Přejít na obsah


Fotka

Fotografující skupina na TK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

Anketa: Mám o fotografickou skupinu na TK zájem? (29 uživatel(ů) vložilo hlas)

Mám o fotografickou skupinu na TK zájem?

  1. Ne, je to nesmysl. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Nevidím ve skupině žádný přínos.Pracuji individuálně. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. Ano, je to zajímavé. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. Mám určité výhrady, ale rád občas přispěji. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 květen 2011 - 21:40:21

Věřím, že je zde mnoho nadaných fotografů, či fotografek, kteří již neřeší opakující se začátečnické problémy a rádi tvoří. Cílem mého snažení by mělo být vytvoření skupiny fotografujících pod hlavičkou Temné komory. Společné výstavy, vidění práce druhých, rozvíjení vlastní tvorby. Časem lze obesílat tématy různé fotosalóny, či společně dělat na různých projektech.

Vzhledem k různým rozmanitým přístupům a technického vybavením, bych nerad separoval skupinu podle formátu (čtverec, panorama, obdélník), velikosti negativu (24x36mm, 6x9cm, 18x24cm), nějaké zvláštní technice (dírka, lith, van dyke...atd) či značce fotoaparátu.

Samozřejmě, že výstava, kde v jednom panelu jsou umístěna různá témata na rozličných formátech je nesmysl, ale celková rozmanitost by naopak mohla reagovat na většinu fotografických problémů. Věřím, že by u reportáže byl dominantní kinofilm a u zátiší např velký formát. Tím by se nic netlouklo.

A společná výstava? Ne po jednom snímku od autora, ale po zaplnění jednoho či více panelů jedním autorem a tématem již vše začíná dávat smysl. Při jednom tématu by to mohlo být zajímavé oživení. Různé pohledy na věc.

Že bude výstava při více tématech (tvorba každý sám individuálně za sebe) až moc rozmanitá? I to je možné, ale divák si vlastně v paměti odnese jen toho autora, který jej zaujal. Společné téma klasické fotografie zůstává.

Přijde mi škoda v tomto fotografickém prostoru padnutí výstavních síní či Temnokomornického okruhu. Proto se o něco takového pokouším. Není to tím, že nejsem schopen fotografovat sám. Jen mám potřebu spolupracovat s ostatními. Něco jiného je si hrát na vlastním písečku a něco jiného debaty a tvorba s ostatními.
  • 0

#2 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 květen 2011 - 08:12:00

Něco jiného je si hrát na vlastním písečku a něco jiného debaty a tvorba s ostatními.

Máš pravdu!
  • 0

#3 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 květen 2011 - 08:31:54

zdravim,

mne sa taka myslienka paci, takze ak sa uz konecne naucim fotografovat a
bude sa dat na tie moje sra..y pozerat aj by som pridal :D :D :D :D :D

zatim...
  • 0

#4 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 květen 2011 - 09:02:49

Já bych se také přidal,jsem-li toho hoden.Jen jestli by nebyla překážkou vzdálenost bydliště. Mám potřebu s někým tvořit, protože si myslím, že je to motivující, má to určitý smysl, protože to člověk nedělá do šuplíku a může ho to někam posunout.
  • 0

#5 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 19 květen 2011 - 09:14:32

temna fotograficka skupina v bratislave sa tiez rozbieha v podobnom duchu, takze drzim palec.
vela veci sa robi lepsie vo dvojici (trojici) ;-)
  • 0

#6 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 19 květen 2011 - 22:25:31

no, je tu moznost hned aktivne prispet do foto-knihy temnokomorniku ;-)
  • 0

#7 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 květen 2011 - 22:42:15

A je to možné i nyní? Já jsem tuto možnost zaregistroval až po uzávěrce do knihy...
  • 0

#8 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 19 květen 2011 - 22:44:45

tak se zkus optat v patricnem vlakne...
  • 0

#9 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 24 květen 2011 - 07:20:54

Na hlasování jsem dal 21 dní. Zatím nechám běžet ať se může vyjádřit co nejvíce lidí. Zatím žádná sláva, ale na druhou stranu menší skupina může lépe a pružněji spolu komunikovat. Po skončení hlasování bychom domluvili kontakty a probrali naše možnosti (výstavní prostory v různých městech, propagace výstav v tisku, oblédnout fotosalóny, témata naší tvorby...atd). Jednoduše řečeno pomalu a nenásilně ke spokojenosti pokud možno všech pomalu rozjet vlak.
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 květen 2011 - 08:10:56

temna fotograficka skupina v bratislave sa tiez rozbieha v podobnom duchu, takze drzim palec.
vela veci sa robi lepsie vo dvojici (trojici) 8-)


Na společnej podnik má být vždycky lichý počet účastníků.
Tři už je moc :D
  • 0

#11 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 24 květen 2011 - 12:30:32

jiri: minule sme robyli v trojici a bola to parada. Boli dokonca aj situacie kde jeden zvatsoval jeden vyvolaval a jeden zvatsoval ale vetsinou to bolo tak ze jeden komornicil a dvaja popijali a kecali do toho! Ani sa mi nechce pomysliet na tie cudne chvilky v samote a tme! Fotografujucim skupinam zdar! :D
  • 0

#12 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 květen 2011 - 13:56:38

jiri: minule sme robyli v trojici a bola to parada. Boli dokonca aj situacie kde jeden zvatsoval jeden vyvolaval a jeden zvatsoval ale vetsinou to bolo tak ze jeden komornicil a dvaja popijali a kecali do toho! Ani sa mi nechce pomysliet na tie cudne chvilky v samote a tme! Fotografujucim skupinam zdar! :D


já měl na mysli tvorbu, nikoli řemeslnou produkci :(
  • 0

#13 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 24 květen 2011 - 15:09:53

Já se pokouším pomalu rozeběhnout podobnou skupinu už více jak rok. V listopadu pořádám výstavu " klasické fotografické techniky". Nebudou zde jen lidičci z temný, ale taky z Polska, kde je mnohem větší síla v čb fotografii a klasických technikách. O mé aktivitě pořádat setkání víte. Rýchory z jara budou hlavním nosným programem a další aktivity dle přání a možností temnokomorníků. Rád by jsem připomenul snahu Poláků přátelit se s temnokomorníky. Zde máme ještě rezervy. A věřte, že uměj. Kdo byl na posledním setkání na Rýchorách tak ví.
Rád by jsem se taky zeptal ( tak nějak předběžně), zda-li by byl zájem vystavovat příští rok fotografie zde v Trutnově a pak v Jelení Hoře v Polsku. Prakticky z výstavních síní vymizely čb fotografie a taky fotografie čtvercového formátu. Proto by jsem rád připravil právě výstavu ve četverci. Jak říkám. V ideláním obdelníku, kde jsou uhlopříčky kolmé.
Ještě by jsem rád prozradil, že s Poláky připravujeme víkendové setkání se sobotní exkurzi do Fomy.
Všechny tyto aktivity by jsem si nemohl dovolit bez přispění z fondu kultury. Přičemž platí, že čím více budeme mít aktivit, tím můžeme žádat o větší příspěvek.
TAKŽE JSEM RÁD ZA KAŽDOU AKTIVITU, CO ZDE VZNIKNE A RÁD POMŮŽU S ORGANIZACÍ.
Roman
  • 0

#14 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 24 květen 2011 - 22:12:56

Romane, díky za nabídku. Poláci umí, to vím. Kolem půlky června se hlasovaní uzavře a pak se můžeme domluvit. Žádání o granty je vždy složité a jak píšeš mezinárodní účast s mnoha lidmi zní lépe než malá neznámá skupinka.

Zatím díky za skvělou příležitost, kterou určitě několik lidí rádo využije.
  • 0

#15 Kramsky

Kramsky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2011 - 09:00:58

..Mám potřebu s někým tvořit, protože si myslím, že je to motivující, má to určitý smysl, protože to člověk nedělá do šuplíku a může ho to někam posunout.


Naprosto souhlasím, motivační impulsy jsou velmi důležité.

Nakonec se ale člověk stejně musí spolehnout především na sebe, sám se snažit a vzdělávat a někam se posouvat..
  • 0

#16 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 květen 2011 - 13:52:31

..Mám potřebu s někým tvořit, protože si myslím, že je to motivující, má to určitý smysl, protože to člověk nedělá do šuplíku a může ho to někam posunout.


Naprosto souhlasím, motivační impulsy jsou velmi důležité.

Nakonec se ale člověk stejně musí spolehnout především na sebe, sám se snažit a vzdělávat a někam se posouvat..


To, ale neznamená, že by se nemohl setkávat s ostatními fotografujícími a občas nějakým tím snímkem přispět.

P.S. To jen, aby nevyzněl poslední příspěvek tak negativně.
  • 0

#17 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 červen 2011 - 21:13:29

Oživuji, aby viděli i ostatní. Za 14 dní se dáme do práce.
  • 0

#18 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 3 červen 2011 - 09:49:19

Mě se tento nápad velice líbí ! Takže za mě palec nahoru !
  • 0

#19 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 červen 2011 - 10:52:55

Odhlasováno

Nebudu dělat žádné analýzy. Suma sumárum 19 lidí projevilo zájem o fotografii a společné výstavy. Jak rozvineme dál je jen na nás.

Pro začátek prosím o kontakty a případné možnosti kde u vás vystavovat, nápady...apod. Buď sem nebo na můj email.

Díky, PN.

Začnu od sebe, Praha, výstavní prostory grátis nebo za symbolickou cenu kavárny, vysoké školy. Vím i o jednom prestižním, ale to už musíme opravdu udělat nějakou bombu a téma. Prostor je velice malý a je o něj velký zájem. Šlo by udělat i výstavu ve Fotoškoda - hromada lidí uvidí - jen se bojím, že už teď zpoplatnily a v jaké částce se pohybují zatím netuším.

P.S. Připomínám nabídku Romana - oteccasu

Já se pokouším pomalu rozeběhnout podobnou skupinu už více jak rok. V listopadu pořádám výstavu " klasické fotografické techniky". Nebudou zde jen lidičci z temný, ale taky z Polska, kde je mnohem větší síla v čb fotografii a klasických technikách. O mé aktivitě pořádat setkání víte. Rýchory z jara budou hlavním nosným programem a další aktivity dle přání a možností temnokomorníků. Rád by jsem připomenul snahu Poláků přátelit se s temnokomorníky. Zde máme ještě rezervy. A věřte, že uměj. Kdo byl na posledním setkání na Rýchorách tak ví.
Rád by jsem se taky zeptal ( tak nějak předběžně), zda-li by byl zájem vystavovat příští rok fotografie zde v Trutnově a pak v Jelení Hoře v Polsku. Prakticky z výstavních síní vymizely čb fotografie a taky fotografie čtvercového formátu. Proto by jsem rád připravil právě výstavu ve četverci. Jak říkám. V ideláním obdelníku, kde jsou uhlopříčky kolmé.
Ještě by jsem rád prozradil, že s Poláky připravujeme víkendové setkání se sobotní exkurzi do Fomy.
Všechny tyto aktivity by jsem si nemohl dovolit bez přispění z fondu kultury. Přičemž platí, že čím více budeme mít aktivit, tím můžeme žádat o větší příspěvek.
TAKŽE JSEM RÁD ZA KAŽDOU AKTIVITU, CO ZDE VZNIKNE A RÁD POMŮŽU S ORGANIZACÍ.
Roman

  • 0

#20 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 19 červen 2011 - 11:56:20

zkusím se zeptat různě v našem městečku zda by se našel nějaký prostor ...
  • 0

#21 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 červen 2011 - 13:26:56

Kavárna Noiva - Český Těšín
http://www.noiva-tesin.cz

Polsko - Bielsko-Biała a další města. Výstava by měla být v souladu (koherentní) a práci jednotně orámované.
  • 0

#22 vkrejci

vkrejci

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 červen 2011 - 08:43:47

fajn nápad, jsem pro
  • 0

#23 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 červen 2011 - 23:03:39

Petře, já jsem hlasoval ano...nejsem schopen absolutně nic zařídit, maximálně dodat nějaké záběry, když se hodně namotivuju.

Nahoď nějaké jednotící téma či myšlenku, ať to nevypadá jako co šuplík dal.
  • 0

#24 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 22 červen 2011 - 21:38:36

Petře, já jsem hlasoval ano...nejsem schopen absolutně nic zařídit, maximálně dodat nějaké záběry, když se hodně namotivuju.

Nahoď nějaké jednotící téma či myšlenku, ať to nevypadá jako co šuplík dal.


Asi tak nějak s tímto souhlasím. Nevím, zdali bych našel vhodná, ale hlavně našeho úsilí hodná místa.
  • 0

#25 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 22 červen 2011 - 21:41:15

Rychleji píši než přemýšlím,teď mě něco napadlo.Malý obchůdek fotgrafických potřeb fotografické školy.Mohl bych se na to zeptat v případě zájmu.Návštěvnost by ale zřejmě byla "malinkatá",vzhledem k místu a zaměření.
  • 0

#26 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 červen 2011 - 09:15:04

Petře, já jsem hlasoval ano...nejsem schopen absolutně nic zařídit, maximálně dodat nějaké záběry, když se hodně namotivuju.

Nahoď nějaké jednotící téma či myšlenku, ať to nevypadá jako co šuplík dal.


Témata mám rád, to víš :-) Jen co tomu řeknou ostatní, s tématy jsem zde nějak moc neprorazil. Navíc ani zatím nevíme kdo, kde a jaké máme možnosti.

Motivace a sjednocení. Pro začátek bych si chtěl hrát se Stieglitzovými krajinami - Ekvivalenty (barva, ČB). Mraky už jsou pasé, ale na zemi je toho pořád dost :-)

http://www.phillipsc...ent_Series1.htm

Jinak dělá spoustu jiných lidí.
http://1.bp.blogspot...SarahMoonIV.jpg

http://www.phpweb.cz...avel-banka.html

................atd
  • 0

#27 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 červen 2011 - 06:50:32

Tak co s tím uděláme?
  • 0

#28 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 červenec 2011 - 13:38:22

Až bude mít někdo chuť jsem na emailu :twisted:
  • 0

#29 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 25 červenec 2011 - 15:47:52

Až bude mít někdo chuť jsem na emailu :twisted:


Vždyť už děláme...nepř. ten surrealismus :lol: Ale rozjedeme to dál....
  • 0

#30 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 červenec 2011 - 19:31:22

Tak co s tím uděláme?

A co tedy navrhuješ? :twisted:
  • 0

#31 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 červenec 2011 - 19:33:48

já jsem se teď vrátil se 4ma planama (když jsem kupoval kazety, tak mi došly už nabité TMAX 100 s expirací loni, tak jsem zvědavý jestli pojedou - teda ne že bych to poznal...)
  • 0

#32 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 červenec 2011 - 07:46:58

Tak co s tím uděláme?

A co tedy navrhuješ? :D


Hlavně nečekat za bukem, až mi někdo jiný vše naservíruje až pod nos :D To až tak není na tebe, neber osobně. Je vidět, že vlákno sleduješ a prostory zajímavé k výstavám si nabídl. Už původmě mi šlo i o tu komunikaci mezi sebou a ne jen rozkázat udělejte tohle a takhle. Vždyť i ten přístup k jednomu tématu může být u každého trochu jiný. To je vlastně asi to zajímavé a přesto vzniká kompaktní celek.

Tedy ste pro téma? (viz. již vlákna výše) Pak už bude stačit přijít s návrhy a vybereme - platí pro všechny zúčastněné. Výstup je jasný, výstava v některém z nabídnutých prostorů. To je splnitelné minimu, jestli něco navíc záleží jen na nás.
  • 0

#33 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 červenec 2011 - 19:27:11

Mnoho písmen tady a asi není úplně rozuměm všechno :-P
Navrhuješ aby každý udělal fotky na zadané téma a pak bude výstava? Myslím, že to nebude fungovat :) Možná by bylo lepší zorganizovat plenér a pak výstavu?
  • 0

#34 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 červenec 2011 - 20:46:53

Mnoho písmen tady a asi není úplně rozuměm všechno :-P
Navrhuješ aby každý udělal fotky na zadané téma a pak bude výstava? Myslím, že to nebude fungovat :-) Možná by bylo lepší zorganizovat plenér a pak výstavu?


S místem kde není problém. Spíš je horší co. A když je co o lepších prostorech je možno dál jednat. Už je co ukázat. Rád bych spíše dříve fotografie a dohodnout se co na nich bude :)

Na plenéry moc nevěřím. Pojedeme tam a tam, nafotíme za jeden maximálně dva dny a máme výstavu. Tedy jestli návrh chápu správně. Na druhou stranu Adršpach, Tiské skály, či Slovač není na rozjzed tak úplně špatná věc a pro většinu dostupná. Do konce roku komunikace plus fotky?
  • 0

#35 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 červenec 2011 - 21:24:10

Rád bych spíše dříve fotografie a dohodnout se co na nich bude :-P

Může být problém dohodnout se na téma, které bude vyhovovat všem.

Pojedeme tam a tam, nafotíme za jeden maximálně dva dny a máme výstavu.

Ano! :-)
V Polsku tak někdy to funguje :)

Na druhou stranu Adršpach, Tiské skály, či Slovač není na rozjzed tak úplně špatná věc a pro většinu dostupná.

Nebo možná Ostaš a mimetické fotografování?

Do konce roku komunikace plus fotky?

To je možné.

Ostaš:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#36 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 červenec 2011 - 21:24:56

Tedy ste pro téma? (viz. již vlákna výše) Pak už bude stačit přijít s návrhy a vybereme - platí pro všechny zúčastněné.

já jsem zastánce daných témat, nebo alespoň žánrů
  • 0

#37 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 červenec 2011 - 09:33:12

Rád bych spíše dříve fotografie a dohodnout se co na nich bude :-P

Může být problém dohodnout se na téma, které bude vyhovovat všem.


Určitě bude problém se dohodnout, ale zase anarchie vede k chaosu. Nějaký řád tomu dát musíme. Případně řád tomu dá cyklus od jednoho autora. Třeba český dřevák byť je spojovala fotografická mašinka každý se věnoval něčemu jinému.

Pojedeme tam a tam, nafotíme za jeden maximálně dva dny a máme výstavu. Ano! :D
V Polsku tak někdy to funguje 8-)


Ono to funguje nejen v Polsku, ale mě se tenhle povrchový přístup nelíbí a znalého průvodce zatím nemáme :) I tak by pak bylo vhodné na doplnění ještě nejednou lokalitu navštívit individuálně.

Na druhou stranu Adršpach, Tiské skály, či Slovač není na rozjzed tak úplně špatná věc a pro většinu dostupná.
Nebo možná Ostaš a mimetické fotografování?


Něco v jiném materiálu než kámen také mám :-)

Do konce roku komunikace plus fotky?
To je možné.


Uvidíme s čím přijdou ostatní, zatím jsme dva :D Já jsem celkem ve fotografování univerzál - napříč žánry :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních