Přejít na obsah


Fotka

Praktica VLC 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 13 červenec 2011 - 16:32:19

Hladal som to tu a nenasiel...
Tak zakladam nove vlakno.
Paradoxne je o tom co som nasiel.
Staru prakticu VLC2 po mojej mame u nas doma. Fotim na nikon FE2 po mame tak ma ani nenapadlo sa vrhnut po tomto starcekovi.
Az kym som si nespojil suvislosti. Ku praktice mam sachticku. Nasiel som tiez jeden flektogon 20mm 2.8. !!! (btw je na nej namontovana redukcia na nikon F bajonet... Vie dakto ako to dat dole?)
Proste predstava fotenia zo sirokym sklom a sachtickou je myslim ze nie len mne blizka.
Problemom budu baterky. Zaujimalo ma ci dakto s vas nema tento strojcek a cim ste nahradili baterky Varta V21 PX...
Nasiel som tuto stranku.
http://www.gomes-mot...a/v21px_en.html
Takze ak mi neporadite tak to asi vyskusam, coskoro.
Vyboceniam zo systemu zdar! A dakujem za kazdu radu a pripomienku.
S.
  • 0

#2 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 13 červenec 2011 - 18:33:50

Už se to probíralo tady.
Ten Portugalec to vyřešil pěkně, tak nějak po česku :D . Akorát bych baterie nahradil typem SR44, má sice o fous vyšší napětí (1,55 V), ale vydrží hodně dlouho. Když to spolehlivě makalo Jirinolovi, tak je to patrně tutovka :(
K alternativám baterie LR44 více zde.

Přeji ti hodně zdaru a pevné zdraví expozimetru v tvé Praktice. Mě po vložení nové baterie do MTL3 měření do pár dnů totálně odešlo :D a pak se rozsypal strojek celý :D Jestli ona ta redukce na bajonet Nikon na tom Flektogonu nebude mít nějaký ryze Praktický důvod :)
  • 0

#3 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 červenec 2011 - 21:22:15

Staru prakticu VLC2 po mojej mame u nas doma. ... Ku praktice mam sachticku. Nasiel som tiez jeden flektogon 20mm 2.8. !!! (btw je na nej namontovana redukcia na nikon F bajonet... Vie dakto ako to dat dole?)

ha, kéž by byla v pořádku, držím palce.
Flektogon 20/2,8 je fajn skléčko, ale jen esli není vyměněná celá zadní stěna se závitem za stěnu s bajonetem Nikon F ... páč adaptér jen tak na M42 by neumožnil zaostření na nekonečno - bez současné změny v ostřicím helicoidu.

Problemom budu baterky. Zaujimalo ma ci dakto s vas nema tento strojcek a cim ste nahradili baterky Varta V21 PX...
Nasiel som tuto stranku.
http://www.gomes-mot...a/v21px_en.html
Takze ak mi neporadite tak to asi vyskusam, coskoro.
S.


našel jsi to pravé, a jak praví Tallpe - lépe SR44 (déle drží konstantní napětí, podobně jako rtuťovka), LR44 má hodně strmý pokles napětí během své životnosti) trocha papíru a lepicí pásky na ruličku, šroubek s pružinkou a špuntík na dorovnání délky, a je to.
  • 0

#4 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:22:11

Dakujem za odpovede pani. To je prave to ze neviem ci je to len redukcia alebo je to primontovane k tomu objkektivu...
Zatial s nim fotim s nikonom ale co ja viem... Nemoznost ostrenia pri otvorenej clone dajako zvadza k nadstaveniu ostrenia na hyperfokal od pol metra a strkat ludom fotak do cesty... :D
  • 0

#5 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:42:59

Dakujem za odpovede pani. To je prave to ze neviem ci je to len redukcia alebo je to primontovane k tomu objkektivu...
Zatial s nim fotim s nikonom ale co ja viem... Nemoznost ostrenia pri otvorenej clone dajako zvadza k nadstaveniu ostrenia na hyperfokal od pol metra a strkat ludom fotak do cesty... :D


presne tak.. kombinácia kina, šachty - zhoračumu a pevnej 20-ky musí byť predsa ideálna do ulíc. :D
  • 0

#6 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 15 červenec 2011 - 12:15:43

Shora se dá koukat i úhlovým hledáčkem, ale šachta to holt není.
  • 0

#7 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 15 červenec 2011 - 13:31:34

20mm flektogon namontovany na praktice... Ale ako som skumal priestor kde by sa mala vlozit baterka tak som sa trocha zlakol... Kontakty su skorodovane... Teda len jeden z nich.... Oskrabkam nozikom a bude v pohode?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních