Přejít na obsah


Fotka

Opemus 2A


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 19 červen 2011 - 11:17:58

Zdravím, s vyvoláváním jsem začátečník, teprve asi před měsícem jsem vyvolal první fotky. Snesl jsem z půdy zvětšovák Opemus 2A, vyčistil, a vyvolával. A po vyvolání fotek jsem zjistil podraz. Veškeré fotky jsou uprostřed tmavší a rohy mají světlejší, takový tmavý ovál se na nich udělal. Po hledání jsem zjistil, že to může být polohou žárovky, nebo špatným rozptýlením atd. nuže žárovka je tam původní opálovka Tesla 75W, vypadá k světu, potom následuje matnice a dvě velké "lupy" (teď mi uplně vypadl ten název). Ze vnitř jsem zvětšovák důkladně vyčistil. Když ho rozsvítím jen tak na prázdno tak, je zřetelně vidět, že osvětlení není rovnoměrné. Jenže netuším, jak to napravit, jediné mě napadá ta poloha žárovky. Dá se u tohoto zvětšováku nějak pěkně poloha vyladit? :-)
  • 0

#2 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 19 červen 2011 - 16:48:10

Neni 75w moc málo? Já mám v Opemusu 5 150W.
  • 0

#3 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 červen 2011 - 17:33:21

Já mám v opemusu 2A taky 75W opálovku, v tom problém nebude. Nemáš tam 50 objektiv a zvětšuješ z 6x6?
  • 0

#4 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 19 červen 2011 - 18:37:11

Objektiv tam je 50 ale zvětšuju klasickej kinofilm :-)
  • 0

#5 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 19 červen 2011 - 18:43:55

Tak beru zpět, je tam objektiv 4,5/75.
  • 0

#6 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 19 červen 2011 - 18:50:34

A ty dvě lupy - kondenzor usadil jsi je tam správně, když jsi ho čistil? Mně se vždycky zdálo že tam třeba už sedí dobře, ale když jsem s ním zahýbal, tak teprve pak zapadl do správné polohy...
Objektiv 4,5/75 kino vykryje na 100%, je to nějaký belar? Na kolik jsi clonil? Když jsi čistil zvětšovák, nerozebíral jsi náhodou i ten objektiv?
  • 0

#7 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 19 červen 2011 - 20:33:56

Kondenzor tam byl původně usazen nesmyslně na volno a matnice byla až pod ním, ten, kdo ukládal zvětšovák na půdu se zřejmě s nějakým skládáním nepáral. Já myslím, že jsem to složil dobře. Kondenzor zapadl dolů a pak sem ho otočil do strany, takže je pevně usazenej, zkusím s ním ještě zatřást jestli se pohne. Na něj jsem pak položil matnici.
Objektiv je tam Belar. Když jsem poprvé vyvolával, tak jsem nevěděl, že mám nastavit taky clonu, takže jsem osvětloval na plnou díru. Jinak objektiv jsem nerozebíral.

Jinak se musím přiznat, že před vyvoláním jsem zvětšovák rozebraný neměl, rozebral jsem ho právě až když jsem viděl výsledné fotky, ale i přes vyčištění, když ho rozsvítím tak vidím, že prostředek osvětluje víc než kraje.
  • 0

#8 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 20 červen 2011 - 08:56:16

Pak mě napadá už jen ta poloha žárovky, Nahoře, kde vychází ze zvětšováku kabel, je myslím takový vroubkovaný prstenec na jeden šroubek, který drží objímku v tom plechovém krytu (aspoň doufám, že to tak nějak je, zrovna ho u sebe nemam abych se podíval), tak tam bych to zkusil nějak poštelovat, dát objímku nadoraz co nejvýš...
Tou opálovkou jsi si jistý, není to jen mléčná? I když já jsem tam tu mléčnou myslím měl:oops: a fungovalo to s tou matnící obstojně :D .

Není ten Belar nějak extrémně plesnivej třeba :D? Protože jinak mi už došly nápady, snad poradí někdo jiný.
Nebo, v případě, že chceš občas něco nazvětšovat i v budoucnu, sežeň si aspoň opemus novější generace. Je jich dost po bazarech a na aukru za slušné ceny, občas třeba i někdo daruje. Já jsem to tak po nějaké době, kdy jsem si ošahal pozitivní proces, taky udělal...
  • 0

#9 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 20 červen 2011 - 09:25:22

Síce je to mimo tému, ale mám takisto plesnivé objektívy - jeden je belar - ten je v horšom stave a druhý je Anaret - oba sú 80tky. Ten anaret má splesnivenú len jednú šošovku. Ako sa to dá odstrániť?
  • 0

#10 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 20 červen 2011 - 10:43:37

Plíseň z čočky (Meogon S 50) mi pustila po vykoupání v isopropanolu. Na MC vrstvě jsou stále vidět stopy, ale plíseň je pryč a objektiv OK. Už skladuju objektivy zvlášť.
  • 0

#11 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 20 červen 2011 - 22:51:43

Nevím jestli to je mléčná žárovka nebo opálovka, nápisy na sobě nemá, jen na objímce, trochu zoxidovanej nápis Tesla a 75W, možná ještě něco, podle mě je tam pěkně dlouho a fungovalo to, ale těžko říct. Zajímalo by mě jakej je v tom vlastně rozdíl, opálovka nebo mléčná..

Zkoušel jsem i přes matnici dát pauzák, bez výsledku.

Jinak objektiv sem měl sundaný i s tou miskou, a pročistil sem mu sklíčka lihem, plíseň na něm řekl bych není, myslím, že je čistý. Nápady došli aj mě, nechápu to..
Co se týče jinejch zvětšováků, o tom jsem také přemýšlel, jenže na druhou stranu, co může být na zvětšováku špatnýho? Vždyť je tam jenom žárovka a pár skel. Je to sice starej model, ale podle mě se na tom nemá co zkazit, táta celej život zvětšoval na Axomat mini, který prý neměl ani tu clonu, a jeho fotografie oproti těm mým vypadají perfektně.

Klasická fotografie mě baví, digitální z duše opovrhuju. Myslím si, že kdo nikdy nebyl v temné komoře, neví co je fotka.
  • 0

#12 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 20 červen 2011 - 22:53:27

Fuj hnusná hrubka!
  • 0

#13 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 21 červen 2011 - 08:25:59

Objímka žárovky se skládá z několika částí, celý to překrývá ten kovový vroubkovaný prstenec, který když se uvolní, se otáčí kolem dokola ale nahoru a dolu nejde. Objímá plastovej bazmek, do kterýho vede kabel, a tento bazmek je sešroubovanej s druhým, ve kterým je závit pro žárovku a kontakty. V tom vrchním zevnitř je pak ještě jeden šroubek, o jehož funkci mi není známo.
  • 0

#14 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 červen 2011 - 12:39:06

Ahoj Hardy,
opálová žárovka je na pohled stejnoměrně bílá, jakoby baňka byla probarvená v hmotě, mléčná je našedlá a při rozsvícení jde u mléčné rozeznat vlákno (u opálovky ne). Jestli se nepletu, tak některé 75W žárovky byly menší (kratší), než 100W. Tam by mohl být zakopaný pes, menší žárovka bude mimo ohnisko kondenzoru. Zkoušels jinou žárovku?
Opemus2 centrování žárovky nemá, dělalsem s ním dlouho a štvalo mě, jak se žhavil.
Hodně štěstí s pokusama !
  • 0

#15 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 21 červen 2011 - 12:56:12

Jinou žárovku jsem nezkoušel, a to sice proto, protože žádnou jinou nemám. Kdyby se dala lehko koupit, tak jí koupím, ale nevím nevím. Vlákno bych měl vidět v baňce žárovky?
  • 0

#16 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 červen 2011 - 13:31:57

Jo, svítící vlákno v matovce je celkem slušně vidět (samozřejmě koukej skrz něco tmavýho) a světlo je nerovnoměrný. A náhradní žárovku si pořiď , ty potvory maj snahu praskat v souladu s Parkinsonovým zákonem :wink:
  • 0

#17 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 21 červen 2011 - 14:58:16

Asi před měsícem jsem se koukal po žárovkách a nebyla to žádná sláva, máš nějaký typ na obchod? A doporučoval bys 75W nebo trochu silnější? (Na zvětšováku je napsáno max 75W)
  • 0

#18 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 červen 2011 - 15:04:44

V Praze má žárovky do zvětšováků Škoda i Jílek, 75 W na kino i 6*6 stačí, pokud nechceš dělat extrémní plachty.
  • 0

#19 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 21 červen 2011 - 21:23:39

Jenže jsem z karlovarska, takže si to budu muset nechat poslat poštou :)
  • 0

#20 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 21 červen 2011 - 22:03:45

Takže teď jsem se díval na žárovku přes sluneční brejle, vlákno vidět není, podle mě je to opálovka. Změřil jsem jí, má průměr asi 5,9cm a délku baňky asi 7,7cm.
  • 0

#21 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 22 červen 2011 - 07:35:19

Žárovka bude OK. Konderzor máš sestavený vydutím čoček k sobě? Vyčutnul bych tu matnici a uvidíš estli se ti problém zvětší, zmenší.
  • 0

#22 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 22 červen 2011 - 21:25:45

Čocky jsou postavený vydutím k sobě. Matnici jsem také zkoušel dát prač, ale zdálo se mi, že se to nijak nezměnilo :-)
  • 0

#23 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 červen 2011 - 13:29:01

Takže teď jsem se díval na žárovku přes sluneční brejle, vlákno vidět není, podle mě je to opálovka. Změřil jsem jí, má průměr asi 5,9cm a délku baňky asi 7,7cm.

Tak jsem večer přeměřil žárovky a ta 75 W odpovídá, 150W má baňku cca 9cm dlouhou. Seděj dobře ty "reflektory" co zastiňujou žárovku ? neměly by na ní viset.
Vymýšlet nějakej hint na seřizování žárovky, nebo nadržovat, toť otázka.
Při zvětšování z kinofilmu to vadí?
  • 0

#24 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 23 červen 2011 - 14:18:36

Nevím co myslíš těma reflektorama.

Vymýšlet něco se mi také nechce, to už bych snad přinejhorším radši sehnal jinej zvětšovák, ale nejde mi to do hlavy, co je na tom špatně.
Vadí to, protože mám 25 fotek s tmavým středem :wink:

Bojím se že to tak nakonec stejně dopadne, že koupím jinej zvětšovák.
  • 0

#25 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 červen 2011 - 14:46:33

Takový ty hliníkový kužele co stíní žárovku. Jinak práce s modernějším zvětšovákem je pohodlnější.
  • 0

#26 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 24 červen 2011 - 20:05:11

Jaký hliníkový kužele? Ve zvětšováku je žárovka, kolem ní je černej takovej klobouk, vypadá jak keramickej, potom je matnice, potom kondenzor a pak film :idea:
  • 0

#27 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 27 červen 2011 - 08:21:07

Tak to vypadá, že záhada zůstane nevyřešena.
  • 0

#28 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 27 červen 2011 - 12:40:27

A co zkusit najít požadovanou vzdálenost žárovky od kondenzoru pokusně? stačí silnější baterka, kus hadru aby to neoslňovalo a laborovat. Aspoň bude od čeho se odpíchnout.
  • 0

#29 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červen 2011 - 18:11:28

Máš to správně poskládáný? Tady jsou fotky mého OP2a, kterj funguje normálně

Horní žárovkový díl
Vložený obrázek

Pohled dovnitř
Vložený obrázek

Kondenzor
Vložený obrázek
varianta pro použití dílu bez šuplíku na filtry a bez matnice
Vložený obrázek
varianta s šuplíkem na filtry a matnicí
Vložený obrázek
  • 0

#30 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červen 2011 - 18:12:30

ta žárovka nejde nijak rozumě štelovat, ten horní klobouk je té žárovky plnej.
  • 0

#31 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 30 červen 2011 - 11:58:28

Řekl bych že to mám složený stejně jako ty, akorát na kondenzoru mám navíc tu matnici. A je to bez toho prostředku pro filtry. Jinak uplně stejně.
  • 0

#32 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 30 červen 2011 - 14:04:13

Ahoj Hardy, v bazárku je Axomat 5 i s příslušenstvím za hezkou cenu. Pokud budeš dělat kino, tak doporučuju. Je to přecijen daleko příjemnější práce.
  • 0

#33 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 30 červen 2011 - 16:12:24

Nj, tak jelikož to vypadá, že s mým opemusem nic nevymyslím, tak jsem tam napsal. A v čem je ta práce příjemnějším než s tímto starým Opemusem?
Jinak jestli ten Axomat koupím, tak zeřejmě mohu můj Opemus nabídnout, když by měl někdo zájem, mám k němu i hodiny. Třeba někdo šikovný tam tu chybu najde, já opravdu nevím kde je zakopaný pes.
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 červen 2011 - 16:26:35

opemus 2a je nejpěknější zvětšovák, kterej jsem kdy doma měl
nechal bych si ho jako ukázku dobré práce tehdejších pracovníků u prkna i ve výrobě!
taky se dá horní díl použít jako lampička, ostatek se zabalí do folie a uloží do škatule
  • 0

#35 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 30 červen 2011 - 18:46:53

Mě se taky líbí, táta říkal, že je to kvalitní zvětšovák, rozhodně mnohem lepší než Axomat Mini co používal táta, a to jeho fotky vypadaj krásně. Ale prostě to světlo je špatný. Já to nechápu, opravdu to nechápu. Třeba se mílím, třeba je to světlo dobrý, ale když dokážu pohledem a v pouhém šeru rozeznat, že to světlo neni rovnoměrný, když vezmu v úvahu, jak citlivý je fotografický materiál a jak dlouho se osvětluje pozitiv, tak to nemůže být v pořádku.
  • 0

#36 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 30 červen 2011 - 21:26:02

Pamätám si na otcov Opemus 6x6, ktorý mal podobný problém - matnica nikde, opálovka nikde - musela stačiť obyčajná matná stovka, plesnivý Belar. A kupodivu sa na tom celkom dalo robiť, lebo som zväčšoval väčšinou z kina, tak v strede to bolo ok. Tých zopár 6x6 som mal zasa vinou uzávierky nafotených tak, že okraje boli na negatíve svetlejšie, zväčšovák robil na krajoch tmu a to sa vyrovnalo 8-))). Potom som ukradol bratov nepoužívaný Opemus 6 a teraz mám Magnifax 4 s farebnou hlavou, kde už našťastie tieto problémy riešiť nemusím vôbec.
  • 0

#37 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 1 červenec 2011 - 19:52:44

...obyčajná matná stovka, plesnivý Belar...

Přesně takto jsem začínal s Opemusem 6x6 8-) , ale teď už ho mám také jen jako dekoraci v pokoji, v tom černém provedení je to prostě nádhera. Takže k němu teď vzhlížím na polici a obdivuji jeho tvary :) .
  • 0

#38 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 15 červenec 2011 - 17:53:54

Tak už mám nový zvětšovák doma. A co se nestalo, zřejmě cestou se mu rozbila žárovka. Když jsem tam dal tu mojí - nerovnoměrný osvit. No né, takže jsem tam kde předtím. :)
  • 0

#39 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 15 červenec 2011 - 20:38:42

Ještě jsem ke zvětšováku velmi levně získal spínací hodiny Vipo Combi B 5, ale nějak nechápu jak se ovládají. Poradí někdo?
  • 0

#40 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 15 červenec 2011 - 22:10:14

http://www.temnakomo...=article&sid=45
  • 0

#41 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 15 červenec 2011 - 22:19:05

Ano to jsem četl, jenže mě zajmá úplně to zásadní, jak se spustí ten nastavený čas osvitu? Já když zmáčknu ten knoflík uprostřed malého ciferníku, tak se zvětšovák rozsvítí, ale už nezhasne :)
  • 0

#42 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 červenec 2011 - 08:33:00

ten čudlík na tom tlačítku musí byť oproti číslu (1,10,60), ak to nefunguje ani vtedy, tak sú hodiny pokazené, Každý dobrý hodinár ich opravy. POZOR! Nikdy týmto tlačítkom nepretáčajte, pokiaľ sú hodiny v chode, lebo ich môžete úplne odpísať
  • 0

#43 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 červenec 2011 - 08:36:58

Tiež mám jeden Opemus asi II. ešte z Optikotechny, len neviem, či je funkčný, nakoľko je rozbitá objímka na žiarovku, takže nemôžem ho vyskúšať, ale je to nádherný strojček už napohľad, normálne používam Opemus 5
  • 0

#44 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 16 červenec 2011 - 11:26:37

Hodiny nefungují, rozebral jsem je a dlouze študoval, myslím že jsem jejich funkci docela pochopil, ale závadu neodhalím. Když se spustí, tak se nerozběhne hodinovej stroj.
Zřejmě to pošťáci rozbili.
  • 0

#45 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 červenec 2011 - 11:51:12

Skúste nejakého hodinára, určite tam bude len taka malá prkotina, na ktorú obyčajný človek nepríde, ale hodinár áno, skrytá zlomená oska či niečo podobné
  • 0

#46 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 5 srpen 2011 - 17:02:10

Tak sice to trvalo snad tři tejdny, ale hodinář mi je spravil, prej byli zevnitř zasviněný. Teď šlapou jako hodinky :lol: a jsou pěkně tichý, to ty starý co máme na půdě, to slyšej až u sousedů jak cvakaj.

Ale pořád scháním opálovou žárovku. Neměl by někdo nějakej typ na obchod na karlovarsku? Nebo neprodal by někdo? A nebo nevíte o nějaký echopu, kromě fotoškody, který je předražený, ale nakonec mi zřejmě nic jinýho nezbyde? :D
  • 0

#47 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 11 srpen 2011 - 16:55:49

Takže už mám zbrusu novou žárovku. Je prosím podle vás toto dostatečně homogenní? Vložený obrázek

Objektiv není zacloněn.
  • 0

#48 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:49:35

Naprosto v pohodě :twisted:
  • 0

#49 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:58:01

Fakt? Vždyť já na tom vidim, že to k prostředku světlá, nebo sem si to vsugeroval? :twisted:
  • 0

#50 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:05:51

Kdyz to zaclonis, zlepsi se to...a kdovi taky cim jsi to prefocoval, jestli tomu taky nevinetuje objektiv :twisted: Zkus udelat par zvetsenin a razdva to poznas...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních