Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#4301 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 3 leden 2024 - 16:55:04

Vážený pane kolego, EIjetelicku. Dovolte mi, prosím, naprosto souhlasit s Váženým panem kolegou Achernarem. Precizně zaostřené zrno, třeba pomocí kvalitní lupy PEAK I No.2000 s kobaltovým filtrem, či zaostřovací lupy Micro Sight x25, či PEAK Micro Viewer 20x No. 20226-20 přímo u denním osvětlením prosvíceného negativu, není při použití velmi kvalitního zvětšovacího objektivu s kalibrovanou rovnoměrností průmětny zvětšovacího přístroje, cokoli dalšího řešit. Nějaké ty scany sem vůbec netahejte a důsledně prosím rozlišujte klasický fotografický postup negativ-positiv od nějakých binárních srágor, komprimovaných ve Vámi zcela nekontrolovatelných datasheetech. Film, exponovaný již dle kontrastu scény, se záměrem v čem bude následně vyvolán, v jaké densitě a v jakém modu pohybu a teploty a ředění vývojky, to jsou praxické zkušenosti autora, podložené vlastní a nepřenositelnou výbavou pro měření dopadajícího osvětlení, či světla odraženého, praktické citlivosti filmu pro konkrétní číslo filmové emulse. To je princip klasického fotografického procesu, jak zajisté pravděpodobně chápete. Vaše vyvolávání v Atomalu /A49/ Vám to precizně ostré a přesně zaostřitelné zrno opravdu nepřičaruje. Kynuté knedlíky s mákem, to není ostrost.... S pozdravem a přáním mnoha nekonečných - slepých cest: Erik


  • 0

#4302 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 3 leden 2024 - 16:57:37

Vážený pane kolego, EIjetelicku. Dovolte mi, prosím, naprosto souhlasit s Váženým panem kolegou Achernarem. Precizně zaostřené zrno, třeba pomocí kvalitní lupy PEAK I No.2000 s kobaltovým filtrem, či zaostřovací lupy Micro Sight x25, či PEAK Micro Viewer 20x No. 20226-20 přímo u denním osvětlením prosvíceného negativu, není při použití velmi kvalitního zvětšovacího objektivu s kalibrovanou rovnoměrností průmětny zvětšovacího přístroje, cokoli dalšího řešit. Nějaké ty scany sem vůbec netahejte a důsledně prosím rozlišujte klasický fotografický postup negativ-positiv od nějakých binárních srágor, komprimovaných ve Vámi zcela nekontrolovatelných datasheetech. Film, exponovaný již dle kontrastu scény, se záměrem v čem bude následně vyvolán, v jaké densitě a v jakém modu pohybu a teploty a ředění vývojky, to jsou praxické zkušenosti autora, podložené vlastní a nepřenositelnou výbavou pro měření dopadajícího osvětlení, či světla odraženého, praktické citlivosti filmu pro konkrétní číslo filmové emulse. To je princip klasického fotografického procesu, jak zajisté pravděpodobně chápete. Vaše vyvolávání v Atomalu /A49/ Vám to precizně ostré a přesně zaostřitelné zrno opravdu nepřičaruje. Kynuté knedlíky s mákem, to není ostrost.... S pozdravem a přáním mnoha nekonečných - slepých cest: Erik


  • 0

#4303 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 3 leden 2024 - 21:58:50

chudak vazeny pan kolega Eljetelicek.. ten to teda sliznul

..jen tak...


  • 0

#4304 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 3 leden 2024 - 23:54:09

....Precizně zaostřené zrno, třeba pomocí kvalitní lupy PEAK I No.2000 s kobaltovým filtrem, či zaostřovací lupy Micro Sight x25, či PEAK Micro Viewer 20x No. 20226-20 přímo u denním osvětlením prosvíceného negativu, není při použití velmi kvalitního zvětšovacího objektivu s kalibrovanou rovnoměrností průmětny zvětšovacího přístroje, cokoli dalšího řešit. ...

Mohu-li se pozeptati, kterak se negativ při použití velmi kvalitního zvětšovacího objektivu prosvěcuje denním osvětlením ?

Já mám ve zvětšováku žárovku...


  • 0

#4305 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 4 leden 2024 - 00:08:38

 

....Precizně zaostřené zrno, třeba pomocí kvalitní lupy PEAK I No.2000 s kobaltovým filtrem, či zaostřovací lupy Micro Sight x25, či PEAK Micro Viewer 20x No. 20226-20 přímo u denním osvětlením prosvíceného negativu, není při použití velmi kvalitního zvětšovacího objektivu s kalibrovanou rovnoměrností průmětny zvětšovacího přístroje, cokoli dalšího řešit. ...

Mohu-li se pozeptati, kterak se negativ při použití velmi kvalitního zvětšovacího objektivu prosvěcuje denním osvětlením ?

Já mám ve zvětšováku žárovku...

 

Přečtou si třeba v "The Print" od Adamse. Tam píše, jak měl asi před sto lety ve stěně komory díru, venku u díry reflektor z bílého smaltu a svítilo mu to rovnou do zvětšováku.


  • 1

#4306 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 4 leden 2024 - 08:55:06

chudak vazeny pan kolega Eljetelicek.. ten to teda sliznul

..jen tak...

Kolega ElJetelicek je v klidu. Ten příspěvek se mě ne(do)týká. Jediný, komu vznikla škoda, je fórum(bez moderace). A taky je smutný pohled na to, když nešťastný člověk neumí nebo nemůže řešit svoje problémy(nebo neštěstí) jinak než, jak jsme tomu svědky tady a ještě více v jiných vláknech.

„Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám." M.Horníček


  • 7

#4307 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 4 leden 2024 - 18:28:27

Vážený pane kolego, EIJetelicku. Jako fotografický autodidakt připouštím, že se pohybuji mezi pravdou a omylem. Přeji Vám mnoho úspěchů při krmení EOSu s čipem a více trochu více úcty a pozornosti původnímu zaměření TK.CZ, prioritně zaměřené na klasické fotografické postupy. Nemám vlastní problémy, ani neštěstí, zastávám pod svým vlastním jménem pouze svůj názor. Avatar EIJetelicek má pro mne nulovou hodnotu a je mi zcela lhostejné, zda Vás těší Vaše hra na analogovou fotografii v portálu, jež pro digitální záznam není prioritně předurčen. Nedivte se, že na Vás a zde již bohužel silně převažující komunitu vyznavačů digitálního záznamu reaguji tak obskurním způsobem. Lituji, jak se zde na TK.CZ situace proměnila a většina těch, kteří zde přispívali to raději vzdala a portál TK.CZ zcela ignoruje. Nebráním pokroku a plně uznávám, že je svobodnou volbou každého, kterou cestou se vydá. Patrně jste se ocitl zcela mimo vlastní cestu a netušíte, kde jste Váš Avatar zaregistroval. Viz

"Temnakomora.cz - web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií"


  • 1

#4308 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 leden 2024 - 19:27:34

Vážený pane kolego, EIJetelicku. Jako fotografický autodidakt připouštím, že se pohybuji mezi pravdou a omylem. Přeji Vám mnoho úspěchů při krmení EOSu s čipem a více trochu více úcty a pozornosti původnímu zaměření TK.CZ, prioritně zaměřené na klasické fotografické postupy. Nemám vlastní problémy, ani neštěstí, zastávám pod svým vlastním jménem pouze svůj názor. Avatar EIJetelicek má pro mne nulovou hodnotu a je mi zcela lhostejné, zda Vás těší Vaše hra na analogovou fotografii v portálu, jež pro digitální záznam není prioritně předurčen. Nedivte se, že na Vás a zde již bohužel silně převažující komunitu vyznavačů digitálního záznamu reaguji tak obskurním způsobem. Lituji, jak se zde na TK.CZ situace proměnila a většina těch, kteří zde přispívali to raději vzdala a portál TK.CZ zcela ignoruje. Nebráním pokroku a plně uznávám, že je svobodnou volbou každého, kterou cestou se vydá. Patrně jste se ocitl zcela mimo vlastní cestu a netušíte, kde jste Váš Avatar zaregistroval. Viz

"Temnakomora.cz - web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií"

ElJetelicek je bohužel mimo realitu a má dlouhý vedení.Chudák neví ani kam patří :(


  • -9

#4309 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 457 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 96

Publikováno 4 leden 2024 - 20:29:57

Erik Kurach
To je ovšem legrační omyl, řekl bych: "EOS s čipem" není označení digitálního fotoaparátu, ale neúplná citace slovního spojení "redukce EOS s čipem", označujícího redukci umožňující komunikaci objektivu s elektronikou těla Canon.

Luboszz
Zcela zbytečný útok.
  • 3

#4310 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 leden 2024 - 20:41:21

Erik Kurach
To je ovšem legrační omyl, řekl bych: "EOS s čipem" není označení digitálního fotoaparátu, ale neúplná citace slovního spojení "redukce EOS s čipem", označujícího redukci umožňující komunikaci objektivu s elektronikou těla Canon.

Luboszz
Zcela zbytečný útok.

Vrána k vráně sedá.


  • -2

#4311 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 5 leden 2024 - 08:21:23

Erik Kurach
To je ovšem legrační omyl, řekl bych: "EOS s čipem" není označení digitálního fotoaparátu, ale neúplná citace slovního spojení "redukce EOS s čipem", označujícího redukci umožňující komunikaci objektivu s elektronikou těla Canon.

 

Přesně tak. :-)


  • 0

#4312 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 5 leden 2024 - 14:19:34

Možná kolegové Kurach a Luboszz nejsou kanoňáci a tak nevědí, že EOS je jen systém zrcadlovek (původně analogových, od r. 2000 i digitálních). Také mám svůj starý EOS 300  a dokonce je to přístroj (příp. adekvátní model od Nikonu), který doporučuji pro start analogových pokusů pro nováčky s negativem.

Zbytečné jízlivosti a urážky. 


  • 1

#4313 PFMix

PFMix

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 leden 2024 - 14:29:25

A co ty s tema Ektrachromama? Maji zrat travu?! :-D


  • 0

#4314 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2024 - 17:51:45

Možná kolegové Kurach a Luboszz nejsou kanoňáci a tak nevědí, že EOS je jen systém zrcadlovek (původně analogových, od r. 2000 i digitálních). Také mám svůj starý EOS 300  a dokonce je to přístroj (příp. adekvátní model od Nikonu), který doporučuji pro start analogových pokusů pro nováčky s negativem.

Zbytečné jízlivosti a urážky. 

Ale vím o co jde.Tady jde  o celek ne o detaily.


  • -1

#4315 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2024 - 17:56:07

ElJetelicek když ti stará nedala tak to je tvůj problém ale to sem netahej.Už to nehul víš vůbec jak se jmenuješ?Nehul to to!


  • -6

#4316 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 5 leden 2024 - 18:10:55

durazne te zadam

.

dekuji

 

ElJetelicek když ti stará nedala tak to je tvůj problém ale to sem netahej.Už to nehul víš vůbec jak se jmenuješ?Nehul to to!


  • 1

#4317 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2024 - 18:22:26

 

durazne te zadam

.

dekuji

 

ElJetelicek když ti stará nedala tak to je tvůj problém ale to sem netahej.Už to nehul víš vůbec jak se jmenuješ?Nehul to 

To jsi na tom tak špatně?


  • -7

#4318 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 5 leden 2024 - 19:47:05

Moderátor fakt chybí.

Ubohost Luboši ... ubohost.


  • 6

#4319 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2024 - 23:05:01

Moderátor fakt chybí.

Ubohost Luboši ... ubohost.

Ano moderátor schází byli časy kdy se tu začalo mluvit o digi procesu atd a forum moderátor uzavřel.Nebo danej člověk dostal padáka.Ty časy už jsou pryč bohužel :sad:


  • 1

#4320 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 6 leden 2024 - 11:42:48

ale nikto sa tu nebavil o digitalnom procese. rec bola o analogovom tele s digitalnym riadenim. tieto tvoje vylevy su smiesne


  • 0

#4321 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 leden 2024 - 12:10:35

Znám člověka co už víc jak 15 let prodává značku Canon tahle redukce se začala vyvíjet pro digitáky aby na to šli analog objektivy.Není to jenom prodejce Canonu ale i jeho fanoušek a navíc ho z práce posílají na školení.Nakonec mám články časopisu fotografie z roku roku 2001 kde o o redukci mluví.Vím toho mnohem víc než hromadu těch co jsou tady na temný.


  • 0

#4322 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 leden 2024 - 12:20:41

Tohle když napíše ElJetelicek starému jezevci je podle vás v pořádku?IQ rovná se tykve.

 

"... je nějaké chabrus na nervy, měl by si podle spisku páně Batisty, omévat přirození vlažnó vodó."


  • 0

#4323 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 6 leden 2024 - 12:39:03

Debata v jádru o ničem, urážek jak halda hnoje. Neberte ten život vážne.... Stejně z něho nevyváznete živý...icon_mrgreen.gif Koukejte na svět z nadhledem a bude se vám lépe žít. 


  • 1

#4324 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 253 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 6 leden 2024 - 12:46:03

Rozhodně je to v pořádku. A nemyslím si že by to kolegu Erika, Starého jezevce, trápilo více než trápí sám sebe.Každej máme totiž svůj vesmír, kde Bohem je každý z nás.Od začátku až do konce.
  • 1

#4325 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 6 leden 2024 - 15:14:23

Tohle když napíše ElJetelicek starému jezevci je podle vás v pořádku?IQ rovná se tykve.

 

"... je nějaké chabrus na nervy, měl by si podle spisku páně Batisty, omévat přirození vlažnó vodó."

Toto jsem nikomu nikdy nepsal. Je to moje oblíbená hláška z filmu(Postřižiny), kterou jsem di dal do podpisu. Opakovaně mě tady z čehosi napadáte, co není pravda. Nechápu.

Ty sprostoty od tebe nebudu ani komentovat ani na ně reagovat. Na normálním fóru už bys za to měl vyhazov.


  • 0

#4326 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 leden 2024 - 16:40:21

Vážení kolegové. To, co mne opravdu, a po mnoho let trápí je ta hnusná a podle mne velmi zákeřná rvačka několika nejmenovaných jedinců, kterou jste předvedli na společném setkání. Nejsem dosud schopen pochopit důvod a příčinu, proč na setkání fotoamatérů - milovníků fotografie, kteří se s radostným očekáváním zúčastnili, motivováni radostí z nových sdílených poznatků svých přátel a kolegů, s nimiž dlouhodobě sdíleli své vlastní objevy a osvědčené cesty. Tato nelítostná bitka pohřbila a zcela degradovala původní záměr celé skupiny opravdových nadšenců. A ještě se našel blb, který to sem ve formě videa celé naservíroval v plné parádě. Co si vlastně dokazujete? Jde Vám o podnikání, zisk, prestiž ve focení prázdných a odulých xichtů movitých mediálních celebrit? Měl jsem určité ideály, jak jsou všichni Ti profesionálové sečtělí, erudovaní, empatičtí. Měl jsem tu vzácnou příležitost za rok svého působení v prestižním fotoobchodě, jak hluboce jsem se mýlil. Páchnoucí individuum, i v zimě stále ve stejných hnijících sandálech, propocených kraťasech s mastnou kšticí. Totální Loser - páchnoucí potem a výkaly, ovšem uctívaná V.I.P. bytost s fotoaparátem, prý i věhlasný fotografický profesionál pražských celebrit. Alkoholik, nesocializovatená bytost mimořádných kvalit. Ještě teď cítím jen ten krysí pohled a šířící se zápach okolo...Na několik opravdových lidí, kteří se zabývají fotografií, jichž si vážím a občas se zcela náhodně pozdravíme v pražském skanzenu, s pokorou k tomu, co dokázali, jen s úctou vzhlížím. Nikdo je dnes ani nepoznává, kulturní propast zeje zeširoka ze všech směrů. Povrchnost a nahodilost, s absencí komunikace rozvrátila možná plánovitě a naprosto cíleně, kdysi údajně kulturní společnost. Opravdu pamatuji a vzpomínám na mnohem přívětivější časy pro kulturu a fotografii, jako tvůrčí záměr autorů, realizovaných na základě klasických fotografických postupů, založených na světlocitlivých stříbrných solích na film. Nebráním v pokroku a pocitu naplněného štěstí komukoli. Komunikujme prosím opět s vzájemnou lidskou úctou, empatií pro druhé a ve společné snaze o radost bez závisti a ve snaze si vzájemně pomáhat. Nenechme se zhnusit vlastní životy bandou proradných zlatokopů, jejichž záměrně vypouštěné prdy zamořují kulturní život obyvatelstva tzv. "Zatuchlé Kotliny", původně meteoritického kráteru, osídleného převážně domácími vzdělanými germánskými kmeny. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#4327 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 6 leden 2024 - 17:34:58

Já dnes musel vysvětloval, že fakt nefotografuji špatně zaparkovaná auta. 


  • 0

#4328 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 440 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 6 leden 2024 - 19:17:20

Znám člověka co už víc jak 15 let prodává značku Canon tahle redukce se začala vyvíjet pro digitáky aby na to šli analog objektivy.Není to jenom prodejce Canonu ale i jeho fanoušek a navíc ho z práce posílají na školení.Nakonec mám články časopisu fotografie z roku roku 2001 kde o o redukci mluví.Vím toho mnohem víc než hromadu těch co jsou tady na temný.

 

No já si třeba první redukci M42 > EOS pořizoval v době analogové, abych mohl použít ultraširokoúhly objektiv na své zrcadlovce, konkrétně Flektogon 20/2,8 na EOS 300.

Digitál jsem už léta nepoužil, pokud nepočítám cvakadlo ve formě "poznámkový blok" = mobil se zoufale nekvalitním foťákem.

Jdu do komory zvětšovat. Za dva měsíce bych měl mít výstavu, tak je třeba dokončit soubor zvětšenin.

Kdo by se chtěl kouknout na nějaké skeny z negativů (zvětšeniny se mi skenují podstatně hůř než negativy), tak může kouknout na můj čistě analogový instagramový účet: https://www.instagram.com/mesires/


  • 5

#4329 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 leden 2024 - 15:56:11

Pozetal som ceny papierov a chcel som usetrit...ale rola fomavariant 108cm 10m stoji 180€ ...
Ked som to ratal na plochu vide to tak isto ako narezany napr 10x15...bud je chyba vo vypocte alebo to je ozaj minimalny rodiel :D
  • 0

#4330 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 leden 2024 - 23:37:08

Na bezne veci fomaspeed 10x15, zvacsujem všetko co nafotim, zalozim do archivu. Tie peknejsie idu na 20x30 cca A4.
Papier od fomy je celkom v pohode.
Filmy foma ma nejak prestávajú bavit, bud slabo kryte, problem navinut do cievky, cena 6€ ...za 10 mam ilford.
Premyslam presjt na hp5 a id 11 nic ine pokial sa nenaucim pekne komponovat, tem film vela odpusti.
Na archiv mam orwo 13x18 asi 30 rokov po záruke ale neskutocne lahko sa s snim pracuje, od cierno ciernej po jasnu bielu skoda ze sa tazko zhana ....
Takze plán dominat fomapan, minut surovu chemiu a utobit novu objednávku:)
  • 0

#4331 PFMix

PFMix

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 leden 2024 - 08:13:27

Zkus Kentmere, nebo Pan - prijde mi, ze nabizi stejnou muziku za min penez kdyz to fotim na 100/400.


  • 0

#4332 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 14 leden 2024 - 12:17:38

Přátelé, kamarádi a bratři temnokomorníci. Mám zde opět balík filmu svitek Foma 100 v metráži. Pracovně je nazývám  TK100. Nechci sem psát proč musím změnit název. -- přemotávám je z 600m na 25m , což je 30 filmů. S poštovným vychází cena na jeden film 120 na 63 Kč tvrdé české měny. Můžete si tedy vložit film sami do použitého papíru, popřípadě poloviční rozměr, aby jste nemuseli dofocovat. No a jako jediný v naší galaxii si můžete udělat rozměr 220.

   Film je nový, ale doporučuji jej spotřebovat do 3 let. Nevýhodou balení je nemožnost skladovat film v mrazáku. I když někdo jej má. Já, ale nemohu zaručit, že vnitřní papír, který je namotán s filmem nenasaje vlhkost ze vzduchu, jenž je mezi filmem a igelitovým sáčkem. Sehnat vhodný papír mi dalo dost starosti a je Fomou vyzkoušen na nereaktivnost s želatinou ve filmu, ale na uskladnění v mrazáku jsme samozřejmě test nedělali. Poslední dobou motám sice na nový papír o kterém si myslím,  že nic neudělá, ale jist si nejsem. Pokud namotané filmy dáváte do mrazáku, tak v ig. sáčku, tak jak to má foma. 

  Je mi moc líto, že po těch všech zkouškách  vlivem změn ve Fomě  se jedná s největší pravděpodobností o posledních 600m. Tedy 23 kusů.( početně by mělo být 24, ale kousek přidávám, neb někteří si místo standartních 83 cm dávají pro jistotu cca 85  cm. Bratrům temokomorníkům na Slovensko jsem posílal též přes zásilkovnu. 


  • 1

#4333 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 457 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 96

Publikováno 18 leden 2024 - 01:12:08

Kdyby někdo nevěděl, co s penězi - u Pazdery bude k prodeji Mentor, asi 10*15, závěrka nefunguje, ale je k tomu nádherný Xenar 4,5/240 v Compound 4..
  • 0

#4334 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 20 leden 2024 - 10:04:44

Říkal jsem si kam to dát a tak jsme to tady-jen tak dal...V prestižní pražské Leica Gallery /kde normální smrtelník pokud není dobrej nemá šanci na výstavu/ je k vidění skvělá výstava fotografa Josefa Vrážela z Karolinky na vsetínsku.Autor se zabývá životem lidí na Valašsku a tématem jeho prací jsou hlavně lidé a jejich kulisy ve kterých se rodí,žijí a umírají.Pepa Vrážel nikdy fotku nestudoval,je to jeho celoživotní záliba a intenzivně se ji zabývá "teprve" 15.let. Je to normálně zaměstnaný člověk,který ale fotoaparát nikdy nedává z ruk a doprovází jej skutečně všude.Lidé si už na něj tak zvykli,že by se divili kdyby jej u sebe neměl! To mu dává obrovský náboj,aby mu lidé důvěřovali a stali se plynulou součástí jeho tvůrčího přístupu.Za Josefa Vrážela mluví výsledky,a to výsledky tak dobré.že si jej všimli i kurátoři v Leica Gallery! Autor fotí černobílé,jeho nářadím je stará,ojetá "Fudjina" a absolutně neřeší vývojky,ustalovače,zátky se zabroušeným hrdlem,SD karty a podobné nesmysly....Běžte se na výstavu kdo to má poblíž podívat,nebudete litovat! Na vernisáži se to hemžilo lidmi jako je V.Birgus,V.Matějů,D.Mrázková,J.Mihalíček,K.Cudlín atd...Kurátorem výstavy je další "pojem" ve fotografii-Jarda Kučera.Malý detail na závěr-autor používá ke svému vyjádření digitál...No a? No nic,autor neremcá,autor fotí a fotí mu to opravdu náramně! DOBRÉ SVĚTLO!


  • 5

#4335 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 457 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 96

Publikováno 20 leden 2024 - 22:46:49

Tvá ústa jsou děravá jako kánoe staré ženy.
Di*gi*tál je satanský přístroj a velká léčka a ty jsi zbloudil. Když se budeš dostatečně a přede všemi kát, složíme se ti na exorcistu, jsi posedlý zlým démonem.
  • 0

#4336 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 21 leden 2024 - 06:28:04

Hahahaha,mám se smát? Zase pár zbytečných vět od jednoho tlachaře...


  • 0

#4337 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 21 leden 2024 - 09:35:32

Hahahaha,mám se smát? Zase pár zbytečných vět od jednoho tlachaře...

Jestli tu je něco zbytečného, tak poznámka o tom, že "absolutně neřeší vývojky,ustalovače,zátky se zabroušeným hrdlem,SD karty a podobné nesmysly." Bodejť by ty ustalovače apod. neřešil, když fotí na digitál... 

Napsat tohle na web, který vzniknul právě pro řešení takových "nesmyslů", to chce opravdu znatelně sníženou dávku diplomacie ve veřejném prostoru nebo sociální inteligence. A nepochopení (vtipného) příspěvku kolegy iulizze mě o tom jen přesvědčuje. 

Karolinku a okolí a tamní lid mám rád, dvakrát za rok tam jezdím na týden, a na tu výstavu se rád zajdu podívat. Takže vlastně díky za upozornění. Ale způsob toho vyjádření byl slušně řečeno zbytečně konfrontační.


  • 1

#4338 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 445 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 21 leden 2024 - 18:34:44

Byly časy, kdy jsme nechali na srazu temne naprosto analogove znehodnotit digitalni aparat, totiz v Hradci na nadrazi ho rozjet vlastni lokomotivou, za huronskeho revu a plamenych projevu, ne teda moji lokomotivou, ale patrila nekterym clenum temne. Taky se poradaly hony na digitalisty, takovy Adam alias Zruda, kdyz vystrelil z vlaku a hnal se se sekerou na neznamou dvojici, co fotila digosem pobliz….
  • 0

#4339 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 21 leden 2024 - 21:29:34

Dobře,jinak tedy....příspěvek jsem samozřejmě pochopil,jen jsem chtěl upozornit na skutečně zajímavého autora,který ač nikdy fotku nikde nestudoval,má talent který se pomalu zúročuje.To že používá jiný typ techniky než my,je jiná věc...Jsem tady na temné 15.let a pamatuji doby,kdy se skutečně něco dělo,byly tady autoři,kteří již měli za sebou hodně práce a zkušeností a také třeba i několik samostatných autorských výstav....Srazy temnékomory byly také hodně plodné.Po čase ale-někdy ze známých,jindy z méně známých důvodů se schopní autoři začali vytrácet a ubývalo hodnotných příspěvků...Došlo to  tak daleko,že na jednom nejmenovaném srazu se účastníci srazu navzájem mezi sebou doslova porvali a profackovali! Pokud si někdo ještě vzpomíná na svého času zde velmi populárního Krakena,tak ten by o tom mohl sepsat román! Mám dojem,že se tak nějak začalo více polemizovat a teoretizovat a méně skutečně fotografovat.Když se dělal stolní kalendář temnekomory na rok 2020,tak to dalo strašně hodně přemlouvání,domlouvání aby dotyčný vůbec dodal dvě zvětšeniny 18x24cm v termínu a dobře si vzpomínám,jak se tady vedla sáhodlouhé diskuze o objektivních příčinách proč to nejde včas.Někdo dokonce námital,že to nestíhá,že zvětšuje tak 3x do roka a že zrovna na to nemá čas atd...Nějaká velké výstava autorských  zvětšenin alespoň 15 autorů v nějakém zajímavém prostoru-kde by jsme to těm tikitálům pořádně nandali,o tom tady nepadlo ani slovo,nebo možná že padlo ale realizace se nikdy nekonala...A o to mi jde,poukázat na skutečnost že zatímco se tady řeší dokola to samé sem tam se nadává na digitálisty,tak výsledky nejsou nikde vidět.Jsem pravidelným účastníkem různých vernisáží fotografií po celé republice,ročně jsou to desítky akcí,z nichž 95% jsou fotografie digitální a jen 5% je klasika...Tu klasiku ještě navíc vystavují autoři,kteří to dělají třeba 50 let...Jednoho jsem se ptal,zdali slyšel někdy o webu temnakomora a jestli by třeba nechtěl přispět svými zkušenostmi.S díky odmítnul,že na to nemá čas,kdy by fotil? A tak si říkám-kde je vidět alespoň 10-15 zkušených autorů zde z temné někde ve veřejném prostoru se svou autorskou tvorbou? Asi jsem slepý,ale nějak je nepotkávám...Sorry jako!


  • 6

#4340 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 leden 2024 - 21:52:14

...Jednoho jsem se ptal,zdali slyšel někdy o webu temnakomora a jestli by třeba nechtěl přispět svými zkušenostmi.S díky odmítnul,že na to nemá čas,kdy by fotil?

 

A tak si říkám-kde je vidět alespoň 10-15 zkušených autorů zde z temné někde ve veřejném prostoru se svou autorskou tvorbou?
 

 

Mohu Vás ubezpečit, že u digitálistů je to naprosto stejné, jen celkové počty u digitálistů jsou několika-řádově jinde. Osobně znám analogových fotografů co bych na prstech obou ruk spočítal, ale znám vyšší desítky digitálních fotografů.

 

Co si budem nalhávat, analogová fotografie je skutečně jen pro skalní srdcaře, ale dost se to v poslední době zlepšuje (hlavně mladá generace).


  • 0

#4341 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 21 leden 2024 - 22:06:53

Dobře,jinak tedy....příspěvek jsem samozřejmě pochopil,jen jsem chtěl upozornit na skutečně zajímavého autora,který ač nikdy fotku nikde nestudoval,má talent který se pomalu zúročuje.To že používá jiný typ techniky než my,je jiná věc...Jsem tady na temné 15.let a pamatuji doby,kdy se skutečně něco dělo,byly tady autoři,kteří již měli za sebou hodně práce a zkušeností a také třeba i několik samostatných autorských výstav....Srazy temnékomory byly také hodně plodné.Po čase ale-někdy ze známých,jindy z méně známých důvodů se schopní autoři začali vytrácet a ubývalo hodnotných příspěvků...Došlo to  tak daleko,že na jednom nejmenovaném srazu se účastníci srazu navzájem mezi sebou doslova porvali a profackovali! Pokud si někdo ještě vzpomíná na svého času zde velmi populárního Krakena,tak ten by o tom mohl sepsat román! Mám dojem,že se tak nějak začalo více polemizovat a teoretizovat a méně skutečně fotografovat.Když se dělal stolní kalendář temnekomory na rok 2020,tak to dalo strašně hodně přemlouvání,domlouvání aby dotyčný vůbec dodal dvě zvětšeniny 18x24cm v termínu a dobře si vzpomínám,jak se tady vedla sáhodlouhé diskuze o objektivních příčinách proč to nejde včas.Někdo dokonce námital,že to nestíhá,že zvětšuje tak 3x do roka a že zrovna na to nemá čas atd...Nějaká velké výstava autorských  zvětšenin alespoň 15 autorů v nějakém zajímavém prostoru-kde by jsme to těm tikitálům pořádně nandali,o tom tady nepadlo ani slovo,nebo možná že padlo ale realizace se nikdy nekonala...A o to mi jde,poukázat na skutečnost že zatímco se tady řeší dokola to samé sem tam se nadává na digitálisty,tak výsledky nejsou nikde vidět.Jsem pravidelným účastníkem různých vernisáží fotografií po celé republice,ročně jsou to desítky akcí,z nichž 95% jsou fotografie digitální a jen 5% je klasika...Tu klasiku ještě navíc vystavují autoři,kteří to dělají třeba 50 let...Jednoho jsem se ptal,zdali slyšel někdy o webu temnakomora a jestli by třeba nechtěl přispět svými zkušenostmi.S díky odmítnul,že na to nemá čas,kdy by fotil? A tak si říkám-kde je vidět alespoň 10-15 zkušených autorů zde z temné někde ve veřejném prostoru se svou autorskou tvorbou? Asi jsem slepý,ale nějak je nepotkávám...Sorry jako!

Na výstavě jsem dnes byl, moc pěkné.

K té tvorbě a výstavám. To je ale naprosto falešná (tvoje) představa, jaký je úkol TK.cz. Ta byla založena právě pro to tlachání a vytvoření komunity. Lépe řečeno najití vlastního prostoru místo fotoaparat.cz, kam lezli furt digitálisti(sic!).  Nikdy to nebylo zamýšleno jako líheň autorů pro výstavy. To může být druhotný produkt. Spousta lidí si tvoří jen pro sebe, protože je to baví, nemajíc uměleckých ambicí. Pro účel umělecké tvorby a vystavování byl posléze založen AFUK, co si tak pamatuju.

Podle mého to tu celkem funguje. Organizují se srazy, hromadné nákupy, workshopy, jsou tu aktuální informace k výstavám. Pořád to tady má co nabídnout a záleží jen na lidech, čím tenhle prostor budou plnit.


  • 1

#4342 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 21 leden 2024 - 23:27:37

Já vlastně chápu tyhle přístupy oba a i když je to divné, tak s oběma souhlasím, ač jsou rozporu. Každý zájem, venkoncem jakýkoli, dokáže sdružovat lidi docela odlišného naturelu a směřování; to samo o sobě je nádherné a pokud se to tady daří, je to to nejdůležitější. Kdysi jsem pořádal výstavy pravidelně, s naší uměleckou skupinou zpravidla každoročně. Naposledy jsem se k něčemu takovému vybičoval někdy před 3 lety, přičemž ta má snaha spočívala v tom, že jsem v bordelu doma dokázal vyhrabat zarámovaný 10 let starý výstavní soubor, který jsem nějakým zázrakem nerozdal jako příležitostné dárky k Vánocům či narozeninám. Od doby, kdy jsem se oženil a kdy se nám narodil první syn, jsem se stal domácím fotografem děti a čas mezi pořízením záběru a jeho zvětšením se každým dnem zvyšoval, přičemž dnes se tahle proměnná dostala na nějakých 10 let. Pochybuju, že jsem za celé ty roky udělal slušnou fotku, spíše jsem zúročil léta praxe, znalostí a technické zběhlosti, aby ty fotky dětí nebyly úplné sračky. Ale volání čarovné kodakové žluti, červeného světla a rezavějícího zvětšováku nikdy úplně neustalo, přičemž v poslední době mi v uších zní až nesnesitelně silně; tak jsem po těch 10 letech zase tady a jsem rád, že je tady pořád pár podobných magorů, ačkoli mnozí tehdejší známí už odsud zřejmě odešli. Za ta léta jsem snad nabral nějaké další zkušenosti, tentokrát životní, spoustu té zběhlosti a cviku jsem určitě ztratil; zcela jistě jsem potom ztratil příkrost v odsudku – třeba zrovna k těm digitálistům. Jinak myslím, že procento těch, kteří opravdu dělají nějakou kloudnou práci vůči těm, kteří prostě fotí, se vůbec nijak neliší dle zvoleného média. Ono je to tak totiž úplně v každém oboru: drtivá většina lidí jen teoretizuje nebo se chabě pokouší o nějaké průměrné výsledky, kdežto nepatrná menšina těch výsledků dosahuje talentem a pílí, často se vůbec neobtěžujíc o tom kohokoli jakkoli spravit. Ale to neznamená, že je na tom teoretizování, planém žvanění a průměrných výsledcích něco špatného, protože jakékoli tvůrčí úsilí člověka zušlechťuje.
  • 4

#4343 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 22 leden 2024 - 08:11:01

Já vlastně chápu tyhle přístupy oba a i když je to divné, tak s oběma souhlasím, ač jsou rozporu. Každý zájem, venkoncem jakýkoli, dokáže sdružovat lidi docela odlišného naturelu a směřování; to samo o sobě je nádherné a pokud se to tady daří, je to to nejdůležitější. Kdysi jsem pořádal výstavy pravidelně, s naší uměleckou skupinou zpravidla každoročně. Naposledy jsem se k něčemu takovému vybičoval někdy před 3 lety, přičemž ta má snaha spočívala v tom, že jsem v bordelu doma dokázal vyhrabat zarámovaný 10 let starý výstavní soubor, který jsem nějakým zázrakem nerozdal jako příležitostné dárky k Vánocům či narozeninám. Od doby, kdy jsem se oženil a kdy se nám narodil první syn, jsem se stal domácím fotografem děti a čas mezi pořízením záběru a jeho zvětšením se každým dnem zvyšoval, přičemž dnes se tahle proměnná dostala na nějakých 10 let. Pochybuju, že jsem za celé ty roky udělal slušnou fotku, spíše jsem zúročil léta praxe, znalostí a technické zběhlosti, aby ty fotky dětí nebyly úplné sračky. Ale volání čarovné kodakové žluti, červeného světla a rezavějícího zvětšováku nikdy úplně neustalo, přičemž v poslední době mi v uších zní až nesnesitelně silně; tak jsem po těch 10 letech zase tady a jsem rád, že je tady pořád pár podobných magorů, ačkoli mnozí tehdejší známí už odsud zřejmě odešli. Za ta léta jsem snad nabral nějaké další zkušenosti, tentokrát životní, spoustu té zběhlosti a cviku jsem určitě ztratil; zcela jistě jsem potom ztratil příkrost v odsudku – třeba zrovna k těm digitálistům. Jinak myslím, že procento těch, kteří opravdu dělají nějakou kloudnou práci vůči těm, kteří prostě fotí, se vůbec nijak neliší dle zvoleného média. Ono je to tak totiž úplně v každém oboru: drtivá většina lidí jen teoretizuje nebo se chabě pokouší o nějaké průměrné výsledky, kdežto nepatrná menšina těch výsledků dosahuje talentem a pílí, často se vůbec neobtěžujíc o tom kohokoli jakkoli spravit. Ale to neznamená, že je na tom teoretizování, planém žvanění a průměrných výsledcích něco špatného, protože jakékoli tvůrčí úsilí člověka zušlechťuje.

Hezky napsáno. Ono i tady je určitě několik nadějných talentů, jen to nedávají tak okatě najevo. U některých lidí stačí nahlédnout do podpisu na odkaz jejich webu. Pak je tu jistě daleko větší část, která si tvoří do šuplíku nebo se realizuje zkoušením různých postupů, vývojek apod. A další podmnožina "nedělá nic", ale to neznamená, že je to jakkoliv špatně. Nebo že se to třeba časem nezmění. Často se rádi podělí o cenné zkušenosti. Co mi teda přijde smutné, že se tu tvoří taková poraženecká až ublížená nálada, nostalgicky se ohlížející, jak to bylo krásné kdysi. Ale nikdy od těchto lidí nezaznívá, co by se s tím mohlo nebo mělo dělat. Není se pak čemu divit, že to vypadá, jak to vypadá. Kdo by v takovém prostředí dobrovolně trávil čas. Oproti tomu je třeba vyzvednout úsilí lidí, kteří zajišťují tu opačnou stranu (komunikační) mince např. pořádáním srazů, hromadných nákupů apod.


  • 1

#4344 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 207 příspěvků(y)
Reputace: 76

Publikováno 22 leden 2024 - 09:35:04

A teď něco pro pobavení aneb chvilka překvapení s AI Bing.

 

?>Jaké obrazové pole je schopen vykreslit objektiv Meopta Meotar 3,5 300?

Bing>
Dobrý den, toto je Bing. Rád bych vám pomohl. blush

Objektiv Meopta Meotar 3,5 300 je teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 300 mm a světelností f/3,5. Je určen pro zrcadlovky s bajonetem M42.https://www.paladix....a-ostrosti.html

Obrazové pole objektivu je závislé na formátu snímače nebo filmu, na kterém je obraz zachycen. Pro kinofilmový formát 24×36 mm je zorný úhel objektivu přibližně 8,2° a obrazové pole je 4,2×6,3 m na vzdálenost 100 m.https://cs.wikipedia.org/wiki/Meopta

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte se zeptat.

^1^]: [Meopta Meotar 3,5 300https://www.paladix....a-ostrosti.html
^2^]: [Výměnné objektivy (ohnisková vzdálenost & hloubka ostrosti)https://cs.wikipedia.org/wiki/Meopta
https://www.paladix....a-ostrosti.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Meopta



?> Objektiv Meopta Meotar 3,5 300 není určen pro zrcadlovky se závitem M42. Obrazové pole, které je schopen objektiv vykreslit není závislé na formátu snímače.

Bing>
Omlouvám se, máte pravdu. Objektiv Meopta Meotar 3,5 300 má bajonet M42, nikoli závithttps://eshop.meopta.cz/. Obrazové pole objektivu je závislé na úhlu záběru, který se liší podle formátu snímače nebo filmuhttps://eshop.meopta.cz/krytka-objektivu/. Například pro formát APS-C je úhel záběru objektivu přibližně 5,4° a obrazové pole je 2,8×4,2 m na vzdálenost 100 mhttps://eshop.meopta.cz/krytka-objektivu/. Děkuji za upozornění na mou chybu. Doufám, že jsem vám pomohl s vaším dotazem. blush

^1^]: [Oficiální e-shop Meoptahttps://eshop.meopta.cz/


  • 0

#4345 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 22 leden 2024 - 09:48:56

A teď něco pro pobavení aneb chvilka překvapení s AI Bing.

 

?>Jaké obrazové pole je schopen vykreslit objektiv Meopta Meotar 3,5 300?

Bing>
Dobrý den, toto je Bing. Rád bych vám pomohl. blush

Objektiv Meopta Meotar 3,5 300 je teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 300 mm a světelností f/3,5. Je určen pro zrcadlovky s bajonetem M42.https://www.paladix....a-ostrosti.html

Obrazové pole objektivu je závislé na formátu snímače nebo filmu, na kterém je obraz zachycen. Pro kinofilmový formát 24×36 mm je zorný úhel objektivu přibližně 8,2° a obrazové pole je 4,2×6,3 m na vzdálenost 100 m.https://cs.wikipedia.org/wiki/Meopta

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte se zeptat.

^1^]: [Meopta Meotar 3,5 300https://www.paladix....a-ostrosti.html
^2^]: [Výměnné objektivy (ohnisková vzdálenost & hloubka ostrosti)https://cs.wikipedia.org/wiki/Meopta
https://www.paladix....a-ostrosti.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Meopta



?> Objektiv Meopta Meotar 3,5 300 není určen pro zrcadlovky se závitem M42. Obrazové pole, které je schopen objektiv vykreslit není závislé na formátu snímače.

Bing>
Omlouvám se, máte pravdu. Objektiv Meopta Meotar 3,5 300 má bajonet M42, nikoli závithttps://eshop.meopta.cz/. Obrazové pole objektivu je závislé na úhlu záběru, který se liší podle formátu snímače nebo filmuhttps://eshop.meopta.cz/krytka-objektivu/. Například pro formát APS-C je úhel záběru objektivu přibližně 5,4° a obrazové pole je 2,8×4,2 m na vzdálenost 100 mhttps://eshop.meopta.cz/krytka-objektivu/. Děkuji za upozornění na mou chybu. Doufám, že jsem vám pomohl s vaším dotazem. blush

^1^]: [Oficiální e-shop Meoptahttps://eshop.meopta.cz/

Trvá na tom bajonetu M42, no. :-)

Ale vážně, co je to za objektiv? Není chyba v zadání? Nemá tam být Meopar a světelnost 4,5?


  • 0

#4346 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 207 příspěvků(y)
Reputace: 76

Publikováno 22 leden 2024 - 12:40:52

Jedná se skutečně o MEOTAR 3,5/300 (periskop)

 

O víkendu jsem si ho zkonvertoval z objektivu se zlomenou osou na objektiv s rovnou osou. Trocha sádry a tak :mrgreen:

 

Maje pouze dvě ruce, nebyl jsem schopen změřit co mi vykreslí. A to jsem, jako správný zálesák, použil místo matnice pečící papír.

Když na mě dneska ráno ve Skypu vybafnul ten ejáj blink, tak jsem si řekl, že se zeptám někoho skutečně inteligentního. A, dramatická pauza, můžem bejt v klidu :cool: je to generátor náhodných slov poskládaných do pořadí, které odpovídá obecně používanému slovosledu. Nic víc, nic míň.

 

Jinak cestu před sebou mám ještě dlouhou. Musím udělat lepší tubus, přesnější uchycení čoček, nastavitelnou clonu, asi padací závěrku. Ale VF to bude řádnej. :-P


  • 0

#4347 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 188 příspěvků(y)
Reputace: 82

Publikováno 22 leden 2024 - 12:44:54

Jedná se skutečně o MEOTAR 3,5/300 (periskop)

 

O víkendu jsem si ho zkonvertoval z objektivu se zlomenou osou na objektiv s rovnou osou. Trocha sádry a tak icon_mrgreen.gif

 

Maje pouze dvě ruce, nebyl jsem schopen změřit co mi vykreslí. A to jsem, jako správný zálesák, použil místo matnice pečící papír.

Když na mě dneska ráno ve Skypu vybafnul ten ejáj blink, tak jsem si řekl, že se zeptám někoho skutečně inteligentního. A, dramatická pauza, můžem bejt v klidu icon_cool.gif je to generátor náhodných slov poskládaných do pořadí, které odpovídá obecně používanému slovosledu. Nic víc, nic míň.

 

Jinak cestu před sebou mám ještě dlouhou. Musím udělat lepší tubus, přesnější uchycení čoček, nastavitelnou clonu, asi padací závěrku. Ale VF to bude řádnej. icon_razz.gif

Ach tak. Já znal pod tím názvem jen celý ten projektor, neměl jsem zdání, že i objektiv má takové označení.

Teda ta konverze zní vpravdě frankensteinovsky. :-) Tak se pochlub pak výsledkem, to by mohlo být veelmi zajímavé.


  • 0

#4348 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 22 leden 2024 - 15:48:57

Znám ten objektiv z používání v amatérské astronomii, kde se k němu domácí kutilové často uchylovali kvůli jeho dost značnému průměru a tedy teoretickému výkonu. Samozřejmě použití pro vizuální astronomii je v mnoha ohledech jiné než použití pro fotografii, nicméně ten objektiv je jen špatně použitelný, má výraznou chromatickou aberaci a kresbu a pochybuju, že to půjde s úspěchem použít pro kloudnou fotografii, maximálně pro VF s následným kontaktováním jako taková svetelnější camera obscura. Netroufám si ale odhadovat velikost použitelně vykresleného pole, obávám se nicméně, že to bude zoufalá hodnota.
  • 1

#4349 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 639 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 leden 2024 - 19:35:57

Byly časy, kdy jsme nechali na srazu temne naprosto analogove znehodnotit digitalni aparat, totiz v Hradci na nadrazi ho rozjet vlastni lokomotivou, za huronskeho revu a plamenych projevu, ne teda moji lokomotivou, ale patrila nekterym clenum temne. Taky se poradaly hony na digitalisty, takovy Adam alias Zruda, kdyz vystrelil z vlaku a hnal se se sekerou na neznamou dvojici, co fotila digosem pobliz….

Temný expres 2010 - Strana 10 - Srazy a setkání - Temnakomora.cz - web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií

Dobrá práce  :)  :D


  • 0

#4350 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 253 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 25 leden 2024 - 06:40:58

Krásný den všem. Napadlo mne, že pokud by byl zájem mohl bych vyrobit misky do komory o rozměrech větších než lze asi standartně zakoupit...řekněme cca 1-2,5m x 1-2,5m :) . Byl by o takový produkt zájem? Jen by toho muselo být víc ať se oplatí udělat formu. Mám k dispozici celkem velkou 3D "tiskárnu" pro aplikaci pevného polyuretanu. Povrchová úprava by byla možná nástřikem 2K tmelů popř. odolných barev nebo gelcoatů. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních