Přejít na obsah


Fotka

Několik snímků k prohlédnutí.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:36:37

Ahoj, přikladám odkaz na flickr kde mám pár snímků, budu rád když se na ně někdo z vas podívá. Zajíma mě váš názor, jak na vás působí, kompozice, světla, jen upozorním že nejsou po technické stránce zcela dokonalé, fomaspeed se skroutil, a nové zvětšeniny jsme již nedělali. Díky.

http://www.flickr.co...s/fotoamatercz/
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:43:37

neni to v HK?
  • 0

#3 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2011 - 21:26:49

Je, je to napsané i vpravo nahoře.

Mně se celkem dost líbí Light House, z takové fotky bych měl radost. A Stanley taky.
Jedna velká výhrada - ten bílý rámeček poutá moc pozornosti.

Na profesionálnější rady tu budou zkušenější :)
  • 0

#4 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 srpen 2011 - 22:13:18

neni to v HK?


Je to HK poznal jsem to hned, malebné městečko.
  • 0

#5 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 srpen 2011 - 22:20:40

neni to v HK?


Je to HK poznal jsem to hned, malebné městečko.


Chtěl jsem napsat malebné městečko a proto tady žiju :lol:
  • 0

#6 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2011 - 22:47:53

máte to pěkný, kluci, rád bych ty obrázky někdy někde viděl naživo.
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 24 srpen 2011 - 08:27:54

šneku, jako semtamhradečan to můžeš vidět naživo!
-
pokrátil bych vyvolávaci čas aby kontrast nebyl tak značnej
  • 0

#8 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2011 - 10:02:16

Je, je to napsané i vpravo nahoře.

Mně se celkem dost líbí Light House, z takové fotky bych měl radost. A Stanley taky.
Jedna velká výhrada - ten bílý rámeček poutá moc pozornosti.

Na profesionálnější rady tu budou zkušenější :lol:




Když na to koukám zpětně tak ty rámečky jsou asi příliš výrazné, použil jsem je aby byl zamaskován rušivý okraj na skenech, puvodní zvetseniny byly vloženy na bílý papír mezi skla, ale pak na ně během léta svítilo a vse tak nějak vybledlo, byla to naše první zkušenost s něcím co se dalo ukázat takřka všem, dělali jsme na tom asi 3 měsíce, jen se pak ukázalo že fomaspeedy jsou spíše do alba, pro nas to bylo hlavne ekonomické rozhodnutí, bromy jak víte jsou dražší.
  • 0

#9 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2011 - 10:30:53

šneku, jako semtamhradečan to můžeš vidět naživo!
-
pokrátil bych vyvolávaci čas aby kontrast nebyl tak značnej



V pozitivní procesu nebo negativním?

Jinak tyto snímky jsou výběrem, respektive to co bylo exponováno na film tak že se z toho nechalo zvětšovat.

Vycházel jsem z toho že dobře osvětlená třída potřebuje min. 1 minutu na 100 ASA při cl.8, tedy neměli jsme expozimetr vhodný pro taková měření, ale i kdyby jo tak si myslím že světelné rozpětí je větší než material zvládne a o vyrovnávacích vývojkách jsem slyšel i četl, to však již považuji za vysokou školu fotografie a hlavně jsme to nezkoušeli, zůstal jsem u Fomadonu LQN a běžné vyvolávací době pro 21 din, ověřená jistota pro nás že něco mít budem.

Jinak při zvětšování jsem užíval vykrývání, a ne vždy to bylo jednoduché, no to však znáte.

Ještě doplním že na některých jsou slité stíny a světla, ne vždy byl odhad expozice dobrý, ale ne nepoužitelný alespoň pro nás.
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2011 - 10:35:18

...ale i kdyby jo tak si myslím že světelné rozpětí je větší než material zvládne a o vyrovnávacích vývojkách jsem slyšel i četl, to však již považuji za vysokou školu fotografie a hlavně jsme to nezkoušeli, zůstal jsem u Fomadonu LQN a běžné vyvolávací době pro 21 din, ověřená jistota pro nás že něco mít budem.
Ještě doplním že na některých jsou slité stíny a světla, ne vždy byl odhad expozice dobrý, ale ne nepoužitelný alespoň pro nás.


nezbyde než se do té vysoké školy pustit. :lol:
  • 0

#11 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2011 - 10:54:20

...ale i kdyby jo tak si myslím že světelné rozpětí je větší než material zvládne a o vyrovnávacích vývojkách jsem slyšel i četl, to však již považuji za vysokou školu fotografie a hlavně jsme to nezkoušeli, zůstal jsem u Fomadonu LQN a běžné vyvolávací době pro 21 din, ověřená jistota pro nás že něco mít budem.
Ještě doplním že na některých jsou slité stíny a světla, ne vždy byl odhad expozice dobrý, ale ne nepoužitelný alespoň pro nás.


nezbyde než se do té vysoké školy pustit. :lol:



Ale jo ja bych i rád, od této serie jsem však nic dalšího netvořil, nebyla ta správná příležitost a ani asi nápad co zkusit dál. Fotím si jen v létě rodinu či kamarády, opravdu jen žánrové obrázky, tedy jednou za rok to vše vytáhnu.

Ale to kouzlo stříbra, jak tu někdo psal, mám rád.
  • 0

#12 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:02:58

Nevíte někdo, jestli v Antik fotu Brno prodávaj i chemii? Nebo kdekoliv v Brně? Potřeboval bych koupit negativní vývojku....
  • 0

#13 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:04:29

Tak jsem tu někde viděl zmínku o korekčních filtrech při zvětšování v souvislosti s úpravou konrastu, tak to je asi ono co bylo zmíněno výše.

Ja se většinou snažil exponovat papíry tak aby byla dodržena optimální doba vyvolávání dle dokumentace. Avšak někdy jsem nespěchal a nechal to tam déle, mám asi raději temnější obrazy. Většinou byly dvě verze, světlejší i tmavší, fakt je že kamarád volil ty méně kontrastní.
  • 0

#14 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:15:33

Omlouvám se za offtopic, nějak se mi to sem zatoulalo. Chtěl jsem to dát do ...jen tak II... prosím o přesunutí děkuji :D :lol:
  • 0

#15 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:19:30

Omlouvám se za offtopic, nějak se mi to sem zatoulalo. Chtěl jsem to dát do ...jen tak II... prosím o přesunutí děkuji :D :lol:


V brně na Pekařské seženeš chemii,je to kousek od antiku.
Tento obchod:http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz/
  • 0

#16 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 24 srpen 2011 - 11:50:13

Děkuji Ti dobrý člověče :lol:
  • 0

#17 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 284

Publikováno 24 srpen 2011 - 13:49:26

pokud je negativ 6x6, tak bych určitě neřezal a nechal čtverce
  • 1

#18 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2011 - 14:57:05

pokud je negativ 6x6, tak bych určitě neřezal a nechal čtverce



To jsme také zvažovali, nakonec ale zvítězila klasická uprava, jinak by některé prvky po stranách spíše rušily,příliš temné oblohy ap., nakonec pro budovy a ulice nám přišlo dobré zdůraznit výšku, mohutnost, či na nábřeží širší formát pro dojem širokoúhlosti.

Podle mě není čtverec vždy vhodný, vyžaduje dobrou kompozici už při snímku a to s jedním sklem není až tak snadné, najít vhodné stanoviště kde v záběru nepřekáží nic co by rušilo a odvádělo tak pozornost od hlavního motivu, avšak čtverec sám o sobě nabízí ideální plochu pro konečný výřez.

Např. klasické použití celého čtverce (alespoň u mě) je při záběrech kde využiji orámování popředí třeba portálem brány/okna zkrz kterou fotím.

Mě se líbí že nemusím nad konečným výřezem přemýšlet až tak moc už při stisku spouště, da se toho mnoho zachránit při zvětšování nebo i vylepšit. Ostatně tak se to píše ve všech knížkach pro začínající fotografy co mám. A tak toho využívám.

Nyní si hraju s F VII, na formát 4,5 x 6, kde již obezřetnost a záměr musí být od počátku.
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 24 srpen 2011 - 15:57:19

no to máš můj obdiv poněvadž dělat noční záběry na matnici flexarety není taková legrace s komponováním
leda bys tam měl matnici jinou na který by bylo něco potmě vidět
já mám rád čtverce, ale je zajímavý, že třeba v knize od e. einhorna je spousta fotografií a čtverec ani jeden = einhorn asi čtvercům nefandil
  • 0

#20 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2011 - 16:51:46

no to máš můj obdiv poněvadž dělat noční záběry na matnici flexarety není taková legrace s komponováním
leda bys tam měl matnici jinou na který by bylo něco potmě vidět
já mám rád čtverce, ale je zajímavý, že třeba v knize od e. einhorna je spousta fotografií a čtverec ani jeden = einhorn asi čtvercům nefandil


Abych tak řekl už si ani nevzpomínám jak jasný obraz ty naše šestky v nočním městě měly, ale zas tak špatné to nebylo, přeci jen je Hk dobře osvětlen a tak se to hlavní, co jsme chtěli zachytit, na matnici slušně odráželo a žádné úpravy natož čištění zrcadel uvnitř neproběhlo, zatím.

Húře se s nimi pracuje v šeru, uvnitř místností nebo na plném slunci které svítí shora do světlíku. To kolikrát nevidím nic hehe.

Jěšte k tomu čtverci, např. snímek Light House byl původně komponován jako čtverec, po stranách byl ohraničen kmeny dvou stromů jako oním portálem pro vyjádření hloubky prostoru, avšak horní část, kde jsou větve se zdála rušivá a nad věží bylo mnoho temna, proto pak byl dán jako šířkový formát. A jelikož jsme to dělali jako soubor nechtěli jsme mít každý snímek jinak.

Ano v té knížce jsou všechny snímky vesměs na šířku či výšku, ostatně dobrá inspirace jak se na věci dívat, v hlavě mi utkvěl jeden snímek žiraf, první je z podhledu a vytváří tak rám té druhé, no moc pěkné.
  • 0

#21 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2011 - 12:58:02

A úplně jsem zapoměl proč sem to sem táké dával, tak tedy mohu poprosit o nějaký vhodnější recept na zpracování podobných nočních záběru s velkým svět. rozpětím, něco co máte odzkoušeno?

Jaký negativní proces, vývojku, jeji ředění , teplotu a čas vyvolání pro 21DIN.
Aby byl výsledný neg. ideálnější než ty naše první.

Jen dodám že mé zkušenosti jsou založeny na produkci Fomy, je tedy zde nějaká možnost?
  • 0

#22 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 25 srpen 2011 - 14:01:13

no pokud je na negativech exponováno vše co má být, tak expozice byla správně
noční osvětlení v hradci se nemění, tak tam bych nic neměnil

nejjednodušší by bylo zachovat volací postup tak jak je jen upravit ho pro snížení kontrastu
čili zkrátit vyvolávací čas, nebo snížit teplotu vývojky, nebo vývojku víc naředit, nebo omezit překlápění

aby to nevyžadovalo žádný extra pokusy já bych zachoval už použitej postup s tím, že se o něco zmírní četnost překlápění a o 15-30% zkráti vyvolávací čas
nejlíp exponovat večer na dvou třech typických místech v hradci celej svitek a pak ho potmě střihnout na půl - jednu půlku vyvolat s ubráním 15% a druhou s ubráním 30% času a podle výsledku pak vyvolávat ostrý filmy
-
na takový použití i pro pohodlí a životnost koncentrátu by se jistě dobře hodila foma r09
dá se rozmanitě ředit, je ekonomická a pohodlně se s ní pracuje
navíc obrázkům ze svitku rozumně zvětšeným dodá šťávu

jistě existují vyrovnávací vývojky, pyro apod. se kterými se dají dělat všelijaká kouzla, ale to vyžaduje další testy a mimohradecké nákupy, sortiment foma se dá koupit v továrně a nebo v excel fotu a ty chceš hádám tvořit a ne se hloubat v technických pokusech...
  • 0

#23 fotoamatercz

fotoamatercz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2011 - 14:51:06

Přesně tak, tvořit a hrát si s dalšími motivy, diky moc.

Chápu teď více souvislosti s naředěním, překlápěním a teplotou, jednoduše mi tak nějak svitlo v hlavě, někdy mám z té teorie maglajz.

Jinak jsem z Krkonoš, v Hk jsem byl na studiích.

Mohl by ses prosím mrknou na to co jsem spáchal ve vláknu začátečníkova školka ohledně pushingu, řekl bych že ty to podáš stejně dobře jako nyní, diky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních