Přejít na obsah


Fotka

tele na minoltu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2011 - 22:02:42

Zdravím,

delší dobu koukám po nějaký dvoustovce na minoltu, 135mm mi přijde občas krátkejch na vykrádání výloh..

nemáte někdo přehled v zoomech i pevnejch ohniscích..? rád bych konstantní světelnost v celym rozsahu, pokud to bude zoom a nějakou rozumnou studentskou cenovou relaci :)

manuální sklo samozřejmě

díky
  • 0

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2011 - 22:36:40

ondro, na tvoji otázku o přehledu můžu neskromně říct, že jakž takž.
a) nemá cenu brát teleobjektiv jiný, než výborný. Za uspořených pár stovek měkké, nekontrastní a ne dost ostré fotky nestojí. Tady pár čar rozdílu v rozlišení je dost znát.
:) jsou mi velmi dobře známy 4 výborné až vynikající zoomy 80-200, resp. 70-210mm, které lehce posadí na prdel lecjaké pevné ohnisko v celém svém rozsahu, ty se ovšem hledají pomalu, trpělivě, a jednou za čas se dají i u nás s pořádnou dávkou štěstí:
1: tamron SP 80-200/2,8, model 30a. špičkové, sklo, pochopitelně velké. A bohužel jich ubývá, tudíž bývají docela drahé (ale pořád za pusu v porovnání ceny se srovnatelnými AF objektivy dnešní produkce) - více zde
2. Jeho menší bráška, 70-210/3,5 typ 19AH, viz zde
jednoduše asi nejlepší objektiv této třídy a to i dle dnešních měřítek - nedávno se mi přišel pochlubit jeden klučina, že na něj natrefil u Pazdery, za tuším 1100,- .... zabít je málo.... :)
3. z rodiny Vivitar Series 1 70-210mm doporučím 2. nebo 3. verzi, obě jsou výborné.
víc o nich najdeš tady Oba jsou velmi kompaktní, lehké, s výbornou kresbou.
4. naprosto nedoceněný zoom je Minolta MD75-200mm/4,5, následovník zoomu Minolta 70-210mm/4. Lehoučký objektiv, s výbornou kresbou, akorát že neumí "macro", či close-focus. na íbeji ho koupíš za babku a určitě ve výborném stavu - tuhle "hračku" si profíci nekupovali, takže nehrozí, že bys kupoval otřískaný objektiv protažený všemi kouty světa.
z pevných ohnisek: k minoltímu tělu patří Rokkor, samozřejmě, a těch je na výběr hodně.
  • 0

#3 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 duben 2011 - 10:16:39

ondro, na tvoji otázku o přehledu můžu neskromně říct, že jakž takž.
.


Tak tohle je první věta o focení, kterou Ti nevěřím, ó Veliký Rokkoriso !
A jesli náááhodou někomu přebývá Rokkor 85 mm, tak mám zájem.
  • 0

#4 wolker

wolker

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2011 - 10:38:38

Mám Minolta Tele Rokkor f 4,5 200 mm a téměř vůbec s ním nefotím ... :)
  • 0

#5 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2011 - 16:43:11

ondro, na tvoji otázku o přehledu můžu neskromně říct, že jakž takž.
.


Tak tohle je první věta o focení, kterou Ti nevěřím, ó Veliký Rokkoriso !
A jesli náááhodou někomu přebývá Rokkor 85 mm, tak mám zájem.


to rychle kup venku, dokud jsou k mání ještě nerozřezaný a nezkunďabený bajonetem EOS. všechny tři jsou výborné (MC 1,7/85, MD 1,7/85, MD 2,0/85, ten poslední je nejmenší, nejlehčí a opticky skvost). a mezi námi děvčaty, řeknu ti tajný tip: MD Rokkor 2,5/100 je lahůdkový a za 1/5-1/4 ceny než 85mm..... :)
  • 0

#6 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 duben 2011 - 19:43:53

Dík za radu !
Od člověka, který může ve vší skromnosti říct, že ví o Rokkorech prakticky vše to potěší.
  • 0

#7 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2011 - 08:05:26

díky za rady, nějak sem prošel to, co je dostupný a dokonce sem měl vivitar series 1 půjčenej na víkend super kresba, fajn ovládání, ale zjistil sem, že je to na to moje šmíráctví krátký..

ideální by byla nějaká pevná třístovka, nebo máš v zásobě Jiří zmíňku o nějakym super zoomu, kterej by za to stál? :?
  • 0

#8 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2011 - 08:08:13

víkend myslim (středa, čtvrtek, pátek) měl sem prázdniny :?
  • 0

#9 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2011 - 08:37:05

díky za rady, nějak sem prošel to, co je dostupný a dokonce sem měl vivitar series 1 půjčenej na víkend super kresba, fajn ovládání, ale zjistil sem, že je to na to moje šmíráctví krátký..

ideální by byla nějaká pevná třístovka, nebo máš v zásobě Jiří zmíňku o nějakym super zoomu, kterej by za to stál? :?


napíšu ti e-mail
  • 0

#10 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2011 - 08:52:21

děkuji!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních