Díky za případnou odpověď.

Podle toho co tam píšou tak by se mělo jednat o Flexaret IIa vyrobená kolem roku 1959.Byla vyráběna jako levnější verze která byla pak nahrazena Flexaret standart.


  • 0

#3192 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 11 březen 2020 - 19:51:37

A jak se projevuje flexaretí nedostatečná plicní kapacita? Neostrost? Nežádoucí reflexy resp. problémy v protisvětle?


  • 0

#3193 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 březen 2020 - 21:12:46

Protisvětlo je problém, o kterém vím, tam nečekám zázraky. Ale ono je spíše výjimkou pořádně krytý a kontrastní negativ. Spíše ve většině případů musím dohánět kontrast (a je to nezávislé na typu filmu/vývojce, nezávislé zdali jde o sken nebo klasickou cestu. Ale spíš mě obecně zajímá, jestli můj kousek je nějaká "ošizená řada pro našince", nebo "výstavní kousek pro export za oceán" :-).


  • 0

#3194 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 březen 2020 - 21:15:02

Zapomněl jsem dodat: ostrost dle mého OK (ale nemám přímé srovnání s ničím lepším v této třídě).


  • 0

#3195 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 12 březen 2020 - 08:32:46

Na export byly v oné době určeny hlavně typy IV a  IVa a pak pětky, IIa se - pokud vím - moc nevyvážely (ale mohu se mýlit). Pokud bych si chtél zablbnout s nějakou dvojkou, tak bych si vybral tu ještě z Optikotechny s plochým světlíkem. Vždycky se mi moc líbila a ty Mirary 4,5 měly výbornou pověst.. Nebo pak opravdu exportní IVa, ty byly dělány velice pečlivě a čtverky jsou tak nějak neprávem opomíjeny.

A problematický přenos kontrastu u Miraru II - nebo se tomu taky říká světelný závoj - to byla celkem známá věc...chce to aspoň sluneční clonu, ale ani ta není samospasitelná


  • 1

#3196 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 březen 2020 - 09:31:13

Vážení kolegové, v pavučinami opředeném výklenku naší jeskyně na mne mžourá Flexaret V, v.č. 3104491, závěrka Prontor-SVS, sn. obj. Belar 1:3,5/80 v.č. 5007427, zaostř.obj. Anastigmat 1:3/80mm v.č.5259654. Vše funkční, kinofilmový adapter, sada filtrů a sluneční clona o průměru 30mm, časy B,1 - 1/300s, červená stupnice na otočném prstenci voliče 3 - 18. Originální pouzdro a návod. Prosím, dalo by se zjistit něco bližšího, účet z prodeje není bohužel přítomen. S díky "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3197 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 březen 2020 - 10:07:43

Vážení kolegové, v pavučinami opředeném výklenku naší jeskyně na mne mžourá Flexaret V, v.č. 3104491, závěrka Prontor-SVS, sn. obj. Belar 1:3,5/80 v.č. 5007427, zaostř.obj. Anastigmat 1:3/80mm v.č.5259654. Vše funkční, kinofilmový adapter, sada filtrů a sluneční clona o průměru 30mm, časy B,1 - 1/300s, červená stupnice na otočném prstenci voliče 3 - 18. Originální pouzdro a návod. Prosím, dalo by se zjistit něco bližšího, účet z prodeje není bohužel přítomen. S díky "Starý Jezevec" Erik

Pokud má v převíjecím kolečku knoflík na zpětné převíjení do kazety tak se jedná o Frexaret Va.Flexaret V toto neumožnovala.Některý typy se dělali se závěrkou metax.


  • 0

#3198 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 březen 2020 - 20:36:46

k těm brašnám, klasickou velkou  jsem neměl s sebou leta, používám skoro výhradně tuhle

Přiložený soubor  brasna.jpg   113,37K   3 Počet stažení

-

a technické pěny na pouzdra objektivů, za pět minut práce to vypadá asi takhle, kdyby si to chtěl někdo vyzkoušet, napište soukromou zprávu, řeknu jak na to a pošlu třeba kousek, když nějakej volně ležet v práci uvidím

Přiložený soubor  futral.jpg   99,46K   3 Počet stažení

Přiložený soubor  futral_.jpg   121,6K   3 Počet stažení

Přiložený soubor  futral...jpg   161,43K   3 Počet stažení


  • 1

#3199 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 14 březen 2020 - 17:34:34

co myslíte kolik lidí ji ty 3tis. pošle  :-P

 

https://www.sbazar.c...-nikon-70-200mm


  • 0

#3200 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 14 březen 2020 - 19:36:09

co myslíte kolik lidí ji ty 3tis. pošle  :-P

 

https://www.sbazar.c...-nikon-70-200mm

Tak ja taky mam. Presne tento. A nebol zase uplne zadarmo :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních