Přejít na obsah


Fotka

Jak moc tmy?:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 6 září 2011 - 17:31:28

Zdravím všechny,
jsem zde nový a proto moje dotazy budou dozajista amatérské, leč znáte to..kdo se nezeptá, nic neví. Rád bych se - zřejmě hloupě zeptal - jak moc musí být temná komora temná:(? je mi jasné, že čím temnější, tím lepší...vyvolávám v koupelně, stáhnuté žaluzie. Ač to není vidět, vsadil bych se, že mezi nimi prosvítá určitě nějaké světlo..i když vyvolávám v noci. Vadí to moc? díky
  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 312

Publikováno 6 září 2011 - 17:58:51

Lukáši! Je pravdou že "světla ubývá se čtvercem vzdálenosti (od zdroje)", takže když mezi žaluziemi vidíte světlé místečko, může být množství světla dopadajícího na citlivý materiál za určitou (krátkou dobu) "nevýznamné". Ale kdo se s tím má počítat...?!
"Tma" je (ve fotografické praxi) stav, kdy na emulzi (negativu, pozitivu) nedopadne tolik fotonů, aby v ní vyvolalo změny ve smyslu černání (šednutí). Takže:
Zatemnit tak, abyste ani po deseti-patnácti minutách adaptace (v zatemněné místnosti) nedokázal rozpoznat vůbec nic (popisují se "obrysy rukou před očima").
Nedělejte si zbytečné problémy nedostatečně zatemněnou komorou...! Žaluzie a "noc" podle mě asi stačit nebudou :(
Přeji úspěch!
  • 0

#3 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 6 září 2011 - 18:06:39

Děkuji za rychlou odpověď, napadlo mě koupit molitan, ustřihnout ho přesně do okna a zatemnit. Neznáte ještě nějaké fígle? děkuji
  • 0

#4 palomarcin

palomarcin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 6

Publikováno 6 září 2011 - 18:22:31

ja som to riešil hrubšou záhradkárskou fóliou a asi to celkom stačí aj počas dňa, (komoru mam v pivnici kde sú dvere do druhej a tam okno von) ale myslím že by to malo stačiť aj na priame okno...
  • 0

#5 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 6 září 2011 - 19:03:56

Ja som pred nedávnom objavil skevelú vec na zatemnenie okna - obyčajný alobal. nalepil som ho na okno a neprejde cez to ani ten najmenší svetelný lúč. :?:
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 6 září 2011 - 19:11:20

Děkuji za rychlou odpověď, napadlo mě koupit molitan, ustřihnout ho přesně do okna a zatemnit. Neznáte ještě nějaké fígle? děkuji

dal jsem "hledání" a na výraz "zatemnění" vyběhlo třeba
tohle
  • 0

#7 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 září 2011 - 07:48:14

už se to řešilo v jiném vlákně, co jiná ves, to jiný pes.

Sám mám uříznuté dva kousky kapa desky tl. 5mm s hranou oblepenou černou sametovou tapetou, jednu do rámu okna ve dveřích mám nalepeno trvale černou páskou, do rámu okna na ulici to pouze ke sklu zatlačím - dokonale světlotěsné. V jednom rohu této vyndávací výplně mám nalepeno poutko, abych to pouhým zatáhnutím za něj celé vytáhl. Hmotnost zanedbatelná, když to není v okně, visí to na hřebíčku na stěně, tím, že bílé, pohled z ulice do okna nestraší. Dveře do koupelno-komory, kde fuky přeci jen předtím mírně prosvítalo, mám ještě zatěsněny silikonovým P profilem. Spokojenost.
  • 0

#8 franta232

franta232

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 září 2011 - 13:06:02

Nebo je také řešením přímo tmavené sklo. Nechá se na zakázku dát. Zkuste se třeba obrátit na http://www.wellokna.cz/kontakty/ jestli to nedělají.
  • 0

#9 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 září 2011 - 17:45:25

Ja som pred nedávnom objavil skevelú vec na zatemnenie okna - obyčajný alobal. nalepil som ho na okno a neprejde cez to ani ten najmenší svetelný lúč. :!:


Díky! Dnes jsem to zkoušel, připíh jsem ho připínáčkama na okno ( dřevěné ) a poté jsem přes to ještě zatáh žaluzii aby se mi to nelesklo na papíry. :-)
  • 0

#10 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 8 září 2011 - 18:00:17

:-) Používám koupelnu v suterénu s malým okénkem, kam nacpu polštář, ani po minutě nevidím ani h...o :!:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních