Přejít na obsah


Fotka

Snaha o teorii či snad úvah? Či jen plnění stránky písmenky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 červenec 2011 - 00:42:53

V SALONu na novinky.cz začíná seriál věnující se prý současné čeké fotografii, přečetl jsem si to dvakrát a přemýšlím jestli má ten týpek pravdu (vypadá že inklinuje k načemu bezžíslovému křídlu) nebo by se za to nemusel ani :žužloň: stydět? Je to naděje nebo úpdek? Můžeme si stýskat nad úpadkem kolem nás?

http://www.novinky.c...utoportret.html
  • 0

#2 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 25 červenec 2011 - 09:38:47

V SALONu na novinky.cz začíná seriál věnující se prý současné čeké fotografii, přečetl jsem si to dvakrát a přemýšlím jestli má ten týpek pravdu (vypadá že inklinuje k načemu bezžíslovému křídlu) nebo by se za to nemusel ani :žužloň: stydět? Je to naděje nebo úpdek? Můžeme si stýskat nad úpadkem kolem nás?

http://www.novinky.c...utoportret.html


Podle mě je to "salon". Osobní úvaha předložená čtenáři k nedělnímu kafi. Něco, co s posledním soustem bábovky zapomenu. Filozofů je všude plno. Odborníků na umění taky.

Upřímně, lehké polknutí nedělního moučníku mi kazí první odstavec, neb se mi zhloubi duše příčí takové to přímé psaní o konkrétní fotografii ve stylu vcítění se do autora a předestření, co tím vlastně myslel, co při vzniku fotografie cítil, kam až dnes snímek přesahuje. Zejména, je-li již autor po smrti a nemám k dispozici jeho vyjádření. Asi jsem barbar, ale tento způsob mluvení o díle (nejen fotografickém) se mi protiví, neb mi a priori bere možnost udělat si na dílo osobní názor (ano, zcela zaujatý, jak jinak taky), pokud jsem dané dílo před přečtením článku neznal. On asi autor předpokládá, že dílo, byť vybrané a sloužící jen jako ilustrace a odrazový můstek textu, je všem čtenářům obecně známé a tudíž ho ihned podrobí vlastnímu pohledu a ten mi naservíruje. Přesně tohle nechci.

No, a zbytek článku je ten salon. Stačí znát pár jmen, vědět o pár událostech, šikovně to spojit a nedělní sloupek tu. S posledním douškem kávy odejde v zapomění i text. Alespoň u mě určitě. Žádné velké teorie bych v tom nehledal a ani nemá smysl je projektovat, protože "pravdu" stejně ukáže teprve čas v řádu desítek let. Ne dnes a ne tady. Uvozovky u slova pravda mám proto, že to co v té době bude obecně chápáno jako správný a pravdivý názor, nemusí tak být viděno dnes. Pravd bylo, je a bude nepočítaně.

Tak jsem zaplnil stránku písmenky, předvedl pivní filozofii nižší kategorie, a můžu jít dělat něco smysluplného, třeba pracovat :twisted:
  • 0

#3 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 červenec 2011 - 09:48:40

Asi jsem barbar, ale tento způsob mluvení o díle (nejen fotografickém) se mi protiví, neb mi a priori bere možnost udělat si na dílo osobní názor (ano, zcela zaujatý, jak jinak taky), pokud jsem dané dílo před přečtením článku neznal.

jen tak na okraj, nedržení se tohoto schámatu mne svého času stálo obhajobu bakalářky...
  • 0

#4 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 červenec 2011 - 11:28:56

nu, chtělo se mi něco k tomu... ale smazal jsem to. a tak nějak to asi je.
  • 0

#5 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 25 červenec 2011 - 11:50:00

V SALONu na novinky.cz začíná seriál věnující se prý současné čeké fotografii, přečetl jsem si to dvakrát a přemýšlím jestli má ten týpek pravdu (vypadá že inklinuje k načemu bezžíslovému křídlu) nebo by se za to nemusel ani :žužloň: stydět? Je to naděje nebo úpdek? Můžeme si stýskat nad úpadkem kolem nás?

http://www.novinky.c...utoportret.html


Podle mě je to "salon". Osobní úvaha předložená čtenáři k nedělnímu kafi. Něco, co s posledním soustem bábovky zapomenu. Filozofů je všude plno. Odborníků na umění taky.

Upřímně, lehké polknutí nedělního moučníku mi kazí první odstavec, neb se mi zhloubi duše příčí takové to přímé psaní o konkrétní fotografii ve stylu vcítění se do autora a předestření, co tím vlastně myslel, co při vzniku fotografie cítil, kam až dnes snímek přesahuje. Zejména, je-li již autor po smrti a nemám k dispozici jeho vyjádření. Asi jsem barbar, ale tento způsob mluvení o díle (nejen fotografickém) se mi protiví, neb mi a priori bere možnost udělat si na dílo osobní názor (ano, zcela zaujatý, jak jinak taky), pokud jsem dané dílo před přečtením článku neznal. On asi autor předpokládá, že dílo, byť vybrané a sloužící jen jako ilustrace a odrazový můstek textu, je všem čtenářům obecně známé a tudíž ho ihned podrobí vlastnímu pohledu a ten mi naservíruje. Přesně tohle nechci.

No, a zbytek článku je ten salon. Stačí znát pár jmen, vědět o pár událostech, šikovně to spojit a nedělní sloupek tu. S posledním douškem kávy odejde v zapomění i text. Alespoň u mě určitě. Žádné velké teorie bych v tom nehledal a ani nemá smysl je projektovat, protože "pravdu" stejně ukáže teprve čas v řádu desítek let. Ne dnes a ne tady. Uvozovky u slova pravda mám proto, že to co v té době bude obecně chápáno jako správný a pravdivý názor, nemusí tak být viděno dnes. Pravd bylo, je a bude nepočítaně.

Tak jsem zaplnil stránku písmenky, předvedl pivní filozofii nižší kategorie, a můžu jít dělat něco smysluplného, třeba pracovat :twisted:


Mě naopak to Igorovo psaní baví, rozhodně si nemyslím, že ta jeho intepretace je nějaká klopotná, rozhodně nám ji nepředkládá jako jedinou možnou. A ta jeho poznámka o konceptuální fotografii je více než trefný. Nedávno jsem byl pozván na výstavu fotografií, kde autor nafotil prázdné zdi galerie, na které ty fotografie později pověsil. Tím mě uvedl do bezradnosti. To si raději přečtu takovýto veselý fejeton či úvahu než abych čučel na fotky, na kterých nic není. Mimochodem Igor je fantastický fotograf, doporučuji se popídit na internetu po jeho fotkách. A je zcela náš. Alespoň ví o čem mluví.
  • 0

#6 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 červenec 2011 - 21:49:55

no jsem na tom asi jako Kdoco....
Chtěl jsem napsat, ale nepsal..... Páč mi za stranu prázdných slov nikdo nic nezaplatí ani nedá. Naopak si troufám tvrdit, že na rozdíl od autora něco o fotografii vím a tudíž je mi z toho přinejmenším smutno. A spojení současné české fotografie, Zdeňka Tmeje a Anny Fárové jako jediné kurátorky a berné mince české fotografie? Je fajn, že autor fotografuje a fajn je, že pravděpodobně má i v poslední době toliko zmiňovanou knihu Dvě Tváře. Ale vlastnictví fotoaparátu a jedné knihy je pro sepsání seriálu o české fotografii žalostně málo. Tedy aspoň pro mě. Budu ovšem rád, pokud mě autor přesvědčí o opaku. Protože jeho texty budou na internetu ještě hodně dlouho a mohly by napáchat mnoho škody....
  • 1

#7 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 červenec 2011 - 22:25:00

V SALONu na novinky.cz začíná seriál věnující se prý současné čeké fotografii, přečetl jsem si to dvakrát a přemýšlím jestli má ten týpek pravdu (vypadá že inklinuje k načemu bezžíslovému křídlu) nebo by se za to nemusel ani :žužloň: stydět? Je to naděje nebo úpdek? Můžeme si stýskat nad úpadkem kolem nás?

http://www.novinky.c...utoportret.html


Podle mě je to "salon". Osobní úvaha předložená čtenáři k nedělnímu kafi. Něco, co s posledním soustem bábovky zapomenu. Filozofů je všude plno. Odborníků na umění taky.

Upřímně, lehké polknutí nedělního moučníku mi kazí první odstavec, neb se mi zhloubi duše příčí takové to přímé psaní o konkrétní fotografii ve stylu vcítění se do autora a předestření, co tím vlastně myslel, co při vzniku fotografie cítil, kam až dnes snímek přesahuje. Zejména, je-li již autor po smrti a nemám k dispozici jeho vyjádření. Asi jsem barbar, ale tento způsob mluvení o díle (nejen fotografickém) se mi protiví, neb mi a priori bere možnost udělat si na dílo osobní názor (ano, zcela zaujatý, jak jinak taky), pokud jsem dané dílo před přečtením článku neznal. On asi autor předpokládá, že dílo, byť vybrané a sloužící jen jako ilustrace a odrazový můstek textu, je všem čtenářům obecně známé a tudíž ho ihned podrobí vlastnímu pohledu a ten mi naservíruje. Přesně tohle nechci.

No, a zbytek článku je ten salon. Stačí znát pár jmen, vědět o pár událostech, šikovně to spojit a nedělní sloupek tu. S posledním douškem kávy odejde v zapomění i text. Alespoň u mě určitě. Žádné velké teorie bych v tom nehledal a ani nemá smysl je projektovat, protože "pravdu" stejně ukáže teprve čas v řádu desítek let. Ne dnes a ne tady. Uvozovky u slova pravda mám proto, že to co v té době bude obecně chápáno jako správný a pravdivý názor, nemusí tak být viděno dnes. Pravd bylo, je a bude nepočítaně.

Tak jsem zaplnil stránku písmenky, předvedl pivní filozofii nižší kategorie, a můžu jít dělat něco smysluplného, třeba pracovat :D


Mám na to stejný názor.
  • 0

#8 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 červenec 2011 - 22:58:36

nu, myslel jsem to možná i jinak. ale celkově to na situaci moc nemění.

pokud se však chci něco dozvědět, asi je třeba více naslouchat a méně soudit.
  • 0

#9 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 26 červenec 2011 - 09:28:51

no jsem na tom asi jako Kdoco....
Chtěl jsem napsat, ale nepsal..... Páč mi za stranu prázdných slov nikdo nic nezaplatí ani nedá. Naopak si troufám tvrdit, že na rozdíl od autora něco o fotografii vím a tudíž je mi z toho přinejmenším smutno. A spojení současné české fotografie, Zdeňka Tmeje a Anny Fárové jako jediné kurátorky a berné mince české fotografie? Je fajn, že autor fotografuje a fajn je, že pravděpodobně má i v poslední době toliko zmiňovanou knihu Dvě Tváře. Ale vlastnictví fotoaparátu a jedné knihy je pro sepsání seriálu o české fotografii žalostně málo. Tedy aspoň pro mě. Budu ovšem rád, pokud mě autor přesvědčí o opaku. Protože jeho texty budou na internetu ještě hodně dlouho a mohly by napáchat mnoho škody....


Dovoluji si velmi hrubě nesouhlasit pane kolego. Pokud se k nějakému tématu chci vyjadřovat, tak bych si napřed o něm měl něco zjistit. To se týká autora, takže doporučuji na internetu udělat malinkou rešerši, případne navštívit stránky www.malijevsky.com. Igor Malijevský patří podle mého názoru mezi nejlepší současné fotografy, kteří stojí na druhé straně barikády než vyprázdění konceptuální modernisté. Troufám si tvrdit, že v oboru fotografie je minimálně stejně erudovaný jako Vy.
  • 0

#10 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 červenec 2011 - 21:00:12

A myslíte, že je erudovaný věcej než já???? ;-) :-) :lol:
  • 0

#11 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 27 červenec 2011 - 21:05:54

A myslíte, že je erudovaný věcej než já???? :-) :lol: :)


Nepochybně Krakene ;-) Zvedla mě ze židle poznámka pana kolegy, že vlastnictví fotoaparátu a jedné knihy o fotografování z nikoho nedělá znalce fotografie. Igorům případ je prostě jiný, štve mě, když se někdo vyjadřuje k autorovi čehokoliv aniž by projevil minimální snahu se něco dozvědět. Toť vše.
  • 0

#12 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:07:00

Jozue, už sem sa lekl, já už sem upadal do tej skepse, že su skorem nejlepší na tym všehoMírovi ;-) :-) :lol: :)
  • 0

#13 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:17:33

Jozue, už sem sa lekl, já už sem upadal do tej skepse, že su skorem nejlepší na tym všehoMírovi ;-) :-) :lol: :)


nejlepsi su jaa
hned po krakeenkovi
mozna sa prede mna vepcha este nejaky otrly ogara
tak o decku (mozna dve)

samozrejme rvu z konca fronty ;)
  • 0

#14 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:24:49

Nepochybně Krakene ;-) Zvedla mě ze židle poznámka pana kolegy, že vlastnictví fotoaparátu a jedné knihy o fotografování z nikoho nedělá znalce fotografie. Igorům případ je prostě jiný, štve mě, když se někdo vyjadřuje k autorovi čehokoliv aniž by projevil minimální snahu se něco dozvědět. Toť vše.

Jozue, to je zdovolením dost kravina cos řekl. Autorství nedělá z autora menšího ani většího hňupa než ve skutečnosti je (netvrdím že je to případ pana Igora). Na základě tvého názoru DOHNÁNO DO EXTRÉMU bych mohl klidně udělat novou teorii všehomíra a nikdo by mi nemohl říct ani bé. Umím psát, tak jsem hned spisovatel. Však ono si to čtenáře najde. Uvědomuješ si že s tímhle přístupem se dále bude prohlubovat nýmandství (netvrdím že I.M. je nýmand) ve fotografii a bude se to pořád rozmělňovat do slizu?
Když mám na foťák můžu být fotografem.
Když umím fotit (což si osobně o autorovi nemyslím - já to třeba taky neumím, ale aspoň to nevypadá jakoby mi to cvaklo samo na krku) tak můžu být klidně teoretik i kritik (nebudu zmiňovat jistého člena/autora - ...blbého kopni)
Jozue, to by tě právě zvedat ze židle nemělo, pochop že to bude číst i nevzdělanec nebo dokonce digitálista a mohl si myslet že to tak má třeba být a vezme si to za vzor.
Osobně si myslím že kritika nebo nedejbože teoretická pojednání jsou hodně nebezpečné věci a měly by se sledovat stejně jako pohyb výbušnin.

A píšou o tom něco v Rudém Právu? Jenom bláboly! Tak ona to může být pravda



omluvte prosím občasné nesouvislosti, trochu jsem ztrácel nit
  • 0

#15 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:27:27

ještě k tomu hodnocení: se zaťatýmui zuby překousnu street, ale "náhodné cvaky" fakt neberu na vědomí!
  • 0

#16 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:28:54

občas bych potřeboval psát anonymně...
  • 0

#17 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:31:40

Ypresu, ty kdybys od narození psal anonymně, tak tě poznáme, ty náš ogaro poťápaný ;-)
  • 0

#18 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:32:00

občas bych potřeboval psát anonymně...


ne ne
at vsichni vedi, ze dnes nepije:
ypres_bass
  • 0

#19 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:02:09

Tenhle příspěvek jsem smazal, protože se vyjadřoval k osobám, ne k tématu. Nechť mi ruka upadne....
  • 0

#20 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:07:19

Kupodivu Ypresuv příspěvek z st 27. červenec, 2011 23:24 je vcelku trefný. otázkou je stále to "kdo má mandát?" tedy v politické terminologii našich vůdců ...

Kraken, není... bo ty seš taky básník, prozaik a umělecký fotograf jak nás svými příspěvky opakovaně přesvědčuješ. A navíc si zedník ;-)
  • 0

#21 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:08:46

Sakra Pavle... tož to jsme si každý vybrali jinou část příspěvku ;-)
  • 0

#22 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:21:08

Tenhle příspěvek jsem smazal, protože se vyjadřoval k osobám, ne k tématu. Nechť mi ruka upadne....
  • 0

#23 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:21:43

víte z čeho podle mého pramení ona úzkost, že jsou takové články "nebezpečné"? že se toho nějaký blbec chytne? že totiž být blbcem se stalo normou. a co je horší - normou se stalo chránit blbce, namísto aby byla snaha mít lidi ne-blbce. jsem si jist, že blbem v tomto smyslu se člověk nerodí, tím se stává a to těžko o vlastní vůli.

takže až tu jednou bude všechno z měkké pěny, aby si blbec neublížil, až budou články prosté sloves a myšlenek, nebudeme se muset bát, že by něco takového proniklo do medií. já nepopírám, že existuje mnoho VELMI nebezpečných myšlenek a "studií" a ty je třeba sledovat - ale pokud jsme ve stavu, kdy bychom se měli bát takovéhoto zamyšlení, pak řešení toho problému není v tom ho nechat smazat.

takže pokud by se mělo něco sledovat - není to kritika a teoretická pojednání v tomto smyslu. ale úroveň, jakou vybavují naše školy občany k tomu, aby kriticky reflektovali dění okolo sebe. pak budeme ve větším bezpečí. před autory teorií, před sebou, před ypresem (;-) sry, to byl jen žert)

PS:když jsem si přečetl uvod tohoto vlákna, bál jsem se, že když to otevřu, nebudu mít čas dočíst to do konce. to bude jistě nějaká dlouhá hutná stať plná kontroverzních myšlenek, které budou vyžadovat dohledání ještě v jiných pramenech. asi si to vytisknu na večer. že vzbudí takovou pozornost pár celkem odlehčených písmenek jsem nečekal.
  • 0

#24 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:43:04

(jen dodatek k tý mý sebedestruktáži - psal jsem něco o pokoře a snaze o její implementaci s kolegou krakenem, nic horšího, aby si někdo nemyslel :)
  • 0

#25 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:44:08

Tenhle příspěvek jsem smazal, protože se vyjadřoval k osobám, ne k tématu. Nechť mi ruka upadne....


dělate mi tu bordel pane pavle ;-) zdá se mi, že celé vlákno se nese v duchu vyjadřování se k osobám. holt, připustíme-li autorství a chceme hnát autora ku zodpovědnosti... musíme to udělat tak nějak autorsky, čímž se chtě nechtě dostaneme na začátek kruhu.
  • 0

#26 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:49:08

Pardon pane Kdoco, když já se někdy neudržím :) Smažte mě a máte to vyřízený :)

Ano, je to začarovaný kruh. Kritika kritiky. Pak se nemůžeš divit, že se uťápnu a sklouznu na tu samou kolej, kterou kritizuju :)
  • 0

#27 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:50:12

Pavlíku to mi neco ušlo!!!

Doprčič, to sa ček nemože ani vyspat!!! POšli mi tu sebedestruktáž aspoň do SZ ;-) Prosím:-)

Pavlíku co je to implementace?
  • 0

#28 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 08:57:56

Jé, ať v tom neděláme bordel, omlouvám se :) Tak znovu, veřejně, ať jsem za řádného kokota :) Jen jsem tu ypresovi vylípnul to, že snímky výše zmíněného autora smete tím, že mu to vypadá jak když mu foťák spustí sám na krku, vzpoměl si na jeho vychloubání, když Štreitovi řekl, že má na výstavě srágory a nezapoměl ani na jeho věčnou, velmi otevřenou krtiku pana Birguse. Tož, to jsou věci které mně vyráží dech a že to jak jsme s ním tenkrát chlastali do rána a snažili se mu vysvětlit ty nesmysle s pokorou, že se to jako moc nechytlo. Zvláště když se jedná jen o odlehčenou úvahu určenou pro bulvární plátek. A že už v jedný chytrý knížce je napsáno, nesuďte, ať nejste souzeni. Tož tak.

Jo a implementace je specialní a většinou velmi marný postup, kdy se snažíš kostku narvat do kulatý díry.
  • 0

#29 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 červenec 2011 - 09:06:18

;-) s váma je sranda, kluci :-)
  • 0

#30 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 28 červenec 2011 - 09:20:46

;-) s váma je sranda, kluci :lol:


temna je predsa aj o vyvolani, preruseni, ustaleni, vyprani, vysuseni ... :-)
  • 0

#31 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 28 červenec 2011 - 09:29:51

Ýpreska mi nechajte na pokokji!
Vy pazgřivci nepokorní!
Každý má nárok mít vlastní názor a taky svobodu ho šířit! Bez něho by tu to uschlo .. ;-)
  • 0

#32 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 28 červenec 2011 - 09:34:33

http://www.czechlit....alijevsky-igor/

Klobouk dolů! Stihnul toho dost...
  • 0

#33 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 červenec 2011 - 09:40:14

hmm, možná opravdu víc než pár cvaků a jednu knihu od fárové :)

btw. dnes stačí 6 semestrů k titulu... je dobré vědět, komu okopáváme kotníky ;-) :-) :lol:
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 09:44:44

Zdá se, že to kazíte. Nahoru se plivá blbě. :)
  • 0

#35 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červenec 2011 - 09:57:34

Jé, ať v tom neděláme bordel, omlouvám se ;-) Tak znovu, veřejně, ať jsem za řádného kokota :-) Jen jsem tu ypresovi vylípnul to, že snímky výše zmíněného autora smete tím, že mu to vypadá jak když mu foťák spustí sám na krku, vzpoměl si na jeho vychloubání, když Štreitovi řekl, že má na výstavě srágory a nezapoměl ani na jeho věčnou, velmi otevřenou krtiku pana Birguse. Tož, to jsou věci které mně vyráží dech a že to jak jsme s ním tenkrát chlastali do rána a snažili se mu vysvětlit ty nesmysle s pokorou, že se to jako moc nechytlo. Zvláště když se jedná jen o odlehčenou úvahu určenou pro bulvární plátek. A že už v jedný chytrý knížce je napsáno, nesuďte, ať nejste souzeni. Tož tak.

Jo a implementace je specialní a většinou velmi marný postup, kdy se snažíš kostku narvat do kulatý díry.

já jsem tomu Štreitovi neřekl že tam má srágory - jen jsem v mladické nerozvážnosti vytkl věci které jsem až časem pochopil že tam mají být...
Za tím Birgusem si i tak nadále stojím

já mám totiž úplně jiný problém - já prostě nedokážu nějak přijmout "cvaky" - já od fotky vyžaduji aby měla obsah, námět, formu, štábní kulturu, byla zaostřená, bylo čitelné co na ní vlastně je.
a to mi prostě u dnešních autorů chybí.

já mám totiž pořád mylně zafixované že slovo umění má něco společného se slovesem umět, tak sorry ale asi nemá
  • 0

#36 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:08:18

http://www.novinky.c...ii-galerie.html

další díl

komentovat to nebudu, ale přímou souvislost s E.Sobkem jsem v tom nenašel ani po 4tém přečtení.
asi fu fakt blbé historik,,,

ale zaujalo mne tohle:

Umění. Voní jakousi dráždivou, již téměř mrtvou minulostí, starými příběhy z dob před vynálezem amuletů, nejasnými obrysy jiné, skryté krajiny. Z toho slova je cítit určitý příslib, se kterým je nájezdníkům příjemné koketovat – dokud zůstává nenaplněn. A tak ho raději naplňují sami čímkoli, co je po ruce, jednou zkusí rukavice, a když se prodají, slaví nájezdníci trefu do kontur pradávných významů. Když se neprodají, zkusí příště něco jiného, třeba podprsenky. Myslí si, že na to kápli: umění je přeci to, co rozhýbe kšefty, i když jinak k ničemu není. To slovo se dotýká i jejich snů.

na tom něco je...
  • 0

#37 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:18:34

Mám návrh:
Každý kdo chce sem dá link na některou fotku pana Malijevského a v popisu nám sdělí proč se mu ta fotka líbí nebo nelíbí.
Myslím si, že poté, nám bude jasnější vo co komu vlastně de.
Pan autor z toho může mít taky užitek, doví se jak jeho fotky hodnotí amatérská scéna klasických fotografů.

http://www.malijevsk...i/Znameni11.htm

Nelíbí! Bez popisku to nepoznám. Mizerná kompozice dvojice trhačů šourků..
Jen snad ta nadsázka a představa jak tam kluci jezdili mi něco dala. Asi to byl důvod vzniku této fotky. Jinak nevím co by tam mělo být dál...
  • 0

#38 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:25:02

ale já proti němu osobně nic nemám, spíš proti tomu prázdnému teoretizování

ale
http://www.malijevsk.../Znameni/59.jpg
nelíbí protože ta fotka má možná přesah, ale nemá obsah a ten je důležitý pro životaschopnost přesahu
  • 0

#39 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:34:26

http://www.malijevsky.com/stranky/cesky/Znameni/Znameni11.htm

Nelíbí! Bez popisku to nepoznám. Mizerná kompozice dvojice trhačů šourků..
Jen snad ta nadsázka a představa jak tam kluci jezdili mi něco dala. Asi to byl důvod vzniku této fotky. Jinak nevím co by tam mělo být dál...

Hele ty si to názvem "Trhači šourku" pozvedl o dvě třídy výš. Teď o to bude rvačka. V detailu je Edice: 20 číslovaných exemplářů Technika: ČB fotografie na stříbrné emulzi. Tož by mne zajímalo jak tohle umění jde na dračku ;-)
  • 0

#40 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:37:32

já nevim... neměly by se fotky v cyklu posuzovat jako cyklus? ta prezentace na webu tomu moc nepomáhá, já vim. ale přece jenom, jednu vyzobnout...

ale to zas souvisí s tím, jak to kdo vnímá. znám pár lidí, kteří mají fotografii za obor, která má smysl pouze jako umění cyklů (a jsou to řekněme... studovaní fotografové, jichž si vážím). a znám jiné (já například), kteří mají za to, že fotografie může fungovat i sama - jeden kus jako celek. ale asi je třeba brát v úvahu ten rodíl.
  • 0

#41 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:38:55

Tady pro tuhle bych navrhoval http://www.malijevsk...ni/Znameni3.htm přejmenovat na "Láska jde srát"
Jak krásné je to umění všednosti kdy stačí jen pozorně procházet.... a cvakat. ;-)
  • 0

#42 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:40:35

ale já proti němu osobně nic nemám, spíš proti tomu prázdnému teoretizování

ale
http://www.malijevsk.../Znameni/59.jpg
nelíbí protože ta fotka má možná přesah, ale nemá obsah a ten je důležitý pro životaschopnost přesahu



Mně se moc líbí, co jsem tady rozpoutal, skvěle chlapci. Jen na vysvětlenou, přiznávám každému právo se vyjádřit k čemukoliv. Což ovšem vede k nekontrolovanému blábolení, které se na nás valí ze všech stran. Proto je velmi osvěžující si přečíst příspěvek někoho kdo je prostě fungovaný. Líbí / nelíbí je nesmírně subjektivní vyjádření, to každému ponechávám na jeho uvážení a jak známo vnímání čehokoliv záleží na tolika faktorech, že bych o tom mohl napsat další diplomku. Nechci. K Igorovi, není to vůl, to je podstatné. Má svoje osobité vidění světa, což se mu nedá upřít. Stojí si za tím co dělá. Je relativně úspěšný fotograf, co se týká dokonce i komerčního úspěchu, převážně v galeriích ve Státech. Neznám tvorbu nikoho z Vás, nemohu ji soudit. Jen jsem chtěl upozornit, že chci-li někoho kritizovat, tak o něm taky musím něco vědět a ne střílet nesmysly od boku jak na Divokým západě. Osobně považuje Igora za jednoho z nejlepších českých fotografů, když jsem viděl jeho fotky a fotky Vojty Slámy na Prague Foto před dvěma lety tak to bylo pro mě jako zjevení při vší té konceptualistické hrůze kolem.
  • 0

#43 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:42:09



http://www.malijevsk...i/Znameni11.htm

Nelíbí! Bez popisku to nepoznám. Mizerná kompozice dvojice trhačů šourků..
Jen snad ta nadsázka a představa jak tam kluci jezdili mi něco dala. Asi to byl důvod vzniku této fotky. Jinak nevím co by tam mělo být dál...

Hele ty si to názvem "Trhači šourku" pozvedl o dvě třídy výš. Teď o to bude rvačka. V detailu je Edice: 20 číslovaných exemplářů Technika: ČB fotografie na stříbrné emulzi. Tož by mne zajímalo jak tohle umění jde na dračku :-)


Mohu se zeptat kolik jsi kdy prodal fotek milý kritiku? ;-) Kdosi tady napsal cosi o okopávání kotníků, jak trefné.
  • 0

#44 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:42:54

Dám dvě, které líbí -
http://www.malijevsk...in/Berlin 1.htm

Proč? Přijde mi to jako geniální způsob jak se zbavit rušivého, dát viniknout hlavnímu a vytvořit tak nenásilný harmonický celek který má napad i náladu.

http://www.malijevsk...i/Znameni16.htm

Proč? Lidské, možná i naivní, ale hřejivé, přijemné...

Celkově se mi jeho fotografie líbí, cítím z nich nálady, poezii, u sebe hodnotím nadprůměrně.
  • 0

#45 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:50:40

Mohu se zeptat kolik jsi kdy prodal fotek milý kritiku? ;) Kdosi tady napsal cosi o okopávání kotníků, jak trefné.

Jozue, to podobná otázka jako "Kolik toho natočil Rejžek?"
  • 0

#46 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:51:11

ale já proti němu osobně nic nemám, spíš proti tomu prázdnému teoretizování

ale
http://www.malijevsk.../Znameni/59.jpg
nelíbí protože ta fotka má možná přesah, ale nemá obsah a ten je důležitý pro životaschopnost přesahu


Nerozumím těm řečem o obsahu a přesahu ale já v tom vidím krásný letní horký den a jemně upocenou mladou, dívku na zadním sedadle, v bílém tričku a sepnutými vlasy...

Je to kurňa plné emocí, copak to nevidíš? :)))))
  • 0

#47 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:53:47

ale já proti němu osobně nic nemám, spíš proti tomu prázdnému teoretizování

ale
http://www.malijevsk.../Znameni/59.jpg
nelíbí protože ta fotka má možná přesah, ale nemá obsah a ten je důležitý pro životaschopnost přesahu


Nerozumím těm řečem o obsahu a přesahu ale já v tom vidím krásný letní horký den a jemně upocenou mladou, dívku na zadním sedadle, v bílém tričku a sepnutými vlasy...

Je to kurňa plné emocí, copak to nevidíš? ;)))))

ne
  • 0

#48 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:55:09

Mohu se zeptat kolik jsi kdy prodal fotek milý kritiku? ;) Kdosi tady napsal cosi o okopávání kotníků, jak trefné.

Jozue, to podobná otázka jako "Kolik toho natočil Rejžek?"


jj, tady pan juzoe se nechal drobet unýst, myslim že timhle způsobem to tu vést nechceme a i on jistě ví, že to asi vyzní docela zbytečně zle. tak to nechme odeznít, protože jinak se to celkem drží v mezích, ne?
  • 0

#49 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:55:25

Mohu se zeptat kolik jsi kdy prodal fotek milý kritiku? ;) Kdosi tady napsal cosi o okopávání kotníků, jak trefné.

Jozue, to podobná otázka jako "Kolik toho natočil Rejžek?"


Rejžek alespoň (občas) ví o čem mluví. A při hodnocení čehokoliv nepoužívá pubertální humour typu "trhače šourků". Ona je totiž diskuse a diskuse.
  • 0

#50 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:56:17

ale já proti němu osobně nic nemám, spíš proti tomu prázdnému teoretizování

ale
http://www.malijevsk.../Znameni/59.jpg
nelíbí protože ta fotka má možná přesah, ale nemá obsah a ten je důležitý pro životaschopnost přesahu


Nerozumím těm řečem o obsahu a přesahu ale já v tom vidím krásný letní horký den a jemně upocenou mladou, dívku na zadním sedadle, v bílém tričku a sepnutými vlasy...

Je to kurňa plné emocí, copak to nevidíš? ;)))))

ne

díváme se na stejný obrázek stínu zadku tramvaje na zdi jakéhosi podjezdu?
možná bych tam viděl dinosaura a ale holku ne
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních